NBA - National Basketball Association

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
cikcanga
Posts: 545
Joined: 01/03/2009 15:15

#3451 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by cikcanga »

kakavdanakneiskustvu wrote: Nije isto kada dobar igrac igra u dobroj ili losoj ekipi.
Ovaj u losoj,ima mnogo vise slobode.

james,nowitzki i bryant koji su bolji strijelci od anthonya znači igraju u lošim ekipama[/quote]

Djelimicno tacno.
James i Bryant su fakticki cijela ekipa CLE,odnosno LAL-a.
Skoro svaki napad se igra na njih,sto nije slucaj kod Mela.
Dallas jest losa ekipa u poredenju sa ovim gore.
User avatar
cikcanga
Posts: 545
Joined: 01/03/2009 15:15

#3452 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by cikcanga »

kakavdanakneiskustvu wrote: a wiliiams,a gasol,dallas je došao do polufinala zapada,to ne može loša ekipa.
Koji crni Williams?
James je glavni u CLE i skoro svaka lopta mora ici na njega pa,ako se on smiluje, nekom doda.
Dallas je relativno los,mozda 6-7 ekipa na Zapadu.
User avatar
cikcanga
Posts: 545
Joined: 01/03/2009 15:15

#3453 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by cikcanga »

Jest Dallas je los.
Izbacili su samo SAS sa povrjedenim Duncanom.
Inace je ove sezone i San Antonio los.
User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#3454 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by shalla »

Lijepih +8 poslije prve četvrtine
cevapcinica
Posts: 563
Joined: 20/01/2009 19:20

#3455 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by cevapcinica »

Hehe, bice zanimljiva treca utakmica.
Misirlija
Posts: 148
Joined: 10/12/2005 22:04
Location: Misir

#3456 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by Misirlija »

Nuggets su najbolja, najatraktivnija ekipa u NBA!
Svaka cast za deranje LA GUZOVA!
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#3457 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by Neelix »

cuj ovog denverlije :D nit su najbolja, nit su najatraktivnija, a nit su bas poderali guzove nekome :-)
User avatar
cikcanga
Posts: 545
Joined: 01/03/2009 15:15

#3458 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by cikcanga »

Vrati koko sto si pozobala.
Kao sto smo i predvidjeli pobjeda Denvera i opet preko 100 poena.
Douduse LAL ima srece jer je po svim pravilima igre sada trebalo biti 2-0 u seriji,ali eto jedna utakmica manje vise.
Inace,u Peppsi centru se ne dobija,tako da.............
kakavdanakneiskustvu jos uvijek ne vjeruje da je K-MArt jedna od najboljih defanzivnih cetvorki,ali ce se uvjerit,
ima vremena.
Risto Kuglarić
Posts: 886
Joined: 15/02/2008 09:30

#3459 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by Risto Kuglarić »

cikcanga wrote:Vrati koko sto si pozobala.
Kao sto smo i predvidjeli pobjeda Denvera i opet preko 100 poena.
Douduse LAL ima srece jer je po svim pravilima igre sada trebalo biti 2-0 u seriji,ali eto jedna utakmica manje vise.
Inace,u Peppsi centru se ne dobija,tako da.............
kakavdanakneiskustvu jos uvijek ne vjeruje da je K-MArt jedna od najboljih defanzivnih cetvorki,ali ce se uvjerit,
ima vremena.
bogami kume, izgleda da ćemo poslovat :lol:
Danss
Posts: 485
Joined: 26/09/2008 00:04
Location: Bernabeu

#3460 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by Danss »

Neelix wrote:cuj ovog denverlije :D nit su najbolja, nit su najatraktivnija, a nit su bas poderali guzove nekome :-)
Ako Lakers-i budu igrali u gostima k'o kod Houstona, onda ce i biti deranje...
Misirlija
Posts: 148
Joined: 10/12/2005 22:04
Location: Misir

#3461 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by Misirlija »

Neelix wrote:cuj ovog denverlije :D nit su najbolja, nit su najatraktivnija, a nit su bas poderali guzove nekome :-)
Kako nisu??

Hornets, Mavericks 4:1 each
Moglo je biti 2:0 protiv Fakersa, a ako Nuggetsi izgube kuci, a nisu vec 17 utakmica, onda neka Fakersi pobijede, moze?
cevapcinica
Posts: 563
Joined: 20/01/2009 19:20

#3462 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by cevapcinica »

kakavdanakneiskustvu wrote:koju li će sutra ujutro utakmicu obn reprizirati,da mi je znati,vjerovatno neku iz 1. kruga play offa
Valjda nije snimak vec direktan prenos druge utakmice Cle-Orl.
Misirlija
Posts: 148
Joined: 10/12/2005 22:04
Location: Misir

#3463 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by Misirlija »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Misirlija wrote:
Neelix wrote:cuj ovog denverlije :D nit su najbolja, nit su najatraktivnija, a nit su bas poderali guzove nekome :-)
Kako nisu??

Hornets, Mavericks 4:1 each
Moglo je biti 2:0 protiv Fakersa, a ako Nuggetsi izgube kuci, a nisu vec 17 utakmica, onda neka Fakersi pobijede, moze?


da su najbolja ekipa,imali bi najviše pobjeda,zar ne,a nemaju najviše pobjeda,tek su 5. po broju pobjeda u regularnom dijelu sezone.
ne kažem da neće osvojiti titulu,to niko ne zna,ali trenutno nisu najbolji jer nemaju najviše pobjeda

PETA?? :lol: :lol:
Phoenix nije otisao u play off, a da je igrao na istoku bio bi cetvrti :lol:
Danss
Posts: 485
Joined: 26/09/2008 00:04
Location: Bernabeu

#3464 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by Danss »

Jao Orlanda... :?
cevapcinica
Posts: 563
Joined: 20/01/2009 19:20

#3465 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by cevapcinica »

Koja j....a nepravda. King James ali su im sudije poklonile pobjedu!
Katastrofalno sudenje i krada.
Danss
Posts: 485
Joined: 26/09/2008 00:04
Location: Bernabeu

#3466 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by Danss »

Lebron :lol: odoh na spavanje... :zzzz:
nikad_izvini
Posts: 1828
Joined: 16/01/2008 02:44
Location: ma nije ni narod glup...vidi narod sve to

#3468 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by nikad_izvini »

Neelix wrote:
JThomas wrote:
ako se budu isto tako ponašali kad na drugoj strani budu billups, carmelo, martin i nene, pušiona im je.
pa to je isto ono sto sam i ja rekao :)

mislim da ce ariza odigrati veliku ulogu u seriji, u odbrani na anthonyu. u 4 susreta ove sezone, carmelo je postizao samo 13, 10, 12 i 23, odnosno 14,5 po utakmici :-)
Kakav mu je sad prosjek :skoljka: :D
nikad_izvini
Posts: 1828
Joined: 16/01/2008 02:44
Location: ma nije ni narod glup...vidi narod sve to

#3469 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by nikad_izvini »

cikcanga wrote:
sesalmir wrote:Cinjenica je da ce lebronu biti puno teze kada za protivnika pod kosem igra howard, ali ipak kada se pogleda da ce turkoglua cuvati upravo lebron, na lewisu ce se smjenjivati varejao i big ben, howard ce igrati protiv ilgauskasa koji mislim da nije puno defanzivno losiji od perkinsa, orlandu se ne mogu dati neke velike sanse. S druge strane na zapadu, denver ima ogromnu prednost na pozicijama PG i SF. Pod kosem imaju solidne odbrambene igrace u martinu, neneu i andersenu ali ipak im ne mogu dati velike sanse, sto zbog nedostatka adekvatnog defanzivnog igraca na kobeu, sto zbog prednosti domaceg parketa lakersa a na kraju krajeva i zbog onog razultata u zadnjoj utakmici koju su medjusobno odigrali u sezponi kada su ih lakersi pregazili. Tako da ako ne bude nekih neocekivanih povreda, suspenzija i slicnih stvari u obje serije ocekujem lagane prolaze i pobjede od 4-1 i cavsa i lakersa.
Meni je Orlando favorit protiv CLE.
Zasto?
Narvano da ce LBJ biti uskracena dominacija u reketu Orlanda,ali i to zavisi koliko ce Howard praviti glupih faulova kao
sto je pravio sinoc.Bit ce zanimljivo gledati kako ce se Howard snaci protiv Litvanca koji je izuzetno opasan sa poludistance.
Ben nece cuvati Lewisa 100%.On je klasicni centar i mnogo je korisniji kada cuva Howarda jer je Ben izuzetno jak,tako da
ce Howard imati dosta problema na niskom postu gdje je ionako dosta ogranicen.
Ben ne moze cuvati Lewisa jer bi isti tada igrao daleko od kosa i unistavao Cavse dalekometnim projektilima.
Takoder ce biti zanimljiva pick and roll igra Orlanda u kojoj su dosta dobri,ali ne treba zaboraviti Brazilca koji je jedan od
boljih odbrambenih igraca protivnickog pick and rolla.
Dalje.
Kao sto sam isticao i ranije najveci problem Orlanda je odbrana prodora protivnickih playeva.To su dosta dobro rijesili
protiv Bostona,tako sto su im playevi igrali duboko i pustali Ronda da suta,a na taj nacin zatvorili prodore.
Medutim,sad je tu Mo koji je dosta dobar suter,tako da ova taktika pada u vodu,ali je zato Mo relativno los u prodorima,tako da je to dosta dobro iz pogleda Orlanda.Eh,mislim da ce Redick imati dosta dobru poziciju protiv Westa,tako
da i od njega mozemo ocekivati dobre partije.
Nista,ukratko,natjerati LBJ-a da potrosi sto vise lopti za svojih 30-35 poena i nabiti sto veci tempo.
Tempo is the key.Znamo da su Cavsi katastrofalni u odbrani protivnicke tranzicije.

LAL-DEN?

Ko god misli da ce ovo uzeti LAL,grdno se vara.
Evo,posto Neelix voli da poredi pojedine pozicije.
LAL ima prednost u "Kobetu" i u Gasolu u napadu,dok su u svim ostalim segmentima down.
Zaboravlja se fantasticna klupa Denvera.
Fisher ce imati strasnih problema u organizaciji igre jer su Carter i Jones kao sjene.Jones moze dosta da namuci i "Kobeta"
jer se odbrambene sposobnosti doticnog dosta zanemaruju.Takoder ce biti faktor i sut J.R.-a koji ,kao sto Avdic kaze,nema savjesti kad je rijec o sutu.Andersen moze odigrati dobru odbranu nad Gasolom,a postavlja se i pitanje ko ce cuvati
Mela.Ako to bude Kobe,mogao bi se isti opteretiti i licnim jer je Melo,kao sto kazu strucnjaci,postao matchwinner.
Dva ključna problema Cavsa su veoma loša igra Mo-a, 2 utakmica 7/20 iz igre uz par prodatih lopti. Veoma loš u odbrani. Također, Cavsi su katastrofalno branili pick and roll i zamalo im se opet nije obilo od glavu. Sreća pa je tu James i da su imali još jednu sekundu. Nasekirao sam se sinoć. Onakvom igrom teško mogu do prstena. Nadam se da se varam.
PS Čini mi se da je trener Cavs taraba žešća. Doduše, to je moje laičko mišljenje.
Last edited by nikad_izvini on 23/05/2009 14:16, edited 1 time in total.
nikad_izvini
Posts: 1828
Joined: 16/01/2008 02:44
Location: ma nije ni narod glup...vidi narod sve to

#3470 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by nikad_izvini »

Neelix wrote:
Neelix wrote:ma metla je denveru. strah me je hocel uspjet povecati prosjek razlike na makar 10 :wink:
pametnom je i jedna dosta. al evo tebi jos jednom za svaki slucaj :)
Khm :D Da još jednom ponovim :D
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#3471 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by Neelix »

02:25 NBA: Denver-L.A.Lakers / izravni prijenos

vidjecemo veceras :P
User avatar
rado_vidjen
Posts: 1387
Joined: 26/10/2008 22:27

#3472 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by rado_vidjen »

igro cleveland 1, i jamesa over (32+), zaspem na poluvremenu :D ....kad, probudih se, 3 min. do kraja...nemam predstavu uopste na koliko je james dos'o (17 na poluvremenu)..kad rece hadzic na time outu 13 sec do kraja, da je james "stao na 32"

ostalo je historija :D :D
User avatar
jasko_ba
Posts: 8478
Joined: 13/11/2006 17:47

#3473 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by jasko_ba »

Neelix wrote:02:25 NBA: Denver-L.A.Lakers / izravni prijenos
vidjecemo veceras :P
avdić je rekao jutros, prenose i denver i sutra opet orlando :thumbup:
User avatar
cikcanga
Posts: 545
Joined: 01/03/2009 15:15

#3474 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by cikcanga »

Neelix wrote:02:25 NBA: Denver-L.A.Lakers / izravni prijenos

vidjecemo veceras :P
:lol: :dance: :-) :? :o ;-) :razz: :D :roll: 8-) (da isprobam malo ove smajlije)

Ponavljam da se u Peppsi centru ne dobija.
Steta sinoc,ali nema veze Orlando je pokazao da je bolja momcad.

Opce je poznata cinjenica da je ove sezone Zapad bio kvalitetniji od Istoka.
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#3475 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by Neelix »

Nije Peppsi nego Pepsi, mislio sam da je do kucanja al evo to ponavljas 20ti put. I puno mi baratas OPSTE poznatim cinjenicama. Jel' to kao sto je opste poznato da Martin nije medju 40 najboljih odbrambenih igraca?
Post Reply