F1 2008, 2009, 2010 and counting

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Charuga, Tomahawk11

User avatar
rida1976
Posts: 2562
Joined: 25/11/2007 19:43

#34526 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by rida1976 »

Da, to je kljucna stvar, potpuno si u pravu: Vjerovatno najomrazeniji i najkontroverzniji sampion u istoriji. Ogroman i vjv presudjujuci uticaj bande iz FIA-e
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83399
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34527 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Image

Image

Nije Lando bio ispred prije krivine :mrgreen:
Eisenbahner1921
Posts: 259
Joined: 29/09/2016 14:05

#34528 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Eisenbahner1921 »

Pa jbg da je bio ispred onda bi ga Max udario u bočni dio bolida sa svojim manevrom.
To ti je kao u atletici da kažeš startni broj 8 ima prednost u odnosu na broj 1, a ovaj je na vanjskoj strani.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83399
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34529 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Tema je bila ako je Lando bio ispred krivine 12 onda je on taj koji se brani a Max taj koji napada
izbjeglica_iz_besmisla
Posts: 4275
Joined: 15/09/2005 17:22
Location: sarajevo ...

#34530 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by izbjeglica_iz_besmisla »

Eisenbahner1921 wrote: 22/10/2024 22:15 Pa jbg da je bio ispred onda bi ga Max udario u bočni dio bolida sa svojim manevrom.
To ti je kao u atletici da kažeš startni broj 8 ima prednost u odnosu na broj 1, a ovaj je na vanjskoj strani.
Max je kasno kocio pa dosao ispred.
Last edited by izbjeglica_iz_besmisla on 22/10/2024 22:19, edited 1 time in total.
Eisenbahner1921
Posts: 259
Joined: 29/09/2016 14:05

#34531 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Eisenbahner1921 »

Je li misliš da je Lando u bilo kom trenutku imao prednost nad Maxom što se tiče pozicije?
Da je pravac bio duži još možda 50 m, Lando bi ga pretekao ili bi ga ovaj udario, ali Lando ovdje nikad nije efektivno bio P3
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#34532 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by laik1981 »

_BataZiv_0809 wrote: 22/10/2024 22:10 Image

Image

Nije Lando bio ispred prije krivine :mrgreen:
Ma bacio se Max ne bjezeci ni od mogucnosti da trka bude zavrsena i za njega i za Landa. Nije nista novo za njega. To mu je zastitni znak. Frajera sudije favoriziraju godinama. Ne dobija kazne za stvari za koje ostali dobijaju. F1 za svakog vozaca ima posebne arsine i to je najveca mana danasnje f1.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83399
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34533 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Eisenbahner1921 wrote: 22/10/2024 22:18 Je li misliš da je Lando u bilo kom trenutku imao prednost nad Maxom što se tiče pozicije?
Da je pravac bio duži još možda 50 m, Lando bi ga pretekao ili bi ga ovaj udario, ali Lando ovdje nikad nije efektivno bio P3
Nemam sta mislit eto slika koja sve govori pobogu
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#34534 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

rida1976 wrote: 22/10/2024 19:45 Da, to je kljucna stvar, potpuno si u pravu: Vjerovatno najomrazeniji i najkontroverzniji sampion u istoriji. Ogroman i vjv presudjujuci uticaj bande iz FIA-e
Mrznja govori iz tebe
Nisamsdaali
Posts: 1368
Joined: 03/10/2022 20:38

#34535 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Nisamsdaali »

_BataZiv_0809 wrote: 22/10/2024 22:36
Eisenbahner1921 wrote: 22/10/2024 22:18 Je li misliš da je Lando u bilo kom trenutku imao prednost nad Maxom što se tiče pozicije?
Da je pravac bio duži još možda 50 m, Lando bi ga pretekao ili bi ga ovaj udario, ali Lando ovdje nikad nije efektivno bio P3
Nemam sta mislit eto slika koja sve govori pobogu
Znaš li ti šta je apex uopšte :D
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#34536 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

Iskreno ovdje realno niko pojma nema (ne iskljucujem sebe) o pravilima ili sportu, npr. prva krivina trke 5 ljudi je ovdje cmizdrilo zasto Max nike kaznjen...a sam Noris priznaje da je los posao on odradio.

"If I defended better in Turn 1 and wasn't driving like a muppet, then I should have led after Turn 1, and we shouldn't have this conversation in the first place."
User avatar
rovac13
Posts: 5761
Joined: 08/12/2013 16:17

#34537 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by rovac13 »

Pa i russel je dobio kaznu za istu stvar koju je max napravio u prvom krugu.

Tad je bio iza napadao je,i izgurao protivnika van staze,pretekao ga,i nije vratio prednost.

Dzaba je pokusavat opravdat.

Pravila trebaju bit ista za sve.......a ne uvijek u maxovu korist.
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#34538 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

rovac13 wrote: 22/10/2024 23:04 Pa i russel je dobio kaznu za istu stvar koju je max napravio u prvom krugu.

Tad je bio iza napadao je,i izgurao protivnika van staze,pretekao ga,i nije vratio prednost.

Dzaba je pokusavat opravdat.

Pravila trebaju bit ista za sve.......a ne uvijek u maxovu korist.
Pa treba za pocetak znati pravila da bi mogao ih komentarisati, ali prvi krug trke je izuzet tog pravila kad vec pricamo o pravilima. Jer bi realno prvi krug za izgurivanje kazne dobijalo po 10 vozaca svaku trku..
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83399
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34539 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Nije izuzet iz pravila.
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#34540 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

_BataZiv_0809 wrote: 22/10/2024 23:19 Nije izuzet iz pravila.
"For example, his aggression into Turn 1 on Lap 1, crowding Norris to the outside as he himself ran wide to the point of releasing Charles Leclerc into the lead. It’s far from the first time it’s happened at this exact corner – Lewis Hamilton pushed Verstappen wide in a similar move in 2021 and did the same to Nico Rosberg in 2015.

The simple answer is that on the first lap – rightly or wrongly – the stewards tend to look the other way for all but the most blatant of misdemeanours. Again, it’s a line against which Verstappen pushes up against, but doesn’t cross – had he done that move to Norris on any other lap of the race, he would have been penalised."

Ispravka onda je praksa, ali eto Lewis je poznat po tim manevrima ali rijetko ko to spominje
Eisenbahner1921
Posts: 259
Joined: 29/09/2016 14:05

#34542 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Eisenbahner1921 »

_BataZiv_0809 wrote: 22/10/2024 22:36
Eisenbahner1921 wrote: 22/10/2024 22:18 Je li misliš da je Lando u bilo kom trenutku imao prednost nad Maxom što se tiče pozicije?
Da je pravac bio duži još možda 50 m, Lando bi ga pretekao ili bi ga ovaj udario, ali Lando ovdje nikad nije efektivno bio P3
Nemam sta mislit eto slika koja sve govori pobogu
Govori li?
Image
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21041
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#34543 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by DaysleepeR »

apex krivine nikakve veze nema kod preticanja s vanjske strane, gledaju ga sudije samo kod preticanja sa unutrašnje, tako da džaba mjerite

bolje nađite sliku momenta gdje mislite da je Max izašao sa staze kod odbrane pozicije
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83399
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34544 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Eisenbahner1921 wrote: 23/10/2024 08:45
_BataZiv_0809 wrote: 22/10/2024 22:36
Eisenbahner1921 wrote: 22/10/2024 22:18 Je li misliš da je Lando u bilo kom trenutku imao prednost nad Maxom što se tiče pozicije?
Da je pravac bio duži još možda 50 m, Lando bi ga pretekao ili bi ga ovaj udario, ali Lando ovdje nikad nije efektivno bio P3
Nemam sta mislit eto slika koja sve govori pobogu
Govori li?
Image
Prati na casu
Tu je Max prekasno kocio
Na taj nacin nikad ne bi mogao proci u granicama staze
Odnosno da nema Landa koji ga napada ne bi tako kasno kocio
Ali mu je to odgovaralo jer ce Landa izgurati sa staze
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83399
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34545 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

DaysleepeR wrote: 23/10/2024 08:48 apex krivine nikakve veze nema kod preticanja s vanjske strane, gledaju ga sudije samo kod preticanja sa unutrašnje, tako da džaba mjerite

bolje nađite sliku momenta gdje mislite da je Max izašao sa staze kod odbrane pozicije
Nije tacno



Ali evo mislim da cemo se sloziti da su pravila jedan veliki buckuris i da zapravo nikome na svijetu nije skroz do kraja jasno :D ukljucujuci one koji ih tumace i primjenjuju :skoljka:

Na sta bi fudbal licio da su pravila za ofsajd ovako napisana :lol:
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#34546 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

_BataZiv_0809 wrote: 23/10/2024 09:05
Eisenbahner1921 wrote: 23/10/2024 08:45
_BataZiv_0809 wrote: 22/10/2024 22:36

Nemam sta mislit eto slika koja sve govori pobogu
Govori li?
Image
Prati na casu
Tu je Max prekasno kocio
Na taj nacin nikad ne bi mogao proci u granicama staze
Odnosno da nema Landa koji ga napada ne bi tako kasno kocio
Ali mu je to odgovaralo jer ce Landa izgurati sa staze
Zar nije Vilneve to uradio isto u Jerezu 1997, nema teorijske sanse da bi on mogao proci u granicama krivine da ga Sumaher nije udario i usporio mu momentum
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21041
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#34547 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by DaysleepeR »

_BataZiv_0809 wrote: 23/10/2024 09:10
DaysleepeR wrote: 23/10/2024 08:48 apex krivine nikakve veze nema kod preticanja s vanjske strane, gledaju ga sudije samo kod preticanja sa unutrašnje, tako da džaba mjerite

bolje nađite sliku momenta gdje mislite da je Max izašao sa staze kod odbrane pozicije
Nije tacno



Ali evo mislim da cemo se sloziti da su pravila jedan veliki buckuris i da zapravo nikome na svijetu nije skroz do kraja jasno :D ukljucujuci one koji ih tumace i primjenjuju :skoljka:

Na sta bi fudbal licio da su pravila za ofsajd ovako napisana :lol:
OK, zajebali su se ovi sa F1 TV onda.
Međutim apsolutno je jasno što je Lando kažnjen zbog toga što nije vratio poziciju.

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83399
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34548 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Samprotivsviju wrote: 23/10/2024 09:13 Zar nije Vilneve to uradio isto u Jerezu 1997, nema teorijske sanse da bi on mogao proci u granicama krivine da ga Sumaher nije udario i usporio mu momentum
Pa to je tvrdnja Sumaherovog ministarstva odbrane. Nije se trebao zakucavati u njega i saznali bismo. S tim da je Vilnev preticao sa unutrasnje strane Dry Sac šikane.
DaysleepeR wrote: 23/10/2024 09:16
OK, zajebali su se ovi sa F1 TV onda.
Međutim apsolutno je jasno što je Lando kažnjen zbog toga što nije vratio poziciju.

Editovao si post vec dva puta, ali nema veze sustina je u 3coj recenici odozdo.

Jasno je sto je Lando kaznjen, ali nije jasno zasto je odluceno da je on "attacking driver", to je ono sto se pojavljuje kao kontroverza.
User avatar
PlusSA
Posts: 4252
Joined: 13/07/2011 16:51

#34549 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by PlusSA »

_BataZiv_0809 wrote: 22/10/2024 22:10 Image

Image

Nije Lando bio ispred prije krivine :mrgreen:
Ma de gotov ista stvar kao u prvom krugu kad je Sainz uletio Maxu u krivinu, uletiš sa unutrašnje strane a ovaj sa vanjske strane ne može ništa.
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#34550 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

_BataZiv_0809 wrote: 23/10/2024 09:21
Samprotivsviju wrote: 23/10/2024 09:13 Zar nije Vilneve to uradio isto u Jerezu 1997, nema teorijske sanse da bi on mogao proci u granicama krivine da ga Sumaher nije udario i usporio mu momentum
Pa to je tvrdnja Sumaherovog ministarstva odbrane. Nije se trebao zakucavati u njega i saznali bismo. S tim da je Vilnev preticao sa unutrasnje strane Dry Sac šikane.
Jbga Bata ti uvijek subjetkivno, nije to od nikakvog ministarstva odbrane vec je Villneueve sam to priznao.

"I still know it: There was actually no way to overtake him. I tried it anyway", says Villeneuve in the current edition of 'Auto Bild Motorsport'. "And I'll disclose it today: I knew from the beginning that he would try to shoot me off. Why? I saw the Formula 3 Finale 1990 in Macao. He did the same with Hakkinen there. I remembered in that moment."

"Of course I wouldn't have made the corner without his hit.", he admits. "But I just thought: 'I'll surprise him. He will do it again, will crash again.' Honestly I've discussed it with my team before the race. And then he really did it! He hit me and got stuck in the gravel. I could continue driving. In the next lap I saw him standing on the wall. Then I thought: Yes, that's it!"
Post Reply