Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22768
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#34526 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by GandalfSivi »

madner wrote:Ako NS ostane opozicija i SDP ostane opozicija, 2022 ce imati manje glasova nego danas.
Covjece, kako 2022 strasno zvuci... Nemamo vremena za toga...
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#34527 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Al da stavi spomen obilježje nevino pobijenim sarajevskim cukama...
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#34528 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by madner »

GandalfSivi wrote:
madner wrote:Ako NS ostane opozicija i SDP ostane opozicija, 2022 ce imati manje glasova nego danas.
Covjece, kako 2022 strasno zvuci... Nemamo vremena za toga...
Kako ko, ima ovih sto cekaju i 2122 da budu apsolutna vecina. :D
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22768
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#34529 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by GandalfSivi »

kmirsad wrote:Al da stavi spomen obilježje nevino pobijenim sarajevskim cukama...
:lol: :lol: :lol:

Popravi mi dan, svega mi...
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#34530 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

madner wrote:Ako NS ostane opozicija i SDP ostane opozicija, 2022 ce imati manje glasova nego danas.
SDP hoče imati manje glasova, ako se ne prosvijetli i ne pročisti od loših masnoča.
NS neče imati manje glasova, naprotiv... bit će pobjednička stranka. Prosvjetljena je nema loših masnoča...ako uđe u vlast sa ovom konstelacijom odnosa, dobit će ih.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#34531 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sabina1 »

criticos wrote:
sabina1 wrote:
pemanapemani ,

izuzetno sam sretna i ponosna jer je Naša stranka imala vlastitog kandidata za predsjedništvo , finog , mirnog , tihog i kulturnog Borišu Falatara , čovjeka koji bi bio ekstremno pozitivna promjena na bilo kojoj zakonodavnoj ili izvršnoj poziciji.
Željku Komšiću treba zabraniti javno političko djelovanje.

Dakle - jasni smo.

Reuf Bajrović je lider grupe populistički-nacional-intelektualaca koji ni sami nisu sigurni šta su jučer pričali , šta planiraju danas a tek šta planiraju sutra.
Njihovo ulaganje u vlastitu infrastrukturu (srećom po ovo društvo) je bilo minorno pa je samim tim bio minoran i njihov uticaj na izborne rezultate egdje ta dvojica "velikana" nisu uspjela ući ni u kantonalni parlament.

Generalni sekretar Naše stranke je trebao biti smijenjen zbog "kafe s Reufom" pa su mu nakon toga perfidno skresane ovlasti pa je na kraju stranku napustio sam. To je iniciralo nezadovoljstvo i pasivnost Denisa Graca.

Priča o kafama "s Dinom Konakovićem" traje još od početka 2017 godine i niko nije sankcionisan a obzirom na duljinu trajanja tih dogovora , vjerovatno su se u te dvije godine ponešto i dogovorili (detalje , ministarstva , imena , datum objave koalicije).

Dino Konaković je bio šef sarajevske SDA do marta ove godine , puni koalicioni partner HDZ-a već....25-26 godina.
Reuf Bajrović je uz sav karikaturtizam , licemjerje i dvoličnost koju taj gest nosi , pozivao glasače da ne glasaju za HDZ u posljednjoj kampanji.

Srdačno vas pozdravljam.
Malo me zbunjuješ. Ja sam mislio da je razlog sasvim druge prirode. U razgovoru sa bliskim prijateljima iz SDP-a, oni su mi rekli da su svi bivši uposleni u NS a koji su bili bliski sa Denisom i Albinom nakon otkaza od strane rukovodstva posao dobili u SDA ministarstvima a čak je jedan bio ozbiljno aktivan u kampanji Džaferovića za ove izbore. Ako je ovo istina, onda rukovodstvu skidam kapu što su se kutarisali ovih već sada dokazanih SDA krtica u NS.
Ma kakvi.
Mislila sam na Dinu Konakovica ,tadasnjeg sefa sarajevske SDA , one iste s kojima nece po svaku cijenu.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#34532 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

GandalfSivi wrote:
kmirsad wrote:Al da stavi spomen obilježje nevino pobijenim sarajevskim cukama...
:lol: :lol: :lol:

Popravi mi dan, svega mi...
:-D
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#34533 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by pemanapemani »

kmirsad wrote:
madner wrote:Ako NS ostane opozicija i SDP ostane opozicija, 2022 ce imati manje glasova nego danas.
SDP hoče imati manje glasova, ako se ne prosvijetli i ne pročisti od loših masnoča.
NS neče imati manje glasova, naprotiv... bit će pobjednička stranka. Prosvjetljena je nema loših masnoča...ako uđe u vlast sa ovom konstelacijom odnosa, dobit će ih.

To bi bilo tako da imamo politicki visoko osvjestene gradjane koji ce oratiti rad zastupnika i promisljati o njihovim aktivnostima.

SDA nije nikad imala losiji mandat i opet je osvojila bruku glasova. Oni da bilo sta urade u sljedecem mandatu, to ce spinovati u epohalni uspjeh. Isto tako, imamo Dodika u Predsjednistvu koji ce im davati materijala napretek za pricu - bez SDA ce vas poklati cetnici.

Efendic napravi jebeni park i rasturi u N.Gradu. Zamisli da pocne gradski autoput, pa bio bi proglasen za novog Emerika Bluma.

Treba uzeti u razmatranje i iseljavanje.

Biti majstor, a ne zamastiti ruke je nemoguce. Bitno je popraviti stvari, a ne biti filozof koji ce stalno nesto pametovati sa strane.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#34534 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

Banksy wrote:Samo su dvije nepoznanice u pitanju: smatraju li u NS-u da imaju kapacitet i boje li se odgovornosti, i žele li, iskreno i zaista, skinuti SDA s vlasti.
Pedja Kojovic wrote:banksy

Da
Da
Da

(Trio)

p.k.
To su dobre vijesti. Skočite onda i zaplivajte, vrijeme je.
A_A_AKCIJA
Posts: 7959
Joined: 16/11/2009 02:54

#34535 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by A_A_AKCIJA »

kmirsad wrote:
madner wrote:Ako NS ostane opozicija i SDP ostane opozicija, 2022 ce imati manje glasova nego danas.
SDP hoče imati manje glasova, ako se ne prosvijetli i ne pročisti od loših masnoča.
NS neče imati manje glasova, naprotiv... bit će pobjednička stranka. Prosvjetljena je nema loših masnoča...ako uđe u vlast sa ovom konstelacijom odnosa, dobit će ih.
jeste, jeste, a Džeko večeras sjevernim Ircima zabija 7 komada...

De, ba Mirso, 2022 ćeš imati 64-65 godina, kako ja sračunah. A možda i nećeš, nedo Bog. Do tada, NS neće biti pobjednička stranka jer će razočarati mnoge svojim ziheraštvom. Najveći prigovor NS-u je da su pasivno-agresivni komentatori bez hrabrosti da uzmu stvar u svoje ruke i promijene. Čekati da NS uzme većinu i sama pravi vlast svakom okorjelom SDA-ovcu izmami osmjeh na licu, jer zna da se to nikad neće desiti.

U sljedećem izbornom ciklusu, NS neminovno dobija i gubi glasove. Lomiće se te dvije struje, onih koji očekuju promjenu i onih koji samo žele da kritikuju iz hlada i vode alibi politiku.

Ti si navijač, nisi realan i ja te nikad ne bih pitao šta i kako. Nudi se jedinstvena prilika da se SDA skine sa vlasti, i ako nekome nije jasno kolika je to politička pobjeda samo po sebi, nema šta da traži u politici. Vjerovatno svakako vodi ugodan život i neće ga tangirati da na vlasti budu i crveni kmeri ili isilovci...

SDA ne može biti slomljena jednim potezom, i dugo će biti politički faktor. Očekivati da će se stav naroda promijeniti mudrim izjavama i oštrim komentarima iz opozicionih fotelja je scenario iz vrtića.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#34536 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

kmirsad wrote:Al da stavi spomen obilježje nevino pobijenim sarajevskim cukama...
Prekrižila sam te, samo da znaš... :oops:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#34537 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

A_A_AKCIJA wrote:
Nudi se jedinstvena prilika da se SDA skine sa vlasti, i ako nekome nije jasno kolika je to politička pobjeda samo po sebi, nema šta da traži u politici.
SDA ne može biti slomljena jednim potezom, i dugo će biti politički faktor. Očekivati da će se stav naroda promijeniti mudrim izjavama i oštrim komentarima iz opozicionih fotelja je scenario iz vrtića.
"A_A_AKCIJA" protiv SDA...? Zanimljivo.
Hakiz
Posts: 48388
Joined: 30/07/2015 20:01

#34538 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Da rezimiramo:

Ja u SDA. Nisam podoban za dogovor sa NS. Onda skontam da u toj SDA neću ostvariti ambicije, ima jačih igrača ispred mene u redu za te pozicije, odem i osnujem svoju stranku, i nekom magijom postanem podoban za koaliciju?

Nećemo u matematičke koalicije, zar ne? Samo principi, je l' tako?

Nego, da priupitam, ako sam zbog lične ambicije izdao stranku, pokazao da nemam ideološke principe i lojalnost, treba mi vjerovati da neću izdati, prodati, srušiti koaliciju?

I ko je tu onda negativac, ja sigurno jesam, ali oni koji uprkos meni hoće sa mnom? (Namjerno je ovakva rečenica)

Sa druge strane, za ideale ginu budale.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#34539 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Mislim da mi imamo dovoljan broj osvještenih birača.Riba ko u ribnjaku.
SDA ima armiju robota uhljeba koji moraju i izlaze na izbore pod obavezno i vjerno glasaju. Ako uzmeš ukupnu izlaznost i broj glasova koji su dobili uz prethodnu tezu, bit će da je to njihov neki maksumum... cca 25% u ovom momentu. Ogroman je potencijal u apstinentima u državi i dijaspori, ali i u RS-u nakon što ih Dodik kolektivno izjebe, a hoče nesumnjivo, i nakon što Naša Stranka agresivno izvrši obradu tamnošnjeg izbornog tijela.
Izabrani kandidati Naše stranke su vrhunski kandidati... koji će svojim aktivnim djelovanjem, svaki u svojim nivoima, također izvršiti pritisak na izmjenu razmišljanja i ispravnost odabira kod birača, i koristiti priliku da ukaže na svaku grešku vlasti, kojih će u panici, kako vrijeme prolazi vlast činiti sve više i više...Jebo auto puteve, korupcija, pljačka, nepotizam, trgovina utjecajem su rak rana ovog društva... a od te ustaljene prakse ovi neče odustati. Jer ta praksa je razlog njihovog postajanja. Bez toga , nula su...Vrijeme i esdaovi rade za NS.
Živi bili pa vidjeli.
I za ovaj uspjeh NS-a koji sam prognozirao neprekidno, smijali su mi se ovi svi odreda. A sad kmeče, pište i ciće... da NS baš njih izabere ua partnera.
Potpuno prihvatam tezo o opasnosti koja vreba od iseljavanja i toga me je najviše strah.
Njemačaka će od Nove Godine početi da brutalno prazni BiH od stanovništva.I za to je kriva postoječe vlast. Birači i kad odu, neče izgubiti glasačko pravo. A dobro će upamtit ko je kriv što su morali otiči iz svoje domovine.I osvetiti im se.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#34540 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Banksy wrote:
kmirsad wrote:Al da stavi spomen obilježje nevino pobijenim sarajevskim cukama...
Prekrižila sam te, samo da znaš... :oops:
Otkriži me... zajebavam se... :-D :kiss:
A_A_AKCIJA
Posts: 7959
Joined: 16/11/2009 02:54

#34541 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by A_A_AKCIJA »

Banksy wrote:
A_A_AKCIJA wrote:
Nudi se jedinstvena prilika da se SDA skine sa vlasti, i ako nekome nije jasno kolika je to politička pobjeda samo po sebi, nema šta da traži u politici.
SDA ne može biti slomljena jednim potezom, i dugo će biti politički faktor. Očekivati da će se stav naroda promijeniti mudrim izjavama i oštrim komentarima iz opozicionih fotelja je scenario iz vrtića.
"A_A_AKCIJA" protiv SDA...? Zanimljivo.
Javno nudim stoju tamo gdje nađeš da sam bio za SDA. Jel pošteno :D

A tvoj doživljaj je već druga stvar... :)
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#34542 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

A_A_AKCIJA wrote:
kmirsad wrote:
madner wrote:Ako NS ostane opozicija i SDP ostane opozicija, 2022 ce imati manje glasova nego danas.
SDP hoče imati manje glasova, ako se ne prosvijetli i ne pročisti od loših masnoča.
NS neče imati manje glasova, naprotiv... bit će pobjednička stranka. Prosvjetljena je nema loših masnoča...ako uđe u vlast sa ovom konstelacijom odnosa, dobit će ih.
jeste, jeste, a Džeko večeras sjevernim Ircima zabija 7 komada...

De, ba Mirso, 2022 ćeš imati 64-65 godina, kako ja sračunah. A možda i nećeš, nedo Bog. Do tada, NS neće biti pobjednička stranka jer će razočarati mnoge svojim ziheraštvom. Najveći prigovor NS-u je da su pasivno-agresivni komentatori bez hrabrosti da uzmu stvar u svoje ruke i promijene. Čekati da NS uzme većinu i sama pravi vlast svakom okorjelom SDA-ovcu izmami osmjeh na licu, jer zna da se to nikad neće desiti.

U sljedećem izbornom ciklusu, NS neminovno dobija i gubi glasove. Lomiće se te dvije struje, onih koji očekuju promjenu i onih koji samo žele da kritikuju iz hlada i vode alibi politiku.

Ti si navijač, nisi realan i ja te nikad ne bih pitao šta i kako. Nudi se jedinstvena prilika da se SDA skine sa vlasti, i ako nekome nije jasno kolika je to politička pobjeda samo po sebi, nema šta da traži u politici. Vjerovatno svakako vodi ugodan život i neće ga tangirati da na vlasti budu i crveni kmeri ili isilovci...

SDA ne može biti slomljena jednim potezom, i dugo će biti politički faktor. Očekivati da će se stav naroda promijeniti mudrim izjavama i oštrim komentarima iz opozicionih fotelja je scenario iz vrtića.
Nije ba... realan sam... znam dobro šta se može kad se hoče, zna i smije... Uz partizanski moral i odanost simpatizera, članova i rukovodsva NS... te upornost koju imaju a koja je veče nego u lovačke kuje... lako je prognozirat... Pa vidiš da se kod nas strijelja za ubranu tuđu jabuku...
Pušiona su neminovna--- kad ovima što im snaga leži u topuzu... ova nemilosrdna lovačka kuja nanjuši trag...
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22768
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#34543 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by GandalfSivi »

Dodje Pedja, fino kaze (a rekao je i prije) da su spremni uci u vlast (barem na Kantonalnom nivou), i vi jos naglabate.

Kratko i jasno, jedinstvena prilika da se Kanton otme nazad od SDA, ko je propusti, ne treba da se bavi politikom. Ja kao SDP-ovac cu ih se javno odreci ako propuste ovu sansu...
A_A_AKCIJA
Posts: 7959
Joined: 16/11/2009 02:54

#34544 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by A_A_AKCIJA »

Hakiz wrote:Da rezimiramo:

Ja u SDA. Nisam podoban za dogovor sa NS. Onda skontam da u toj SDA neću ostvariti ambicije, ima jačih igrača ispred mene u redu za te pozicije, odem i osnujem svoju stranku, i nekom magijom postanem podoban za koaliciju?

Nećemo u matematičke koalicije, zar ne? Samo principi, je l' tako?

Nego, da priupitam, ako sam zbog lične ambicije izdao stranku, pokazao da nemam ideološke principe i lojalnost, treba mi vjerovati da neću izdati, prodati, srušiti koaliciju?

I ko je tu onda negativac, ja sigurno jesam, ali oni koji uprkos meni hoće sa mnom? (Namjerno je ovakva rečenica)

Sa druge strane, za ideale ginu budale.
Sad bi ti Sanja neuzubillah, Vlaisavljević kečinu iz logike lupila...

Ja sam ostvario ambicije, jer sam premijer KS, jedinog nivoa vlasti u kojem nije potreban kompromis. Imam budžet veći od RS-a. U Federaciji svakako moraju HDZ-u dati pola svega. Premijer KS je defacto osoba sa najviše autonomije, poslije predsjednika RS. Da slušam kako mi se kaže, mogu guslati još ovako do beskonačnosti. Mogu razviti mrežu lopovluka i obezbijediti sebe i familiju do Sudnjeg dana.

Ali, izlazim iz pozicije moći, javno prozovem imenom Bakira, Ćesira, Nezira, Hubijara i još kojekakvih, uhapse onog iz Cesta federacije... Zašto?

Da je išta od tih motiva, svako bi igrao na sigurno. Našlo bi se direktorluka, upravnih odbora, fondacija... Kad Semir Halilović dobija crkavicu mjerenu milionima, zamisli šta bi on dobio za poslušnost?!

I ne postanem magijom podoban, nego drugim izbornim rezultatom u KS, što znači da ima ljudi koji vjeruju u čitavu ideju. Bujrum, ako ima neko bolji, a da nije SDA, pa da ga slijedimo...
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#34545 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Meni je SDP prihvatljiv... ima doduše par meni neprihvatljivih kadrova... ali sve se da dogovoriti, ako se ima volje i muda...
Hakiz
Posts: 48388
Joined: 30/07/2015 20:01

#34546 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Dakle, ja sam premijer kantona koji na toj poziciji jer je stranka tako odlučila. Dobijem išaret da je za slijedeći mandat stranka odlučila da me zamijeni.

Onda krećem protiv stranke itd.

Slažem se, logika mi nije jača strana.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#34547 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Da... dođe i Pedja i kaže da hoče u vlast ... s onima koji izglasaju Zakon o ispitivanju porijekla imovine imenovanih dužnosnika.
ne znam koji puta ovo ponavljam... isto kao da niko ne vidi...
statixx
Posts: 9814
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#34548 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by statixx »

pemanapemani wrote:
kmirsad wrote:
madner wrote:Ako NS ostane opozicija i SDP ostane opozicija, 2022 ce imati manje glasova nego danas.
SDP hoče imati manje glasova, ako se ne prosvijetli i ne pročisti od loših masnoča.
NS neče imati manje glasova, naprotiv... bit će pobjednička stranka. Prosvjetljena je nema loših masnoča...ako uđe u vlast sa ovom konstelacijom odnosa, dobit će ih.

To bi bilo tako da imamo politicki visoko osvjestene gradjane koji ce oratiti rad zastupnika i promisljati o njihovim aktivnostima.

SDA nije nikad imala losiji mandat i opet je osvojila bruku glasova. Oni da bilo sta urade u sljedecem mandatu, to ce spinovati u epohalni uspjeh. Isto tako, imamo Dodika u Predsjednistvu koji ce im davati materijala napretek za pricu - bez SDA ce vas poklati cetnici.

Efendic napravi jebeni park i rasturi u N.Gradu. Zamisli da pocne gradski autoput, pa bio bi proglasen za novog Emerika Bluma.

Treba uzeti u razmatranje i iseljavanje.

Biti majstor, a ne zamastiti ruke je nemoguce. Bitno je popraviti stvari, a ne biti filozof koji ce stalno nesto pametovati sa strane.
Dzaba pricati, opozicija, narocito ljevica, uvijek u nekim oblacima. Ja sam vec pisao da ne federalnom nivou je stavljeno 1 mlrd za izgradnju autoputeva, a ide i kredit EBRD-a za vodosnabdijevanje. SDA to nece prokockati, samo moraju izaci nakraj sa HDZ-om, to ce biti tezak posao.

I cije glasova ce pokupiti NS? Ako se uruse DF i SDP, to je opet 10-ak mandata za NS, sto znaci da moraju traziti koalicionog partnera u strankama desnog centra, a boljeg od Kifle nazalost tesko ce naci.

I Razumijem Pedju kad kaze daa se boje odgovornosti. To je sasvim opravdano buduci da KS ima ogroman budzet, sindikati imaju svoje zatjeve, komunalna privreda svoje, a glasaci ce sirom da otvore oci. Osim toga imati SDA u opoziciji nije jednostavno. Ljudi drze medije, a u svakom trenutku mogu iscenirati haos pred zgradom skupstine.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22768
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#34549 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by GandalfSivi »

kmirsad wrote:Da... dođe i Pedja i kaže da hoče u vlast ... s onima koji izglasaju Zakon o ispitivanju porijekla imovine imenovanih dužnosnika.
ne znam koji puta ovo ponavljam... isto kao da niko ne vidi...
Sjedne ti 4-5 ljudi (isti koji bi trebali uci u tu vlast) kod Senada i svi ponove da se slazu sa tim, i da oni hoce od toga da se krene (cak i Dino prezivi).

Treba ih javno staviti sa planom i programom pred kamere, pa da vidimo gdje cemo...
A_A_AKCIJA
Posts: 7959
Joined: 16/11/2009 02:54

#34550 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by A_A_AKCIJA »

Hakiz wrote:Dakle, ja sam premijer kantona koji na toj poziciji jer je stranka tako odlučila. Dobijem išaret da je za slijedeći mandat stranka odlučila da me zamijeni.

Onda krećem protiv stranke itd.

Slažem se, logika mi nije jača strana.
Eto, sve i da jeste tako, nađi mi ga koji je otišao na biro poslije premijerske pozicije. Pa tajo Silajdžić nije tu sudbinu doživio i uživa u upravnim i nadzornim odborima i savjetničkim pozicijama, a htio ga narod pojesti zubima. I sad Dino, htio konje vrane, pa napustio stranku, i znao da će poslije kockanja na izborima biti u ovoj poziciji. Vrati se u vrijeme smjene premijera, pa razmisli o svemu i vidjećeš da nema nikakve logike. Lojalnost SDA bi mu se isplatila u milionima i do groba.

Dini je nuđeno svega, samo da se strpi, nije nikakva tajna. Ko da je premijerska pozicija jedina za omastit brke.
Locked