jel to prinova stigla u medjuvremenu ili ti krkas?shandrprcSA wrote:
Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Moderator: anex
-
omar little
- Posts: 17378
- Joined: 14/03/2008 21:14
#34526 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
- Nisrin
- Posts: 5495
- Joined: 26/04/2009 15:40
- Location: Bistrik, RajvoSA
- Euphoria
- Posts: 10680
- Joined: 15/11/2018 23:40
- Location: Samo drsko na fin način!
#34528 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Bravo. Po kojem receptu si spremala?
- Nisrin
- Posts: 5495
- Joined: 26/04/2009 15:40
- Location: Bistrik, RajvoSA
#34529 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Preprzila na maslacu solju rize, dodala 2 case vruce vode, sol i kurkumu, poklopila 20min, kuhala na 1, nisam dirala i to je to
Sekundu se jeste zalijepila po dnu ali nista strasno
Preukusna sto je najbitnije
Sekundu se jeste zalijepila po dnu ali nista strasno
Preukusna sto je najbitnije
- kabal1337
- Posts: 13444
- Joined: 11/02/2012 21:08
#34530 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
voda 2x riza i tjt. dobro je isprat od skroba da ne bi bilo poslije aj sta ovo kipi
-
shandrprcSA
- Posts: 10219
- Joined: 23/02/2013 08:16
#34531 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
ma moja malenkostomar little wrote: jel to prinova stigla u medjuvremenu ili ti krkas?
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#34532 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ovaj je bio od sjeckane teletine. Licno sjeckao. S'vana je mozda zagorio(ja tako volim) ali je unutra bio socan.Dori wrote: Maraschino, svaka cast za sac! Ali pita izgleda
Poslije su bili od mijesanog(meso-krompir), jedna krompirusa i jedna sirnica. Zatim sam morao masinu za pravljenje pita ikljuciti.
- dale cooper
- Posts: 31353
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
#34533 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ovo je ono kad ga napraviš pregustim.shandrprcSA wrote:
- zlo zlo
- Posts: 4485
- Joined: 28/10/2012 16:01
#34534 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
parboiled zlatno polje dugo zrno, možeš ga miješati koliko želiš i što oš raditi s njim, ostane super odvojeno i fino.Nisrin wrote:Preprzila na maslacu solju rize, dodala 2 case vruce vode, sol i kurkumu, poklopila 20min, kuhala na 1, nisam dirala i to je to![]()
Sekundu se jeste zalijepila po dnu ali nista strasno![]()
Preukusna sto je najbitnije
plus zdravije je od samo klasične oljuštene riže
- SmokingMan
- Posts: 22526
- Joined: 08/07/2012 18:11
- Location: α / β Geminorum
#34535 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ma TOHVA basmati rullez. 
- adda_sa
- Posts: 830
- Joined: 11/03/2006 21:52
- Location: where my friends are
#34536 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
dva dana rada na vikendici...



....
....




....
....

-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#34537 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
...tegla sa ajvarom ima ''zraka''..
..inace... sve dobro izgleda..
..inace... sve dobro izgleda..
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#34538 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
đenet!Maraschino wrote:Ova dva rostilja napravili mi prijatelji cigani, jedan gusana resetka a drugi kamen(m aoni su mi sve napravili)
necu vice![]()
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#34540 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Joj, otkad to nisamLoo wrote:ljubaF na pomolu
Zizi![]()
I fakat nema.nista bolje od "basic food" jos u prirodi![]()
![]()
Sad bih ja mogla krompira iz luga![]()
- bunk
- Posts: 8774
- Joined: 16/07/2016 19:58
#34541 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Krompiri citavi neoguljeni u rernu(peci na vatru ko zna sta je smederevo pec),sol,kajmak i sir cabrenjak te pogaca..
Mijenjam za sve menije svih restorana na planeti ukljucujuc i mcdonalds i cevabdzinice
Mijenjam za sve menije svih restorana na planeti ukljucujuc i mcdonalds i cevabdzinice
- Nisrin
- Posts: 5495
- Joined: 26/04/2009 15:40
- Location: Bistrik, RajvoSA
#34542 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Tomahawk11 wrote:
Riža ti je vrh
fOla, sad mi napamet pade, zaboravila kopar
-
Zizi505
- Posts: 9330
- Joined: 25/04/2011 14:06
#34543 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Vrijednaadda_sa wrote:dva dana rada na vikendici...![]()
....
....
Ima li se gdje kupiti ovo slatko od šljiva?
Nismo ga sto godina pravili, a jede mi se...još kada je orah unutra
- Jack Be Nimble
- Posts: 11653
- Joined: 15/01/2010 18:31
#34544 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Pileci tacos sa rizom i grahom.
- adda_sa
- Posts: 830
- Joined: 11/03/2006 21:52
- Location: where my friends are
#34545 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
orasi? dodjavola, nije mi naumpalo i orah da ubacimzizi505 wrote:Vrijednaadda_sa wrote:dva dana rada na vikendici...![]()
![]()
Ima li se gdje kupiti ovo slatko od šljiva?
Nismo ga sto godina pravili, a jede mi se...još kada je orah unutra
nisam vidjela da se ima gdje kupiti. po samoposlugama su samo marmelade und co..
mozda na markalama, i onim sajmovima bio domace ovo ono hrane..tu sam vidjala svakakvih teglica
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#34546 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
..sve izgleda primamljivo..Jack Be Nimble wrote:
Pileci tacos sa rizom i grahom.
- sadie_forever
- Posts: 6009
- Joined: 24/08/2014 21:34
#34547 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
napravila stari dobrih grah 
- adda_sa
- Posts: 830
- Joined: 11/03/2006 21:52
- Location: where my friends are
#34548 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
ja pravila keške..ima par dana kako mi se jelosadie_forever wrote:napravila stari dobrih grah
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#34550 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Joj danas mi je tako zamiriso na poslu iz cista mira. Ccc.sadie_forever wrote:napravila stari dobrih grah
Moracu ga u nedelju napraviti





