
Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Moderator: anex
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#34576 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
malo da se zashareni


-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#34577 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Oh... ovo pohovano mi lici na -halloumi - sir.. -- probala neki dan u jednoj radnji i ne kupih ga..samsonsam wrote:malo da se zashareni![]()
..lijepo izgleda tanjir - boje a i ukusi--
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#34578 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
pita kolegica veganka za dobar recept od banana bread al' bez namirnica zivotinjskog porijekla...probam postojeci recept da podesim,isprobam i to je to
znaci bez putera,jaja i secera a ipak ukusno


znaci bez putera,jaja i secera a ipak ukusno


- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#34579 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
ugleda komad mrkve a ne volim da hrana propada ili da se baca i odmah trazi sta moze,kako moze...improvizacijamoonca wrote: Oh... ovo pohovano mi lici na -halloumi - sir.. -- probala neki dan u jednoj radnji i ne kupih ga..![]()
..lijepo izgleda tanjir - boje a i ukusi--![]()
![]()
![]()
takav je i kod mene - kad''cistim frizider'
-
BJB
- Posts: 4599
- Joined: 16/10/2010 17:17
- Location: California
#34580 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
3 kg paprika,adda_sa wrote:kuhane u paradajz sosu mislis? to nisam nikad jela..niti cula ustvari dok ti ne rece![]()
po okusu je slicno satarasu? izuzev sirceta...
1/2l paradajz sosa Podravka (kod nas nije bilo Podravke pa smo onaj talijanski stavile),
1,5dl ulja
1,5 dl alkoholnog sirćeta
1 supena kašika soli
4 supene kašike šećera
2 goveđe kocke za supu
1 glavica bijelog luka
peršun
malo bibera u zrnu
Paprike izrezati na rezanca. Sve sastojke, osim bijelog luka i peršuna, staviti u šerpu da provrije i kuhati 5 mins. Nakon 5 minuta dodati bijeli luk i peršun i kuhati jos 2 mins-da paprike omeknu.
Vruće sipati u vruće tegle i okrenuti naopačke, da se ohlade.
Ukus ludilo, a onaj sok od salate kasikom jedem da me ne zadesi biber u zrnu.
-
Zoya
- Posts: 23399
- Joined: 09/06/2008 14:54
#34581 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
[quote="BJB"][/quote]
Pusti sad paprike, nego, sretan ti rođendan lijepa moja. Ljubac odavde do Hercegovine
Pusti sad paprike, nego, sretan ti rođendan lijepa moja. Ljubac odavde do Hercegovine
- adda_sa
- Posts: 830
- Joined: 11/03/2006 21:52
- Location: where my friends are
#34582 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
jednostavno, a zvuci dobro... probacu nekad..BJB wrote: 3 kg paprika,
1/2l paradajz sosa Podravka (kod nas nije bilo Podravke pa smo onaj talijanski stavile),
1,5dl ulja
1,5 dl alkoholnog sirćeta
1 supena kašika soli
4 supene kašike šećera
2 goveđe kocke za supu
1 glavica bijelog luka
peršun
malo bibera u zrnu
Paprike izrezati na rezanca. Sve sastojke, osim bijelog luka i peršuna, staviti u šerpu da provrije i kuhati 5 mins. Nakon 5 minuta dodati bijeli luk i peršun i kuhati jos 2 mins-da paprike omeknu.
Vruće sipati u vruće tegle i okrenuti naopačke, da se ohlade.
Ukus ludilo, a onaj sok od salate kasikom jedem da me ne zadesi biber u zrnu.
ps takodje sretan rodjendan, da ti rode paprike svake godine, i ne nadjes nikad biber u zrnu
-
BJB
- Posts: 4599
- Joined: 16/10/2010 17:17
- Location: California
#34583 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Hvala sis
Rodjendan protekao bezveze..Nista narocito..Jesam napravila pitu od jabuka po ovom receptuhttps://www.youtube.com/watch?v=zuzYlG7Kogw&t=170s, samo sam umjesto brasna stavila griz i doddala muskatnog oraha i pumkin pie spice..
Hvala i Adda_sa...
A recept je predobar..
Sto se paprika tiče nesto uberemo iz svoje baste (dosta nam neki bezobraz pobere, zadnji put dosli u bastu -otvoren saht od vode, otvorena vratnica, nasle nekoliko paprika otkinute-valjda im ispale)..Sto je najgore ti koji nam svake godine redovno kradu iz baste imaju svoje zemlje blizu svojih kuca, a mrsko im zakliti, posaditi i raditi, i onda se namerace svake godine u tuđe) a moji jadni idu onom krntijom od auta i muce se i onako stari rade..REkli su da sljedece godine nece ni saditi nista, ne mogu vise..
Hvala i Adda_sa...
A recept je predobar..
Sto se paprika tiče nesto uberemo iz svoje baste (dosta nam neki bezobraz pobere, zadnji put dosli u bastu -otvoren saht od vode, otvorena vratnica, nasle nekoliko paprika otkinute-valjda im ispale)..Sto je najgore ti koji nam svake godine redovno kradu iz baste imaju svoje zemlje blizu svojih kuca, a mrsko im zakliti, posaditi i raditi, i onda se namerace svake godine u tuđe) a moji jadni idu onom krntijom od auta i muce se i onako stari rade..REkli su da sljedece godine nece ni saditi nista, ne mogu vise..
-
BJB
- Posts: 4599
- Joined: 16/10/2010 17:17
- Location: California
#34584 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Nema ukusno fino a nigdje recepta, hocemo recept..samsonsam wrote:pita kolegica veganka za dobar recept od banana bread al' bez namirnica zivotinjskog porijekla...probam postojeci recept da podesim,isprobam i to je to![]()
znaci bez putera,jaja i secera a ipak ukusno![]()
Ja sam jedanput pravila banana bread i bio je grozan..Bas bih voljela probati opet..
Jos jedna stvar mi se vrti po glavi a to je onaj pull -apart cinammon bread e i ono cu uskoro praviti..
-
John Cleese
- Posts: 42913
- Joined: 25/05/2010 18:30
#34585 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
shandrprcSA wrote:
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#34586 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
John Cleese wrote:shandrprcSA wrote:![]()
-
shandrprcSA
- Posts: 10219
- Joined: 23/02/2013 08:16
#34587 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
nista bez zvukaTomahawk11 wrote:John Cleese wrote:shandrprcSA wrote:![]()
![]()
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#34588 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
koliko ga kvorate-uvrece nadam se do Nove Godine..
- exliberal-ex
- Posts: 7707
- Joined: 11/04/2013 00:01
#34589 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ovo pojedes i za pola sata gladan....moonca wrote:~~~•`•
- Ramzess Veliki
- Posts: 18286
- Joined: 11/02/2013 11:32
#34590 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Shandrprca jesil' slobodan ???shandrprcSA wrote: nista bez zvuka
Zene ucite od Sandrprce ...
- Ramzess Veliki
- Posts: 18286
- Joined: 11/02/2013 11:32
#34591 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ovo pojedes da se zagrijes za glavno jelo ...exliberal-ex wrote:Ovo pojedes i za pola sata gladan....moonca wrote:~~~•`•
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#34592 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Pa dobro, ima li to smislashandrprcSA wrote:
nista bez zvuka
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#34593 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
• 4 zrele banane (moraju biti dobro zrele)BJB wrote:
Nema ukusno fino a nigdje recepta, hocemo recept..
Ja sam jedanput pravila banana bread i bio je grozan..Bas bih voljela probati opet..
Jos jedna stvar mi se vrti po glavi a to je onaj pull -apart cinammon bread e i ono cu uskoro praviti..
• 120 gr urmi/datula bez kospe
• 100 gr zobenih pahuljica
• 1 supena kasika mljevenog lana
• 1 supena kasika mljevenog kokosa
• kafena kasikica baking soda (soda bikarbona)
• malo cimeta,muskatnog orascica,mljevenih klincica,kardemoma i bibera (sta imas trenutno/sta volis) ili pumkin pie spice
• vanilija u prahu (ili vanilijin secer)
• ca 50 gr sitno nasjeckanih oraha
• ca 20 gr cacao nibs
• kokosovo ulje/puter za pomastiti posudu za pecenje
Rernu ugrijati na 180 stepeni,posudu za pecenje pomastiti.
Banane zajedno sa urmama i zobenim pahuljicama u preradivac hrane (food processor) ubaciti i mljeti dok se ne dobije kompaktna masa. Zatim dodati mljeveni lan,vaniliju,sodu i zacine. Dobro promjesati ali ne predugo da ne postane bezlicna kasha. Dodati orahe i cacao nibs. Istresti u posudu za pecenje i peci ca. 35 minuta (zavisno od rerne). Kad je gotovo, ostaviti da se ohladi prije vadjenja iz posude.
• urme se mogu prvo preliti vrelom vodom da malo omeksaju a ko voli sladje moze dodati meda/javorovog sirupa/stevije ili sta vec voli…meni je dovoljno slatko od banana i urmi
-
BJB
- Posts: 4599
- Joined: 16/10/2010 17:17
- Location: California
#34594 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Sve sastojke imam osim cocoa nibs, vjerovatno ima u DM-u...HVala na receptu..
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#34595 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Kod Amera jeste predjelo- al' sasvim ok i za jedan obrok. Shodno kilazi i potrebama-Ramzess Veliki wrote:Ovo pojedes da se zagrijes za glavno jelo ...exliberal-ex wrote:Ovo pojedes i za pola sata gladan....moonca wrote:~~~•`•
[img]htt
- Ramzess Veliki
- Posts: 18286
- Joined: 11/02/2013 11:32
#34596 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Meni treba pola kile mesa za rucak da bih ostao vitak. Sa prilozima ili bez priloga svejedno ...moonca wrote:Kod Amera jeste predjelo- al' sasvim ok i za jedan obrok. Shodno kilazi i potrebama-Ramzess Veliki wrote:Ovo pojedes da se zagrijes za glavno jelo ...exliberal-ex wrote:
Ovo pojedes i za pola sata gladan....
A ako hocu da dobijem na tezini, e to je vec ...
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#34597 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Koja si ti mashina....ko'lav u kavezu...Ramzess Veliki wrote: Meni treba pola kile mesa za rucak da bih ostao vitak. Sa prilozima ili bez priloga svejedno ...
A ako hocu da dobijem na tezini, e to je vec ...
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#34598 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
nema na chemuBJB wrote:Sve sastojke imam osim cocoa nibs, vjerovatno ima u DM-u...HVala na receptu..
za nibs pogledaj na https://elitnutrition.ba/proizvod/kakao-komadici/ imaju od BODY & FIT-a (pravo dobri proizvodi)
p.s. ako volis probaj BODY & FIT PINDA & CACAO PASTA (postajes brzo ovisnik
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#34599 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
cacao nibs - sam imala u jednom -cereal- kao dodatak -- meni nije godio -- cak sam dodavala kao sastojak u pravjenu hljeba -kasiku - opet sam osjetila- specificnost.. ne mogu objasniti kakav- bacila-- 
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19



-a