Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#3451 Re: Gdje u Zenici...?

Post by Casual's »

ExNihilo wrote:
Casual's wrote:
ExNihilo wrote:Koja te zanima od Balaševića, imam ja nešto...
Volio bi Panta Rei..ali moze i bilo koja druga :D

Sent from my Nexus S using Tapatalk 2
Nisam siguran, mislim da imam "Rani mraz". A, možda je i ta. Pogledat ću, pa ti javim za koji dan aBd. :D
Možda bi ta i više valjala..aj pogledaj,pa da se dogovorimo :p
User avatar
notsure
Posts: 1185
Joined: 31/07/2008 19:57

#3452 Re: Gdje u Zenici...?

Post by notsure »

midnight23 wrote:Evo mene interesuje gdje se može pronaći presa za agrume, koja izgleda od prilike ovako:Image
Nigdje.
Ona dvojica, što na pijaci cijede nar, su svoju naručili iz Turske. Na e-bayu se mogu naći ali koštaju 100-150 američkih dolara, a ne znam ni kako bi to prošlo carinu. Helem, nema druge nego na shopping turu u Istanbul. :D
Ili naći kakvog dobrog majstora da to napravi od starog stalka za bor-mašinu.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3453 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Jest tesko provaliti ove nase ublehase :ljulja: . Jeste li procitali danasnje saopstenje za javnost povodom kvara?

"Zbog činjenice da se radi o vrlo kompleksnom kvaru, u ovom trenutku nismo u mogućnosti precizirati kada će problem biti otklonjen, a o napretku radova ćemo vas izvještavati".

Odnosno, ovako ce biti dok se ne pojave prvi stabilni minusi, a do tada ko vas :izet: . Dobicete umanjene racune, naravno po nasoj racunici i Jopet :izet: .
Igra se ovaj Sarajlic vatrom, neko cega ugaziti na sred ulice pa onda moze qrcu svirat i gasit kako mu je cejf.

Prosli mjesec nije bilo 7-8 dana grijanja i trebali bi umanjiti racune za 14-16 dana, a sta mislite koliko ce nam umanjiti?! Ako bude i 10 dana bice puna saka brade. Sad su sacekali da se predje u iduci mjesec, pa onda opet zavrnuli jer bi bilo previse u jednom mjesecu odbitaka.E na ovim danima Sarajlic navlaci extra profit u JP dok se narod po stanovima smrzava, za lijeka mu zatrebalo i njemu i onim monterima sto idu od ulaza do ulaza i zavrcu u podstanicama grijanje i sto premjestaju pumpe kako im je cejf. Jbt gori su od Telekoma i EP zajedno i u rangu su VIK-a. Dno dna, ali nicija nije do zore sjala, pa nece ni njihova.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#3454 Re: Zeničani

Post by Casual's »

channel10 wrote:Dodje nam opet toplo vrijeme koje bi moglo potrajati nekih 7-10 dana. Da li sam lud ako ocekujem novi "kvar" na kotlu :D ?
:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#3455 Re: Zeničani

Post by phillie »

Nas samo globalno zagrijavanje moze spasiti ovog nameta i haracha :D
whiter shade of pale
Posts: 35
Joined: 24/12/2013 20:34

#3456 Re: Zeničani

Post by whiter shade of pale »

channel10 wrote:Jest tesko provaliti ove nase ublehase :ljulja: . Jeste li procitali danasnje saopstenje za javnost povodom kvara?

"Zbog činjenice da se radi o vrlo kompleksnom kvaru, u ovom trenutku nismo u mogućnosti precizirati kada će problem biti otklonjen, a o napretku radova ćemo vas izvještavati".

Odnosno, ovako ce biti dok se ne pojave prvi stabilni minusi, a do tada ko vas :izet: . Dobicete umanjene racune, naravno po nasoj racunici i Jopet :izet: .
Igra se ovaj Sarajlic vatrom, neko cega ugaziti na sred ulice pa onda moze qrcu svirat i gasit kako mu je cejf.

Prosli mjesec nije bilo 7-8 dana grijanja i trebali bi umanjiti racune za 14-16 dana, a sta mislite koliko ce nam umanjiti?! Ako bude i 10 dana bice puna saka brade. Sad su sacekali da se predje u iduci mjesec, pa onda opet zavrnuli jer bi bilo previse u jednom mjesecu odbitaka.E na ovim danima Sarajlic navlaci extra profit u JP dok se narod po stanovima smrzava, za lijeka mu zatrebalo i njemu i onim monterima sto idu od ulaza do ulaza i zavrcu u podstanicama grijanje i sto premjestaju pumpe kako im je cejf. Jbt gori su od Telekoma i EP zajedno i u rangu su VIK-a. Dno dna, ali nicija nije do zore sjala, pa nece ni njihova.
daleko bilo da im drzim stranu, ko im jebe mater, ali ne vjerujem da se radi o nekim extraprofitima. oni u stvari grcaju u dugovima.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3457 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Pa te dugove pokrivaju ovim danima sto narodu ukradu svaki mjesec. Neka smanje broj zaposlenih, plate i ici ce odmah u plus, a ne od naroda krasti i narodu zavrtati grijanje da bi "ukrali par dana" i izvukli sto vise novca za nesto cega ustvari ni nema.

Drz`o ti njihovu stranu ili ne, ali to ti je tako pa ti sad vidi.
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#3458 Re: Zeničani

Post by Norm »

channel10 wrote:Jest tesko provaliti ove nase ublehase :ljulja: . Jeste li procitali danasnje saopstenje za javnost povodom kvara?

"Zbog činjenice da se radi o vrlo kompleksnom kvaru, u ovom trenutku nismo u mogućnosti precizirati kada će problem biti otklonjen, a o napretku radova ćemo vas izvještavati".

Odnosno, ovako ce biti dok se ne pojave prvi stabilni minusi, a do tada ko vas :izet: . Dobicete umanjene racune, naravno po nasoj racunici i Jopet :izet: .
Igra se ovaj Sarajlic vatrom, neko cega ugaziti na sred ulice pa onda moze qrcu svirat i gasit kako mu je cejf.

Prosli mjesec nije bilo 7-8 dana grijanja i trebali bi umanjiti racune za 14-16 dana, a sta mislite koliko ce nam umanjiti?! Ako bude i 10 dana bice puna saka brade. Sad su sacekali da se predje u iduci mjesec, pa onda opet zavrnuli jer bi bilo previse u jednom mjesecu odbitaka.E na ovim danima Sarajlic navlaci extra profit u JP dok se narod po stanovima smrzava, za lijeka mu zatrebalo i njemu i onim monterima sto idu od ulaza do ulaza i zavrcu u podstanicama grijanje i sto premjestaju pumpe kako im je cejf. Jbt gori su od Telekoma i EP zajedno i u rangu su VIK-a. Dno dna, ali nicija nije do zore sjala, pa nece ni njihova.
Ja pretpostavljam da je ovo ironija...Nije valjao Kaknjo, ne valja Sarajlic, ljudi koji samo obnasaju duznosti direktora u preduzecu za koje se zna ko je "vlasnik" i koji se smjenjuju kad se iskoriste, ko je potpisao u ime preduzeca "ugovor" o isporuci toplotne energije sa Mittalom...i sklopio ugovor kakav jest...i imas hrabrosti prozivati obicne radnike, koji rade samo sto im se naredi, za platu, obicne male ljude, montere...
Imas li hrabrosti to reci za covjeka koji je najvise odgovoran? Za istog onog koji nam je za tri mandata obecanja (12 godina) uspio napraviti "plinsku toplanu na cvrsti ugalj"?!?
Imas ali u limburgu, jel da? ;-)
I hoce sve dok je ovaca kojima je uredu ovo stanje i dok daju glasove kome "treba" sjace njihova do zore i jos vise...i jos dalje...i treba tako...
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3459 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Ovo gore je samo revolt obicnog gradjanina koji zeli da ima ono sto placa. Nista vise druze. Sve ostalo je presjek stanja u toj firmi i nacin rada. Po tebi niko nije kriv u toj firmi osima Sadama Huseina i njegove bagre iz opstinskih klupa. Naravno da su i oni krivi, ali ovi pobrojani sprovode sve ove za.ebe naroda i kome se onda treba obratiti? Mozda turistickoj zajednici Nepala?!

ps: nemoj molim te gledati sve kroz prizmu lokalnih indijanaca i njihovih udruzenja. Svi u istom rangu od sdp-a do sda.
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#3460 Re: Zeničani

Post by Norm »

Ja samo kazem da adresa na koju se treba obratiti sigurno nije adresa trenutnog i nekog buduceg direktora preduzeca kojim upravlja i kojeg postavlja na tu funkciju, zna se ko...Sigurno nije Turisticka zajednica ni Nepala ni Tunguzije...A ako sam ja, nepismen, kako me etiketirase pojedinci na ovom podforumu, skont'o da ne treba da vjerujem u sarene predizborne laze i da treba da obezbijedim sebi alternativni izvor zagrijavanja, zasto se onda svi ti pismeni i inteligentni nisu toga 'dohafizali'...tebi sam replicirao jer si direktno prozvao Sarajlica (koji je zatekao stvari kakve jesu i koji sigurno nema uticaj na Mittal vezano za ugovor o isporuci), koji je trenutno direktor, ali koji upute dobiva iz centrale, vidim da i ti to znas, ali se ne odnosi direktno na tebe nego na sve koji misle da je 'neko drugi kriv'...
Ako si zaposlen znas da ti je ciniti ono sto ti sef/poslodavac kaze...mislim da sam jasan...Da je J.P. Grijanje kojim slucajem privatno vlasnistvo OK, sve stoji, ali ovako...
Mi izaberemo i trebamo snositi odgovornost kao glasaci i neko ko treba da obezbijedi sigurnu buducnost narednim narastajima...odgovornost bez obzira je li to SDP ili SDA...
To je ono sto meni smeta, nije niko drugi kriv do mi sami...
User avatar
Stjui
Posts: 1786
Joined: 23/09/2013 13:32

#3461 Re: Gdje u Zenici...?

Post by Stjui »

gdje su najpovoljinije cijene novih mobitela u zenici ? samo me radnje interesuju.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#3462 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#3463 Re: Gdje u Zenici...?

Post by Casual's »

Stjui wrote:gdje su najpovoljinije cijene novih mobitela u zenici ? samo me radnje interesuju.
Ja sam imao pozitivna iskustva sa radnjom 'Haloo',nalazi se preko puta Salcinovica,odnosno Kocevske dzamije :D
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#3464 Re: Zeničani

Post by Not My Idea »

Image
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2545
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#3465 Re: Odg: Zeničani

Post by cenecimoveocino »

aux wrote:Ima li kakva slika onog zutog Lamborginija,kad vec para usi zvuk motora da malo i oci parim :-)
evo ga maloprije proletio magistralom wow kakav zvuk

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
User avatar
Stjui
Posts: 1786
Joined: 23/09/2013 13:32

#3466 Re: Zeničani

Post by Stjui »

Not My Idea wrote:Image
a o čemu se radi ovdje, gospođice @nmi ?
whiter shade of pale
Posts: 35
Joined: 24/12/2013 20:34

#3467 Re: Zeničani

Post by whiter shade of pale »

sta nije jasno?
andr0id
Posts: 925
Joined: 03/02/2014 23:20

#3468 Re: Zeničani

Post by andr0id »

Onaj lamborghini nije normalan haha.. kakav zvuk jbtee.. ode kroz lukovo polje negdje gore skroz.. a ja zvjerke jbte
whiter shade of pale
Posts: 35
Joined: 24/12/2013 20:34

#3469 Re: Zeničani

Post by whiter shade of pale »

da... svi smo zadivljeni.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#3470 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

imate li grijanje?
whiter shade of pale
Posts: 35
Joined: 24/12/2013 20:34

#3471 Re: Zeničani

Post by whiter shade of pale »

ima u lambordjiniju. a i toplo im je od dopa.
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#3472 Re: Zeničani

Post by ljuspica »

kakavdanakneiskustvu wrote:imate li grijanje?
ima nije nesto jako, ali nisu ni radijatori mlaki...
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3473 Re: Zeničani

Post by channel10 »

ljuspica wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:imate li grijanje?
ima nije nesto jako, ali nisu ni radijatori mlaki...
Nema grijanja od jutros. Sad rade ono sto su nekad najavljivali, odnosno sto radi grijanje u Sarajevu. Odvrcu i zavrcu kako im je cejf i tako dodatno povecavaju profit. Mi nemamo grijanja 10 dana, oni ti umanje za recimo 5-6 i tako nam naplate 100 posto i ona cetiri dana sto ga nismo imali nikako. Oni to ne plate MIttalu jer ta energija nije isporucena( tako sebi naprave ustedu na izlazu), dok nama uredno isporuce racun kao da je energija isporucena (tu dobiju na ulazu). To je onaj extra profit iz onog gore posta, gdje covjek rece kakav extra profit, a posluju u gubitku. Gamad i nista vise!
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#3474 Re: Zeničani

Post by Not My Idea »

Stjui wrote:
Not My Idea wrote:Image
a o čemu se radi ovdje, gospođice @nmi ?
O Zenici tokom rata. :?




sto se tice grijanja, jutros doslo, oko 7 ponovo nestalo :-)
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#3475 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

i dalje nema grijanja
Post Reply