Sirija vol. 2

Locked
User avatar
Mlohavi
Posts: 1539
Joined: 12/11/2015 08:49
Location: Hairy is good for you

#3451 Re: Sirija vol. 2

Post by Mlohavi »

cbrt wrote:Kakvi snimci zauzimanja Tel Bajera od strane Nusre http://wikimapia.org/#lang=en&lat=35.94 ... 4&z=15&m=b
Odlican snimak, kO dobar RTS majke mi :evil:

Ako dobro vidim i ako su oni mravi koji bjeze vojnici onda stvarno :lol: :lol:

Poredenja radi evo snimak pobunjenika u rovu prema kojem ide tenk. Ocito nemaju cim da ga gadaju ali se rov ne napusta

Last edited by Mlohavi on 28/11/2015 11:20, edited 2 times in total.
User avatar
Mlohavi
Posts: 1539
Joined: 12/11/2015 08:49
Location: Hairy is good for you

#3452 Re: Sirija vol. 2

Post by Mlohavi »

Prema RT, snimak ispaljivanja TOWa koji je pogodio one ruske novinare. Jebeni idiot s kamerom ne zna uopste sta je meta pa se ne vidi sam pogodak, ali mislim da TOW nije direktno pogodio njihovo vozilo.



Da se prisjetimo kako je to izgledalo s druge strane

User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#3453 Re: Sirija vol. 2

Post by Klavikula »

nakon sto je S-400 rasporedjen u Siriji SAD nije izveo niti jedan zracni napad. da li to ima veze sa S-400 ili je odraz potreba na terenu ne znam.
User avatar
Mlohavi
Posts: 1539
Joined: 12/11/2015 08:49
Location: Hairy is good for you

#3454 Re: Sirija vol. 2

Post by Mlohavi »

Klavikula wrote:nakon sto je S-400 rasporedjen u Siriji SAD nije izveo niti jedan zracni napad. da li to ima veze sa S-400 ili je odraz potreba na terenu ne znam.
Mozda su uvalili Rusima u ruke vreli krompir, a da se oni malo po malo izvuku iz svega toga. Postavljanje s400, savrseno opravdanje za njihovo povlacenje iz bombardovanja ISILa. Vjerujem da bi pronicljivi americki gradani razumjeli i opravdali postupak, naime kako da lete kad ih s tog neba u svakom trenu mogu srusiti ruski PVO sistemi.
User avatar
Mlohavi
Posts: 1539
Joined: 12/11/2015 08:49
Location: Hairy is good for you

#3455 Re: Sirija vol. 2

Post by Mlohavi »

Peto Lucem, jug Alepa
Image
User avatar
Ironmen
Posts: 7503
Joined: 29/07/2015 17:36

#3456 Re: Sirija vol. 2

Post by Ironmen »

Mlohavi wrote:
Klavikula wrote:nakon sto je S-400 rasporedjen u Siriji SAD nije izveo niti jedan zracni napad. da li to ima veze sa S-400 ili je odraz potreba na terenu ne znam.
Mozda su uvalili Rusima u ruke vreli krompir, a da se oni malo po malo izvuku iz svega toga. Postavljanje s400, savrseno opravdanje za njihovo povlacenje iz bombardovanja ISILa. Vjerujem da bi pronicljivi americki gradani razumjeli i opravdali postupak, naime kako da lete kad ih s tog neba u svakom trenu mogu srusiti ruski PVO sistemi.

Nema od avijacije nista ako na terenu nema cizme to je valjda svima jasno u 1,5 godini ameri vazdusnim udarima nisu nista uradili namjerno ili ne nebitno da bi se pobijedila ideologija ISILa i slicnih potrebna je cizma na terenu Sirijska i Iracka vojska nemaju snage niti znanja da pobijede ISIL..

Svijet nece sam reagirati dok nebude ugrozen valjda smo to naucili iz istorije i 2 svjetskog rata cim veliki nisu bili ugrozeni nisu ni djelovali.
User avatar
Mlohavi
Posts: 1539
Joined: 12/11/2015 08:49
Location: Hairy is good for you

#3457 Re: Sirija vol. 2

Post by Mlohavi »

Ironmen wrote:
Nema od avijacije nista ako na terenu nema cizme to je valjda svima jasno u 1,5 godini ameri vazdusnim udarima nisu nista uradili namjerno ili ne nebitno da bi se pobijedila ideologija ISILa i slicnih potrebna je cizma na terenu Sirijska i Iracka vojska nemaju snage niti znanja da pobijede ISIL..

Svijet nece sam reagirati dok nebude ugrozen valjda smo to naucili iz istorije i 2 svjetskog rata cim veliki nisu bili ugrozeni nisu ni djelovali.
NIkad nije bio cilj americkih udara da ih uniste, bombardovanjima su im samo pokazali gdje su im granice i povremeno ih usmjere da napadnu u zeljenom pravcu. Isto to vjerujem rade i nastavit ce da rade Rusi, korisnih budala se niko ne odrice lako.
User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#3458 Re: Sirija vol. 2

Post by Klavikula »

Nego, kakvo je kretanje cijene nafte nakon obaranja ruskog aviona?
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#3459 Re: Sirija vol. 2

Post by arzuhal »

Mlohavi wrote:
Ironmen wrote:
Nema od avijacije nista ako na terenu nema cizme to je valjda svima jasno u 1,5 godini ameri vazdusnim udarima nisu nista uradili namjerno ili ne nebitno da bi se pobijedila ideologija ISILa i slicnih potrebna je cizma na terenu Sirijska i Iracka vojska nemaju snage niti znanja da pobijede ISIL..

Svijet nece sam reagirati dok nebude ugrozen valjda smo to naucili iz istorije i 2 svjetskog rata cim veliki nisu bili ugrozeni nisu ni djelovali.
NIkad nije bio cilj americkih udara da ih uniste, bombardovanjima su im samo pokazali gdje su im granice i povremeno ih usmjere da napadnu u zeljenom pravcu. Isto to vjerujem rade i nastavit ce da rade Rusi, korisnih budala se niko ne odrice lako.
Sasvim tačno.
joe_black
Posts: 1618
Joined: 27/07/2012 12:36

#3460 Re: Sirija vol. 2

Post by joe_black »

Klavikula wrote:Nego, kakvo je kretanje cijene nafte nakon obaranja ruskog aviona?
Povoljno za Rusiju, do dans su vec zaradili na razlici barem 5 su24 :lol: :lol: :lol:
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#3461 Re: Sirija vol. 2

Post by sarajevoxxxx »

Najmanje 8 poginulih u novom masakru kojeg su danas počinili Rusi u gradu Binš u sirijskoj provinciji Idlib.Stradala je jedna kompletna porodica, većina poginulih su žene i djeca.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#3462 Re: Sirija vol. 2

Post by sarajevoxxxx »

Erdogan:Nema razlike između Isila i Asadovog režima, i nije moguće praviti razliku između terorista.
Last edited by sarajevoxxxx on 28/11/2015 13:19, edited 1 time in total.
User avatar
Johnny071
Posts: 619
Joined: 11/02/2009 13:42
Location: izmedju redova
Contact:

#3463 Re: Sirija vol. 2

Post by Johnny071 »

MOLIM APARATE!

"Istanbul: Bacali jaja na holandsku ambasadu, mislili da je ruska"


http://www.klix.ba/vijesti/svijet/istan ... /151128018

hajd sto ne znaju da razlikuju zastave(jebiga trobojka je u pitanju, treba bit skolovan da bi razlikovo), al sto nisu ni pismeni, ne znaju razlikovat ni latinicu od cirilice niti naziv
1) Netherlands
2) РУСКА ФЕДЕРАЦИЈА
:sinbad:

:pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo:
Last edited by Johnny071 on 28/11/2015 13:24, edited 1 time in total.
User avatar
Johnny071
Posts: 619
Joined: 11/02/2009 13:42
Location: izmedju redova
Contact:

#3464 Re: Sirija vol. 2

Post by Johnny071 »

:D
Seawolf
Posts: 9163
Joined: 14/06/2012 22:59

#3465 Re: Sirija vol. 2

Post by Seawolf »

Johnny071 wrote:MOLIM APARATE!

"Istanbul: Bacali jaja na holandsku ambasadu, mislili da je ruska"


http://www.klix.ba/vijesti/svijet/istan ... /151128018

hajd sto ne znaju da razlikuju zastave(hajd jebiga trobojka je u pitanju, treba bit skolovan da bi razlikovo), al sto nisu ni pismeni, ne znaju razlikovat ni latinicu od cirilice niti naziv
1) Netherlands
2) РУСКА ФЕДЕРАЦИЈА
:sinbad:

:pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo:
Ambasade Kraljevine Nizozemske i Ruske Federacije, nikako ne mogu biti u Istanbulu.

One su u Ankari.
User avatar
Johnny071
Posts: 619
Joined: 11/02/2009 13:42
Location: izmedju redova
Contact:

#3466 Re: Sirija vol. 2

Post by Johnny071 »

http://istanbul.nlconsulate.org/

eto nije ambasada nego konzulat, okrivi onog ko je pogresno prepisao vjest, al svodi se na isto - diplomatsko predstavnistvo a ni najmanje ne umanjuje glupost i primitivizam doticnih.
User avatar
nixon69
Posts: 1007
Joined: 06/10/2013 21:29

#3467 Re: Sirija vol. 2

Post by nixon69 »

:lol: :lol: :lol: :lol:


Image
joe_black
Posts: 1618
Joined: 27/07/2012 12:36

#3468 Re: Sirija vol. 2

Post by joe_black »

User avatar
Johnny071
Posts: 619
Joined: 11/02/2009 13:42
Location: izmedju redova
Contact:

#3469 Re: Sirija vol. 2

Post by Johnny071 »

Trehni me babo od sljivu....

http://www.hurriyetdailynews.com/confus ... sCatID=341
It was not the first time the nationalists in Turkey got confused during their protests.

A group nationalists who gathered in central Istanbul on July 4 to protest China’s restrictions on religious freedom of ethnic Uighur Muslims in Xinjiang attacked a group of Korean tourists, thinking that they were Chinese.

In the southern Turkish province of Adana early Sept. 8, a group of Turkish nationalists accidentally beat one of its own members on the presumption that he was Kurdish during a demonstration to protest the terror attacks by the outlawed Kurdistan Workers’ Party (PKK).[/b]
kaze:

Ovo nije prvi put da nacionalisti u turskoj budu zbunjeni tokom svojih protesta.

Grupa nacionalista koja se skupila u centralnom Istambulu 4 Jula da protestuje na restrikcije Kine na vjersku slobodu muslimanske etnicke grupe u Xinjiang pokrajini, napala je grupu gradjana Koreje, misleci da su Kinezi.

U juznoj turskoj pokrajini Adana, rano 8. septembra, grupa turskih nacionalista slucajno je pretukla jednog od svojih clanova misleci da on pripada Kurdskoj populaciji tokom demonstracija i ....

:pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo:
Bodkin
Posts: 22537
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#3470 Re: Sirija vol. 2

Post by Bodkin »

Jo kad isilov glasnogovornik napise masakr za 8 ljudi...uz najvece postovanje zrtvama, ako je 8 masakr sta je onda 200, 2000 ili 200000. Kakvo omalovazavanje zarad skupljanja poena za kozojebe jebem ti vise forum
cbrt
Posts: 2854
Joined: 19/10/2013 22:11

#3471 Re: Sirija vol. 2

Post by cbrt »

Pripadnik Nusre u zarobljenom Hamviju, jug Alepa
Image
Image
cbrt
Posts: 2854
Joined: 19/10/2013 22:11

#3472 Re: Sirija vol. 2

Post by cbrt »

Bodkin wrote:Jo kad isilov glasnogovornik napise masakr za 8 ljudi...uz najvece postovanje zrtvama, ako je 8 masakr sta je onda 200, 2000 ili 200000. Kakvo omalovazavanje zarad skupljanja poena za kozojebe jebem ti vise forum
Koristiš izraz kozojebi kako bi ponizio, omalovažio, dehumanizovao protivnike tj. stranu za koju ne navijaš a onda se buniš jer je neko ubistvo 8 ljudi nazvao masakrom!? E pa vidiš, to je upravo ta izvrnuta logika koje se ja celog svog života gnušam...a da ne govorim i o onom Isilov glasnogovornik...
User avatar
Ironmen
Posts: 7503
Joined: 29/07/2015 17:36

#3473 Re: Sirija vol. 2

Post by Ironmen »

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/teror ... e=facebook

Zbog gluposti Erdogana Turska je vec pocela uveliko da ispasta a najvise zbog svoje vanjske politike kako u Siirji tako i prema ostalim evo sada su zrtva svakodnevnih teroristickih napada od strane PKK i ISILA.

Ruske turisticke agencije otkazale sva putovanja prema Turskoj gdje ce turci izgubiti 4,5 milijardi eura a da negovorimo od ostatku svijeta jer ko bi sada normalan isao turisticki u Tursku
User avatar
Ironmen
Posts: 7503
Joined: 29/07/2015 17:36

#3474 Re: Sirija vol. 2

Post by Ironmen »

cbrt wrote:
Bodkin wrote:Jo kad isilov glasnogovornik napise masakr za 8 ljudi...uz najvece postovanje zrtvama, ako je 8 masakr sta je onda 200, 2000 ili 200000. Kakvo omalovazavanje zarad skupljanja poena za kozojebe jebem ti vise forum
Koristiš izraz kozojebi kako bi ponizio, omalovažio, dehumanizovao protivnike tj. stranu za koju ne navijaš a onda se buniš jer je neko ubistvo 8 ljudi nazvao masakrom!? E pa vidiš, to je upravo ta izvrnuta logika koje se ja celog svog života gnušam...a da ne govorim i o onom Isilov glasnogovornik...

Smijao se lonac loncu a oba bez poklopca.
cbrt
Posts: 2854
Joined: 19/10/2013 22:11

#3475 Re: Sirija vol. 2

Post by cbrt »

Ironmen wrote:http://www.klix.ba/vijesti/svijet/teror ... e=facebook

Zbog gluposti Erdogana Turska je vec pocela uveliko da ispasta a najvise zbog svoje vanjske politike kako u Siirji tako i prema ostalim evo sada su zrtva svakodnevnih teroristickih napada od strane PKK i ISILA.

Ruske turisticke agencije otkazale sva putovanja prema Turskoj gdje ce turci izgubiti 4,5 milijardi eura a da negovorimo od ostatku svijeta jer ko bi sada normalan isao turisticki u Tursku
Jeste, u Turskoj je sve do sada teklo med i mleko, nije bilo ratova i terorizma u njoj i na granicama pa će turisti pobeći na prvi mig demagoga iz Kremlja...
Locked