BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
ala7
Posts: 1384
Joined: 04/03/2011 16:12
Location: 43°52′0″N 18°25′0″E

#3451 Re: MojaTv BH telecom

Post by ala7 »

link wrote:
goleta wrote:Ne znam da li postoji neka mogucnost u postavkama TP linka da smanjim protok tj. brzinu
interneta :bih: :thumbup: :bih:
Hahaha, salis se jel tako :)

U slucaju da ti to ipak treba, tp link to moze uraditi,ali ces se morati detaljno upoznati sa dokumentacijom. Spasi konfiguraciju prvo, da ne bi ostao bez televizije :)
kako se spasava konfiguracija kad vec pricate o modemu/ruteru TP Link ...? spominjalo se prije ali nisam nikog priupitao!! :)
User avatar
goleta
Posts: 66
Joined: 04/03/2011 12:58

#3452 Re: MojaTv BH telecom

Post by goleta »

Jbg nije bas tako smijesno :? :? :?:
User avatar
MyCore
Posts: 979
Joined: 25/03/2009 14:14
Location: Vukojebina.com

#3453 Re: MojaTv BH telecom

Post by MyCore »

Javili se posliej skoro 7 mjeseci da spoje Moja TV :D S gustom sam ih posla u tri p.... materine !
User avatar
madFlava
Posts: 2143
Joined: 11/12/2009 13:41

#3454 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by madFlava »

od sinoc ne znam koji je fazon, ne mogu otvorit nista osim google,ovako nekih foruma i facebooka,sporo da valja.ne vjerujem da je do mene,posto je sinoc do 11 radilo super,a od 11 evo i sad,nista, samo ucitava stranicu a nikad da je otvori ?!
User avatar
escobar__
Posts: 9981
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#3455 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by escobar__ »

madFlava wrote:od sinoc ne znam koji je fazon, ne mogu otvorit nista osim google,ovako nekih foruma i facebooka,sporo da valja.ne vjerujem da je do mene,posto je sinoc do 11 radilo super,a od 11 evo i sad,nista, samo ucitava stranicu a nikad da je otvori ?!
Kod mene također isti problem.
Fozgen
Posts: 581
Joined: 14/09/2006 12:52

#3456 Re: MojaTv BH telecom

Post by Fozgen »

MyCore wrote:Javili se posliej skoro 7 mjeseci da spoje Moja TV :D S gustom sam ih posla u tri p.... materine !
Joooj nisi trebao, pa kako ces propustiti takvo cudo tehnologije u svojoj kuci, pa patriotizam, pa ovo pa ono, pa silna postanja speedtest-a ovdje na forumu :-) .
Elem cini mi se da drzis rekord jbte :D, a ja se zalio sa svojih 3 i po mjeseca :D
User avatar
Host
Posts: 106
Joined: 10/04/2008 13:54
Location: Tuzla

#3457 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by Host »

Bas sam sad uletio da vidim imal ko isti problem od jutros u vezi otvaranja stranica,vidim da nisam izuzetak,u neku ruku mi je sad lakse :)
Hendrix
Posts: 5282
Joined: 27/02/2004 00:00

#3458 Re: MojaTv BH telecom

Post by Hendrix »

7 mjeseci?!?!?! Je li ovo novi rekord? :D

Bosna, godina 2050. , telefonski implant u uhu gospodina NN zvoni ...ovde Hamo iz centrale Telecoma, vi ste podnijeli zahtjev za Moja Tv prije 40 godina, mi bi došli sada da priključimo evo dobili smo opremu.....
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#3459 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by neo7 »

Dosla dijaspora pa navalila na pirate...
Dzemat
Posts: 11
Joined: 29/04/2011 09:22

#3460 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by Dzemat »

moa wrote:Inace izbjegavam da kritikujem ali ovo je kompletan debilizam od strane najaceg ISP u drzavi, naime jucer od 16:00 pokusavao da dobijem "support" za ADSL i necete vjerovati do 23:30 niko mi se nije javio od strane telekoma.Na kraju sam odustao i uspio sam rijesiti problem.
Zvao sam sve moguce brojeve za podrsku korisnicima 1444, 1422.. KATASTROFA, UZAS, FUJ i definitivno mijenjam providera.
Nista novo od Bihnet-a. ipak su oni najgori ISP u drzavi pa je takvo ponasanje i donekle razumljivo. Nego, najveci pradox je to sto ovaj forum vrvi od plačenika gore spomenute kompanije koji na sva zvona hvale ovog nazovi ISP-a. NJIHOVA TV je totalna glupost i nikome ne radi kako treba pogotovo ko je udaljen daleko od centrale. Na Šip-u (uzimam primjer jer imam puno prijatelja gore koji su prikljucili Njihovu TV) ukoliko radi tv onda nema sanse da skidas brze od 25KB/s a ukoliko zazvoni telefon onda zaledi slika i pukne konekcija. Toliko o Njihovom IPTV-u. Kod Telemacha nije nista bolja situacija. Dovezli su 50 slepera oprene i opet nista ne radi kako treba. Imam D3 HD i katastrofa. Svako malo nema signala. Jedino mi je internet bezprijekoran. Rijec je o Wireless-u firme ANEX. Tu zaista nisam nikad imao problema. u pola godine koliko koristim konekcija je pukla jednom a tehn. podrska je vrh. Dovoljno govori podataka da je preko 50 ljudi koji rade u Telemachu preslo na ANEX Wireless. Ostali ISP-ovi (izuzev LOL-a) su jedno veliko g***o. :)
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#3461 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by neo7 »

A jelll bogatiii..evo ga nasao se sveznalica pa pametuje.
Da iznesem neka svoja isksutva:

1) Koristio LoL bezicni nekih 8 mjeseci i sve je radilo savrseno DOK nisu uveli flat, od tada konekcija 0.
2) Presao na Telemach, nikada bolji internet za 22KM nisam imao, radi savrseno, u mjesec dana max 2 zastoja po pola sata i to je to, download uvijek konstantan sve super.
3) MOJATV koristim vec evo 3 sedmice i NITI JEDNOG JEDINOG PROBLEMA (osim sto sam ih cekao 2 mjeseca da priikljuce)., Testirao sam download (229KB/s max), TV i telefon u ISTO VRIJEME BEZ ikakvih problema! Znaci sve radi super....
Jedina zamjerka, pored navedenog cekanja 3 mjeseca jeste ta sto mi je router zakljucan i ne mogu aktivarti wiralless i to je to.
Dzemat
Posts: 11
Joined: 29/04/2011 09:22

#3462 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by Dzemat »

neo7 wrote:A jelll bogatiii..evo ga nasao se sveznalica pa pametuje.
Da iznesem neka svoja isksutva:

1) Koristio LoL bezicni nekih 8 mjeseci i sve je radilo savrseno DOK nisu uveli flat, od tada konekcija 0.
2) Presao na Telemach, nikada bolji internet za 22KM nisam imao, radi savrseno, u mjesec dana max 2 zastoja po pola sata i to je to, download uvijek konstantan sve super.
3) MOJATV koristim vec evo 3 sedmice i NITI JEDNOG JEDINOG PROBLEMA (osim sto sam ih cekao 2 mjeseca da priikljuce)., Testirao sam download (229KB/s max), TV i telefon u ISTO VRIJEME BEZ ikakvih problema! Znaci sve radi super....
Jedina zamjerka, pored navedenog cekanja 3 mjeseca jeste ta sto mi je router zakljucan i ne mogu aktivarti wiralless i to je to.
Nauci citati pa onda pametovati. Niko nije spomenu bezicni internet od lol-a vec u globali govorim kao jedinstven ISP. Niko nije spomenuo internet od Telemach-a vec D3 HD (ako znas sta to znaci). a pod 3 lazes jer si pod dva rekao da imas telemach internet a pod tri hvalis Njihovu TV. odluci se. Da li imad BHT ili Telemach. Kad slozis dobru pricu onda pisi jer ovako se samo ofiras bezveze :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
c0d14c
Posts: 223
Joined: 08/12/2009 01:00

#3463 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by c0d14c »

Dzemat wrote:
neo7 wrote:A jelll bogatiii..evo ga nasao se sveznalica pa pametuje.
Da iznesem neka svoja isksutva:

1) Koristio LoL bezicni nekih 8 mjeseci i sve je radilo savrseno DOK nisu uveli flat, od tada konekcija 0.
2) Presao na Telemach, nikada bolji internet za 22KM nisam imao, radi savrseno, u mjesec dana max 2 zastoja po pola sata i to je to, download uvijek konstantan sve super.
3) MOJATV koristim vec evo 3 sedmice i NITI JEDNOG JEDINOG PROBLEMA (osim sto sam ih cekao 2 mjeseca da priikljuce)., Testirao sam download (229KB/s max), TV i telefon u ISTO VRIJEME BEZ ikakvih problema! Znaci sve radi super....
Jedina zamjerka, pored navedenog cekanja 3 mjeseca jeste ta sto mi je router zakljucan i ne mogu aktivarti wiralless i to je to.
Nauci citati pa onda pametovati. Niko nije spomenu bezicni internet od lol-a vec u globali govorim kao jedinstven ISP. Niko nije spomenuo internet od Telemach-a vec D3 HD (ako znas sta to znaci). a pod 3 lazes jer si pod dva rekao da imas telemach internet a pod tri hvalis Njihovu TV. odluci se. Da li imad BHT ili Telemach. Kad slozis dobru pricu onda pisi jer ovako se samo ofiras bezveze :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
vjerovatno je to 1. 2. 3. redosljed kako je koristio sta i da mu je trenutno MojaTV
Dzemat
Posts: 11
Joined: 29/04/2011 09:22

#3464 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by Dzemat »

c0d14c wrote:
Dzemat wrote:
neo7 wrote:A jelll bogatiii..evo ga nasao se sveznalica pa pametuje.
Da iznesem neka svoja isksutva:

1) Koristio LoL bezicni nekih 8 mjeseci i sve je radilo savrseno DOK nisu uveli flat, od tada konekcija 0.
2) Presao na Telemach, nikada bolji internet za 22KM nisam imao, radi savrseno, u mjesec dana max 2 zastoja po pola sata i to je to, download uvijek konstantan sve super.
3) MOJATV koristim vec evo 3 sedmice i NITI JEDNOG JEDINOG PROBLEMA (osim sto sam ih cekao 2 mjeseca da priikljuce)., Testirao sam download (229KB/s max), TV i telefon u ISTO VRIJEME BEZ ikakvih problema! Znaci sve radi super....
Jedina zamjerka, pored navedenog cekanja 3 mjeseca jeste ta sto mi je router zakljucan i ne mogu aktivarti wiralless i to je to.
Nauci citati pa onda pametovati. Niko nije spomenu bezicni internet od lol-a vec u globali govorim kao jedinstven ISP. Niko nije spomenuo internet od Telemach-a vec D3 HD (ako znas sta to znaci). a pod 3 lazes jer si pod dva rekao da imas telemach internet a pod tri hvalis Njihovu TV. odluci se. Da li imad BHT ili Telemach. Kad slozis dobru pricu onda pisi jer ovako se samo ofiras bezveze :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


vjerovatno je to 1. 2. 3. redosljed kako je koristio sta i da mu je trenutno MojaTV
Zato sto je ofiran. Govori da je telemach vrh a u narednoj recenici punih usta hvali Njihovu tv. Ofirno da ne moze biti ofirnije
User avatar
madFlava
Posts: 2143
Joined: 11/12/2009 13:41

#3465 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by madFlava »


Zato sto je ofiran. Govori da je telemach vrh a u narednoj recenici punih usta hvali Njihovu tv. Ofirno da ne moze biti ofirnije
opet teorija zavjere?! :)



vjerovatno je to 1. 2. 3. redosljed kako je koristio sta i da mu je trenutno MojaTV
User avatar
just principe
Posts: 4349
Joined: 28/03/2011 21:31
Location: ANTIklix
Contact:

#3466 Re: MojaTv BH telecom

Post by just principe »

zasto toliko se ceka :roll:
TLFanaticos777
Posts: 174
Joined: 09/03/2011 23:48

#3467 Re: MojaTv BH telecom

Post by TLFanaticos777 »

znaci bolje je ostati na flat-u 2 i kupiti digitalni riciver i biti opusten nego prikljuciti tu moju tv ......to je barem moj zakljucak iz vasih postova .....zahvaljujem :thumbup:
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#3468 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by neo7 »

Nauci citati pa onda pametovati. Niko nije spomenu bezicni internet od lol-a vec u globali govorim kao jedinstven ISP. Niko nije spomenuo internet od Telemach-a vec D3 HD (ako znas sta to znaci). a pod 3 lazes jer si pod dva rekao da imas telemach internet a pod tri hvalis Njihovu TV. odluci se. Da li imad BHT ili Telemach. Kad slozis dobru pricu onda pisi jer ovako se samo ofiras bezveze :mrgreen:
Ja kretena majko draga... je li LOL bezicni u PONUDI LOGOSOFTA? Je li i to njihov internet ili ?
Koristim TELEMACH U SARAJEVU a MOJA TV kuci, van Sarajeva! Da, svi ovde brane telecom ili telemach nema sta...
Ja samo prenosim licno iskustvo, a tebi ako smeta sto nisi u pravu tvoja stvar...
minist@r
Posts: 174
Joined: 15/09/2010 20:35

#3469 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by minist@r »

Neo, pukni im sad ping test i speed test od BH Telecoma, pa kad dodjes u SA onda im pukni isto od Telemacha...
Hahhaha, pa covjek studira u SA i tamo ima Telemach, trenutno je kuci, ko ne bi bio za praznike kuci...
OMG :-) :-) :-)

Svasta


edit:
ne ne, nemoj... kada budes u SA, onda u isto vrijeme stavi testove i od BHT-ea i Telemacha... :-D
(teamviewer)
User avatar
ala7
Posts: 1384
Joined: 04/03/2011 16:12
Location: 43°52′0″N 18°25′0″E

#3470 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by ala7 »

neo7 wrote:
Nauci citati pa onda pametovati. Niko nije spomenu bezicni internet od lol-a vec u globali govorim kao jedinstven ISP. Niko nije spomenuo internet od Telemach-a vec D3 HD (ako znas sta to znaci). a pod 3 lazes jer si pod dva rekao da imas telemach internet a pod tri hvalis Njihovu TV. odluci se. Da li imad BHT ili Telemach. Kad slozis dobru pricu onda pisi jer ovako se samo ofiras bezveze :mrgreen:
Ja kretena majko draga... je li LOL bezicni u PONUDI LOGOSOFTA? Je li i to njihov internet ili ?
Koristim TELEMACH U SARAJEVU a MOJA TV kuci, van Sarajeva! Da, svi ovde brane telecom ili telemach nema sta...
Ja samo prenosim licno iskustvo, a tebi ako smeta sto nisi u pravu tvoja stvar...
Imate opciju za prijaviti postove odredjenog korisnika ..
Ovo je iskljucivo tema o BH telecom internet uslugama.. Trenutno sam zadovoljan uslugom MojaTV a Boze moj ako konkurencija bude bolja i sa cijenom i kvalitetom usluge mogu uvijek odustati jer mi korisnici "krojimo kapu" ISP-ovima a ne oni nama.. pozdrav svima :) zelim vam dobar rostilj sutra za 1 maj.. :)
Last edited by ala7 on 30/04/2011 18:18, edited 1 time in total.
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#3471 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by Bobi »

Ma sve cu vas zik...:D.
User avatar
ala7
Posts: 1384
Joined: 04/03/2011 16:12
Location: 43°52′0″N 18°25′0″E

#3472 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by ala7 »

veceras :)
Image
c0d14c
Posts: 223
Joined: 08/12/2009 01:00

#3473 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by c0d14c »

da li iko zna do kada je trajalo ono potpisivanje ugovora na 18 mjeseci i modem da predje u tvoje vlasnistvo ja sam siguran da sam ga potpisao a koristim adsl od pocetka 2007 ???
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#3474 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by motorola01 »

c0d14c wrote:da li iko zna do kada je trajalo ono potpisivanje ugovora na 18 mjeseci i modem da predje u tvoje vlasnistvo ja sam siguran da sam ga potpisao a koristim adsl od pocetka 2007 ???
Pise ti u ugovoru.Jedino tako im mozes odgovoriti na njihove zahtjeve da im vratis opremu.Znaci nadji ugovor i ako pise da oprema prelazi u tvoje vlasnistvo nakon 18 mjeseci,ponesi sa sobom ugovor i rijesi to na licu mjesta.To ti je jedina opcija u ovom slucaju,jer ako nemas ugovora,znas sta slijedi...
Mustafapasa
Posts: 1078
Joined: 16/06/2010 11:19

#3475 Re: MojaTv BH telecom

Post by Mustafapasa »

bas cu se raspitati jel moguce da se cekalo 7 mjeseci. Ja mislim da je to supljak teski, ali vrijedi provjeriti. Ko god je podnio zahtjev, nakon ispitivanja mogucnosti parice dobije odgovor, ili moze ili ne...

Image


Ne traje to ispitivanje 7 mjeseci pa da dodjes na red...nikako...to je supljak 100% se mogu kladiti...inace jedan od vas dvojce ne govori istinu...
Locked