Republika Turska

Post Reply
palestinka
Posts: 1080
Joined: 15/07/2006 21:51

#3451 Re: Republika Turska

Post by palestinka »

Da HDP je zaista bilo svjetlo za rješenje. Sad su ih sveli naivne mirotvorce. Probali ste demokratski, pa šta su vam radili. Ostaje samo borba, tako ide rezon i glasovi samih Kurda koji žele mir, više se ne mogu čuti kad ljudi ginu...a najviše licemjerna je EU. Turska je odavno trebala biti dio EU ili na dobrom putu da to postane. Kočili su je zato što je muslímanska zemlja. Da je postala EU i pitanje Kurda bi bilo riješeno, ne bi došlo do ove sad situacije. Licemjerno je što će sad EUzažmiriti na oba oka i intenzivirati pregovore samo da drži izbjeglice u Turskoj.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3452 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Norman wrote:
Kikibombona wrote: I jos smjesnije je to sto kazes da si ih (Srbe, op. Norman) branio od mene. Tragikomedija.


Smiješno ili ne, tako ti je jarane. Ti možda imaš lijepo mišljenje o sebi, ali nije bitno kako ti sebe doživljavaš, već kakve stavove zastupaš. Da se podsjetimo kako demoniziraš i srpsko i tursko društvo:
Norman: "Ja opet ne bih pričao kako je srpsko društvo genocidno, kako ove slike dokazuju da Srbima fašizam viri iz očiju, itsl. Ne bih takvim komentarima rajcao druge šoviniste da jebu srpsku majku. Nažalost, tebi to nije problem (za Turke, op. Norman)... Jasno sam rekao da ne komentarišem tvoj stav prema vladi ili počiniocima zločina, nego prema cijelom društvu. Na primjer, citiram te: "Bolesno drustvo, do srzi!".Ili: "Previse je fasizma, rasizma, sovinizma... u ovom drustvu... Odnos prema kurdskom narodu je DO SRZI zlocinacki." "

Kikibonbona: "Pa sta ti nije jasno jarane? Ja u porodici imam Srba i Hrvata, a licno sam Bosanac. I kazem lijepo da je srpsko i hrvatsko drustvo u BiH bolesno jednako kao i tursko. Ako to mogu reci za sebi bliske, kako ne bi mogao za Turke? Potpisujem sve sto sam rekao.
Znači, pišeš kako ti je cijelo srpsko društvo jednako bolesno kao i tursko, potpisuješ sve što si rekao (zločinačko društvo do srži), a ovamo mene nešto kao testiraš odnosom prema Srbima o kojima nikad ništa ružno nisam rekao. :lol: Pa najlakše je izmišljati testove drugima, a preko svojih ispada prelaziti.
Ja te uvjeravam da sa Srbima i Hrvatima imam vise veze nego ti, daleko, daleko vise, kako rodbinske - tako i preko prijatelja i poznanika. Kiki je svako malo u Srbiji i Hrvatskoj. Kiki od srca navija za srpske i hrvatske sportiste. Kada mu srce nije iskocilo radi Djokovica kada je sa Marejom bilo gusto u drugom setu. Dakle, ja Srbe i Hrvate volim koliko i Bosance i Bosnjake. Sve mi pomrlo ako nekoga volim vise (krupne rijeci, da). To su moja rodbina i prijatelji. Nisi ni svjestan koliko grijesis.

Medjutim, kada je rijec o srpskom i hrvatskom drustvu, ne mogu da ne primjetim da je ogrijezlo u najcrnijem fasizmu i sovinizmu. Kada se postavljao kamen temeljac za Ferhadiju pojavila se fasisticka rulja koja je kamenovala te ljude i na kraju ubila jednog covjeka. Nije se pojavio NIKO da se tome suprostavi. Dakle, bolesno drustvo. Tu nema kompromisa.

Tursko drustvo je isto do srzi bolesno.

Ima tu veliki broj casnih pojedinaca, ali su se povukli i skoro da ne djeluju. Fasisticka vecina upravlja.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3453 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

palestinka wrote:Da HDP je zaista bilo svjetlo za rješenje. Sad su ih sveli naivne mirotvorce. Probali ste demokratski, pa šta su vam radili. Ostaje samo borba, tako ide rezon i glasovi samih Kurda koji žele mir, više se ne mogu čuti kad ljudi ginu...a najviše licemjerna je EU. Turska je odavno trebala biti dio EU ili na dobrom putu da to postane. Kočili su je zato što je muslímanska zemlja. Da je postala EU i pitanje Kurda bi bilo riješeno, ne bi došlo do ove sad situacije. Licemjerno je što će sad EUzažmiriti na oba oka i intenzivirati pregovore samo da drži izbjeglice u Turskoj.
O Evropi i njihovom hinjaluku ne treba trositi rijeci. Kolika god Turci bili bagra, ovi su jos gori, samo to znaju ljepse upakovati i prodati.

Dakle, mislim na politicare, ne na obicni narod, da se opet ne bi javio neki bukvalac. :-)

Audio snimak sa ljudima iz bolnice Cizre. Posljednji koji je obavljen sa ljudima u bolnici. Vec 48h nemaju kontakt sa njima... :-)



Sunce, o cemu pricaju?

Nisu valjda pobijeni! :(
User avatar
Norman
Posts: 651
Joined: 01/03/2014 14:34
Location: Norman's Land

#3454 Re: Republika Turska

Post by Norman »

Kikibombona wrote:
Norman wrote:
Kikibombona wrote: I jos smjesnije je to sto kazes da si ih (Srbe, op. Norman) branio od mene. Tragikomedija.


Smiješno ili ne, tako ti je jarane. Ti možda imaš lijepo mišljenje o sebi, ali nije bitno kako ti sebe doživljavaš, već kakve stavove zastupaš. Da se podsjetimo kako demoniziraš i srpsko i tursko društvo:
Norman: "Ja opet ne bih pričao kako je srpsko društvo genocidno, kako ove slike dokazuju da Srbima fašizam viri iz očiju, itsl. Ne bih takvim komentarima rajcao druge šoviniste da jebu srpsku majku. Nažalost, tebi to nije problem (za Turke, op. Norman)... Jasno sam rekao da ne komentarišem tvoj stav prema vladi ili počiniocima zločina, nego prema cijelom društvu. Na primjer, citiram te: "Bolesno drustvo, do srzi!".Ili: "Previse je fasizma, rasizma, sovinizma... u ovom drustvu... Odnos prema kurdskom narodu je DO SRZI zlocinacki." "

Kikibonbona: "Pa sta ti nije jasno jarane? Ja u porodici imam Srba i Hrvata, a licno sam Bosanac. I kazem lijepo da je srpsko i hrvatsko drustvo u BiH bolesno jednako kao i tursko. Ako to mogu reci za sebi bliske, kako ne bi mogao za Turke? Potpisujem sve sto sam rekao.
Znači, pišeš kako ti je cijelo srpsko društvo jednako bolesno kao i tursko, potpisuješ sve što si rekao (zločinačko društvo do srži), a ovamo mene nešto kao testiraš odnosom prema Srbima o kojima nikad ništa ružno nisam rekao. :lol: Pa najlakše je izmišljati testove drugima, a preko svojih ispada prelaziti.
Ja te uvjeravam da sa Srbima i Hrvatima imam vise veze nego ti, daleko, daleko vise, kako rodbinske - tako i preko prijatelja i poznanika. Kiki je svako malo u Srbiji i Hrvatskoj. Kiki od srca navija za srpske i hrvatske sportiste. Kada mu srce nije iskocilo radi Djokovica kada je sa Marejom bilo gusto u drugom setu. Dakle, ja Srbe i Hrvate volim koliko i Bosance i Bosnjake. Sve mi pomrlo ako nekoga volim vise (krupne rijeci, da). To su moja rodbina i prijatelji. Nisi ni svjestan koliko grijesis.

Medjutim, kada je rijec o srpskom i hrvatskom drustvu, ne mogu da ne primjetim da je ogrijezlo u najcrnijem fasizmu i sovinizmu. Kada se postavljao kamen temeljac za Ferhadiju pojavila se fasisticka rulja koja je kamenovala te ljude i na kraju ubila jednog covjeka. Nije se pojavio NIKO da se tome suprostavi. Dakle, bolesno drustvo. Tu nema kompromisa.

Tursko drustvo je isto do srzi bolesno.

Ima tu veliki broj casnih pojedinaca, ali su se povukli i skoro da ne djeluju. Fasisticka vecina upravlja.
Neuvjerljiva odbrana. Upravo dok si pisao kako je i hrvatsko društvo zločinačko do srži, Hrvati igrali polufinale na EP u rukometu. 8) Da si kakav navijač, radije bi gledao tu utakmicu nego širio nacionalnu mržnju po forumima. Nije bitno ko si porijeklom, već kakve stavove zastupaš.
User avatar
Norman
Posts: 651
Joined: 01/03/2014 14:34
Location: Norman's Land

#3455 Re: Republika Turska

Post by Norman »

Kikibombona wrote: Sunce, o cemu pricaju?

Nisu valjda pobijeni! 
Latest Reports from Wounded in Cizre: We’re Under Debris

Meral Danış Beştaş releasing the last contact with the wounded awaiting treatment in Cizre has declared that an operation has been launched on the house where they are taking shelter, and couldn’t have received any information for the past 48 hours.

İstanbul - BIA News Desk
01 February 2016, Monday 16:16

Click here to read the article in Turkish / Haberin Türkçesi için buraya tıklayın

Peoples’ Democratic Party (HDP) MPs, Meral Danış Beştaş, Osman Baydemir and İdris Baluken have released sound recording of phone calls they made with the wounded in Cizre district of Şırnak province.

The records suggest armed operation is being carried out against the wounded, and booms are heard. In the next contact, the connection was lost after one of the wounded said “We are under debris”.

The three HDP deputies have been on hunger strike as of January 27.

Ambulances were supposed to get them

HDP Adana MP, Meral Danış Beştaş stated that the record released was lastly made on Saturday and couldn’t hear anything from the wounded since then.

“We apologize to the wounded and their families for having to release these recordings.

“A crisis coordination center involving Ministry of Defense authorities and Şırnak Governor has been formed. We were constantly in touch with the center as well as health units and the wounded in the region.

“January 30, Saturday was when we got closest to retrieving the wounded. It was accepted for ambulances to arrive at a nearby place to wounded, and the wounded to leave and go to the ambulance.

“We were in constant contact with the wounded between the hours of 9:30 a.m. and 12:30 p.m.

“In the first recording, I asked ambulance attendant whether there is any gunshots or booms around, we were told there was no conflict.

“We spoke with the injured in the second recording. I said, ‘When we call you, you will gregariously get out; we’ve come to terms with coordination center on you gregariously leaving. I will call you to leave [the debris] as I hear from them’.

“We phoned the wounded as we couldn’t hear from the coordination center for a long time”.

No connection for 48 hours

In the third recording, one of the wounded asks to Beştaş whether there is any official near them. Right after that, gunshots and booms, screams of the wounded are being heard. Then the connection is lost.

One of the wounded is being heard as saying “We are under the debris” in the fourth recording.

Beştaş afterwards said they tried to contact the wounded yet failed.

She also relayed that they were told in the talk they held with the ministry that conflict erupted in the scene, thus they won’t be to refer ambulance.

“We’ve lost connection since that day, their mothers wanted to go and retrieve them but the mothers too have been taken into custody.

“There is only one reason why we’ve shared the recording, which is to ensure their right to live via this recording if they are alive”.

Why was operation launched?

Baluken also said that an explanation must be made to public and that they must be rushed to hospital if they are alive, otherwise their bodies must be delivered to their families.

“No state can explain in the presence of history and humanity that it cannot organize a life corridor in a distance of 150 meters”.

“Why did ministries of Interior and Health launch an operation exactly when the transfer being conducted in coordination with public authorities in Cizre and Şırnak was about to be materialized?” (AS/TK)
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3456 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Norman wrote: Neuvjerljiva odbrana. Upravo dok si pisao kako je i hrvatsko društvo zločinačko do srži, Hrvati igrali polufinale na EP u rukometu. 8) Da si kakav navijač, radije bi gledao tu utakmicu nego širio nacionalnu mržnju po forumima. Nije bitno ko si porijeklom, već kakve stavove zastupaš.
Ne prenosi niko! Jbg! A inace pogledam rukomet!

Ne vidim sta je sporno u mojim stavovima!? Ne vidjeh da je iko od Hrvata izasao na proteste kada je na slobodu pusten Kordic, a vidjeh one koji su ga dosli pozdraviti. Ne mogu ti opisati koliko mi je zao sto je to tako. Al' ja fasizmu ne podilazim, taman da se sa rodjenom majkom radi toga moram suociti. Takav sam oduvijek. :mrgreen:

Evo ti malo ako te zanima

https://hdpenglish.wordpress.com/2016/0 ... -crescent/

Turci nastavljaju sa napadima...

UPOZORENJE!

https://pbs.twimg.com/media/CaKHO5IWkAAhzIi.jpg
https://pbs.twimg.com/media/CaKHO5bWIAEALV8.jpg
https://pbs.twimg.com/media/CaKHO5OW0AANXlm.jpg
Image

Turski vojnici :-D

Image

Danas su inace imali tezak dan u Dijarbakiru. Dosta mrtvih, a napredovati ne mogu nikako... protiv djecurlije...

Novih 90 boraca se pridruzilo YPS

Image

Vidjeli smo kako Turci hapse Kurde, a evo kako se ophode prema borcima islamskog hilafeta :D

Image
User avatar
Norman
Posts: 651
Joined: 01/03/2014 14:34
Location: Norman's Land

#3457 Re: Republika Turska

Post by Norman »

Kikibombona wrote: Ne vidim sta je sporno u mojim stavovima!?


Koliko sam ja primijetio: podrška bizarnom diktatoru, pučisti i ubici u Egiptu; minimiziranje zla terorističkih grupa u Turskoj (evo dok pričamo, raduješ se regrutaciji novih terorista); negiranje etničkog čišćenja koje kurdske grupe sprovode u Iraku i Siriji (izvještaje organizacija za ljudska prava odbacuješ navodeći svaki izgovor koji smisle kurdske grupe, "kuće nekurdskog stanovništva redom poravnate buldožerom zato što je u njima bilo mina, a i oštećene su u ratu" :lol: ); cijela društva smatraš zločinačkim (generalizacija koja podstiče mržnju)... Ako sam šta zaboravio, dodaj. :D Lako je druge testirati, a sebe preko štele smatrati borcem za prava malih i ugroženih.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3458 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Norman wrote:
Kikibombona wrote: Ne vidim sta je sporno u mojim stavovima!?


Koliko sam ja primijetio: podrška bizarnom diktatoru, pučisti i ubici u Egiptu; minimiziranje zla terorističkih grupa u Turskoj (evo dok pričamo, raduješ se regrutaciji novih terorista); negiranje etničkog čišćenja koje kurdske grupe sprovode u Iraku i Siriji (izvještaje organizacija za ljudska prava odbacuješ navodeći svaki izgovor koji smisle kurdske grupe, "kuće nekurdskog stanovništva redom poravnate buldožerom zato što je u njima bilo mina, a i oštećene su u ratu" :lol: ); cijela društva smatraš zločinačkim (generalizacija koja podstiče mržnju)... Lako je druge testirati, a sebe preko štele smatrati borcem za prava malih i ugroženih.
Cuj cijele narode!? :lol:

Bez komentara. Ne shvatas ili ne zelis shvatiti, a meni smor da ti objasnjavam kao djetetu.

1. Navode 'organizacija za ljudska prava' su demantovali oni nad kojima su zlocini navodno pocinjeni. Najdojmljiviji su mi bili Arapi koji se bore sa Kurdima na sjeveru Sirije. Ka'e covjek: 'u grupi Burkan el Firat ima 50% Arapa, da li to znaci da smo mi palili vlastite kuce'. Drugi arapski komadant kaze da su navodi istiniti on bi se borio protiv Kurda a ne protiv ISILa. Lideri arapskih plemena su sazvali preskonferenciju i optuzili Amnesti da po necijem nalogu pokusava izazvati sukob izmedju Kurda i Arapa. Amerikanci su isto negirali optuzbe. Negirali su svi osim Turaka i pojedinih Turkmena. :lol: Morao sam napisati 'pojedinih', jer lider SDF etnicki Turkmen. https://www.youtube.com/watch?v=TlGLL4FklhM :mrgreen: :thumbup: Cak su i ovi iz SNC, koji YPG tretiraju kao teroriste, imali dovoljno casti da odbace gluposti servirane od turskog fasistickog rezima. https://www.youtube.com/watch?v=aCcQZwfQ0BY

Neces vjerovati, slicna prica je u irackom Kurdistanu. Lideri arapskih plemena su odbacili budalastine Amnestija... U Kurdistanu je utociste pronaslo 1.5 miliona Arapa. Evropa kuka radi par desetina hiljada, a mali i siromasni (u odnosu na Evropu) Kurdistan udomio 1.5 miliona. O cemu pricamo?

2. General Sisi je spasio Egipat. To islamisti nikako da prezale. Bio sam veoma aktivan na temi Egipat i dobro se sjecam kako su svi govorili da ce izbiti gradjanski rat. Sultan muslimana je pokrenuo rat, predsjednik Sisi je spasio drzavu od rata.

Da se prisjetimo...

Amoninan
Egipat je gotov. Gledajte u slow-motionu.
Kiki
Ma kakvi jarane, nema od te price nista...

Da bi doslo do sukoba veceg intenziteta egipatska vojska bi se trebala podijeliti......

Ovako ce zgaziti male grupice pobunjenika ako se pojave, pohapsiti i osuditi njihove ideologe, stratege.....

Nije Sisi debil poput Asada i Malikija!
I pojavila se sinajska bagra!

Kako jebitacno receno, da se podsjetimo!
Abdel Fatah al-Sisi: "Dilema između bivšeg predsjednika Morsija i naroda proizašla je iz ideologije i koncepta države Muslimanke Braće. Oni su krenuli uređivati zemlju na temelju obnove islamskog religijskog carstva. To je rezultiralo time da Mohamed Morsi više nije bio predsjednik svih Egipćana već je predstavljao samo svoje sljedbenike i pristaše".
Vidim ja da ti nesto puno zalis teroristicku skupinu Muslimansko bratstvo, kao i sultan ti! :D Ista je to, pro-ihvanijska ideologija. :-D

3. NE! Nista ne minimiziram, samo ne zelim izjednaciti covjeka koji je ubio jednog covjeka i Hitlera. PKK jeste teroristicka skupina sto je dovoljno lose, ali PKK ne ubija ciljano civile koji nose bijele zastave, ne pali turske kuce, ne zabranjuje turski jezik i kulturu, ne hapsi neistomisljenike iz turskog naroda, ne porucuje da Turci nikada i nigdje ne smiju biti samostalni itd itd. PKK je malo zlo, Turska politika je veliko zlo. Razlika je ogromna.
User avatar
Norman
Posts: 651
Joined: 01/03/2014 14:34
Location: Norman's Land

#3459 Re: Republika Turska

Post by Norman »

Bogami, za nekog ko se smatra čistuncem na polju zaštite ljudskih prava i daje sebi za pravo da testira druge, nosiš pun ruksak sumnjivog tereta na leđima.

A Erdo nije iz moje sekte... On ti je stari sufija khalidijskog ogranka nakšibendijskog tarikata, pola vlade mu čine sufije. Ja sufija nisam, ali se sjećam da si ti negdje napisao kako od svih muslimana njih najviše voliš. :D

PS
Sve fino piše: ja ti kažem da mi smeta tvoj govor mržnje koji je generalan i projektuje se na cijelo tursko/srpsko društvo, a ti umjesto da se ogradiš od generalizacije, kažeš da ne odstupaš ni za pedalj. Sad nemaš šta objašnjavati, sad je svako opravdanje tukja. 8)
User avatar
Kombat
Posts: 887
Joined: 06/09/2014 06:29
Location: Sadaka City

#3460 Re: Republika Turska

Post by Kombat »

User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#3461 Re: Republika Turska

Post by Co0l »

palestinka wrote:
Co0l wrote:
Black swan wrote:Stradalima u poplavama u Gunji država još nije isplatila odštetu za izgubljenu stoku. U pomoć je stoga priskočila - turska vlada »
Ne da Erdo na svoje Bosnjake :D
Gunja je u Hrvatskoj. Pogranično mjesto s BiH, ima Bošnjaka, ali većinsko hrvatsko mjesto.
I po cemu je Gunja poznata?
User avatar
Norman
Posts: 651
Joined: 01/03/2014 14:34
Location: Norman's Land

#3462 Re: Republika Turska

Post by Norman »

Kikibombona wrote: Tri poslanika iz stranke HDP strajkuju gladju. Nece odustati sve dok Turci ne dozvole da se evakuisu ljudi iz bolnice.
Nastavlja se štrajk glađu političara iz HDP stranke. Inače, štrajk se odvija po principu rotacije. Prva ekipa štrajkača je otišla da malo odmori, a zamijenio ih je drugi tim.

HDP MPs' Hunger Strike Taken Over by Second Team
User avatar
Norman
Posts: 651
Joined: 01/03/2014 14:34
Location: Norman's Land

#3463 Re: Republika Turska

Post by Norman »

Evo kako rasisti hapse djevojku u Adani... Izvedena je iz busa nakon sto je prijavljena da govori kurdski... Pravi terorista, vidi se odmah. Neka joj je bog na pomoci kada je rasisti utamnice. 

https://twitter.com/2KurdishPhoto/statu ... 1465444354
Ovo je zaista strašno i zaslužuje svaku osudu.

Kiki, molim te za više informacija o ovom slučaju. Kako se zove uhapšena djevojka? Kakav je njen status trenutno? Koja je kazna predviđena za ovaj prekršaj? Jesu li se oglasile organizacije za zaštitu ljudskih prava? Gdje mogu pročitati više informacija o ovom događaju? Hvala unaprijed!
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3464 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Ne znam sta vise reci za tursku zlocinacku drzavu i posljednji u nizu zlocina u bolnici Cizre. Sadisticki, oholo, podmuklo... Ljudi su ostavljeni da umiru u najtezim mukama. I izgleda da su ih na kraju sve odveli u smrt.

Jos ce Kurdi vidjeti patnje sa Turcima, sve dok ne budu nezavisni. Kako demografski poklapaju Anadoliju, Turci ce biti sve agresivniji. Pa MHP se odbio sastati sa Bajednom samo zato sto je odlucio sastatiti se sa svim parlamentarnim partijama ukljucujuci i HDP.

Cilj je probuditi bijes u kurdskom narodu, isprovocirati reakciju koja do sada nije vidjena. Zele da Kurdi postanu kao oni, da ciljano i sistemski unistavaju imovininu Turaka, da ih ubijaju, da pozivaju na ubistva. Zbog toga mucko nasilje i zestoka kampanja protiv naroda.

Cijeli svijet protestuje protiv turske sovinisticke drzave, jos niko ih nije podrzao!

Chile

Image

European Lawyers report Massive Human Rights Violations in Diyarbakir (Turkey) due to curfew –immediate international action needed

http://www.eldh.eu/publications/publica ... eeded-243/
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3465 Re: Republika Turska

Post by Truba »

pitanje svih pitanja hoće li osmanlije ući u siriju
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3466 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Norman wrote:
Ovo je zaista strašno i zaslužuje svaku osudu.

Kiki, molim te za više informacija o ovom slučaju. Kako se zove uhapšena djevojka? Kakav je njen status trenutno? Koja je kazna predviđena za ovaj prekršaj? Jesu li se oglasile organizacije za zaštitu ljudskih prava? Gdje mogu pročitati više informacija o ovom događaju? Hvala unaprijed!
Nije to uopste bitno. Zelio sam pokazati kako se turska policija ophodi prema Kurdima a kako prema pripadnicima islamskog hilafeta, organizacije koju je cijeli svijet priznao kao najgoru teroristicku organizaciju ikada!

Hapsenje lidera ISILa u Turskoj, Halisa Bajancuka

Image

Hapsenje borca ISILa na granici sa Sirijom

Image

Image

Image

Image

Itd, itd! Sve fino i dostojanstveno, uz osmijeh na licu!

Slika i prilika turske fasisticke drzave!



Kristalne noci organizovane protiv clanova i simpatizera stranke HDP! Unistena je njihova imovina, prebijani su i ponizavani. Policija je osiguravala fasiste da ih neko nedaj boze ne napadne dok razvaljuju sve sto ima veze sa Kurdima.

S druge strane, Kurde na protestima zasipaju vodenim topovima, suzavcima, pendrecima i bojevom municijom. Cak su ih i nakon teroristickog napada u Ankari u kojem je izginulo destine ljudi prebijali zato sto su neki prezivjeli napad.

Samo covjek zatvorenog i otrovanog srca ne moze vidjeti sve ovo.

Bolnica Cizre. Horor se nastavlja!

http://www.bestanews.com/15516/mothers- ... zre&dil=en
User avatar
Norman
Posts: 651
Joined: 01/03/2014 14:34
Location: Norman's Land

#3467 Re: Republika Turska

Post by Norman »

Kikibombona wrote:Evo kako rasisti hapse djevojku u Adani... Izvedena je iz busa nakon sto je prijavljena da govori kurdski... Pravi terorista, vidi se odmah. Neka joj je bog na pomoci kada je rasisti utamnice. 

https://twitter.com/2KurdishPhoto/statu ... 1465444354
Kikibombona wrote:
Norman wrote:
Ovo je zaista strašno i zaslužuje svaku osudu.

Kiki, molim te za više informacija o ovom slučaju. Kako se zove uhapšena djevojka? Kakav je njen status trenutno? Koja je kazna predviđena za ovaj prekršaj? Jesu li se oglasile organizacije za zaštitu ljudskih prava? Gdje mogu pročitati više informacija o ovom događaju? Hvala unaprijed!
Nije to uopste bitno. Zelio sam pokazati kako se turska policija ophodi prema Kurdima....
Pa pokaži, bitno je. Ne radi se samo o tome kako se policija ponaša prema Kurdima prilikom hapšenja, sam si rekao - ovo je rasizam. Ja ne mogu nigdje da nađem informacije o ovom slučaju, pa te molim za pomoć. Hvala!
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3468 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Norman wrote:
Pa pokaži, bitno je. Ne radi se samo o tome kako se policija ponaša prema Kurdima prilikom hapšenja, sam si rekao - ovo je rasizam. Ja ne mogu nigdje da nađem informacije o ovom slučaju, pa te molim za pomoć. Hvala!
To je marginalna vijest. Ne vidim zasto je bitna.

Ima video sa hapsenjem kurdske aktivistice koju vuku za kosu dok zena vristi i tumba niz stepenice... onda je fuku po asfaltu i kao zivotinju ubacuju u policijsko vozilo. Ja se onako prema Hitleru ne bih ophodio. Ne uspjeva mi da ponovo nadjem taj video, a kamoli da tragam za izvjestajem o nekakvom marginalnom dogadjaju, jednom od par hiljada takvih koji se desavaju...

Kada smo vec kod Adane, imas vijest o ubijenim i tesko ranjenim demonstrantima. Navedena su imena i ostali detalji. Bolje da si tim slucajem pozabavis.

I objasni nam svima zasto su uredi HDP paljeni uz poputno ignorisanje od strane policije?
Zasto svaki protest Kurda zavrsava sa vodenim topovima, suzavcima, pendrecenjima, hapsenjima i ubistvima?
User avatar
Norman
Posts: 651
Joined: 01/03/2014 14:34
Location: Norman's Land

#3469 Re: Republika Turska

Post by Norman »

Kikibombona wrote:Evo kako rasisti hapse djevojku u Adani... Izvedena je iz busa nakon sto je prijavljena da govori kurdski... Pravi terorista, vidi se odmah. Neka joj je bog na pomoci kada je rasisti utamnice. 

https://twitter.com/2KurdishPhoto/statu ... 1465444354
Kikibombona wrote: To je marginalna vijest. Ne vidim zasto je bitna.
Kiki, što se praviš lud?

Donio si vijest da je djevojka uhapšena samo zato što je govorila kurdski jezik, dva puta si Turke nazvao rasistima i molio si Boga da pomogne djevojci u tamnici.

Kad te pitam za izvor vijesti, sad najednom ova priča više nije bitna, marginalna je vijest, evo vidi ima neka druga sličica... Sa priče o "rasizmu, zabrani kurdskog jezika i mučenjima u tamnici", povukao si se na priču o policijskoj grubosti prilikom hapšenja zasad nepoznate osobe. Zašto?

Ja sam zasad pronašao da je ovu tvoju priču lansirao samo jedan kurdski tviteraš, dok turski tviteraš kaže da je priča obična propaganda laž. Sva ostala štampa na svijetu, organizacije za ljudska prava - MUUUK!

Kiki, je li ovaj događaj istinit ili je u pitanju još jedna propaganda laž na koju si "naivno nasjeo"?
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3470 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Norman wrote: Kiki, što se praviš lud?

Donio si vijest da je djevojka uhapšena samo zato što je govorila kurdski jezik, dva puta si Turke nazvao rasistima i molio si Boga da pomogne djevojci u tamnici.

Kad te pitam za izvor vijesti, sad najednom ova priča više nije bitna, marginalna je vijest, evo vidi ima neka druga sličica... Sa priče o "rasizmu, zabrani kurdskog jezika i mučenjima u tamnici", povukao si se na priču o policijskoj grubosti prilikom hapšenja zasad nepoznate osobe. Zašto?

Ja sam zasad pronašao da je ovu tvoju priču lansirao samo jedan kurdski tviteraš, dok turski tviteraš kaže da je priča obična propaganda laž. Sva ostala štampa na svijetu, organizacije za ljudska prava - MUUUK!

Kiki, je li ovaj događaj istinit ili je u pitanju još jedna propaganda laž na koju si "naivno nasjeo"?
Ovakivih je hapsenja na hiljade. Pored silnog stradanja koje se desava, niko se previse ne obazire na ovakve slucajeve. Turci su pobili xy aktivistica pa o tome vise niko ne pise. I kod nas je bilo svega, ali mnoge price nikada nece biti istrazene i ispricane. Lako je u normalnim drzavama istraziti jeda zlocin. Turci cine masovne zlocine i nemoguce je sve pojedinacno obraditi.

Nisi prokomentarisao paljevinu ureda HDP dok policija ne cini nista?
Opravdano sumnjam da je politicki vrh naredio paljevinu i prebijanja.
Kako to sa policija nije uradila nista da sprijeci?

S druge strane, kurdske demonstrante satiru na sve moguce nacine.
Zasto?

Jesi saznao imena srpakih snajperista?
To je ipak bila udarna vijest. Za sada nista?
User avatar
Norman
Posts: 651
Joined: 01/03/2014 14:34
Location: Norman's Land

#3471 Re: Republika Turska

Post by Norman »

Kakva lakrdija, kakva farsa, kakav cirkus, jednostavno ne mogu da vjerujem!
:pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo:
Kikibombona wrote:Evo kako rasisti hapse djevojku u Adani... Izvedena je iz busa nakon sto je prijavljena da govori kurdski... Pravi terorista, vidi se odmah. Neka joj je bog na pomoci kada je rasisti utamnice. 

https://twitter.com/2KurdishPhoto/statu ... 1465444354
Norman wrote: Gdje mogu pročitati više informacija o ovom događaju?
Kikibombona wrote: Nije to uopste bitno. Zelio sam pokazati kako se turska policija ophodi prema Kurdima...
Kikibombona wrote: To je marginalna vijest. Ne vidim zasto je bitna.
Kikibombona wrote: Ne uspjeva mi da ponovo nadjem taj video, a kamoli da tragam za izvjestajem o nekakvom marginalnom dogadjaju, jednom od par hiljada takvih koji se desavaju...
Image

Kiki, da li ti je jasno da si izgubio svaki kredibilitet na ovoj temi? 8)
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3472 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Norman wrote:
Kiki, da li ti je jasno da si izgubio svaki kredibilitet na ovoj temi? 8)
Ti i ostali islamisti koji drzite stranu Turcima samo zato sto su muslimani uopste niste kompetentni da o tome sudite.

Isjekao si moje izjave i izvukao iz konteksta, posebno ovu zadnju. Tebi neka je na obraz.

Video je bio samo ilustracija odnosa turske rasisticke drzave prema Kurdima. ISILovce privode uz obostrane osmijehe, dok Kurde privode kao stoku.

Napisao sam da svasta moze dozivjeti kada je utamnice zato sto postoji bezbroj izvjestaja o torturama u zatvorima. Po tome je posebno poznat zatvor u Dijarbakiru.

JESI LI SAZNAO KAKO SE SRPSKI SNAJPERISTI ZOVU?
User avatar
Norman
Posts: 651
Joined: 01/03/2014 14:34
Location: Norman's Land

#3473 Re: Republika Turska

Post by Norman »

Dakle, Kikibonbona do sad tri puta uhvaćen kako vara ljude pomoću amaterskih falsifikata.

1. Donio video na kojem turski vojnici veličaju genocid. Pričao poslije toga na nekoliko stranica o genocidašima. Ispostavilo se da je prevod videa bio falsifikat.

2. Tvdio da Erdogan javno prepada svijet pričom da će Kurdi istrijebiti turski narod. Koristio ovu priču u više diskusija kao dokaz kako Erdogan fašistički laže. Ispostavilo se da Erdogan nikad nije pomenuo Kurde u tom kontekstu.

3. Tvrdio da se ljudi hapse samo zato što govore kurdski u autobusu. Nazivao Turke rasistima nakon toga. Ispostavilo se da vijest ne postoji.

Dokle više Kiki? Budi sportista, izađi sam i pojačaj ekipu!
I Šimunić je napustio igru nakon trećeg žutog kartona. :D
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3474 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Kako se zovu srpski snajperisti?

Moja majka je vjernica, iznimno dobra zena. Al ima tu neka klica koja tjera vjernika da podrzava svoj copor i kada cini nepravdu drugima. Ni ona, nazalost, nije izuzetak. Nisi ni ti Norman. Cast zaista rijetkim izuzecima.

Nakon sto odgovoris za srpske vojnike, stize odgovor na upis iznad.
User avatar
Norman
Posts: 651
Joined: 01/03/2014 14:34
Location: Norman's Land

#3475 Re: Republika Turska

Post by Norman »

Nigdje ja nisam tvrdio da su srpski snajperisti zaista u Cizreu, a još manje nisam na osnovu te vijesti podizao optužbe za: genocid, fašizam, rasizam.

Klix objavio vijest da turska štampa piše o srpskim snajperistima, ja prenio Klix-ovu vijest na forum. Sve čisto, sve ispravno, ni Klix ni ja ništa nismo izmislili, niti smo dali svoj sud o napisima iz turske štampe.

Znaš i ti da je to tako, ali se moraš uhvatiti za neku glupost da relativiziraš cirkus oko tebe na ovoj temi.

I pazi mu ovog očajničkog pokušaja da skrene s teme na kojoj ne može naći kredibilan izvor za još jednu propagandnu laž: kaže, nebitna je sad ta priča, de ti meni objasni ko je palio urede HDP-a! :lol: Otkud ja znam Kiki, nisam ih ja palio, ja sam kriv samo zato što ne mogu da nađem vijest koja je tebi bila povod da seruckaš o rasizmu.

Na kraju još i vrijeđaš u nedostatku argumenata, ali ja ti halalim, razumijem sve, nije ti lako. 8)
Post Reply