cikcanga wrote:sesalmir wrote:Cinjenica je da ce lebronu biti puno teze kada za protivnika pod kosem igra howard, ali ipak kada se pogleda da ce turkoglua cuvati upravo lebron, na lewisu ce se smjenjivati varejao i big ben, howard ce igrati protiv ilgauskasa koji mislim da nije puno defanzivno losiji od perkinsa, orlandu se ne mogu dati neke velike sanse. S druge strane na zapadu, denver ima ogromnu prednost na pozicijama PG i SF. Pod kosem imaju solidne odbrambene igrace u martinu, neneu i andersenu ali ipak im ne mogu dati velike sanse, sto zbog nedostatka adekvatnog defanzivnog igraca na kobeu, sto zbog prednosti domaceg parketa lakersa a na kraju krajeva i zbog onog razultata u zadnjoj utakmici koju su medjusobno odigrali u sezponi kada su ih lakersi pregazili. Tako da ako ne bude nekih neocekivanih povreda, suspenzija i slicnih stvari u obje serije ocekujem lagane prolaze i pobjede od 4-1 i cavsa i lakersa.
Meni je Orlando favorit protiv CLE.
Zasto?
Narvano da ce LBJ biti uskracena dominacija u reketu Orlanda,ali i to zavisi koliko ce Howard praviti glupih faulova kao
sto je pravio sinoc.Bit ce zanimljivo gledati kako ce se Howard snaci protiv Litvanca koji je izuzetno opasan sa poludistance.
Ben nece cuvati Lewisa 100%.On je klasicni centar i mnogo je korisniji kada cuva Howarda jer je Ben izuzetno jak,tako da
ce Howard imati dosta problema na niskom postu gdje je ionako dosta ogranicen.
Ben ne moze cuvati Lewisa jer bi isti tada igrao daleko od kosa i unistavao Cavse dalekometnim projektilima.
Takoder ce biti zanimljiva pick and roll igra Orlanda u kojoj su dosta dobri,ali ne treba zaboraviti Brazilca koji je jedan od
boljih odbrambenih igraca protivnickog pick and rolla.
Dalje.
Kao sto sam isticao i ranije najveci problem Orlanda je odbrana prodora protivnickih playeva.To su dosta dobro rijesili
protiv Bostona,tako sto su im playevi igrali duboko i pustali Ronda da suta,a na taj nacin zatvorili prodore.
Medutim,sad je tu Mo koji je dosta dobar suter,tako da ova taktika pada u vodu,ali je zato Mo relativno los u prodorima,tako da je to dosta dobro iz pogleda Orlanda.Eh,mislim da ce Redick imati dosta dobru poziciju protiv Westa,tako
da i od njega mozemo ocekivati dobre partije.
Nista,ukratko,natjerati LBJ-a da potrosi sto vise lopti za svojih 30-35 poena i nabiti sto veci tempo.
Tempo is the key.Znamo da su Cavsi katastrofalni u odbrani protivnicke tranzicije.
LAL-DEN?
Ko god misli da ce ovo uzeti LAL,grdno se vara.
Evo,posto Neelix voli da poredi pojedine pozicije.
LAL ima prednost u "Kobetu" i u Gasolu u napadu,dok su u svim ostalim segmentima down.
Zaboravlja se fantasticna klupa Denvera.
Fisher ce imati strasnih problema u organizaciji igre jer su Carter i Jones kao sjene.Jones moze dosta da namuci i "Kobeta"
jer se odbrambene sposobnosti doticnog dosta zanemaruju.Takoder ce biti faktor i sut J.R.-a koji ,kao sto Avdic kaze,nema savjesti kad je rijec o sutu.Andersen moze odigrati dobru odbranu nad Gasolom,a postavlja se i pitanje ko ce cuvati
Mela.Ako to bude Kobe,mogao bi se isti opteretiti i licnim jer je Melo,kao sto kazu strucnjaci,postao matchwinner.