Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

omar little
Posts: 17378
Joined: 14/03/2008 21:14

#34526 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by omar little »

shandrprcSA wrote:Image

:D
jel to prinova stigla u medjuvremenu ili ti krkas? :D
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#34527 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Nisrin »

Uspjelaaa riza, hvala svima na savjetima :)

Image
upload pic
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#34528 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

Bravo. Po kojem receptu si spremala?
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#34529 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Nisrin »

Preprzila na maslacu solju rize, dodala 2 case vruce vode, sol i kurkumu, poklopila 20min, kuhala na 1, nisam dirala i to je to :)
Sekundu se jeste zalijepila po dnu ali nista strasno :)
Preukusna sto je najbitnije :thumbup:
User avatar
kabal1337
Posts: 13444
Joined: 11/02/2012 21:08

#34530 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by kabal1337 »

voda 2x riza i tjt. dobro je isprat od skroba da ne bi bilo poslije aj sta ovo kipi
shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#34531 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by shandrprcSA »

omar little wrote: jel to prinova stigla u medjuvremenu ili ti krkas? :D
ma moja malenkost :D
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#34532 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Maraschino »

Dori wrote: Maraschino, svaka cast za sac! Ali pita izgleda :srce:
Ovaj je bio od sjeckane teletine. Licno sjeckao. S'vana je mozda zagorio(ja tako volim) ali je unutra bio socan.
Poslije su bili od mijesanog(meso-krompir), jedna krompirusa i jedna sirnica. Zatim sam morao masinu za pravljenje pita ikljuciti. :D
User avatar
dale cooper
Posts: 31353
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#34533 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by dale cooper »

shandrprcSA wrote:Image

:D
Ovo je ono kad ga napraviš pregustim. :D
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#34534 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

Nisrin wrote:Preprzila na maslacu solju rize, dodala 2 case vruce vode, sol i kurkumu, poklopila 20min, kuhala na 1, nisam dirala i to je to :)
Sekundu se jeste zalijepila po dnu ali nista strasno :)
Preukusna sto je najbitnije :thumbup:
parboiled zlatno polje dugo zrno, možeš ga miješati koliko želiš i što oš raditi s njim, ostane super odvojeno i fino.
plus zdravije je od samo klasične oljuštene riže
User avatar
SmokingMan
Posts: 22526
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#34535 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by SmokingMan »

Ma TOHVA basmati rullez. :bih:
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#34536 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by adda_sa »

dva dana rada na vikendici...:D
Image
Image
Image
....
....
Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#34537 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

...tegla sa ajvarom ima ''zraka''.. :zoka:
..inace... sve dobro izgleda.. :thumbup:
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#34538 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by sumirprimus »

Maraschino wrote:Ova dva rostilja napravili mi prijatelji cigani, jedan gusana resetka a drugi kamen(m aoni su mi sve napravili)

Image

necu vice :D

:run:
đenet! :thumbup:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#34539 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Tomahawk11 »

Nisrin wrote:Uspjelaaa riza, hvala svima na savjetima :)

Image
upload pic
Riža ti je vrh :thumbup:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#34540 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Tomahawk11 »

Loo wrote:ljubaF na pomolu :D



Zizi :thumbup:
I fakat nema.nista bolje od "basic food" jos u prirodi :izet: :D
Sad bih ja mogla krompira iz luga :srce:

Image
Joj, otkad to nisam :okac:
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#34541 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by bunk »

Krompiri citavi neoguljeni u rernu(peci na vatru ko zna sta je smederevo pec),sol,kajmak i sir cabrenjak te pogaca..
Mijenjam za sve menije svih restorana na planeti ukljucujuc i mcdonalds i cevabdzinice :mrgreen:
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#34542 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Nisrin »

Tomahawk11 wrote:
Riža ti je vrh :thumbup:

fOla, sad mi napamet pade, zaboravila kopar :D
Zizi505
Posts: 9330
Joined: 25/04/2011 14:06

#34543 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Zizi505 »

adda_sa wrote:dva dana rada na vikendici...:D
Image
Image
Image
....
....
Image
Vrijedna :thumbup:

Ima li se gdje kupiti ovo slatko od šljiva?
Nismo ga sto godina pravili, a jede mi se...još kada je orah unutra :-)
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11653
Joined: 15/01/2010 18:31

#34544 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Jack Be Nimble »

Image

Pileci tacos sa rizom i grahom.
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#34545 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by adda_sa »

zizi505 wrote:
adda_sa wrote:dva dana rada na vikendici...:D
Image
Vrijedna :thumbup:

Ima li se gdje kupiti ovo slatko od šljiva?
Nismo ga sto godina pravili, a jede mi se...još kada je orah unutra :-)
orasi? dodjavola, nije mi naumpalo i orah da ubacim :roll:
nisam vidjela da se ima gdje kupiti. po samoposlugama su samo marmelade und co..
mozda na markalama, i onim sajmovima bio domace ovo ono hrane..tu sam vidjala svakakvih teglica
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#34546 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Jack Be Nimble wrote:Image

Pileci tacos sa rizom i grahom.
..sve izgleda primamljivo.. :gladna: :thumbup: - i pavlaka je negdje na stolu.. :-D
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#34547 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by sadie_forever »

napravila stari dobrih grah 8)
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#34548 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by adda_sa »

sadie_forever wrote:napravila stari dobrih grah 8)
ja pravila keške..ima par dana kako mi se jelo :-)
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#34550 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by insomnia78 »

sadie_forever wrote:napravila stari dobrih grah 8)
Joj danas mi je tako zamiriso na poslu iz cista mira. Ccc.
Moracu ga u nedelju napraviti
Post Reply