Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#34501 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

ljubaF na pomolu :D



Zizi :thumbup:
I fakat nema.nista bolje od "basic food" jos u prirodi :izet: :D
Sad bih ja mogla krompira iz luga :srce:

Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#34502 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

zizi505 wrote:Klopa u prirodi

Image

Image

Image
..opet isto meso-- znas li je li uvozno- i koliko si placala po kg? ako nije suvishe privatno.. :)
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#34503 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by cendlerbing »

De ba monca koga briga odakle je, znači, prste da poližeš.
Zizi505
Posts: 9330
Joined: 25/04/2011 14:06

#34504 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Zizi505 »

moonca wrote:
..opet isto meso-- znas li je li uvozno- i koliko si placala po kg? ako nije suvishe privatno.. :)
Ovaj put sam baš gledala koji je naziv ovog mesa, jer je sličan komad onome od prošli put oko kojeg smo pogađali od kojeg je dijela krave.
Međutim imaju jedan dio frižidera u kojem je dosta mesa od različitih dijelova, i za sve na deklaraciji piše junetina bez kosti, a cijena za svo je 15 KM po kilogramu.

Prošli put sam s mesarom komentarisala kako je dobar bio onaj komad i pohvalila ih, kako inače imaju dobro meso. On mi reče da nabavljaju meso od provjerenih lokalnih uzgajivača.

@Loo, hvala ti, a i tebi @shandrprcSa, ako je kompliment :mrgreen:
User avatar
azurna_obala
Posts: 5880
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#34505 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by azurna_obala »

Image


Jutros uštipci od heljde.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#34506 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

..hahahha. i kod mene ce biti nesto slicno za par sati... :-D


..lijepo izgledaju -- sta je bio prilog?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#34507 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

zizi505 wrote:
moonca wrote:
..opet isto meso-- znas li je li uvozno- i koliko si placala po kg? ako nije suvishe privatno.. :)
Ovaj put sam baš gledala koji je naziv ovog mesa, jer je sličan komad onome od prošli put oko kojeg smo pogađali od kojeg je dijela krave.
Međutim imaju jedan dio frižidera u kojem je dosta mesa od različitih dijelova, i za sve na deklaraciji piše junetina bez kosti, a cijena za svo je 15 KM po kilogramu.

Prošli put sam s mesarom komentarisala kako je dobar bio onaj komad i pohvalila ih, kako inače imaju dobro meso. On mi reče da nabavljaju meso od provjerenih lokalnih uzgajivača.
..kod nas to izgleda tako ide- da ga deklarisu po kvaliteti odredjenih dijelova- mogli bi vishe naplatiti, ali i rizik da ne prodaju.. hm

-mislim da nije skupo 15 KM .... po boji loja -zbilja 'domace' paslo travu.. :-D
User avatar
azurna_obala
Posts: 5880
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#34508 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by azurna_obala »

moonca wrote:..hahahha. i kod mene ce biti nesto slicno za par sati... :-D


..lijepo izgledaju -- sta je bio prilog?

Sir, sudžuka, domaći đem od šljiva, mlijeko :mrgreen:

I hvala!
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#34509 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

azurna_obala wrote:

Jutros uštipci od heljde.
:shock: :thumbup:
Znala sam ja da se u tebi krije prava poguzija :mrgreen:
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#34510 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

Image

Image
Coko visnja "torte i to" .al jos uvijek u kalupu
:sleep:
User avatar
Lily1234
Posts: 9496
Joined: 16/08/2019 16:21
Location: Tu i tamo...

#34511 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Lily1234 »

Jaooo, Loo :shock: :thumbup:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#34512 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

Danas se nakanila i sukala jufke :D burek s mesom i sirom :mrgreen:
User avatar
azurna_obala
Posts: 5880
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#34513 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by azurna_obala »

Loo wrote:Image

Image
Coko visnja "torte i to" .al jos uvijek u kalupu
:sleep:

Kadaif!!!!!
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#34514 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

azurna_obala wrote:Image


Jutros uštipci od heljde.

U podne I kod mene: :-D

Image

Image
shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#34515 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by shandrprcSA »

ostav' malo te torte :D

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Zizi505
Posts: 9330
Joined: 25/04/2011 14:06

#34516 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Zizi505 »

Ljudi, sve vam je odlično :-D

Kao da je kakav festival hrane.
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#34517 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Boemica »

Loo wrote:
azurna_obala wrote:

Jutros uštipci od heljde.
:shock: :thumbup:
Znala sam ja da se u tebi krije prava poguzija :mrgreen:
Dajte recept za te uštipke :D
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#34520 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by cendlerbing »

Loo wrote:Image

Image
Coko visnja "torte i to" .al jos uvijek u kalupu
:sleep:
:-) :-) :-)

Ne znam za šta bi prije. I to sa ovim uštipcima. I polila grahom. :lol:

Daj nam presjek torteee
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#34521 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Maraschino »

shandrprcSA wrote:ostav' malo te torte :D


Image

Image
Je li ti ovo grah s'mesom ili meso s'grahom.

:thumbup:

Super je ispalo a mogu misliti kako je ukusno
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#34522 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

cendlerbing wrote:
Daj nam presjek torteee
Nema
Otisla.torta dalje
Ovako bude
https://blog.dnevnik.hr/valivolitorte/2 ... njama.html
Po.ovom.receptu pravim

I ja bih graha :|
I domace pogace
I kiselog kupusa pobiberenog
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#34523 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by cendlerbing »

Loo wrote:
cendlerbing wrote:
Daj nam presjek torteee
Nema
Otisla.torta dalje
Ovako bude
https://blog.dnevnik.hr/valivolitorte/2 ... njama.html
Po.ovom.receptu pravim

I ja bih graha :|
I domace pogace
I kiselog kupusa pobiberenog
Poželjela sam praviti kolače. :eh:
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#34524 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Dori »

Loo, standardno...bez zamjerke (pogotovo one paprike!) :thumbup:

Maraschino, svaka cast za sac! Ali pita izgleda :srce:
Post Reply