GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#3451 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by The Realist »

Ako iole žele da narod ima razumijevanja za njih, bilo bi im pametno da od 5 ujutro (ili kada već startaju), pa negdje do 8, pola 9 voze po ustaljenom redu vožnje, kako bi ljudi stigli na posao, a to isto urade od negdje pola 4 pa do pola 6, ili nešto tako, kako bi se ljudi normalno vratili kućama.

Ostalo neka smanje broj vožnji (ako je uopšte moguće za neka područja smanjiti više od ovoga što imamo), jer će tada manje uticati na "običan narod".

No, sumnjam da će se to ovako odvijati, a to će onda biti haos, jer će biti "milion" ljudi po autobusima, trolejbusima i tramvajima.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#3452 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by goran16v »

NEOPLAN wrote:zato sto nemaju razloga da ih mlate jer u svim ostalim usluznim i neusluznim djelatnostima gradjani klepnu usima i plate uslugu
I na kraju po hiljaditi put, NE RADIM U GRASU! Jednostavno me zanima svijet prevoznika i istrazujem malo desavanja, a u grasu imam vise bliskih izvora.
Upravo tako nemaju razloga da ih mlate jer dobiju uslugu za koju plate, za razliku od GRAS-a, gdje ih za pocetak zakidaju za 30% obima usliga buduci da rade sa 70% kapaciteta.
Pa da sam ja na tvom mjestu mene bi bilo sramota napisati slova u odbranu GRAS-a.
dresdener78
Posts: 918
Joined: 04/08/2011 09:23
Location: CZ/D/BiH

#3453 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by dresdener78 »

JThomas wrote:naša država je najlošiji gospodar :D

šta kažeš na ovu? :D
Haha, u konkretnom slučaju se radi o istini :-) BiH i Češka su shebavane do temelja.
Čuj, off topic: kod nas nema para za lječenje raka kod djece, ali pi*de na vlastima su odlučile da će katolička crkva dobiti preračunato 10 milijardi KM kompenzacija zbog navodnog zapijenjenja imovine od strane komunista nakon II. svijetskog rata... ministar finansija je nezvanično zainteresiran u biznisu kockanja i kasina, ministar odbrane je agent CIA, predsjednik države krade olovke kao posljednji cigan na državnim posjetima, ministar rada i socijalne zaštite je napravio projekat isplate penzija preko banking kartica koji će biti nekoliko puta skuplji nego stari sistem šeka preko pošte, prilikom reforme zavoda za zapošljavanje nekoliko radnika je preminulo na radnom mjestu od stresa, kada duguješ 50 km za neplaćen račun ili kaznu za vožnju u tramvaju bez karte, doći će nakon nekoliko mjeseca privatni ovršnik i plijeniće tebi bez problema i kuću stan i auto jer njegova zarada iznosi hiljade procenata primarnog duga... sve to iznad nas bi trebalo završiti u zavješenom stanju na grani najbližeg hrasta.
User avatar
Hajlac
Posts: 5807
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#3454 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Hajlac »

Ako ce protestvovati protiv Bime i biminih, protiv zaposljavanja po babovini i zavicaju, protiv kriminala i korupcije u preduzecu, protiv kriminalnih klanova na potezu Ministarstvo-privatne firme-GRAS koji sve jednu po jednu firmu unistavaju pa rasprodaju sve od 1995. pa na ovamo...ja cu ih prvi podrzati i pozeljeti im da ustraju :-D
User avatar
Hajlac
Posts: 5807
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#3455 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Hajlac »

dresdener78 wrote:
JThomas wrote:naša država je najlošiji gospodar :D

šta kažeš na ovu? :D
Haha, u konkretnom slučaju se radi o istini :-) BiH i Češka su shebavane do temelja.
Čuj, off topic: kod nas nema para za lječenje raka kod djece, ali pi*de na vlastima su odlučile da će katolička crkva dobiti preračunato 10 milijardi KM kompenzacija zbog navodnog zapijenjenja imovine od strane komunista nakon II. svijetskog rata... ministar finansija je nezvanično zainteresiran u biznisu kockanja i kasina, ministar odbrane je agent CIA, predsjednik države krade olovke kao posljednji cigan na državnim posjetima, ministar rada i socijalne zaštite je napravio projekat isplate penzija preko banking kartica koji će biti nekoliko puta skuplji nego stari sistem šeka preko pošte, prilikom reforme zavoda za zapošljavanje nekoliko radnika je preminulo na radnom mjestu od stresa, kada duguješ 50 km za neplaćen račun ili kaznu za vožnju u tramvaju bez karte, doći će nakon nekoliko mjeseca privatni ovršnik i plijeniće tebi bez problema i kuću stan i auto jer njegova zarada iznosi hiljade procenata primarnog duga... sve to iznad nas bi trebalo završiti u zavješenom stanju na grani najbližeg hrasta.
Takvu "privatizaciju" organa drzave i nama ce nametnuti pod izgovorom da nema alternative.
Isto kao sto se uveliko matra kako nema alternative stalnom zaduzivanju citave drzave, ili kako nema alternative samom truHlom kapitalizmu, ili kako nema alternative privatizaciji i djelomicnom razmontiranju GRASa :x

Ko su oni, ta mala korumpirana elita, da odlucuju o buducnosti svih nas?
Naravno, oni se ne brinu puno jer imaju boxove po svicarskim bankama pune zlata i dijamanata. Sve Bevande i svi Brankovici i izetovi begovi.
User avatar
NEOPLAN
Posts: 1009
Joined: 02/05/2009 12:15

#3456 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by NEOPLAN »

heh nekad mi narod nije jasan nikako. Onaj gore pita protiv cega strajkuju, ovaj govori kako ih nije sramota, ovaj mene napada i kaze da imam obraza ne bih rekao a u odbranu grasa....

Kako ne kontate ljudi, ja ne branim direktore, menadzere,LOPOVE... Branim brate onog malog radnika, onu kukavelj sto svaki dan rizikuje da ubije nekog raspadnutim vozilom, a isto tako je izlozen riziku da ga ubije neko od bijesnih gradjena zbog neredovnosti prijevoza. Pa zar vi fakat mislite da radnicima odgovara ovakvo stanje u grasu, da je njima drago i da namjerno nemaju vozila, da namjerno ispustaju linije, da namjerno pregrijavaju vozila, da namjerno jednim autobusom pokrivaju tri linije? Dajte ljudi sta vam je...

Protest je upucen prema onima koji su gras doveli u ovakvu situaciju, koji su pokrali milione, koji su zavili ljude u crno ne uplacujuci im kredite i doprinose redovno, koji su oformili a-da-no klan zaposljavajuci se po babu i po stricevima dok nasa djeca gladuju i zivotare bez posla godinama.

Ja licno zelim da gras opet postane onaj stari gras koji je uvijek imao 20tak vozila u rezervi, u kojem su vozila ajo nista drugo bikla tehnicki ispravna, u kojem se znalo da 10-tog u 5 sati ides na bankomat da dignes platu, u kojem si svake godine imao obuke i seminare za radnike, vozace, onaj gras koji je sponzorirao sport, kulturu, obrazovanje. Toga vise nema, a ko zna hoce li ikad vise i biti.

Jer sve je to lanac, ovi s vrha pokrase boga oca, gradjani ne placaju karte, radnici ni tamo ni ovamo vise, gradjani bijesni, ovi odozgo bi da tazvale firmu i prodaju za marku, centrotrans truje narod raznim neistinama i okrece ih protiv grasa, a niko nema muda da zalaje na glavesine, vec sve opet po glavi ovih malih radnika, vozaca itd. Dobro se sjecam kad je bio prvi strajk, gradjani su na radiju i tvu porucivali da su konacno docekali da neko od obespravljenih radnika u ovoj drzavi ima muda da podigne glas i digne ustanak protiv lopova i kriminalaca, i bili su spremni danima ici pjeske i zdusno pdrzavali radnike.

Danas je igra oko centrotransa toliko zamazala oci gradjanima da su se i oni okrenuli protiv radnika, a politiika je medju radnike ubacila odredjene tipove koji su za veliku lovu prodali dusu djavolu i unose razdor i unutar radnika, potplacuju sitnom lovom ljude i sve se raspada. U grasu je trenutno stanje - zavadi pa vladaj, i to ne odgovara nikom, ni nama gradjanima, a ni radnicima.

Eto toliko.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#3457 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by goran16v »

NEOPLAN wrote:heh nekad mi narod nije jasan nikako. Onaj gore pita protiv cega strajkuju, ovaj govori kako ih nije sramota, ovaj mene napada i kaze da imam obraza ne bih rekao a u odbranu grasa....

Kako ne kontate ljudi, ja ne branim direktore, menadzere,LOPOVE... Branim brate onog malog radnika, onu kukavelj sto svaki dan rizikuje da ubije nekog raspadnutim vozilom, a isto tako je izlozen riziku da ga ubije neko od bijesnih gradjena zbog neredovnosti prijevoza.
Eto toliko.
Kontamo mi tebe, ali kako ti ne kontas da je upravo taj mali radnik bio, i jos uvijek je dio svega toga negativnog sto nabrajas vec 15 godina, ali mu nije palo napamet da se buni i strajkuje kad su se napucavale plate, da se buni kad su se navlacili prekobrojni zaposlenih jer ne moras biti ekonomski strucnjak da saberes da to nece biti ni odrzivo ni rentabilno. Ali, boli njih briga, plata redovna, posao siguran, sto firma nije rentabilna i sto se minus pokriva iz budzeta KS nikog ne brine. Kako je taj mali radnik dosao do posla, koji ga je rodjak doveo i da li je uopste bio potreban je sasvim druga garnitura pitanja. Sta je taj mali radnik uradio protiv menadzera, direktora i LOPOVA na vrijeme, kad se od GRAS-a moglo napraviti nesto???? Kad se ispraznilo sve onda strajkuj.
I taj mali radnik, ta kukavelj kako je nazivas, i sama ima previse oraha u dzepovima da bi jos pozadugo imao prava da se buni.
Arminaa
Posts: 77
Joined: 07/03/2012 12:16

#3458 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Arminaa »

Ma ja bih sve zaposlene GRAS-a poslala na biro, jer nista drugo i ne zasluzuju, nakotili su se kao stoka, na svakoj stanici 5-6 kabadahija zvanih revizori, koji maltretiraju djecu i djevojke, a kad musko kaze nemam kartu, samo spuste glavu i prodju. Svaki mjesec uzimam kartu i haramim im svaki fening koji dam za istu! A bune se za Centrotrans, pa idioti jedni, samo dobrom konkurencijom moguce je poboljsati svoje usluge. Cekate da vam drzava pomogne, hocete da natjerate drzavne firme da kupuju kupone umjesto sto dobivaju novac za prevoz. Zasto? Da se mozete nastaviti kotiti, malo malo pa novi revizori, sto ne zaustavite primanja po kojekakvim linijama i otpustite 50% viska postojecih radnika?
User avatar
cappy_tempo
Posts: 2673
Joined: 24/08/2008 19:03
Location: SARAJEVO-X!

#3459 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by cappy_tempo »

Arminaa wrote:Ma ja bih sve zaposlene GRAS-a poslala na biro, jer nista drugo i ne zasluzuju, nakotili su se kao stoka, na svakoj stanici 5-6 kabadahija zvanih revizori, koji maltretiraju djecu i djevojke, a kad musko kaze nemam kartu, samo spuste glavu i prodju. Svaki mjesec uzimam kartu i haramim im svaki fening koji dam za istu! A bune se za Centrotrans, pa idioti jedni, samo dobrom konkurencijom moguce je poboljsati svoje usluge. Cekate da vam drzava pomogne, hocete da natjerate drzavne firme da kupuju kupone umjesto sto dobivaju novac za prevoz. Zasto? Da se mozete nastaviti kotiti, malo malo pa novi revizori, sto ne zaustavite primanja po kojekakvim linijama i otpustite 50% viska postojecih radnika?
jesi ti normalna,ti bi na ovakvom vaktu otpustala,da ljudi bez hljeba ostanu,kako ce porodice hranite...a sta ce babo da vozi!


popisam se ja na ovu drzavu kad ovi sosoni mogu zajebavati narod kad god im je cejf
User avatar
Truba
Posts: 93812
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3460 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Truba »

šta će biti "s nas" u petak :D
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#3461 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Pitarrr82 »

Ja sam vec najavio da je moguce da u petak necu doci na posao :lol: :lol:
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#3462 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by sheilak »

Black swan wrote:šta će biti "s nas" u petak :D
:D :lol: kuku nama :D
User avatar
NEOPLAN
Posts: 1009
Joined: 02/05/2009 12:15

#3463 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by NEOPLAN »

danas su izgleda bili neki pregovori i vrlo je moguce da strajka nece ni biti
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#3464 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by sheilak »

NEOPLAN wrote:danas su izgleda bili neki pregovori i vrlo je moguce da strajka nece ni biti
moram ponoviti:

kuku namaaa :D (vec imala izgovor da ne idem nigdje i odlozim obaveze). kako je GRAS perfidan :D
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#3465 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Avetinho »

dresdener78 wrote: ...
predsjednik države krade olovke kao posljednji cigan na državnim posjetima...
LOL!
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#3466 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by sheilak »

I?! ima li muštuluka iz GRAS-a?
dresdener78
Posts: 918
Joined: 04/08/2011 09:23
Location: CZ/D/BiH

#3467 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by dresdener78 »

Ja Sam Odavle wrote:
dresdener78 wrote: ...
predsjednik države krade olovke kao posljednji cigan na državnim posjetima...
LOL!
Haha znam da je totalno off topic ovdje, ali ne lažem, samo pogledajte :P Uporedo sa njim i vaši Bakir i Mile jesu fini i pristojni lopovi ... nakon toga je televizija dobila prijetnje iz kabineta predsjednika i on je tvrdio da su mu ono pero "poklonili"... poklon se uzima drugačije.
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#3468 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Avetinho »

dresdener78 wrote:
Ja Sam Odavle wrote:
dresdener78 wrote: ...
predsjednik države krade olovke kao posljednji cigan na državnim posjetima...
LOL!
Haha znam da je totalno off topic ovdje, ali ne lažem, samo pogledajte :P Uporedo sa njim i vaši Bakir i Mile jesu fini i pristojni lopovi ... nakon toga je televizija dobila prijetnje iz kabineta predsjednika i on je tvrdio da su mu ono pero "poklonili"... poklon se uzima drugačije.
Umro sam od smijeha gledajuci. A vid mu face, uozbiljio se sav, ko na tuti.
_ado_
Posts: 657
Joined: 18/10/2007 18:32

#3469 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by _ado_ »

[quote="NEOPLAN"]danas su izgleda bili neki pregovori i vrlo je moguce da strajka nece ni biti[/quote]



Pa zasto ??? Svaki put kad najave strajk, ja se nadam da ce i odrzati rijec i da ce se neko iz vlade kantona konacno sjetiti da ih sve posalje u PM neradnicku. Ja bih ima halalio sve kilometre koje sam pjesacio za vrijeme strajka, samo da rastjeraju bagru i pokusaju krenuti iznova, u revitalizaciju preduzeca i pruziti gradjanima normalnu uslugu koju oni visestruko placaju.
Last edited by _ado_ on 14/11/2012 22:02, edited 1 time in total.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#3470 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by O'zone »

Saga se nastavlja
Predsjednik Sindikata komunalne privrede
Himzanija: U četvrtak odluka o štrajku u "Grasu"


Definitvna odluka o održavanju štrajka radnika KJKP "Gras", koji je ranije planiran za 16. novembar, još nije donesena, izjavio je u srijedu poslijepodne predsjednik Sindikata komunalne privrede u "Grasu" Adnan Himzanija.

On je istakao da su pregovori između predstavnika sidikata, uprave i Ministarstva saobraćaja Kantona Sarajevo još u toku i da bi konačna odluka trebala biti poznata sutra.

Iz sindikata su ranije kazali da očekuju od odgovornih za loše stanje u "Grasu" da osiguraju sredstva za uplatu doprinosa, redovnu isplatu plaća i drugih nadoknada zaposlenicima tog preduzeća, u skladu sa kolektivnim ugovorom i važećim zakonskim propisima, kako bi se se izbjeglo organizovanje štrajkova, a koji u najvećoj mjeri izazivaju nezadovoljstvo građana.
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#3471 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by The Realist »

dresdener78 wrote:
Ja Sam Odavle wrote:
dresdener78 wrote: ...
predsjednik države krade olovke kao posljednji cigan na državnim posjetima...
LOL!
Haha znam da je totalno off topic ovdje, ali ne lažem, samo pogledajte :P Uporedo sa njim i vaši Bakir i Mile jesu fini i pristojni lopovi ... nakon toga je televizija dobila prijetnje iz kabineta predsjednika i on je tvrdio da su mu ono pero "poklonili"... poklon se uzima drugačije.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#3472 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Dr. Kuca »

Sve zavisi kako vrh SDp-a naredi Himzaniji i njegovim. Moguce da ce strajk biti 22, ako padne vlada definitivno pa da se stupi u strajk.
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#3473 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by mahalas505 »

Arminaa wrote:Ma ja bih sve zaposlene GRAS-a poslala na biro, jer nista drugo i ne zasluzuju, nakotili su se kao stoka, na svakoj stanici 5-6 kabadahija zvanih revizori, koji maltretiraju djecu i djevojke, a kad musko kaze nemam kartu, samo spuste glavu i prodju. Svaki mjesec uzimam kartu i haramim im svaki fening koji dam za istu! A bune se za Centrotrans, pa idioti jedni, samo dobrom konkurencijom moguce je poboljsati svoje usluge. Cekate da vam drzava pomogne, hocete da natjerate drzavne firme da kupuju kupone umjesto sto dobivaju novac za prevoz. Zasto? Da se mozete nastaviti kotiti, malo malo pa novi revizori, sto ne zaustavite primanja po kojekakvim linijama i otpustite 50% viska postojecih radnika?
Sve je to stoji sto napisala(nije bas najjasnije oko "kocenja",ali ne bitno sada), ali bode u oci ovaj dio "samo dobra konkurencija". Ko bi to dosao da konkurura Grasu?
Centrontras, mislim firma je smjesna samo takva, prezvakano ovdje vise puta, znaci to uopste ne treba ni uzimati u obzir.

Takodjer, ko bi to nadzirao tu privatizaciju ili laicki receno "konkuretnost", tj. da svi igraju po propisima i zakonu, ova drzava? Pa i mnogo razvijenije zemlje, sa vise discipline su to pokusali, pa nije uspjelo, a da uspije ovim nasim politickim jadovima(koje narod non stop bira). Ne znam da li ovo dovoljno dobro objasnjeno, mozda treba nekako nacrtati, sta je srz problema u vezi Grasa?

Ono sto stvarno ne kontam su izljevi primitizma od nekih clanova ovdje. Isto kao da ovdje nije bio rat, pa su ljudi napustali svoje domove, i skrasavali se po citavom svijetu. Mozda i njima tamo sve po spisku psuju, sto su eto bas izbjegli u njihovu zemlju(sta njih boli neka stvar sta se to ovdje desavalo), i da sada uzimaju njima i njihovoj djeci posao i hljeb. Nekad se covjek mora preselti, da li radi rata, da li radi neimastine, uvijek je tu prisutna neka muka, i na taj nacin pokusava sebi i svojoj porodici objezbjediti bolje sutra. Stvarno fuj.
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#3474 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by sheilak »

moze li neko dati pouzdanu informaciju u vezi strajka? :)
User avatar
Truba
Posts: 93812
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3475 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Truba »

fakat
da ne bude ustajem u 3 tamo sam u 5 :lol:
Post Reply