A DVIJE GODINE NE DOLAZI NA POSAO: "Ne može se na posao dolaziti od 11 do 14!"
Hadžiomerović je zahvaljujući „džentlmenskom“ dogovoru sa menadžementom FTV protekle dvije godine za nedolazak na posao primao plaću koja iznosi 2.250 KM mjesečno! Vođen vlastitim primjerom, vjerovatno je njegovo rješenje da se ne dolazi od 11 do 14, već da se ne dolazi nikako!
Prilikom prve press konferencije u kampanji za Opće izbore 2014. kandidat SDP-a za bošnjačkog člana Predsjedništva BiH Bakir Hadžiomerović kazao je kako se "na posao ne može dolaziti od 11 do 14". S obzirom da već dvije godine ne dolazi na posao za koji prima platu od 2250 KM, vjerovatno je njegovo rješenje da se ne dolazi od 11 do 14, već da se ne dolazi nikako!
Bakir Hadžiomerović je u svom obraćanju naglasio da je u proteklih mjesec dana obišao sve dijelove BiH, u kojima je uvidio da ljudi žele samo jedno – vraćanje dostojanstva.
„Mogu im obećati da ću na tome raditi, ali da ću i dalje raditi na borbi protiv kriminala i korupcije, iako to ne spada u opis poslova Predsjedništva. Međutim, moje mišljenje je da se član državnog Predsjedništva mora miješati u mnoge poslove, da otkriva informacije koje obične ljude zanima. Radit ću na tome da vratim dignitet Predsjedništvu, a očekujem da za mene glasaju i Bošnjaci, i Srbi i Hrvati, kao i Ostali, koje, napokon, treba tretirati kao i sve ostale građane ove zemlje“, rekao je Hadžiomerović i dodao da će mu jedna od prvih stvari, nakon pobjede na izborima, biti omogućavanje građanima da svakog mjeseca posjećuju zgradu Predsjedništva, gdje će im on biti domaćin.
"Ne može se na posao dolaziti u 11, a odlaziti u 14. Ne možemo gledati u retrovizore, a da vozimo naprijed", kazao je Hadžiomerović.
Kako je SB ranije pisala, prije nešto više od dvije godine, 1.juna 2012. godine, Hadžiomerović je smijenjen sa dužnosti urednika televizijskog programa i multimedija Federalne televizije i raspoređen na mjesto komentatora.
Od dana smjene, odnosno preraspoređivanja na mjesto komentatora Hadžiomerović ne samo da nije uradio, napisao nijedan komentar, ili napravio bilo kakav prilog za FTV, nego skoro da se uopće nije pojavljivao u zgradi televizije.
Za sve to vrijeme, Hadžiomerović je zahvaljujući „džentlmenskom“ dogovoru sa menadžementom FTV uredno primao, i još uvijek prima, plaću koja iznosi 2.250 KM mjesečno.
SDP
-
The BEN10
- Posts: 7674
- Joined: 19/09/2011 09:03
#34676 Re: SDP
http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/162 ... do_14.html

- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#34677 Re: SDP
Ja sam od pocetka podrzavao SDP, sto se lako moze utvrditi pregledom mojih postova, i pocesto sam bio banovan za moje okrsaje sa SDA-ovim minder-efendijama. Podrzavao sam ih jer sam vjerovao da ne mogu biti gori od SDA i da samo nadnacionalna politika moze spasiti BiH.
Oni su, medjutim, od odlaska na vlast (zahvaljujuci i glasovima moje porodice) kopali i rukama i nogama da dokazu kako MOGU biti gori od SDA i da je nadnacionalna politika samo prica za raju dok se ne sjede u fotelju. Ono sto su pokazali do sada... bahatost, lopovluk, nepotizam... mogli bi stosta nauciti i najveci SDA kabadahije. Vrhunac je nastup "predsjednika" Hadziomerovica, koji u stilu slobe milosevica porucuje "kako umije da se bije i kako u sve bitke ulazi"...da covjek ne povjeruje!
Tako da se fino mogu pozdraviti s mojim glasom.
Oni su, medjutim, od odlaska na vlast (zahvaljujuci i glasovima moje porodice) kopali i rukama i nogama da dokazu kako MOGU biti gori od SDA i da je nadnacionalna politika samo prica za raju dok se ne sjede u fotelju. Ono sto su pokazali do sada... bahatost, lopovluk, nepotizam... mogli bi stosta nauciti i najveci SDA kabadahije. Vrhunac je nastup "predsjednika" Hadziomerovica, koji u stilu slobe milosevica porucuje "kako umije da se bije i kako u sve bitke ulazi"...da covjek ne povjeruje!
Tako da se fino mogu pozdraviti s mojim glasom.
-
lasta2
- Posts: 268
- Joined: 30/04/2014 08:18
#34678 Re: SDP
šta bi ti da te neko ugrožava na poslu, pa ih dobiješ na sudu, pa ti oni ne daju da radiš na svom radnom mjestu, a dužni su ti isplaćivati platu po zakonu? garant bi rekao "neću ja tu platu"?
krivi FTV što pravi takvu situaciju a ne Bakira. i pusti šizofreničara Avdića, on je odavno klaun.
krivi FTV što pravi takvu situaciju a ne Bakira. i pusti šizofreničara Avdića, on je odavno klaun.
-
ratamahatta
- Posts: 374
- Joined: 15/07/2010 16:42
- Location: Tu i tamo, mada vise tu nego tamo......
#34679 Re: SDP
lasta2 wrote:imaće je koliko je imaju, a u svakom slučaju više nego što im neprijatelji ove zemlje žele. dušmanima je jedino važno da im neko ne ugrozi poslove i lopovluke koje im je dala sda u ovih 20 godina. cijena može biti i propadanje države a to se upravo i dešava. država propada jer ratni i postratni profiteri nisu spremni da žrtvuju nezakonito i nepošteno stečeno za opšti napredak države. važno je samo da je njima dobro i to su dokazali milijardu puta. zato je njima sdp omražen i neprihvatljiv jer žele da pošteni narod u ovoj državi njima robuje a da oni hadžijaju. dabogda im na nos izašlo.Skijaš wrote:Trebaće im sreća.lasta2 wrote:dušmani neka se jedu a SDP UJEDINJENI SRETNO!
Ti lasto izgleda neces da vidis da je SDP u tom paketu vec odavno.
- webby-x
- Posts: 2343
- Joined: 18/12/2011 12:38
#34680 Re: SDP
Nema veze druže Seln, ostaje ti još par stranaka koje se predstavljajuseln wrote:Tako da se fino mogu pozdraviti s mojim glasom.
kao titoističke (ti ih nazivaš nadnacionalne), kao što su DF, NS, KP.
Još ima vremena da se razočaraš i u te stranke, a poslije njih ...
pa doći će nova drugarska stranka.
-
NoriDeNoir
- Posts: 209
- Joined: 19/05/2009 22:50
#34681 Re: SDP
Evo iz mog, ličnog, slučaja. Prošlih izbora sam poklonio glas sdp-u ali ovaj put od mene dobijaju 0 glasova. A znam jos dosta ljudi koji isto misle a jos ni jednog "NOVOG" glasača nisam sreo. Ovo je generalno za SDP a sto se tice onog muljatora Bakira H njemu ne bi dao glas kad bi mi zivot otome ovisio. Tako da sto se mene lično tice SDP je pusiona.
- webby-x
- Posts: 2343
- Joined: 18/12/2011 12:38
#34682 Re: SDP
Sada vam ne valja Bakir, a kada je držao 60 minuta i
radio propagandu za SDP onda je bio dobar. Tko bi vama
udovoljio.

radio propagandu za SDP onda je bio dobar. Tko bi vama
udovoljio.
-
NoriDeNoir
- Posts: 209
- Joined: 19/05/2009 22:50
#34683 Re: SDP
Meni taj odron nikada nije ni bio drag. Tako da sto se mene tice uopšte ga ne doživljavam. Jedino mi je drago sto ga ne gledam na tv-u više.
- dustaban
- Posts: 6516
- Joined: 10/07/2012 10:55
#34684 Re: SDP
lasta2 wrote:...dušmanima je jedino važno da im neko ne ugrozi poslove i lopovluke koje im je dala SDA u ovih 20 godina. cijena može biti i propadanje države a to se upravo i dešava. država propada jer ratni i postratni profiteri nisu spremni da žrtvuju nezakonito i nepošteno stečeno za opšti napredak države. važno je samo da je njima dobro i to su dokazali milijardu puta. zato je njima sdp omražen i neprihvatljiv jer žele da pošteni narod u ovoj državi njima robuje a da oni hadžijaju. dabogda im na nos izašlo.
Yebemumater, vi SDP fanatici ste stvarno ograniceni. Vi u svemu sto kritikuje SDP vidite SDA!
Ali to samo govori o vama i o SDP-u. Vi tu stranku dozivljavate iskljucivo kao jednu bosnjacku stranku kojoj su konkurencija stranke iz tog bloka. Pametnom dosta.
Ali ipak, na stranu sve... zasto zaboga opet SDP ?
-
lasta2
- Posts: 268
- Joined: 30/04/2014 08:18
#34685 Re: SDP
SDP ima svojih grijeha ali su žrtve SDA kao i svi mi. nama zeleni fašisti ne daju da živimo ko ljudi a njima ne daju da rade da nam bude bolje. žrtve SDA su sve stranke koje djeluju na ovom prostoru. od njih niko nikad nije dobio priliku da časno radi. od njih može dobiti priliku samo onaj ko je lopov i ko će dalje uništavati državu samo pod uslovom da pri tome njih ne dira. to su ti Esed Radeljaš, Damir Čardžić, Živko Budimir, Šahinpašići, Brankovići, Zukići, Sarajlići i brojne druge štetočine koje nam vedre i oblače. dok se SDA ne sasječe u korijenu na ovim prostorima nikad nijedna stranka neće dobiti priliku da radi. uzalud se mnogi nadaju da će im radončići i komšići donijeti sreću, od te ljubavi nema ništa. meni je jedino logično podržati SDP jer su oni jedini dovoljno jaki da mogu malo po malo stati u kraj teroristima i zločincima iz SDA.ratamahatta wrote:Ti lasto izgleda neces da vidis da je SDP u tom paketu vec odavno.
-
lasta2
- Posts: 268
- Joined: 30/04/2014 08:18
#34686 Re: SDP
ovi su mi najdraži. navijaju za svoje stranke prodajući demagoške priče o tome kako su nekad bili za SDP pa su razočarani. ko eto mi sve djeca koja će to popušiti. seljačka je politika najgora.NoriDeNoir wrote:Evo iz mog, ličnog, slučaja. Prošlih izbora sam poklonio glas sdp-u ali ovaj put od mene dobijaju 0 glasova. A znam jos dosta ljudi koji isto misle a jos ni jednog "NOVOG" glasača nisam sreo. Ovo je generalno za SDP a sto se tice onog muljatora Bakira H njemu ne bi dao glas kad bi mi zivot otome ovisio. Tako da sto se mene lično tice SDP je pusiona.
-
Mohamad Sissoko
- Posts: 2421
- Joined: 27/10/2009 22:48
#34687 Re: SDP
Koja demagogijalasta2 wrote:SDP ima svojih grijeha ali su žrtve SDA kao i svi mi. nama zeleni fašisti ne daju da živimo ko ljudi a njima ne daju da rade da nam bude bolje. žrtve SDA su sve stranke koje djeluju na ovom prostoru. od njih niko nikad nije dobio priliku da časno radi. od njih može dobiti priliku samo onaj ko je lopov i ko će dalje uništavati državu samo pod uslovom da pri tome njih ne dira. to su ti Esed Radeljaš, Damir Čardžić, Živko Budimir, Šahinpašići, Brankovići, Zukići, Sarajlići i brojne druge štetočine koje nam vedre i oblače. dok se SDA ne sasječe u korijenu na ovim prostorima nikad nijedna stranka neće dobiti priliku da radi. uzalud se mnogi nadaju da će im radončići i komšići donijeti sreću, od te ljubavi nema ništa. meni je jedino logično podržati SDP jer su oni jedini dovoljno jaki da mogu malo po malo stati u kraj teroristima i zločincima iz SDA.ratamahatta wrote:Ti lasto izgleda neces da vidis da je SDP u tom paketu vec odavno.
Krivo sdrpovcima sto ne mogu da kradu ko sda.
- dustaban
- Posts: 6516
- Joined: 10/07/2012 10:55
#34688 Re: SDP
lasta2 wrote: SDP ima svojih grijeha ali su žrtve SDA kao i svi mi. nama zeleni fašisti ne daju da živimo ko ljudi a njima ne daju da rade da nam bude bolje. žrtve SDA su sve stranke koje djeluju na ovom prostoru. od njih niko nikad nije dobio priliku da časno radi. od njih može dobiti priliku samo onaj ko je lopov i ko će dalje uništavati državu samo pod uslovom da pri tome njih ne dira. to su ti Esed Radeljaš, Damir Čardžić, Živko Budimir, Šahinpašići, Brankovići, Zukići, Sarajlići i brojne druge štetočine koje nam vedre i oblače. dok se SDA ne sasječe u korijenu na ovim prostorima nikad nijedna stranka neće dobiti priliku da radi. uzalud se mnogi nadaju da će im radončići i komšići donijeti sreću, od te ljubavi nema ništa. meni je jedino logično podržati SDP jer su oni jedini dovoljno jaki da mogu malo po malo stati u kraj teroristima i zločincima iz SDA.
Ovo je vec bolest!
Ti dakle u SDP-u vidis samo snagu koja ce srusiti SDA!
Evo pretpostavimo da se to desi. Sta je to u ove cetiri godine SDP pokazao kao dokaz da bi bio bolji i drugaciji od SDA?
I... zasto zaboga bi, nakon svega, trebalo glasati za SDP?
Ja ne vidim niti najmanji rizik od neglasanja za SDP. Naprotiv i zbog te stranke i zbog socijaldemokratije i zbog zgazene gradjanske opcije kaznjavanje SDP na ovim izborima se postavlja kao zadatak od najviseg interesa.
- Objektivitet
- Posts: 175
- Joined: 17/07/2014 15:48
#34689 Re: SDP
Federalna televizija postala je 'društvo dva lica' koje vode Izetbegović i Komšić! - Rece Lagmudzija
I onda se prisjetimo ove scene kad nije smetalo da bude drustvo jednog lica
- Objektivitet
- Posts: 175
- Joined: 17/07/2014 15:48
#34690 Re: SDP
http://** No links **.ba/clanak/118637
Federalna televizija postala je 'društvo dva lica' koje vode Izetbegović i Komšić! - Rece Lagmudzija
I onda se prisjetimo ove scene kad nije smetalo da bude drustvo jednog lica
https://www.youtube.com/watch?v=IupsHiOUK0E
Federalna televizija postala je 'društvo dva lica' koje vode Izetbegović i Komšić! - Rece Lagmudzija
I onda se prisjetimo ove scene kad nije smetalo da bude drustvo jednog lica
https://www.youtube.com/watch?v=IupsHiOUK0E
Last edited by Objektivitet on 14/09/2014 13:46, edited 1 time in total.
-
weredsf
- Posts: 3089
- Joined: 22/09/2013 10:43
#34691 Re: SDP
Da je bilo pravde on bi zbog svoje novinarske "objektivnosti' davno dobio otkazlasta2 wrote:šta bi ti da te neko ugrožava na poslu, pa ih dobiješ na sudu, pa ti oni ne daju da radiš na svom radnom mjestu, a dužni su ti isplaćivati platu po zakonu? garant bi rekao "neću ja tu platu"?
krivi FTV što pravi takvu situaciju a ne Bakira. i pusti šizofreničara Avdića, on je odavno klaun.
-
JedanMova
- Posts: 726
- Joined: 02/07/2014 14:32
#34692 Re: SDP
Cekaj bolan da se otvori tema "vic dana", pa onda nastavi sa vicevimaGraphicDesigner wrote:Pa sta je problem i sta sam slagao?dustaban wrote:prebaciti na PDF "vic dana"GraphicDesigner wrote:Prof. Dr. Zlatko Lagumdzija je najveci reformator i drzavnik Bosne i Hercegovine od nezavisnosti pa na ovamo.
Radi cuda,zadužio je ovu državu i narod i nadam se da će opet dobiti povjerenja i da nastavi sa reformama tamo gdje je stao.
Što se tiče sta jed uradio i kako je zadužio državu može rame pod rame sa Kulinom Banom.
- Janjicar
- Posts: 5605
- Joined: 04/08/2011 13:23
- Location: Tuzla :)
#34693 Re: SDP
Dobar post i fino objasnjeno...seln wrote:Ja sam od pocetka podrzavao SDP, sto se lako moze utvrditi pregledom mojih postova, i pocesto sam bio banovan za moje okrsaje sa SDA-ovim minder-efendijama. Podrzavao sam ih jer sam vjerovao da ne mogu biti gori od SDA i da samo nadnacionalna politika moze spasiti BiH.
Oni su, medjutim, od odlaska na vlast (zahvaljujuci i glasovima moje porodice) kopali i rukama i nogama da dokazu kako MOGU biti gori od SDA i da je nadnacionalna politika samo prica za raju dok se ne sjede u fotelju. Ono sto su pokazali do sada... bahatost, lopovluk, nepotizam... mogli bi stosta nauciti i najveci SDA kabadahije. Vrhunac je nastup "predsjednika" Hadziomerovica, koji u stilu slobe milosevica porucuje "kako umije da se bije i kako u sve bitke ulazi"...da covjek ne povjeruje!
Tako da se fino mogu pozdraviti s mojim glasom.
Potrebno je samo malo svojom glavom razmislit a ne razumijem ljude kojima SDP. SDA nije dala posao i nije ih uhljebila sto glasaju za njih ?
-
JedanMova
- Posts: 726
- Joined: 02/07/2014 14:32
#34694 Re: SDP
Nakon ovakve izjave, a uzimajuci u obzir kako si dobro informisan, pretpostavljam da ce ti novost biti i to da su Bugari usli u Sofiju!lasta2 wrote:imaće je koliko je imaju, a u svakom slučaju više nego što im neprijatelji ove zemlje žele. dušmanima je jedino važno da im neko ne ugrozi poslove i lopovluke koje im je dala sda u ovih 20 godina. cijena može biti i propadanje države a to se upravo i dešava. država propada jer ratni i postratni profiteri nisu spremni da žrtvuju nezakonito i nepošteno stečeno za opšti napredak države. važno je samo da je njima dobro i to su dokazali milijardu puta. zato je njima sdp omražen i neprihvatljiv jer žele da pošteni narod u ovoj državi njima robuje a da oni hadžijaju. dabogda im na nos izašlo.Skijaš wrote:Trebaće im sreća.lasta2 wrote:dušmani neka se jedu a SDP UJEDINJENI SRETNO!
Da ti nisi pobrkao nesto sa skracenicama stranaka?
Ako ovako nastavis, mogao bi se i sam Lagumdzija javiti na forum sa molbom da ih vise ne branis
-
Naslovnica
- Posts: 35481
- Joined: 20/03/2013 15:38
#34695 Re: SDP
Najbolji su mi ovi što spočitavaju drugima da su bili na vlasti u proteklih 20 godina.
Kao da zaboravljaju da je tu bio i SDP, u nekoliko navrata, što direktno, što koaliciono.
Postavljali su i ministre, i direktore, i kontrolisali novčane tokove...
Dakle, notorna je laž da SDP nije nikako odgovoran za proteklih 20 godina. Odgovorni su, itekako, i to stalno treba ponavljati!
Kao da zaboravljaju da je tu bio i SDP, u nekoliko navrata, što direktno, što koaliciono.
Postavljali su i ministre, i direktore, i kontrolisali novčane tokove...
Dakle, notorna je laž da SDP nije nikako odgovoran za proteklih 20 godina. Odgovorni su, itekako, i to stalno treba ponavljati!
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#34696 Re: SDP
Eeee, lahko je tebi..ti imas jednu i jedinu...danas-sutra da otvore novi Jasenovac, uvedu pravo prve bracne noci, da ti prodaju kamenje ispod nogu, ti ce opet glasati za njih.webby-x wrote:Nema veze druže Seln, ostaje ti još par stranaka koje se predstavljajuseln wrote:Tako da se fino mogu pozdraviti s mojim glasom.
kao titoističke (ti ih nazivaš nadnacionalne), kao što su DF, NS, KP.
Još ima vremena da se razočaraš i u te stranke, a poslije njih ...
pa doći će nova drugarska stranka.
-
lasta2
- Posts: 268
- Joined: 30/04/2014 08:18
#34697 Re: SDP
bravo. sreća pa je pravda pravda a ne pravda po vašem fašističkom odnosu oprema svemu što ovu državu pokušava pomjeriti naprijed. ovaj je forum pun zatucanih debila koji ne dozvoljavaju da bilo ko misli drugačije od njih. odmah te omalovažavaju, ismijavaju, iživljavaju se, jer su neostvarene siledžije koje jedino tu mogu da se osjećaju živima i prosipaju svoje bolesne zamisli.weredsf wrote:Da je bilo pravde on bi zbog svoje novinarske "objektivnosti' davno dobio otkaz
ne valja SDP nikako.
jesam li sad dobar član zajednice, fašisti moji medeni?
- sigh
- Posts: 1173
- Joined: 22/08/2014 23:12
#34698 Re: SDP
E vidis to mi se ne dopada nimalo. Neinformiranost i ignorancija. Prvo, uopste ne promatram SDP kroz Lagumdziju i sta je on samo radio iako je definitivno najskolovaniji politicar i nije se obrukao obavljajuci svoju funkciju. SDP-ovci su pokusali vratiti politiku u BiH u okvire realne politike a vama je to promaklo cijelo ovo vrijeme, medjutim kako vas kriviti kad nemate blage veze o tome I hajde bgti sad je kao SDP zaustavio ili srusio integraciju Dodikovog carstva u BiH. Je malo sutra. To su uradili veliki Bosnjaci i veliki muslimani, kao trebam ulagati nade u njihovu pamet ?. Zive veze oni nemaju o drzavotvornoj politici. I o kakvim fatihama pricas ? Ima ljudi sto su religiozni i u SDP-u, sta je sporno, niko u SDP-u im to ne osporava. Ja gledam kroz prizmu onoga sto je uradjeno u mojoj sredini, i za mnogo toga dobrog je doprinjeo upravo SDP dok je SDA i njihova kriminalna elita unistila sve sto je mogla unistiti. Cak su u mojoj sredini, otvoreno i ofirno unistavali projekte za koje su dobili novac za izgradnju. Unistili su prespektivna produzeca te rasparcali svu perspektivnu imovinu, srozili drustveni i kulturni zivot. Dok je SDP ulagao u infrastrukturu i rijesio probleme koji ovi nisu mogli rijesiti ni za 20 godina vladavine. I to je kod mene samo na lokalnom nivou. Ima tu jos mnogo toga sto je ucinjeno samo vi zatvarate oci u skladu sa vasom agendom. Bio sam u sredisnjoj Bosni na skupu i vidio finu i perspektivnu omladinu, mjesavinu Bosnjaka i Hrvata kao kandidate. U takvoj zabiti ljudi se normalno slazu i ne padaju na nacionalizam. I ti ces meni sad reci da to nije lojalnost drzavi kad je upravo to sto nedostaje nasoj drzavi.Skijaš wrote:Prvo, većina nas koji po forumu kritikujemo SDP (blago rečeno "kritikujemo", ja se recimo ne ustručavam da im redovno opsujem mater lažljivu i prevarantsku što možda djeluje ružno, ali na onakvo ponašanje nemam bolji odgovor) nemamo nikakve veze sa SDA. To što kolega @Riđobrki spominje kako mu danas SDA izgleda bolje od SDP-a ne znači da on ima veze sa Tihićevom strankom, to ti je više kao mjerna jedinica, SDA je nula, i onda imaš pozitivu i negativu, SDP je bio u pozitivi, sada je u negativi, i ako kažeš da su po svim parametrima ispod nule (ispod SDA), to ne mijenja činjenicu da je SDA nula.sigh wrote:Opet masa gluposti simpatizera SDA. Vasa vjerska ignorancija nema kraja. Iako ide protiv vas, nema veze dok je ono sto cini moj identitet. Sve sto radite, samo pucate po nebitnim glupostima i misljenjima zasnovanim na nedostatku inforacija.
Drugo, kakva vjerska ignorancija ? Ti možda nisi dobio memo, ali ovih je dana fatihanje u modi. Umjesto univerzalne minute šutnje koja nije ni kršćanska, ni jevrejska ni budistička, SDP-ovci su usvojili otvorene dlanove uperene nebu, molbu svevišnjem koju niti znaju izgovoriti niti znaju šta znači, nego broje do deset nadajući se da tu negdje ima kamera koja će potencijalnom glasaču moći dočarati kakvi su to branitelji kuće bošnjačke.
Treće, ne radi se o "nebitnim glupostima", Lagumdžija je imao par dobrih poteza i to ne treba negirati. Ali tih par poteza koji su bili ispravni su napravljeni jer je to bilo u interesu Lagumdžijinog klana. Na primjer, odlična je stvar to što je SDP odbio ekskluzivitet nad etničkim kvotama u Vladi FBiH. Nema stranke koja može imati monopol nad bilo kojim narodom i ako HDZ hoće pet ministarskih pozicija, neka imenuje ponekog Srbina ili Bošnjaka, svojatanje naroda od strane političkih partija je garant dalje podijeljenosti. Ali ne treba imati iluzije oko Lagumdžijinih motiva, on to nije radio iz ideoloških uvjerenja nego zato što mu je trebao kontrolni paket u Vladi u kojoj se odlučuje prostom većinom. S druge strane, serija jako loših poteza je preduga, uzmi za primjer zakon o prebivalištu kojeg je Lagumdžija spremno podržao jer ga boli kita i za povratnicima i za državom. Je li Dodikova policija maltretirala povratnike, išla od vrata do vrata i brojala glave ? Jeste. Je li sud rekao da je to protiv zakona. Jeste. I šta Lagumdžija uradi ? Podrži Dodikov zahtjev da se to legalizuje. Pazi, ne buni se zbog činjenice da policija krši zakon, nego nas uvjerava da je to profesionalan aparat u koji treba imati povjerenje i na osnovu tog (ni na čemu utemeljenog) povjerenja dozvoliti policiji da radi ono što su do sada radili mimo zakona. Pa ne čudi me Ščepo Radončić, ali zar Salkin mali, mater mu jebem, misli da sam ja ovca koja ne zna sabrati dva i dva. I takvih je poteza sasvim dovoljno da SDP vidim kao santu leda, prikrivenu prijetnju čiju se destruktivnost ne vidi golim okom (kao što je slučaj sa SDS-om, HDZ-om, SDA ili SNSD-om). a nikako kao zdravu opciju koju bih trebao zaokružiti na izborima. Pa prije bih ruku stavio pod brusilicu nego njih ponovo zaokružio.
A tebi bih preporučio malo više lojalnosti državi a malo manje lojalnosti strankama.
-
Innovation
- Posts: 4229
- Joined: 23/03/2011 11:58
#34699 Re: SDP
Jeli bilo Srba i ostalih?sigh wrote:Bio sam u sredisnjoj Bosni na skupu i vidio finu i perspektivnu omladinu, mjesavinu Bosnjaka i Hrvata kao kandidate. U takvoj zabiti ljudi se normalno slazu i ne padaju na nacionalizam.
-
JedanMova
- Posts: 726
- Joined: 02/07/2014 14:32
#34700 Re: SDP
Ovaj dio mi se plaho svidio, ima neku posebnu tezinu kad dolazi od tebelasta2 wrote:bravo. sreća pa je pravda pravda a ne pravda po vašem fašističkom odnosu oprema svemu što ovu državu pokušava pomjeriti naprijed. ovaj je forum pun zatucanih debila koji ne dozvoljavaju da bilo ko misli drugačije od njih. odmah te omalovažavaju, ismijavaju, iživljavaju se, jer su neostvarene siledžije koje jedino tu mogu da se osjećaju živima i prosipaju svoje bolesne zamisli.weredsf wrote:Da je bilo pravde on bi zbog svoje novinarske "objektivnosti' davno dobio otkaz
ne valja SDP nikako.
jesam li sad dobar član zajednice, fašisti moji medeni?
