Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#34501 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by baxul »

criticos wrote: Oko HDZ nema polemike, jer su deklarirani fašisti i štovaoci ustaških tekovina. Najgori tretman zaslužuju Komšić, Bajrović i Suljagić jer su lažno deklarirani ljevičari a ujedno štovaoci ratno-hiuškače opstojnosti sistema na nacionalističkim tenzijama koje su suprotno dijametralne od politike ljevičara, uz to se kontroverzno povezuju sa socijalizmom i tekovinama Tita, što ne ide jedno s drugim. Zbog toga je moje viđenje odgovora da raskrinkavaju ono što ne pripada lijevom krilu, i po meni zato treba trošiti energiju da se taj šljam istrijebi sa političke scene kao kancer ljevice. HDZ nije ljevica.
drugo: laprda vezano za pristojan ton spram HDZ-a. no.

Image
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#34502 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sabina1 »

criticos wrote:
_Scarlett_ wrote:Imam zapravo dva pitanja.

Kako je to da NS tretraju Komsica, Suljagica, Bajrovica kao najgore moguce soviniste, a imaju sasvim pristojan ton s HDZ-om?

Kao, moraju nastupiti prijateljski da ne bi otjerali potencijalne glasace Hrvate iz Hercegovine, pa zato izbjegavaju kritike prema njima, ali su zato Komsic i ekipa za njih ljudi po kojima moraju udariti stalno.

Drugo, uspjeli ste dobiti fenomenalnih 300 glasova medju Hrvatima Hercegovine. Kako objasnjavate taj ogromni uspjeh :lol:
Oko HDZ nema polemike, jer su deklarirani fašisti i štovaoci ustaških tekovina. Najgori tretman zaslužuju Komšić, Bajrović i Suljagić jer su lažno deklarirani ljevičari a ujedno štovaoci ratno-hiuškače opstojnosti sistema na nacionalističkim tenzijama koje su suprotno dijametralne od politike ljevičara, uz to se kontroverzno povezuju sa socijalizmom i tekovinama Tita, što ne ide jedno s drugim. Zbog toga je moje viđenje odgovora da raskrinkavaju ono što ne pripada lijevom krilu, i po meni zato treba trošiti energiju da se taj šljam istrijebi sa političke scene kao kancer ljevice. HDZ nije ljevica. Čemu dokazivati građanima HDZ politiku, ali je potrebno lažnjake istjerati iz redova poistovjećenja sa ljevicom.
Znaci Reuf Bajrovic je neuporedivo stetniji po drustvo u odnosu na Elmedina Konakovica pa s prvim ispijanje kafa nije dozvoljeno a s drugim je zapravo pozeljno ?
Prvi se aktivno borio protiv HDZ-a a drugi je do marta bio njihov koalicioni partner ?

Hvala.
_Scarlett_
Posts: 804
Joined: 26/05/2018 15:51

#34503 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by _Scarlett_ »

criticos wrote:
Oko HDZ nema polemike, jer su deklarirani fašisti i štovaoci ustaških tekovina. Najgori tretman zaslužuju Komšić, Bajrović i Suljagić jer su lažno deklarirani ljevičari a ujedno štovaoci ratno-hiuškače opstojnosti sistema na nacionalističkim tenzijama koje su suprotno dijametralne od politike ljevičara, uz to se kontroverzno povezuju sa socijalizmom i tekovinama Tita, što ne ide jedno s drugim. Zbog toga je moje viđenje odgovora da raskrinkavaju ono što ne pripada lijevom krilu, i po meni zato treba trošiti energiju da se taj šljam istrijebi sa političke scene kao kancer ljevice. HDZ nije ljevica. Čemu dokazivati građanima HDZ politiku, ali je potrebno lažnjake istjerati iz redova poistovjećenja sa ljevicom.
Ko ce istrijebiti nekog s politicke scene, pogledaj koliko je glasova dobio Komsic i koliko Falatar :-)

Btw, cestitam na uspjehu od Bascarsije do Marin Dvora. To im je realno i krajnji domet. Ne vjerujem da ce ikada imati jace izbore od ovih ove godine.
Novak20
Posts: 15235
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#34504 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 »

_Scarlett_ wrote:
Btw, cestitam na uspjehu od Bascarsije do Marin Dvora. To im je realno i krajnji domet. Ne vjerujem da ce ikada imati jace izbore od ovih ove godine.
:lol: :lol:

Varaš se.
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#34505 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by pemanapemani »

sabina1 wrote:
criticos wrote:
_Scarlett_ wrote:Imam zapravo dva pitanja.

Kako je to da NS tretraju Komsica, Suljagica, Bajrovica kao najgore moguce soviniste, a imaju sasvim pristojan ton s HDZ-om?

Kao, moraju nastupiti prijateljski da ne bi otjerali potencijalne glasace Hrvate iz Hercegovine, pa zato izbjegavaju kritike prema njima, ali su zato Komsic i ekipa za njih ljudi po kojima moraju udariti stalno.

Drugo, uspjeli ste dobiti fenomenalnih 300 glasova medju Hrvatima Hercegovine. Kako objasnjavate taj ogromni uspjeh :lol:
Oko HDZ nema polemike, jer su deklarirani fašisti i štovaoci ustaških tekovina. Najgori tretman zaslužuju Komšić, Bajrović i Suljagić jer su lažno deklarirani ljevičari a ujedno štovaoci ratno-hiuškače opstojnosti sistema na nacionalističkim tenzijama koje su suprotno dijametralne od politike ljevičara, uz to se kontroverzno povezuju sa socijalizmom i tekovinama Tita, što ne ide jedno s drugim. Zbog toga je moje viđenje odgovora da raskrinkavaju ono što ne pripada lijevom krilu, i po meni zato treba trošiti energiju da se taj šljam istrijebi sa političke scene kao kancer ljevice. HDZ nije ljevica. Čemu dokazivati građanima HDZ politiku, ali je potrebno lažnjake istjerati iz redova poistovjećenja sa ljevicom.
Znaci Reuf Bajrovic je neuporedivo stetniji po drustvo u odnosu na Elmedina Konakovica pa s prvim ispijanje kafa nije dozvoljeno a s drugim je zapravo pozeljno ?
Prvi se aktivno borio protiv HDZ-a a drugi je do marta bio njihov koalicioni partner ?

Hvala.
Nemoj zezati, kakva aktivna borba protiv HDZ?

Pa i Bajrović je bio koalicioni partner HDZ.
Bio je koalicioni partner SNSD.
Bio je koalicioni partner SDA u dva navrata.

Bajrović ima najmanje prava nekome spočitavati principjelnost i moral.
SSemir
Posts: 4584
Joined: 26/02/2009 08:42

#34506 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by SSemir »

nnade...
Last edited by SSemir on 22/11/2020 14:38, edited 1 time in total.
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#34507 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic »

banksy

Da
Da
Da

(Trio)

p.k.
criticos
Posts: 646
Joined: 15/01/2018 16:00

#34508 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by criticos »

sabina1 wrote: Znaci Reuf Bajrovic je neuporedivo stetniji po drustvo u odnosu na Elmedina Konakovica pa s prvim ispijanje kafa nije dozvoljeno a s drugim je zapravo pozeljno ?
Prvi se aktivno borio protiv HDZ-a a drugi je do marta bio njihov koalicioni partner ?

Hvala.
Reuf Bajrović je isto tako bio kroz SDP a kasnije kroz DF dio priče sa HDZ. Navod ti je nekorektan i nije dalekosežan povijesno politički.
Dok ne vidim crno na bijelo koaliciju sa Konakovićem, do tada mi je ta teza koju uporno navodiš neosnovana. Osobne simpatije Kojovića i Konakovića ne znači i da NS kompletan podržava tu ideju. Treba sačekati, a ne unaprijed osuđivati neutemeljeno. Ako se desi, za mene će biti razočaranje.
User avatar
drug_profi
Posts: 65402
Joined: 16/07/2012 16:00

#34509 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

za mene bi bilo razocaranje da se dozvoli da SDA ostane vlast u Federaciji.
User avatar
drug_profi
Posts: 65402
Joined: 16/07/2012 16:00

#34510 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Pedja Kojovic wrote:banksy

Da
Da
Da

(Trio)

p.k.

:thumbup:
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#34511 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by baxul »

drug_profi wrote:za mene bi bilo razocaranje da se dozvoli da SDA ostane vlast u Federaciji.
mislim da će im najlakše i biti u federaciji napraviti vlast (naravski sa HDZ)
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#34512 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by pemanapemani »

Po meni se trebaju držati principa - bez SDA, HDZ i SNSD + sa što manjom količinom SDA derivata.

Neka pokažu šta znaju u KS i još u nekom kantonu, ako mogu. Lako je izaći iz koalicije, ako vide da se ne poštuju dogovori.

Sumnjam da NS može više rasti kao stranka koja je stalno u opoziciji. I one dobre stvari koje predlože, pa vlast usvoji, na kraju vlast pripiše sebi.
Nažalost, 99% građana nije imalo blage veze o tome šta je, recimo, predlagao Gratz, a Peđa je bio poznatiji po tome što ima dugu kosu i što ga je bizon bacio na pod, nego po svojim prijedlozima i aktivnostima u SKS.
MK81
Posts: 99
Joined: 12/10/2018 12:05

#34513 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by MK81 »

Pedja Kojovic wrote:banksy

Da
Da
Da

(Trio)

p.k.
Pozdrav, ako moze i meni odgovor ili stav ...
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#34514 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sabina1 »

pemanapemani wrote:
Nemoj zezati, kakva aktivna borba protiv HDZ?

Pa i Bajrović je bio koalicioni partner HDZ.
Bio je koalicioni partner SNSD.
Bio je koalicioni partner SDA u dva navrata.

Bajrović ima najmanje prava nekome spočitavati principjelnost i moral.
pemanapemani ,

izuzetno sam sretna i ponosna jer je Naša stranka imala vlastitog kandidata za predsjedništvo , finog , mirnog , tihog i kulturnog Borišu Falatara , čovjeka koji bi bio ekstremno pozitivna promjena na bilo kojoj zakonodavnoj ili izvršnoj poziciji.
Željku Komšiću treba zabraniti javno političko djelovanje.

Dakle - jasni smo.

Reuf Bajrović je lider grupe populistički-nacional-intelektualaca koji ni sami nisu sigurni šta su jučer pričali , šta planiraju danas a tek šta planiraju sutra.
Njihovo ulaganje u vlastitu infrastrukturu (srećom po ovo društvo) je bilo minorno pa je samim tim bio minoran i njihov uticaj na izborne rezultate egdje ta dvojica "velikana" nisu uspjela ući ni u kantonalni parlament.

Generalni sekretar Naše stranke je trebao biti smijenjen zbog "kafe s Reufom" pa su mu nakon toga perfidno skresane ovlasti pa je na kraju stranku napustio sam. To je iniciralo nezadovoljstvo i pasivnost Denisa Graca.

Priča o kafama "s Dinom Konakovićem" traje još od početka 2017 godine i niko nije sankcionisan a obzirom na duljinu trajanja tih dogovora , vjerovatno su se u te dvije godine ponešto i dogovorili (detalje , ministarstva , imena , datum objave koalicije).

Dino Konaković je bio šef sarajevske SDA do marta ove godine , puni koalicioni partner HDZ-a već....25-26 godina.
Reuf Bajrović je uz sav karikaturtizam , licemjerje i dvoličnost koju taj gest nosi , pozivao glasače da ne glasaju za HDZ u posljednjoj kampanji.

Srdačno vas pozdravljam.
User avatar
Lost_Found
Posts: 999
Joined: 31/08/2014 19:09
Location: Sarajevo

#34515 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Lost_Found »

Pedja Kojovic wrote:banksy

Da
Da
Da

(Trio)

p.k.
Banksy :izet: cestitke :thumbup:

:D Pedja samo tebi odgovara
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22737
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#34516 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by GandalfSivi »

Ne kontam ja ovaj odgovor. Bila su dva pitanja a dobila je tri da. Jedino ako se ne racuna da je i onaj dio "boje li se odgovornosti" bio odgovoren sa da :D
criticos
Posts: 646
Joined: 15/01/2018 16:00

#34517 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by criticos »

sabina1 wrote:
pemanapemani ,

izuzetno sam sretna i ponosna jer je Naša stranka imala vlastitog kandidata za predsjedništvo , finog , mirnog , tihog i kulturnog Borišu Falatara , čovjeka koji bi bio ekstremno pozitivna promjena na bilo kojoj zakonodavnoj ili izvršnoj poziciji.
Željku Komšiću treba zabraniti javno političko djelovanje.

Dakle - jasni smo.

Reuf Bajrović je lider grupe populistički-nacional-intelektualaca koji ni sami nisu sigurni šta su jučer pričali , šta planiraju danas a tek šta planiraju sutra.
Njihovo ulaganje u vlastitu infrastrukturu (srećom po ovo društvo) je bilo minorno pa je samim tim bio minoran i njihov uticaj na izborne rezultate egdje ta dvojica "velikana" nisu uspjela ući ni u kantonalni parlament.

Generalni sekretar Naše stranke je trebao biti smijenjen zbog "kafe s Reufom" pa su mu nakon toga perfidno skresane ovlasti pa je na kraju stranku napustio sam. To je iniciralo nezadovoljstvo i pasivnost Denisa Graca.

Priča o kafama "s Dinom Konakovićem" traje još od početka 2017 godine i niko nije sankcionisan a obzirom na duljinu trajanja tih dogovora , vjerovatno su se u te dvije godine ponešto i dogovorili (detalje , ministarstva , imena , datum objave koalicije).

Dino Konaković je bio šef sarajevske SDA do marta ove godine , puni koalicioni partner HDZ-a već....25-26 godina.
Reuf Bajrović je uz sav karikaturtizam , licemjerje i dvoličnost koju taj gest nosi , pozivao glasače da ne glasaju za HDZ u posljednjoj kampanji.

Srdačno vas pozdravljam.
Malo me zbunjuješ. Ja sam mislio da je razlog sasvim druge prirode. U razgovoru sa bliskim prijateljima iz SDP-a, oni su mi rekli da su svi bivši uposleni u NS a koji su bili bliski sa Denisom i Albinom nakon otkaza od strane rukovodstva posao dobili u SDA ministarstvima a čak je jedan bio ozbiljno aktivan u kampanji Džaferovića za ove izbore. Ako je ovo istina, onda rukovodstvu skidam kapu što su se kutarisali ovih već sada dokazanih SDA krtica u NS.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#34518 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Pedja Kojovic wrote:banksy

Da
Da
Da

(Trio)

p.k.
:lol: :lol: :lol: :thumbup:
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 6230
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#34519 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by studiorum_tuzlaensis »

Do prije par sam bio za to da NS ide u vlast pod bilo kakvim uslovima sa NiP, SDP i DF/NBL... Kako vrijeme prolazi, i lagano se stišavaju strasti oko izbora, nisam više naklonjen toj opciji.

Mislim da u okviru nefunkcionalne koalicije mogu puno više izgubiti nego dobiti, a samim tim i mi građani. Nemaju dovoljno ruku i nisu dovoljno jaki SDP, NS i NiP da se to uradi... Koalicija 2 stranke je idealna koalicija, sve preko je sranje žestoko.

Puno toga za izgubiti, a malo za dobiti... ne bih ja žurio u koaliciju pod svaku cijenu.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22737
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#34520 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by GandalfSivi »

studiorum_tuzlaensis wrote:Do prije par sam bio za to da NS ide u vlast pod bilo kakvim uslovima sa NiP, SDP i DF/NBL... Kako vrijeme prolazi, i lagano se stišavaju strasti oko izbora, nisam više naklonjen toj opciji.

Mislim da u okviru nefunkcionalne koalicije mogu puno više izgubiti nego dobiti, a samim tim i mi građani. Nemaju dovoljno ruku i nisu dovoljno jaki SDP, NS i NiP da se to uradi... Koalicija 2 stranke je idealna koalicija, sve preko je sranje žestoko.

Puno toga za izgubiti, a malo za dobiti... ne bih ja žurio u koaliciju pod svaku cijenu.
Kod mene je bilo kontra. Pred izbore sam se nadao da ce barem u KS SDP i NS imati kapaciteta da naprave koaliciju i da je to jedini nacin da se ide u istu, ali realno, poslije onog gostovanja kod Senada, apsolutno nemam problema da se (ako je moguce) napravi siroka programska koalicija...
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#34521 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

GandalfSivi wrote:Ne kontam ja ovaj odgovor. Bila su dva pitanja a dobila je tri da. Jedino ako se ne racuna da je i onaj dio "boje li se odgovornosti" bio odgovoren sa da :D
Bila su tri. A onda je dodala i četvrto :-D ... ono za Hađifejsa...
A šta je trebao reči-... ma ne bojimo se...ta nisu NS, SDA... deviza vodilja, ma samo da se uđe u vlast...a kasnije... jebe se nas za Brodospas... odgovoran i čestit političar ima veliku odgovornost prema svojim biračima, i uvjek se boji da ih ne razočara... debelokošce boli kita za birače poslije izbora, i nemaju nikavog straha... :-D
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#34522 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by malakh »

formiranje vlasti u kantonu sarajevo bi moglo potrajati i do aprila - maja sljedeće godine. biće to dosta teški i opterećujući pregovori.

ne bih se iznenadio da sda posegne sa metodom batinjanja pojedinih zastupnika, jer mislim da nikada nisu bili u težoj situaciji što je formiranja vlasti u kantonu sarajevo tiče. :lol:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#34523 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

studiorum_tuzlaensis wrote:Do prije par sam bio za to da NS ide u vlast pod bilo kakvim uslovima sa NiP, SDP i DF/NBL... Kako vrijeme prolazi, i lagano se stišavaju strasti oko izbora, nisam više naklonjen toj opciji.

Mislim da u okviru nefunkcionalne koalicije mogu puno više izgubiti nego dobiti, a samim tim i mi građani. Nemaju dovoljno ruku i nisu dovoljno jaki SDP, NS i NiP da se to uradi... Koalicija 2 stranke je idealna koalicija, sve preko je sranje žestoko.

Puno toga za izgubiti, a malo za dobiti... ne bih ja žurio u koaliciju pod svaku cijenu.
Naravno... ali ih treba krčkati na jedinici da zadnjeg časa...Pustiti ih da nude preljetanje, da cmizdre i izdaju saborce...pa ih onda odjebat... :D
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#34524 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by madner »

Ako NS ostane opozicija i SDP ostane opozicija, 2022 ce imati manje glasova nego danas.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22737
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#34525 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by GandalfSivi »

kmirsad wrote:
GandalfSivi wrote:Ne kontam ja ovaj odgovor. Bila su dva pitanja a dobila je tri da. Jedino ako se ne racuna da je i onaj dio "boje li se odgovornosti" bio odgovoren sa da :D
Bila su tri. A onda je dodala i četvrto :-D ... ono za Hađifejsa...
A šta je trebao reči-... ma ne bojimo se...ta nisu NS, SDA... deviza vodilja, ma samo da se uđe u vlast...a kasnije... jebe se nas za Brodospas... odgovoran i čestit političar ima veliku odgovornost prema svojim biračima, i uvjek se boji da ih ne razočara... debelokošce boli kita za birače poslije izbora, i nemaju nikavog straha... :-D
Jebiga, mogao je Pedja i citirati je, ja nadjoh samo ovo:
Banksy wrote:Samo su dvije nepoznanice u pitanju: smatraju li u NS-u da imaju kapacitet i boje li se odgovornosti, i žele li, iskreno i zaista, skinuti SDA s vlasti.
Btw, dok sam rovio za tim pitanjima naletih i na ovaj post:
Banksy wrote:Konakovićev glavni poslovni projekat, u slučaju preuzimanja kantonalne vlasti, je ravnanje Skenderije i na njenom mjestu pravljenje 'arene', šta god to značilo, hotela i poslovnih zgrada.
Šta na to kaže Peđa? Hoće li, za drugarsku ljubav, opet zatvoriti jedno oko kao u slučaju ubijanja hiljada sarajevskih pasa (za čije su sudbine NS prvaci bili, navodno, jako zainteresirani)?
Ako Dino sravni Skenderiju, pa makar napravi i livadu tamo, od mene ce imati dozivotnu podrsku...
Locked