Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#34576 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

malo da se zashareni :)

Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#34577 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

samsonsam wrote:malo da se zashareni :)

Image
Oh... ovo pohovano mi lici na -halloumi - sir.. -- probala neki dan u jednoj radnji i ne kupih ga.. :twisted:

..lijepo izgleda tanjir - boje a i ukusi-- :thumbup: :thumbup: :thumbup:

:lol: takav je i kod mene - kad''cistim frizider'
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#34578 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

pita kolegica veganka za dobar recept od banana bread al' bez namirnica zivotinjskog porijekla...probam postojeci recept da podesim,isprobam i to je to :)
znaci bez putera,jaja i secera a ipak ukusno :izet:

Image

Image
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#34579 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

moonca wrote: Oh... ovo pohovano mi lici na -halloumi - sir.. -- probala neki dan u jednoj radnji i ne kupih ga.. :twisted:

..lijepo izgleda tanjir - boje a i ukusi-- :thumbup: :thumbup: :thumbup:

:lol: takav je i kod mene - kad''cistim frizider'
ugleda komad mrkve a ne volim da hrana propada ili da se baca i odmah trazi sta moze,kako moze...improvizacija :)
BJB
Posts: 4599
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#34580 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by BJB »

adda_sa wrote:kuhane u paradajz sosu mislis? to nisam nikad jela..niti cula ustvari dok ti ne rece :D
po okusu je slicno satarasu? izuzev sirceta...
3 kg paprika,
1/2l paradajz sosa Podravka (kod nas nije bilo Podravke pa smo onaj talijanski stavile),
1,5dl ulja
1,5 dl alkoholnog sirćeta
1 supena kašika soli
4 supene kašike šećera
2 goveđe kocke za supu
1 glavica bijelog luka
peršun
malo bibera u zrnu
Paprike izrezati na rezanca. Sve sastojke, osim bijelog luka i peršuna, staviti u šerpu da provrije i kuhati 5 mins. Nakon 5 minuta dodati bijeli luk i peršun i kuhati jos 2 mins-da paprike omeknu.
Vruće sipati u vruće tegle i okrenuti naopačke, da se ohlade.
Ukus ludilo, a onaj sok od salate kasikom jedem da me ne zadesi biber u zrnu.
Zoya
Posts: 23399
Joined: 09/06/2008 14:54

#34581 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Zoya »

[quote="BJB"][/quote]

Pusti sad paprike, nego, sretan ti rođendan lijepa moja. Ljubac odavde do Hercegovine :kiss:
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#34582 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by adda_sa »

BJB wrote: 3 kg paprika,
1/2l paradajz sosa Podravka (kod nas nije bilo Podravke pa smo onaj talijanski stavile),
1,5dl ulja
1,5 dl alkoholnog sirćeta
1 supena kašika soli
4 supene kašike šećera
2 goveđe kocke za supu
1 glavica bijelog luka
peršun
malo bibera u zrnu
Paprike izrezati na rezanca. Sve sastojke, osim bijelog luka i peršuna, staviti u šerpu da provrije i kuhati 5 mins. Nakon 5 minuta dodati bijeli luk i peršun i kuhati jos 2 mins-da paprike omeknu.
Vruće sipati u vruće tegle i okrenuti naopačke, da se ohlade.
Ukus ludilo, a onaj sok od salate kasikom jedem da me ne zadesi biber u zrnu.
jednostavno, a zvuci dobro... probacu nekad.. :)
ps takodje sretan rodjendan, da ti rode paprike svake godine, i ne nadjes nikad biber u zrnu :D :D
BJB
Posts: 4599
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#34583 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by BJB »

Hvala sis :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: Rodjendan protekao bezveze..Nista narocito..Jesam napravila pitu od jabuka po ovom receptuhttps://www.youtube.com/watch?v=zuzYlG7Kogw&t=170s, samo sam umjesto brasna stavila griz i doddala muskatnog oraha i pumkin pie spice..
Hvala i Adda_sa...
A recept je predobar..
Sto se paprika tiče nesto uberemo iz svoje baste (dosta nam neki bezobraz pobere, zadnji put dosli u bastu -otvoren saht od vode, otvorena vratnica, nasle nekoliko paprika otkinute-valjda im ispale)..Sto je najgore ti koji nam svake godine redovno kradu iz baste imaju svoje zemlje blizu svojih kuca, a mrsko im zakliti, posaditi i raditi, i onda se namerace svake godine u tuđe) a moji jadni idu onom krntijom od auta i muce se i onako stari rade..REkli su da sljedece godine nece ni saditi nista, ne mogu vise..
BJB
Posts: 4599
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#34584 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by BJB »

samsonsam wrote:pita kolegica veganka za dobar recept od banana bread al' bez namirnica zivotinjskog porijekla...probam postojeci recept da podesim,isprobam i to je to :)
znaci bez putera,jaja i secera a ipak ukusno :izet:

Image

Image
Nema ukusno fino a nigdje recepta, hocemo recept..
Ja sam jedanput pravila banana bread i bio je grozan..Bas bih voljela probati opet..
Jos jedna stvar mi se vrti po glavi a to je onaj pull -apart cinammon bread e i ono cu uskoro praviti..
John Cleese
Posts: 42913
Joined: 25/05/2010 18:30

#34585 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by John Cleese »

shandrprcSA wrote: Image
:thumbup: :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#34586 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Tomahawk11 »

John Cleese wrote:
shandrprcSA wrote: Image
:thumbup: :D
:trep: :okac:
shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#34587 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by shandrprcSA »

Tomahawk11 wrote:
John Cleese wrote:
shandrprcSA wrote: Image
:thumbup: :D
:trep: :okac:
nista bez zvuka :D

moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#34588 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

:roll:

koliko ga kvorate-uvrece nadam se do Nove Godine.. :oops: :lol:
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#34589 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

moonca wrote:~~~•`•

Image
Ovo pojedes i za pola sata gladan.... :D
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18286
Joined: 11/02/2013 11:32

#34590 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Ramzess Veliki »

shandrprcSA wrote: nista bez zvuka :D

Shandrprca jesil' slobodan ??? :trep:

Zene ucite od Sandrprce ... :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18286
Joined: 11/02/2013 11:32

#34591 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Ramzess Veliki »

exliberal-ex wrote:
moonca wrote:~~~•`•

Image
Ovo pojedes i za pola sata gladan.... :D
Ovo pojedes da se zagrijes za glavno jelo ... :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#34592 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Tomahawk11 »

shandrprcSA wrote:
nista bez zvuka :D

Pa dobro, ima li to smisla :twisted:



:oops: :mrgreen:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#34593 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

BJB wrote:
Nema ukusno fino a nigdje recepta, hocemo recept..
Ja sam jedanput pravila banana bread i bio je grozan..Bas bih voljela probati opet..
Jos jedna stvar mi se vrti po glavi a to je onaj pull -apart cinammon bread e i ono cu uskoro praviti..
• 4 zrele banane (moraju biti dobro zrele)
• 120 gr urmi/datula bez kospe
• 100 gr zobenih pahuljica
• 1 supena kasika mljevenog lana
• 1 supena kasika mljevenog kokosa
• kafena kasikica baking soda (soda bikarbona)
• malo cimeta,muskatnog orascica,mljevenih klincica,kardemoma i bibera (sta imas trenutno/sta volis) ili pumkin pie spice
• vanilija u prahu (ili vanilijin secer)
• ca 50 gr sitno nasjeckanih oraha
• ca 20 gr cacao nibs
• kokosovo ulje/puter za pomastiti posudu za pecenje

Rernu ugrijati na 180 stepeni,posudu za pecenje pomastiti.
Banane zajedno sa urmama i zobenim pahuljicama u preradivac hrane (food processor) ubaciti i mljeti dok se ne dobije kompaktna masa. Zatim dodati mljeveni lan,vaniliju,sodu i zacine. Dobro promjesati ali ne predugo da ne postane bezlicna kasha. Dodati orahe i cacao nibs. Istresti u posudu za pecenje i peci ca. 35 minuta (zavisno od rerne). Kad je gotovo, ostaviti da se ohladi prije vadjenja iz posude.

• urme se mogu prvo preliti vrelom vodom da malo omeksaju a ko voli sladje moze dodati meda/javorovog sirupa/stevije ili sta vec voli…meni je dovoljno slatko od banana i urmi
BJB
Posts: 4599
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#34594 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by BJB »

Sve sastojke imam osim cocoa nibs, vjerovatno ima u DM-u...HVala na receptu..
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#34595 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Ramzess Veliki wrote:
exliberal-ex wrote:
moonca wrote:~~~•`•

[img]htt
Ovo pojedes i za pola sata gladan.... :D
Ovo pojedes da se zagrijes za glavno jelo ... :D
Kod Amera jeste predjelo- al' sasvim ok i za jedan obrok. Shodno kilazi i potrebama- :-)
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18286
Joined: 11/02/2013 11:32

#34596 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Ramzess Veliki »

moonca wrote:
Ramzess Veliki wrote:
exliberal-ex wrote:
Ovo pojedes i za pola sata gladan.... :D
Ovo pojedes da se zagrijes za glavno jelo ... :D
Kod Amera jeste predjelo- al' sasvim ok i za jedan obrok. Shodno kilazi i potrebama- :-)
Meni treba pola kile mesa za rucak da bih ostao vitak. Sa prilozima ili bez priloga svejedno ...
A ako hocu da dobijem na tezini, e to je vec ... :shock:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#34597 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Ramzess Veliki wrote: Meni treba pola kile mesa za rucak da bih ostao vitak. Sa prilozima ili bez priloga svejedno ...
A ako hocu da dobijem na tezini, e to je vec ... :shock:
Koja si ti mashina....ko'lav u kavezu... :lol:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#34598 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

BJB wrote:Sve sastojke imam osim cocoa nibs, vjerovatno ima u DM-u...HVala na receptu..
nema na chemu

za nibs pogledaj na https://elitnutrition.ba/proizvod/kakao-komadici/ imaju od BODY & FIT-a (pravo dobri proizvodi) :izet:

p.s. ako volis probaj BODY & FIT PINDA & CACAO PASTA (postajes brzo ovisnik :wink: :mrgreen: )
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#34599 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

cacao nibs - sam imala u jednom -cereal- kao dodatak -- meni nije godio -- cak sam dodavala kao sastojak u pravjenu hljeba -kasiku - opet sam osjetila- specificnost.. ne mogu objasniti kakav- bacila-- :-)
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#34600 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

sto nam nema Image -a :mrgreen:
Post Reply