Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#3451 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

MarlboroGold wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
lik je dobro potokovan znanjem asshole :)
Pa da, jer govori o stvarima koje ne želiš slušati. Ti si kao sve ove voditeljice koje su ga ugostile, a koje su mu trpale riječi koje čovjek uopšte nije ni rekao samo da bi nešto svoje progurale :D
A dobru stvar je rekao za današnji feminizam - sve je dobro dok ne postane ideološko oružje, što i jeste slučaj u zadnje vrijeme.
Meni je zanimljiva njegova perspektiva iako se nužno ne slažem s njim u vezi nekih stvari.
ne pravi se mutav, znas moj stav :D

ne valjaju nijedno :)
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#3452 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Connaisseur Karlin wrote: ne pravi se mutav, znas moj stav :D

ne valjaju nijedno :)
Pa kad čovjeku dodjeliš takav epitet makar objasni zbog čega... možda nešto nisi razumila kako treba, kao što nisu i mnogi njegovi sugovornici i voditelji/ce :D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3453 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

MarlboroGold wrote:
Connaisseur Karlin wrote: ne pravi se mutav, znas moj stav :D

ne valjaju nijedno :)
Pa kad čovjeku dodjeliš takav epitet makar objasni zbog čega... možda nešto nisi razumila kako treba, kao što nisu i mnogi njegovi sugovornici i voditelji/ce :D
Gledaj sta je fazon kod njega, ne mozes mu pobit argumente, bilo koja prica koju isprica ima dobre logike, slago se ti ili ne.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#3454 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

MarlboroGold wrote:
Connaisseur Karlin wrote: ne pravi se mutav, znas moj stav :D

ne valjaju nijedno :)
Pa kad čovjeku dodjeliš takav epitet makar objasni zbog čega... možda nešto nisi razumila kako treba, kao što nisu i mnogi njegovi sugovornici i voditelji/ce :D
joj ne gnjavi tek pijem kafu :twisted:

smece su oboje i nema potrbe da dalje pricamo o njima :)
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#3455 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

triconja wrote:
MarlboroGold wrote:
Connaisseur Karlin wrote: ne pravi se mutav, znas moj stav :D

ne valjaju nijedno :)
Pa kad čovjeku dodjeliš takav epitet makar objasni zbog čega... možda nešto nisi razumila kako treba, kao što nisu i mnogi njegovi sugovornici i voditelji/ce :D
Gledaj sta je fazon kod njega, ne mozes mu pobit argumente, bilo koja prica koju isprica ima dobre logike, slago se ti ili ne.
Sinoć sam odgledao jedno 10 klipova sa njegovim gostovanjem u emisijama i jedno 3-4 predavanja. Čovjek zna znanje... dugo me neko nije toliko imresionirao. Više takvih osoba treba u svijetu i na pozicijama moći...

Nije mi jasno zašto ga svrstavaju u desničare... meni više liči kao neki starinski, tradicionalni tip ljevičara koji čisti ljevičarsku avliju od anomalija...
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3456 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

MarlboroGold wrote:
triconja wrote: Gledaj sta je fazon kod njega, ne mozes mu pobit argumente, bilo koja prica koju isprica ima dobre logike, slago se ti ili ne.
Sinoć sam odgledao jedno 10 klipova sa njegovim gostovanjem u emisijama i jedno 3-4 predavanja. Čovjek zna znanje... dugo me neko nije toliko imresionirao. Više takvih osoba treba u svijetu i na pozicijama moći...

Nije mi jasno zašto ga svrstavaju u desničare... meni više liči kao neki starinski, tradicionalni tip ljevičara koji čisti ljevičarsku avliju od anomalija...
Cuj karlin jes se upalila, garant ne more nac submisivnog nakog :lol: .

Mislim da dosta ljudi nema pravu sliku sta je ljevica a sta desnica pa sve sto je za neke promjene svrstaju u ljevicu a ostalo u desnicu. A isto desnicari su ljudima gadni jer hoce bogami rat vavik da vode, ovo je vecinom propaganda protiv njega, covjek ima dokaze a ovi mu turaju rijeci u usta pa ga kasnije kofol optuzuju izvlaceci iz konteksta ono sto je reko :lol: .
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8158
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#3457 Re: Danasnji "feminizam"

Post by AleksoMKD »

MarlboroGold wrote:
Nije mi jasno zašto ga svrstavaju u desničare... meni više liči kao neki starinski, tradicionalni tip ljevičara koji čisti ljevičarsku avliju od anomalija...
To po inerciji, cim se ne slaze 100% sa svakim stavom moderne "levice" i modernog "feminizma" automatski je desnicar, Hitler i slicno. A najjace je sto ga preziru i ekstremni desnicari.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79560
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#3458 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Velkoski »

Vidjeh samo zadnja dva posta i odmah sam znao da pričate o Jordanu. :D

Doktor :smajlikojiseklanja:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#3459 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Connaisseur Karlin wrote:
MarlboroGold wrote:
Connaisseur Karlin wrote: ne pravi se mutav, znas moj stav :D

ne valjaju nijedno :)
Pa kad čovjeku dodjeliš takav epitet makar objasni zbog čega... možda nešto nisi razumila kako treba, kao što nisu i mnogi njegovi sugovornici i voditelji/ce :D
joj ne gnjavi tek pijem kafu :twisted:

smece su oboje i nema potrbe da dalje pricamo o njima :)
Jesi li završila sa kafom? :D :kiss:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#3460 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

AleksoMKD wrote:
MarlboroGold wrote:
Nije mi jasno zašto ga svrstavaju u desničare... meni više liči kao neki starinski, tradicionalni tip ljevičara koji čisti ljevičarsku avliju od anomalija...
To po inerciji, cim se ne slaze 100% sa svakim stavom moderne "levice" i modernog "feminizma" automatski je desnicar, Hitler i slicno. A najjace je sto ga preziru i ekstremni desnicari.
Ja sam oduvijek ljevičar, ali moderna ljevica i njeni zastupnici su preosjetljivi...
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#3461 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

MarlboroGold wrote:
Connaisseur Karlin wrote:[quote="MarlboroGold"
Pa kad čovjeku dodjeliš takav epitet makar objasni zbog čega... možda nešto nisi razumila kako treba, kao što nisu i mnogi njegovi sugovornici i voditelji/ce :D
joj ne gnjavi tek pijem kafu :twisted:

smece su oboje i nema potrbe da dalje pricamo o njima :)
Jesi li završila sa kafom? :D :kiss:[/quote]

jesam :kiss:

a galamim jer se previse izbidjujete oko osobe koja je odlican manipulator , kuzim ja ovakve profile bez problema :)
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#3462 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Connaisseur Karlin wrote: a galamim jer se previse izbidjujete oko osobe koja je odlican manipulator , kuzim ja ovakve profile bez problema :)
Čovjek manipulator a mnoge probleme zove pravim imenom i ne okoliša... hajd dobro :D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#3463 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

MarlboroGold wrote:
Connaisseur Karlin wrote: a galamim jer se previse izbidjujete oko osobe koja je odlican manipulator , kuzim ja ovakve profile bez problema :)
Čovjek manipulator a mnoge probleme zove pravim imenom i ne okoliša... hajd dobro :D
zvati probleme pravim imenom bez okolisanja nije problem,sve ostalo je tricky part :D
User avatar
medvjed23
Posts: 30194
Joined: 16/07/2010 13:49
Location: https://poezijaisve.blog/
Contact:

#3464 Re: Danasnji "feminizam"

Post by medvjed23 »

Bloo wrote: Baci pogled na sva njegova suceljavanja. Liku ne moze niko parirati.
Prosto milina gledati. :mrgreen:
u maniru kvaziintelektualca, mnogo njegovih riječi preslušah, a nijednu ne pročitah, i zaključih da su mu david benatar i sam harris, u najmanju ruku, parirali.. doduše, te rasprave nemaju mnogo veze sa feminizmom..
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3465 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

medvjed23 wrote:
Bloo wrote: Baci pogled na sva njegova suceljavanja. Liku ne moze niko parirati.
Prosto milina gledati. :mrgreen:
u maniru kvaziintelektualca, mnogo njegovih riječi preslušah, a nijednu ne pročitah, i zaključih da su mu david benatar i sam harris, u najmanju ruku, parirali.. doduše, te rasprave nemaju mnogo veze sa feminizmom..
Parirati od ovih gospođa sa kojima je imao debate o feminizmu.
Nedorečena bijah.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3466 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

medvjed23 wrote:
Bloo wrote: Baci pogled na sva njegova suceljavanja. Liku ne moze niko parirati.
Prosto milina gledati. :mrgreen:
u maniru kvaziintelektualca, mnogo njegovih riječi preslušah, a nijednu ne pročitah, i zaključih da su mu david benatar i sam harris, u najmanju ruku, parirali.. doduše, te rasprave nemaju mnogo veze sa feminizmom..
Kako nemaju, vidis prvo da ga propita proslost i sto je ono radio sta je radio pa ga pita za wage gap, eee, taj wage gap ti je centralna tema danasnjeg feminizma. Naravno lola izlozi svoje argumente koje tesko da iko moze pobiti.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#3467 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Šteta što Hitchens nije živ. Volio bih gledati debatu na bilo koju temu između njih dvojice :D
User avatar
medvjed23
Posts: 30194
Joined: 16/07/2010 13:49
Location: https://poezijaisve.blog/
Contact:

#3468 Re: Danasnji "feminizam"

Post by medvjed23 »

triconja wrote:
medvjed23 wrote:
Bloo wrote: Baci pogled na sva njegova suceljavanja. Liku ne moze niko parirati.
Prosto milina gledati. :mrgreen:
u maniru kvaziintelektualca, mnogo njegovih riječi preslušah, a nijednu ne pročitah, i zaključih da su mu david benatar i sam harris, u najmanju ruku, parirali.. doduše, te rasprave nemaju mnogo veze sa feminizmom..
Kako nemaju, vidis prvo da ga propita proslost i sto je ono radio sta je radio pa ga pita za wage gap, eee, taj wage gap ti je centralna tema danasnjeg feminizma. Naravno lola izlozi svoje argumente koje tesko da iko moze pobiti.
izgleda da i ja nedorečen bijah :D mislio sam na džordanove rasprave sa dejvidom i semom.. jedna je o antinatalizmu, druga o svačemu..
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3469 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

medvjed23 wrote: izgleda da i ja nedorečen bijah :D mislio sam na džordanove rasprave sa dejvidom i semom.. jedna je o antinatalizmu, druga o svačemu..
Gledo sam i ja to ali mi je nekako glupo kad se raspravljas sa nekim a imas citav govor i pitanja spremna, bolje je kad je nespreman covjek a zadesi ga da prica a kamera snima. Onda se tek moze vidjet kako barata pod stresom :D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3470 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

Connaisseur Karlin wrote:
MarlboroGold wrote:
Connaisseur Karlin wrote: a galamim jer se previse izbidjujete oko osobe koja je odlican manipulator , kuzim ja ovakve profile bez problema :)
Čovjek manipulator a mnoge probleme zove pravim imenom i ne okoliša... hajd dobro :D
zvati probleme pravim imenom bez okolisanja nije problem,sve ostalo je tricky part :D
Sta ti konkretno ne odgovara kod njega?
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#3471 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

triconja wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
MarlboroGold wrote:
Čovjek manipulator a mnoge probleme zove pravim imenom i ne okoliša... hajd dobro :D
zvati probleme pravim imenom bez okolisanja nije problem,sve ostalo je tricky part :D
Sta ti konkretno ne odgovara kod njega?
podmuklost i lopovluk :)
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3472 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

Connaisseur Karlin wrote:
triconja wrote: Sta ti konkretno ne odgovara kod njega?
podmuklost i lopovluk :)
Isto bih i ja reko za propagandu koju ti prosipas, nije to nego ima nesto dublje. Sta je to dublje? :D
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8158
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#3473 Re: Danasnji "feminizam"

Post by AleksoMKD »

MarlboroGold wrote:
AleksoMKD wrote:
MarlboroGold wrote:
Nije mi jasno zašto ga svrstavaju u desničare... meni više liči kao neki starinski, tradicionalni tip ljevičara koji čisti ljevičarsku avliju od anomalija...
To po inerciji, cim se ne slaze 100% sa svakim stavom moderne "levice" i modernog "feminizma" automatski je desnicar, Hitler i slicno. A najjace je sto ga preziru i ekstremni desnicari.
Ja sam oduvijek ljevičar, ali moderna ljevica i njeni zastupnici su preosjetljivi...
Slazem se, nikad necu biti desnicar (pu, pu) ali ne mogu da smislim ove nove "levicare".

Interesantan osvrt zasto levica mrzi Peterson-a
https://www.nationalreview.com/2018/05/ ... hostility/
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#3474 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

triconja wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
triconja wrote: Sta ti konkretno ne odgovara kod njega?
podmuklost i lopovluk :)
Isto bih i ja reko za propagandu koju ti prosipas, nije to nego ima nesto dublje. Sta je to dublje? :D
a ti suti i trpi :D

samo je plitikma njegovo pricanje duboko :D
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#3475 Re: Danasnji "feminizam"

Post by annoy »

Ne bih rekla da je Peterson ljevicar, on je klasicni liberal
Liberalizam nije jednako ljevica
Inace smijesna mi je ta podjela ljevicari-dobri, desnicari-losi. To je tako prevaziđeno danas.
Ima Dave Rubin dobar video pod naslovom "why I left the left"
Post Reply