Zahiragić opet jaše

Post Reply
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#3451 Re: Zahiragić opet jaše

Post by O'zone »

IZDAJA!!!! Ovo neće proći samo tako....čuj plagijat, čuj nepismeno, čuj......vidjet ćemo se mi opet
https://www.klix.ba/vijesti/bih/profeso ... /180713118
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#3452 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Banksy »


Nastavnici, saradnici i studenti Univerziteta u Sarajevu koji su učestvovali u javnoj raspravi održanoj danas na Fakultetu političkih nauka, insistiraju da se nacrt Kodeksa ponašanja i odijevanja na UNSA u potpunosti odbaci.

Kako su kazali, nacrt je u suprotnosti s temeljnim ljudskim pravima i članom 11. Etičkog kodeksa UNSA. Istakli su da je nacrt restriktivan, diskriminatoran i ideologiziran, te nepopravljiv u logičkom, stilskom i jezičkom smislu.
To je to.
User avatar
Nastasia
Posts: 3472
Joined: 12/01/2018 13:44

#3453 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Nastasia »

dječak sa šibicama wrote:Ko da iko studente ista pita, a ruku na srce, 99% njih i ne zna sta je to studentski parlament niti ih boli neka stvar. Danasnje studente, posebno one sa Rihaninog FPN, jedino zanimaju cijene bubica za podjoniti ispit, i cijene profesora.

Ovi likovi su instalirani od politike. A studenti, odavno mi nemamo Ristu Podvoznjaka u studentskoj populaciji, vec iskljucivo "revolucionare" kojima je jedini problem kolicina mesa u prosjecnoj porciji studentske menze.
Upravo, kao da studente iko išta pita.
Kao da su šira masa studenata i znala išta o ovome kodeksu oblačenja prije nego što se sa njim zvanično izašlo u javnost.

Boli većinu studenata briga za kodeks oblačenja, kad evo konkretno mi na mašinstvu, ispite radimo u amfiteatru u kojem moraš imati kapu, šal i rukavice da bi radio ispit, u kojem ti mrtav golub hladno padne na klupu, gdje jedan profesor, dobije otkaz zato što je oborio nekog Pašu, kojem je ćaća i ćaćin ćaća radio na fakultetu, gdje mjesto profesorice koja ide u penziju zauzima ni manje ni više njena kćerka, i ... ma da ne pričam.

Na konto teme ..

Mene Zahiragić kao Zahiragić ne brine nimalo. On ima jasne instrukcije od stranke kojoj pripada i polahko gradi svoju buduću karijeru koja će, kako sada stvari stoje, izgleda biti blistava. Više me zabrinjavaju ljudi koji se slažu, klimaju glavama i aminaju na sve što Zahiragić isprdne.
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#3454 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Xavier1 »

Zensko na masinstvu? Nisam znao da ima toga. :oops:
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#3455 Re: Zahiragić opet jaše

Post by klosar pravi »

Hare je manga prava respect
breuer
Posts: 7879
Joined: 06/07/2009 15:44

#3456 Re: Zahiragić opet jaše

Post by breuer »

jedna upečatljiva scena sa sjednice UO UNSA

sjede jedan pored drugog Haris Zahiragić "Volina" i akademik Dejan Milošević...toliki nepremostiv jaz između njih dvojice da je čak i simpatično u neku ruku...
Last edited by breuer on 13/07/2018 22:45, edited 1 time in total.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#3457 Re: Zahiragić opet jaše

Post by JThomas »

pa naravno kad je dejan srbin :mrgreen:
breuer
Posts: 7879
Joined: 06/07/2009 15:44

#3458 Re: Zahiragić opet jaše

Post by breuer »

i to Milošević :D

:sax:
suncana_strana
Posts: 156
Joined: 03/01/2018 18:09

#3459 Re: Zahiragić opet jaše

Post by suncana_strana »

Posrijedi je agresivna islamizacija UNSA, gdje ostale narodnosti i nacionalnosti nazalost nisu dobrodosle.

Zahiragic je samo reprezent jednog misljenja , jer iza njegovih rijeci stoje tisuce i tisuce sljedbenika koji odobravaju njegove postupke.
Kodeks i pravilnik je potreban, cak je u svojoj formi odmjeren , ali ovo je samo kap u moru negativnosti koje se vezuju za ovog covjeka.

Ali jedna stvar para oci. On nigdje ne spominje pokrivene zene koje se neprikladno odijevaju i tako dolaze na univerzitet.
To mu ocigledno ne smeta.
Jasno je da je fizionomija Sarajeva apsolutno promijenjena, i da tu nema mjesta za drugacije misljenje ali ipak eticki kodeksi se trebaju postovati.

Ako ne mogu sorcevi, kratke majice, onda ne bi trebali ni hidzabi i pokrivene osobe uci na univerzitet.
suncana_strana
Posts: 156
Joined: 03/01/2018 18:09

#3460 Re: Zahiragić opet jaše

Post by suncana_strana »

Pogledala sam njegov FB profil. Decko je zabranio komentiranje svima onima koji nisu njegovi "prijatelji", tako da ako zelis ostaviti kometar ne mozes.
Je li to jednoumlje ili?

Ja ne mogu da vjerujem sta sam procitala. :shock:

Neka cura , preziva se Svrakic (vjerojatno od onog politicara Svrakica) ostavila je post u kojem njega "moli" da donese kodeks da se u javnim institucijama zabrani zenska sminka i nokti.



Image

I on ostavlja ispod ovakav komentar:

Image

Ovo je da se najezis, strasno. Zabrana sminke???? :? :? :? :? :? :? :?
Za par godina Sarajevom se nece smjeti hodati..

Boze, Boze.

P.S I u Sudu, i u opcini, i u zdr. instituacijama imaju propisi koji godinama unazad funkcioniraju i koji reguliraju kako se ljudi trebaju ponasati

Problem je "njima" sto im je sud zabranio nosenje marame jer se krse propisi, to je ipak najveci problem ovdje.
Hendrix
Posts: 5281
Joined: 27/02/2004 00:00

#3461 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Hendrix »

suncana_strana wrote:
Ako ne mogu sorcevi, kratke majice, onda ne bi trebali ni hidzabi i pokrivene osobe uci na univerzitet.
Jbg ako to kazes onda si islamofob...imaju oni za sve odgovor.

Gledam na fejsu komentar o cinjenici kako je ona slagala za kodeks na americkim univerzitetima...kaze cura pa i ne trebamo se mi ugledat na druge, mi moramo sebi pravit bolje.

A da je bila istina za americke univerzitete bilo bi pa eto ako mogu oni sto ne mozemo i mi.

Isti klinac sta god kazes, i pocnem se nervirati i sjetim se da je ovde Meki Torabi dobio zahvalnicu od premijera, gotovo ba, motaj kablove...gasi mjesalicu. Ovaj narod nema mozga za aktivno razmisljanje i prihvata sto mu se servira. Ovaj put servira Zahiraga.
Hakiz
Posts: 48385
Joined: 30/07/2015 20:01

#3462 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Hakiz »

Do nas je, odnosno do vas je studenata. Moja generacija je već poodavno u silaznoj putanji, vaša je u uzlaznoj. Vama i vašoj djeci će valjati živjeti u onome šta Zahiragić i slični naprave.

Ako vam se sve svede na pisanje po forumu, zaslužili ste sve šta vam se desi.

Do vas je. I ne nadajte se pomoći ni od koga. Moraćete sami se izboriti. Ili se predati.

Pa, bujrum.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#3463 Re: Zahiragić opet jaše

Post by kmirsad »

Potpuno sam saglasan sa ovim genijem... Ulašem i amandman na pravilink... sve kandidatkinje uz ostalu dokumentaciju za prijem na fakultet obavezno da prilože certifikat virgo intacta... i naravno prije podizanja diplome... ponovo
Akamski obrazovani, posebno buduče majke... stubovi porodice... moraju se i ponašati uzorno.
One koje bi eventualno, gluho bilo, zatrudnile tokom studiranja, treba odmah izbaciti sa fakulteta...to je jasan dokaz da se nisu posvetile učenju, učenju i samo učenju... nago šaraju i podliježu ovozemaljskim čarima...
User avatar
problemnatravunu
Posts: 18744
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#3464 Re: Zahiragić opet jaše

Post by problemnatravunu »

Hakiz wrote:Do nas je, odnosno do vas je studenata. Moja generacija je već poodavno u silaznoj putanji, vaša je u uzlaznoj. Vama i vašoj djeci će valjati živjeti u onome šta Zahiragić i slični naprave.

Ako vam se sve svede na pisanje po forumu, zaslužili ste sve šta vam se desi.

Do vas je. I ne nadajte se pomoći ni od koga. Moraćete sami se izboriti. Ili se predati.

Pa, bujrum.
User avatar
sinuhe
Posts: 12583
Joined: 03/06/2011 11:33

#3465 Re: Zahiragić opet jaše

Post by sinuhe »

Da, ko je kriv studentima sto ne sviraju rock i ne slusaju pop kao i sto ne glasaju za reformiste :D
Vec godinama je i u Bosni moguce dobiti medjunarodno priznatu diplomu gimnazije sto najbolji i koriste. I granice su odavno otvorene.
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#3466 Re: Zahiragić opet jaše

Post by HAVANA »

problemnatravunu wrote:
Hakiz wrote:Do nas je, odnosno do vas je studenata. Moja generacija je već poodavno u silaznoj putanji, vaša je u uzlaznoj. Vama i vašoj djeci će valjati živjeti u onome šta Zahiragić i slični naprave.

Ako vam se sve svede na pisanje po forumu, zaslužili ste sve šta vam se desi.

Do vas je. I ne nadajte se pomoći ni od koga. Moraćete sami se izboriti. Ili se predati.

Pa, bujrum.
User avatar
mayab
Posts: 30835
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#3467 Re: Zahiragić opet jaše

Post by mayab »

HAVANA wrote:
problemnatravunu wrote:
Hakiz wrote:Do nas je, odnosno do vas je studenata. Moja generacija je već poodavno u silaznoj putanji, vaša je u uzlaznoj. Vama i vašoj djeci će valjati živjeti u onome šta Zahiragić i slični naprave.

Ako vam se sve svede na pisanje po forumu, zaslužili ste sve šta vam se desi.

Do vas je. I ne nadajte se pomoći ni od koga. Moraćete sami se izboriti. Ili se predati.

Pa, bujrum.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#3468 Re: Zahiragić opet jaše

Post by kmirsad »

Hakiz wrote:Do nas je, odnosno do vas je studenata. Moja generacija je već poodavno u silaznoj putanji, vaša je u uzlaznoj. Vama i vašoj djeci će valjati živjeti u onome šta Zahiragić i slični naprave.

Ako vam se sve svede na pisanje po forumu, zaslužili ste sve šta vam se desi.

Do vas je. I ne nadajte se pomoći ni od koga. Moraćete sami se izboriti. Ili se predati.

Pa, bujrum.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#3469 Re: Zahiragić opet jaše

Post by high_volume »

Banksy wrote:

Nastavnici, saradnici i studenti Univerziteta u Sarajevu koji su učestvovali u javnoj raspravi održanoj danas na Fakultetu političkih nauka, insistiraju da se nacrt Kodeksa ponašanja i odijevanja na UNSA u potpunosti odbaci.

Kako su kazali, nacrt je u suprotnosti s temeljnim ljudskim pravima i članom 11. Etičkog kodeksa UNSA. Istakli su da je nacrt restriktivan, diskriminatoran i ideologiziran, te nepopravljiv u logičkom, stilskom i jezičkom smislu.
To je to.
Ovdje je sporan Zahiragić, on sam kao loša reprezentacija i ideologizacija bošnjačke SDA usko povezane sa IZ, ali ovaj Kodeks uopšte nije loš, niti je "restriktivan, diskriminatoran i ideologiziran", naprotiv, unosi red i pristojnost u obrazovne institucije, nešto što je jako potrebno cijelom društvu, unutar obrazovnih institucija, na ulici, pa i u kući.

https://www.asu.unsa.ba/images/dokument ... 20unsa.pdf

Slična pravila pristojnosti postoje i u drugim državnim institucijama, u nas i u svijetu.

Šta je restriktivno, diskriminatorno ili ideologizirano što se univerzitetskom osoblju i studentima ne dozvoljava službeno na Univerzitetu nositi:
(a) Za žene:
- odjeću koja otkriva stomak, leđa ili duboki dekolte;
- odjeću na bretele;
- prozirnu, tijesnu i namjerno rasparanu odjeću;
- mini suknju, bermude, šorc i trenerku;
- papuče, natikače i cipele izrazito visokih peta;
- napadnu: šminku, nakit, tetovažu i piercing i
- odjeću s porukama koje vrijeđaju osjećanja drugih.
(b) Za muškarce:
- odjeću bez rukava;
- prozirnu, tijesnu i namjerno rasparanu odjeću;
- bermude, šorc i trenerku;
- papuče, natikače;
- napadnu: šminku, nakit, tetovažu i piercing i
- odjeću s porukama koje vrijeđaju osjećanja drugih.

ili što univerzitetsko osoblje i studenti fakulteta Grupacije medicinskih nauka na eksperimentalnim i kliničkim vježbama moraju:
− nositi bijeli mantil, propisne dužine i zakopčan;
− imati uredne i podrezane nokte i
− urednu i podvezanu kosu.

ili što su osoblje i studenti Univerziteta dužni voditi računa o svom ponašanju i izvan prostora Univerziteta, na javnim mjestima, istupanjima/nastupanjima u javnosti, pazeći na svoj lični ugled i ugled Univerziteta.

ili što je zabranjeno koristiti službene oznake, službene telefone ili autoritet svog radnog mjesta za privatne svrhe.
što su univerzitetsko osoblje i studenti obavezni povjerena materijalna i finansijska sredstva u vršenju njihovih poslova koristi namjenski i ekonomično, isključivo za obavljanje poslova u okviru svog radnog mjesta, i što im je zabranjeno imovinu Univerziteta koristiti u privatne svrhe.

ili što osoblje Univerziteta i studenti ne smiju sudjelovati u finansijskim i drugim aktivnostima koje mogu štetiti poslovanju, interesu, ugledu i dobrobiti Univerziteta u Sarajevu, kao i svim situacijama u kojim je lični interes u sukobu s poslovnim.

što je osoblje Univerziteta sa diskrecionim pravom donošenja odluka dužno odluke donositi tako da ne dođu u položaj koji ih obavezuje na uzvratne usluge ili radnje koje štete ugledu Univerziteta.
što osoblje Univerziteta i studenti ne smiju primati ili davati poklone ili usluge koje donose korist, izuzev Zakonom propisanih protokolarnih poklona.
Ukoliko se osoblju Univerziteta ponudi poklon ili usluga koja donosi korist, dužan ju je odbiti i sačiniti službenu zabilješku, ako je moguće sa svjedocima, koju prosljeđuje rukovodiocu.

što osoblje Univerziteta u vršenju svojih dužnosti mora slijediti pravilo političke neutralnosti

što u službenim prostorima Univerziteta nije dozvoljena upotreba duhana i duhanskih prerađevina, izuzev u prostorijama predviđenim za te namjene. ili što je unošenje alkoholnih pića u radne prostorije, konzumiranje alkohola i opijanja na radnom mjestu, kao i dolazak na posao u pijanom stanju najstrožije zabranjeno,

itd.
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#3470 Re: Zahiragić opet jaše

Post by HAVANA »

Naravno da tu ima dobrih stvari,koje normalan covjek iz normalne porodice u kuci nauci.Zna se sta ovde smeta i sta i ko gura.Na poganom jeziku i bolesnim shvatanjima.Mora se znati sta i kako,gdje...ali ovako i od ovakvih budala nece moci.Usput,kako se ne nosi tetovaza?
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#3471 Re: Zahiragić opet jaše

Post by kmirsad »

Slična pravila pristojnosti postoje i u drugim državnim institucijama, u nas i u svijetu.
I ja bih za uposlenike pomenutih institucija uveo ta pravila...
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#3472 Re: Zahiragić opet jaše

Post by uglavnomja »

prepisana pravila iz neke institucije, nidje veze ... samo dodata rijec studenti uz osoblje :-)

"ili što su osoblje i studenti Univerziteta dužni voditi računa o svom ponašanju i izvan prostora Univerziteta, na javnim mjestima, istupanjima/nastupanjima u javnosti, pazeći na svoj lični ugled i ugled Univerziteta.

ili što je zabranjeno koristiti službene oznake, službene telefone ili autoritet svog radnog mjesta za privatne svrhe.
što su univerzitetsko osoblje i studenti obavezni povjerena materijalna i finansijska sredstva u vršenju njihovih poslova koristi namjenski i ekonomično, isključivo za obavljanje poslova u okviru svog radnog mjesta, i što im je zabranjeno imovinu Univerziteta koristiti u privatne svrhe.

ili što osoblje Univerziteta i studenti ne smiju sudjelovati u finansijskim i drugim aktivnostima koje mogu štetiti poslovanju, interesu, ugledu i dobrobiti Univerziteta u Sarajevu, kao i svim situacijama u kojim je lični interes u sukobu s poslovnim.


cuj studenti i sluzbeni auti univerziteta ... mogu zamisliti ko je jedini ikada imao pristup tim autim, vjerovatno predsjednik unije studenata
plus jos pokloni - opet se vracamo na predsjenika us


pa nadalje neprecizno sta je tijesna odjeca, sta je napadna sminka ... to je vec subjektivna procjena, osim ekstremnih sucajeva
dokle je minjak
zasto su bermude, duge, ispod koljjena, problem
i sta je problem sa papucama i natikacama (ne mislim na plasticne adidas, nike i sl. sa pijace nego kozne papuce, brendirane, od par stoja eur ...) to je svugdje sasvim normalno nositi.


sta su uvredljive poruke? miki maus, deda mraz?


zasto nema zabrane ekstremnih religijskih obiljezja, isis majica i slicno?

ukratko, lik j e ili glup ili lijen ili najprije oboje i nesposoban da napise tekst koji se odnosi na studente i koji ima veze sa studentima i pravila koja se odnose na specificnu grupu mladih ljudi

ovako copy-paste i :zzzz: izjednacavanje studenata i zaposlenih :roll: valjda posmatra sve studente kroz svoja iskustva gdje je imao mogucnost i da koristi resurse univerziteta i da prima poklone i da se nesto pita ...blabla ...
breuer
Posts: 7879
Joined: 06/07/2009 15:44

#3473 Re: Zahiragić opet jaše

Post by breuer »

nekoga vrijeđa slika koale sa mladunčetom, nekoga ljiljani, a nekoga natpis "homo" na majici...dvoglavi orao također, samo je bitno razabrati da li je albanski ili srpski iako su oba bizantska...

ovaj kodeks je površan, slabo urađen i kao takav predstavlja poligon za zloupotrebu i nametanje jednoumlja...
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51133
Joined: 29/06/2011 23:39

#3474 Re: Zahiragić opet jaše

Post by dječak sa šibicama »

Image

pametnom dosta

sa ovim klosarom se samo slican njemu moze sloziti
breuer
Posts: 7879
Joined: 06/07/2009 15:44

#3475 Re: Zahiragić opet jaše

Post by breuer »

a nije ih malo
Post Reply