Bosanska piramida Sunca

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Locked
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#3451

Post by Mahalac »

@Prenj

mozda si u pravu ali slozices se da prvo moramo dokazati da je to "piramidalna ubleha".

...da ne bi Semira i piramide sta mislis ko bi ikad dosao na visocicu (osim krava) da posjeti taj dio nase kuturne bastine-spomenik!
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#3452

Post by Prenj »

Mahalac wrote:@Prenj

mozda si u pravu ali slozices se da prvo moramo dokazati da je to "piramidalna ubleha".

...da ne bi Semira i piramide sta mislis ko bi ikad dosao na visocicu (osim krava) da posjeti taj dio nase kuturne bastine-spomenik!
Naprotiv, teret dokazivanja je uvijek na onima koji postavljaju neku tezu!
Zar iko gore ide zbog Starog grada? Piramidasi ga nigdje ni ne spominju u svojim tekstovima, ...
Dva kostura, iz nekropole koja je RAZVALJENA prilikom kopanja prosle jeseni, su zavrsila ko zna gdje, a nalaziste nakon iskopavanja nije cak ni ogradjeno!!!!
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#3453

Post by kekec »

Poslije koferencije svi ucesnici ce dobiti po lopatu i sa istom ce se uputiti ka autobusima koji ce ih odvesti na prvi dan kopanja
Budimo sretni ako ne zatraze penziju od drzave u iznosu od hiljadu i
kusur maraka, kao tamo neki poslanici. :)
Mumija
Posts: 68
Joined: 02/11/2005 16:03

#3454

Post by Mumija »

Single digit midget

Mumi to Houston: Houston do you reed?

Houston: 10/4 Loud and clear, send your massage!

Mumi to Houston: Do we have okay to proceed with The Mission?

Houston: All clear, please proceed.

Mumi to Houston: Engines ready to ignite, on my mark!

__COUNTING__

9
Mumija
Posts: 68
Joined: 02/11/2005 16:03

#3455

Post by Mumija »

Image
Mumija
Posts: 68
Joined: 02/11/2005 16:03

#3456

Post by Mumija »

Image

HALO RAJA OSTAVI SAD TU KAFU I PROVJERI LOPATU I TACHKICE
JAVLJAJU POCHELO JE ODBROJAVANJE
:shock:
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#3457

Post by ludost »

Mumija wrote:Image

HALO RAJA OSTAVI SAD TU KAFU I PROVJERI LOPATU I TACHKICE
JAVLJAJU POCHELO JE ODBROJAVANJE
:shock:
arheologija za papk... pardon, pocetnike :lol:
Mumija
Posts: 68
Joined: 02/11/2005 16:03

#3458

Post by Mumija »

Image

Gordje: JOJ, GLEDAJ MU CHIZAMA CICIBANKE :lol:

Muradif: STA MISLIS KOLIKO CE IZDRZATI JA HIM DAJEM 3 SATA :lol:
Mumija
Posts: 68
Joined: 02/11/2005 16:03

#3459

Post by Mumija »

Image

Cang: SAMO SE TI SMJESKAJ CHO PUSTI IH, VIDJECE ONI KAKO SE ROVI :D
Cho: CHANG BOLAN, NEMAMO SHANSE LJUDI IMAJU EKVIPMENT! :sad:
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#3460

Post by ludost »

hocu i ja u direktore, da se na brdo autom vozim!

p.s. rašid kalota - zamjenik predsjednika opstine visoko?

http://www.visoko.co.ba/index.php?subac ... =&ucat=10&:

"ASA Prevent grupacija" na neograničeno korištenje Fondaciji "Arheološki park:Bosanska piramida sunca" dala novu Škodu Octaviju" @ 3 April 2006 04:28 PM
Image
"ASA Prevent grupacija" na početku velike međusobne saradnje sa Fondacijom "Arheološki park:Bosanska piramida sunca" danas je direktoru fondacije Mariju Gerussiju dala na neograničeno korištenje ključeve od nove Škode Octavije. Ovaj veliki poklon i pomoć fondaciji uručio je tehnički direktor Rašid Kalota.
Planirano je da ovaj automobil posluži u narednim godinama istraživanjima koje će provoditi Fondacija "Arheološki park:Bosanska piramida sunca" na lokalitetu brda Visočica, za koje se smatra da krije prvu europsku piramidu.
El-bosniaco
Posts: 580
Joined: 11/05/2005 12:30

#3461

Post by El-bosniaco »

ETO CNN:a u Visoko 8)

Prezentovani putokazi za kraljevski grad Visoki

Realizacijom projekta izrade i postavljanja putokaza za kraljevski grad Visoki, Zavičajni muzej Visoko je odradio jednu od svojih velikih zadaća pred početak istraživanja arheološkog nalazišta „Visočica“. Pred okupljenim gostima, predstavnicima opštinskih struktura vlasti, te građana, uprilićena je svećanost završetka posla kojeg je finansirala Fondacija za razvoj zajednica „Mozaik“ uz pomoć Evropske unije. Ukupna vrijednost projekta je 12 hiljada eura, a osim danas prezentovanih 17 putokaza i 6 bilborda, „Mozaik“ je finansirao i popločavanje prilaza platou Visočice. Nosilac aktivnosti ispred Zavičajnog muzeja Visoko, prof. Senad Hodović je sretan što je konačno realizovan projekat koji je nedostajao opštini prebogatoj historijskih lokaliteta.
- Nakon klupa i stolova, te kamenih korpi koje smo postavili na grad Visoki, pa i čišćenja kompletnog lokaliteta uz pomoć velikog broja volontera, ušli smo u realizaciju drugog segmenta. Obilježavanja. Putovazi će biti postavljeni na autoputu, regionalnim putevima, te na prilazima Visočici. Veliki pano u koloru će biti postavljen na kraljevskom gradu Visoki. Na njemu su napisi na BOSANSKOM; ENGLESKOM i NJEMAČKOM jeziku. Vjerujem da će nakon ovoga svi ili bar većina ljudi prepoznati značaj lokaliteta Visoki, koji je stariji od Bobovca i da ga napokon počnemo ekspoloatisati na način kako to rade druge lokalne zajednice. Zahvaljujem se svima koji su pomogli projekat, prije svega Opštini, jer bez njih se ovo ništa nebi uradilo, poručio je prof. Hodović.
Zoran Puljić, predstavnik „Mozaik-a“ je objavio kako završetak ovog, po evropskim normama odrađenog projekta, tako i početak novih.
- Zadovoljstvo mi je kazati kako na ovaj način lokalnoj zajednici pomažemo ostnaženju turističkog imidža Visokog. Kao što vidite, mi svima, turistima, znatiželjnicima, đacima i studentima putem ovih znakova pokazujemo gdje se nalazi naše blago. Ponosan sam što se Mozaik uključio u ovu inicijativu, te tako pokazao da se od malog projekta može napraviti velika stvar.
O piramidama se već pišu, recituju i pjevaju pjesme. Tako je Omer Pobrić predstavio svoju najnoviju, koja međutim, još neće ući u širu ekspoataciju, sve do „Festivala sevdalinki“. Danas su svoje „ručne radove“ prezentovale i zanatlije.
No, najveća dobit za visočku opštinu je dolazak velikog broja novinarskih ekipa, kao što su AP, koji su najveći izvor vijesti za globalnu televiziju CNN. AP radi na tome se da CNN 14. aprila nekoliko puta direktno uključi u dešavanja oko visočke piramide i smatraju da je ta opcija izvjesna, ako tog dana u svijetu ne bude udarnih vijesti poput predaje ili hapšenja Ratka Mladića.
Dodao Alen Jazic 05.04.2006 12:11

Image

Image
Mumija
Posts: 68
Joined: 02/11/2005 16:03

#3462

Post by Mumija »

Image

OBRATI PAZNJU
Ovako treba da izgleda, to nam je cilj, nemoj da bi neko profulo.
Deder podijeli ovu sliku svima na sajtu da nam ko ne zahebe poso.
Zadijte za hash i gledajte dok vam nebude jasno kako treba da izgleda :-x
Mumija
Posts: 68
Joined: 02/11/2005 16:03

#3463

Post by Mumija »

Image

Shuttle to Houston over!

Houston: Send it!

Shuttle to Houston: Satellite is in position to take recordings of Visoko Site

Houston: Roger that and Thanks guys see you in couple of days. Houston Out.
8)
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#3464

Post by ludost »

houston, bome, you have a problem :lol: :lol: :lol: :lol:
ludvig
Posts: 363
Joined: 31/01/2006 08:47

#3465

Post by ludvig »

ludost wrote:hocu i ja u direktore, da se na brdo autom vozim!

p.s. rašid kalota - zamjenik predsjednika opstine visoko?
Haha koja si ti neznalica. Predsjednik opstine visoko? :lol: , zamjenik predsjednika opstine visoko? haha. I nepismen si :lol: i neobrazovan skroz.

Opstina Visoko nema predsjednika, ima samo nacelnika, a zamisli LAZOVCINO NEPISMENA Kalota mu nije nikakav zamjenik. :lol:
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#3466

Post by ludost »

ludvig wrote:
ludost wrote:hocu i ja u direktore, da se na brdo autom vozim!

p.s. rašid kalota - zamjenik predsjednika opstine visoko?
Haha koja si ti neznalica. Predsjednik opstine visoko? :lol: , zamjenik predsjednika opstine visoko? haha. I nepismen si :lol: i neobrazovan skroz.

Opstina Visoko nema predsjednika, ima samo nacelnika, a zamisli LAZOVCINO NEPISMENA Kalota mu nije nikakav zamjenik. :lol:
ludvig, ti nisi vidio onaj upitnik u mom pitanju? znas li razliku izmedju pitanja i tvrdnje? ili ti samo cir proradi, kao sto se vidi iz prilozenog?

a evo i odgovora na pitanje ko je rasid kalota: http://www.visoko.co.ba/opcinavisoko.php
Općinsko vijeće je predstavničko tijelo građana općine Visoko. Zajedno sa općinskim načelnikom predstavlja organ vlasti općine koji svoju funkciju vrši u skaldu sa Ustavom Zakonom i Statutom općine Visoko.

Predsjedavajući vijeća: Dragan Božičković
Zamjenik predsjedavajućeg: Rašid Kalota
a sad, ludvig, mozes li mi odgovoriti i na ono jedno prethodno pitanje - elma kovacevic iz osmanagiceve fondacije je ona ista elma kovacevic iz spoljnotrgovinske komore bih?
Mumija
Posts: 68
Joined: 02/11/2005 16:03

#3467

Post by Mumija »

Jos
8
dana
Mumija
Posts: 68
Joined: 02/11/2005 16:03

#3468

Post by Mumija »

Image
Pa onda lagano kulturno, bez zurbe :D
ludvig
Posts: 363
Joined: 31/01/2006 08:47

#3469

Post by ludvig »

ludost wrote: a sad, ludvig, mozes li mi odgovoriti i na ono jedno prethodno pitanje - elma kovacevic iz osmanagiceve fondacije je ona ista elma kovacevic iz spoljnotrgovinske komore bih?
Zao mi je, ali nisam bolesnik kao ti da sad ulazim u istrazivanje persona fondacije, cisto me zanimaju razultati koje ce napravit, a i za ove dosadasnje rezultate fondaciji svaka cast.

Samo naprijed :thumbup: Zlonamjernika je uvijek bilo i bice, ukratko KIJ (ko ih j***) :mrgreen:
Mumija
Posts: 68
Joined: 02/11/2005 16:03

#3470

Post by Mumija »

Image
SLUČAJNOST
I don't think so !?!
:run:
Mumija
Posts: 68
Joined: 02/11/2005 16:03

#3471

Post by Mumija »

Image

TO BRACA :thumbup:
šalju nam CNN, ispašćemo na nacionalnoj televiziji 8-)
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#3472

Post by mamica papucarka »

jedva cekam da saznam je li te piramide postoje :)
Ne stizem sve procitat, pa mi recite kada pocinje otkopavanje :?
Mumija
Posts: 68
Joined: 02/11/2005 16:03

#3473

Post by Mumija »

14 Aprila 2006 u bolji chas :D
neko iz mase
Posts: 2018
Joined: 29/12/2004 21:18

#3474

Post by neko iz mase »

Mumija wrote:Image
SLUČAJNOST
I don't think so !?!
:run:

vidi stvarno, a kako su tek sa pismom pogodili: gore latinica a dole cirilica :D :D :D
El-bosniaco
Posts: 580
Joined: 11/05/2005 12:30

#3475

Post by El-bosniaco »

Locked