Ukrajina

Post Reply
User avatar
Teletubbies
Posts: 574
Joined: 23/01/2014 10:55

#3451 Re: Ukrajina

Post by Teletubbies »

Imal naša zemlja kakv fin asortiman Arsenala...eto pitam onako,za svaki slučaj :D
Hlapoje
Posts: 674
Joined: 11/01/2014 08:07

#3452 Re: Ukrajina

Post by Hlapoje »

baxul wrote:
podzakonski akti wrote: super. sta onda rade u vlasti kad nemaju legitimitet?
dio su veće priče od samih sebe i ne čine oni sami vlast u ukrajini. to je isto ko kad bih ja sad izjednačio petooktobarski pokret u srbiji sa veljom ilićem. dakle bilo bi nebulozno.
I dalje nije jasno...šta oni rade u vlasti?
Ko je za njih glasao?
Samo njihovo instaliranje u vlast je dovoljno da se pobuni ostatak Ukrajine.
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#3453 Re: Ukrajina

Post by Zviz »

It_is_a_Leclerc wrote:Čestiti pripadnici ukrajinske vojske odbijaju se predati, u okupiranoj bazi Perevalne. Stoje na kapiji i pjevaju ukrajinsku himnu.
Jadno, bolj poloziti oruzije uzet porodicu za ruke i zbrisati, sta ce stiti u regionu gdje fakticki Ukrainaca i nema. To ti ga isto dodje da Americki vojnik u sred Kube stiti amerikance a njih nema, aja to amerikaci cesto cine u koje kakvim vukojebinama - pustarama.
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#3454 Re: Ukrajina

Post by Sezam »

Tesla10 wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Kako je komicno slusati izjave americkih i evropskih zvanicnika kako Rusija krsi medjunarodno pravo. Pa sta vi radite zadnjih 60 godina :D
Ma nema, oni su "dobrice" :D .

Dakle, whataboutery...

http://dictionary.reference.com/browse/whataboutery
hellue
Posts: 805
Joined: 10/02/2014 21:52

#3455 Re: Ukrajina

Post by hellue »

Challenger__ wrote:
kamen spoticanja wrote:Challenger druže da tebi nije djevojacko prezime kissinger?
Pravo si postao naporan s tim stavom " svi ste levati,samo ja kontam geopolitiku"
Pozdrav Kamen. Šta ima, kako si, jesi dobar? Još si ostao dužan odgovor na pitanje o "jakim figurama".
Ti dosta kvalitetno pises na ovim temama, kako opisujes ovu situaciju??
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#3456 Re: Ukrajina

Post by kamen spoticanja »

Challenger__ wrote:
kamen spoticanja wrote:Challenger druže da tebi nije djevojacko prezime kissinger?
Pravo si postao naporan s tim stavom " svi ste levati,samo ja kontam geopolitiku"
Pozdrav Kamen. Šta ima, kako si, jesi dobar? Još si ostao dužan odgovor na pitanje o "jakim figurama".
O tome ti pričam...stav ti je iritantan i uglavnom kontaproduktivan
I kakav ba odgovor i kakve jake figure...ti si svoje stavove već formirao,da te puste u pentagon i dobiješ sve dokumetaciju opet bi bilo "šta ba oni znaju"
Doduše i ova prepiska neće piti vode,al nerviras me pa reko da ti kažem
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#3457 Re: Ukrajina

Post by Challenger__ »

Za nadati se da neće pasti krv, a kako sada stvari stoje, oni koji su pokrenuli ovaj haos neće dobti proxy-armiju u Ukrajincima.
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#3458 Re: Ukrajina

Post by baxul »

Hlapoje wrote: I dalje nije jasno...šta oni rade u vlasti?
Ko je za njih glasao?
Samo njihovo instaliranje u vlast je dovoljno da se pobuni ostatak Ukrajine.
glasali su radikalniji elementi društva.
dio su koalicije koja je srušila proruskog predsjednika.
i ne možeš simplikifovat tek tako. i u srbiji se nije ostatak države pobunio kad je koštunica kalašnjikov postao predsjednik. niti se buni sada kad je četnički vojvoda predsjednik. ali bi suludo od mene bilo nazvati kompletnu opoziciju miloševiću četnicima, mada su i oni činili antimiloševićevski blok.
Last edited by baxul on 02/03/2014 14:26, edited 1 time in total.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#3459 Re: Ukrajina

Post by It_is_a_Leclerc »

Zviz wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Čestiti pripadnici ukrajinske vojske odbijaju se predati, u okupiranoj bazi Perevalne. Stoje na kapiji i pjevaju ukrajinsku himnu.
Jadno, bolj poloziti oruzije uzet porodicu za ruke i zbrisati, sta ce stiti u regionu gdje fakticki Ukrainaca i nema. To ti ga isto dodje da Americki vojnik u sred Kube stiti amerikance a njih nema, aja to amerikaci cesto cine u koje kakvim vukojebinama - pustarama.
Stvar je principa. Oni znaju da eventualni rat sa Rusijom ne mogu dobiti, ali ne planiraju dati ni pedalj svoje zemlje.

To je gotovo mitološki pristup odbrani države, koji me podsjeća na naš.

Ipak, nadam se da do rata neće doći, da će proraditi razum kod Rusa koji su odgovorni za međunarodnu agresiju.
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#3460 Re: Ukrajina

Post by Sezam »

Zviz wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Čestiti pripadnici ukrajinske vojske odbijaju se predati, u okupiranoj bazi Perevalne. Stoje na kapiji i pjevaju ukrajinsku himnu.
Jadno, bolj poloziti oruzije uzet porodicu za ruke i zbrisati, sta ce stiti u regionu gdje fakticki Ukrainaca i nema. To ti ga isto dodje da Americki vojnik u sred Kube stiti amerikance a njih nema, aja to amerikaci cesto cine u koje kakvim vukojebinama - pustarama.

samo da te podsjetim, radi se o Ukrajinskim vojnicima u sred - Ukrajine.
hellue
Posts: 805
Joined: 10/02/2014 21:52

#3461 Re: Ukrajina

Post by hellue »

Challenger__ wrote:Za nadati se da neće pasti krv, a kako sada stvari stoje, oni koji su pokrenuli ovaj haos neće dobti proxy-armiju u Ukrajincima.
Mozda i najvaznije potanje je koliki procanat Ukrajinaca naklonjen Rusiji a koliko EU, kome ce se prikloniti stanovnistvo??
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59311
Joined: 15/12/2008 16:53

#3462 Re: Ukrajina

Post by ultima_palabra »

It_is_a_Leclerc wrote:Image
:thumbup:
AR15
Posts: 48
Joined: 03/07/2013 18:46
Location: Sarajevo

#3463 Re: Ukrajina

Post by AR15 »

Da li sam ja jedini kojeg ovo podsjeća na Bosnu `92?

Ukrajinska policija,sada na strani nove vlade:

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/ ... de43bcf5c8
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#3464 Re: Ukrajina

Post by Tesla10 »

Da li je istina da je Rusija sad i zvanično objavila rat Ukrajini ?
User avatar
pici
Posts: 46397
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3465 Re: Ukrajina

Post by pici »

ultima_palabra wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Image
:thumbup:
:thumbup:

Image
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#3466 Re: Ukrajina

Post by It_is_a_Leclerc »

AR15 wrote:Da li sam ja jedini kojeg ovo podsjeća na Bosnu `92?

Ukrajinska policija,sada na strani nove vlade:

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/ ... de43bcf5c8
Ovo je zabranjeno reći ovdje.

Ja sam rekao, i onda su mi se na kosti naklatili "prosvijećeni" da mi kažu kako je situacija potpuno drugačija.

Međutim, situacija je identična sa BiH 92.

Druga zemlja svjesno vojno interveniše u drugoj zemlji, podržavajući secesionističke aspiracije jedne etničke grupe, gurajući zemlju u građanski rat.

Samo se nadam da će neko stati na loptu dok se još polako kotrlja.

P.S. Krimski Tatari koje su Rusi genocidom protjerali, u Ankari demonstrirali protiv okupacije Krima.
Hlapoje
Posts: 674
Joined: 11/01/2014 08:07

#3467 Re: Ukrajina

Post by Hlapoje »

baxul wrote:
glasali su radikalniji elementi društva.
dio su koalicije koja je srušila proruskog predsjednika.
i ne možeš simplikifovat tek tako. i u srbiji se nije ostatak države pobunio kad je koštunica kalašnjikov postao predsjednik. niti se buni sada kad je četnički vojvoda predsjednik. ali bi suludo od mene bilo nazvati kompletnu opoziciju miloševiću četnicima, mada su i oni činili antimiloševićevski blok.
To uopšte nije isto.
Koštunica i Nikolić su izabrani na izborima.
U Ukrajini nisu bili nikakvi izbori, već su militanti nasilno zauzeli vlast...i sad su kao zbog nekih zasluga deo te vlasti.
To ogromna većina stanovnika Ukrajine očigledno ne prihvata.

Zašto se nije išlo na izbore u martu, kao što je dogovoreno sporazumom od 21.02.2014?
Zašto se moralo nasilno zauzimati parlament i vladu?
Zašto je EU požurila da prizna novu vladu, iako je i sama bila garant potpisanog sporazuma?
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#3468 Re: Ukrajina

Post by Zviz »

Tesla10 wrote:Da li je istina da je Rusija sad i zvanično objavila rat Ukrajini ?
Nije, jer nema pucanja. Ruska vojska unisla u svoju bivsu SSSR republiku i to samo tamo gdje je vecina etnicki Rusko zivlje. Ako mene pitas nije, to sto drugi tvrde da jeste, pa Boze moje, ljudi grijese u procjenama... :D
Hlapoje
Posts: 674
Joined: 11/01/2014 08:07

#3469 Re: Ukrajina

Post by Hlapoje »

hellue wrote:
Challenger__ wrote:Za nadati se da neće pasti krv, a kako sada stvari stoje, oni koji su pokrenuli ovaj haos neće dobti proxy-armiju u Ukrajincima.
Mozda i najvaznije potanje je koliki procanat Ukrajinaca naklonjen Rusiji a koliko EU, kome ce se prikloniti stanovnistvo??
To se moglo proveriti na izborima, ali militanti očigledno nisu hteli da čekaju mesec dana.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#3470 Re: Ukrajina

Post by Challenger__ »

hellue wrote:Ti dosta kvalitetno pises na ovim temama, kako opisujes ovu situaciju??
- Ima negdje na pola teme, napisao sam... Ukratko: Imperija (hajmo reći SAD) ne trpi konkurenciju, a Rusija i panruska mreža (Euroazijska unija, Šangajska organizacija, BRICS, privlačenje šiitske ose (Teheran, Bagdad, Damask, Bejrut), strateško partnerstvo sa Egiptom, tvrd stav u SB UN oko Sirije itd) postaju ozbiljna konkurencija Imperiji. Ovo je: pokušaj destabilizacije konkurencije koja, btw "u Ukrajini postaje Imperija, ili ostaje samo regionalna sila" (Z. Bžežinski).


Ovo je pokušaj da se zaustavi proces uspostave multipolarnog svijeta u nastajanju.
Amazingness
Posts: 676
Joined: 16/09/2013 01:37
Location: Zahumlje

#3471 Re: Ukrajina

Post by Amazingness »

Ljudska glupost nema kraja. Rusija se umislila da je evropska Amerika i da može raditi šta hoće. Tek sada se vidi zašto je opozicija u Ukrajini sa punim pravom izlazila na ulice svoje države koju su vodili ljudi, marionete u službi Rusije.
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#3472 Re: Ukrajina

Post by baxul »

Hlapoje wrote: To uopšte nije isto.
Koštunica i Nikolić su izabrani na izborima.
U Ukrajini nisu bili nikakvi izbori, već su militanti nasilno zauzeli vlast...i sad su kao zbog nekih zasluga deo te vlasti.
To ogromna većina stanovnika Ukrajine očigledno ne prihvata.

Zašto se nije išlo na izbore u martu, kao što je dogovoreno sporazumom od 21.02.2014?
Zašto se moralo nasilno zauzimati parlament i vladu?
Zašto je EU požurila da prizna novu vladu, iako je i sama bila garant potpisanog sporazuma?
jes eto milošević je skinut izborima a ne petooktobarskom revolucijom :D
ukrajinski parlament je donosio odluke. u vanrednim okolnostima da ali ih je ipak donosio.
User avatar
Michio Kaku
Posts: 327
Joined: 09/01/2014 02:05

#3473 Re: Ukrajina

Post by Michio Kaku »

Ja mislim da je osnovni problem ukrajinske vojske to što se naređenja sada izdaju na ukrajinskom jeziku koji ukrajinski vojnici ne razumiju. :D
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#3474 Re: Ukrajina

Post by It_is_a_Leclerc »

baxul wrote:
Hlapoje wrote: To uopšte nije isto.
Koštunica i Nikolić su izabrani na izborima.
U Ukrajini nisu bili nikakvi izbori, već su militanti nasilno zauzeli vlast...i sad su kao zbog nekih zasluga deo te vlasti.
To ogromna većina stanovnika Ukrajine očigledno ne prihvata.

Zašto se nije išlo na izbore u martu, kao što je dogovoreno sporazumom od 21.02.2014?
Zašto se moralo nasilno zauzimati parlament i vladu?
Zašto je EU požurila da prizna novu vladu, iako je i sama bila garant potpisanog sporazuma?
jes eto milošević je skinut izborima a ne petooktobarskom revolucijom :D
ukrajinski parlament je donosio odluke. u vanrednim okolnostima da ali ih je ipak donosio.
I, sinoć sam dokazao, donosio ih je potpuno legalno i legitimno, dvotrećinskom većinom.

Ali, Rusi očito još uče demokratiju.
AR15
Posts: 48
Joined: 03/07/2013 18:46
Location: Sarajevo

#3475 Re: Ukrajina

Post by AR15 »

It_is_a_Leclerc wrote:
AR15 wrote:Da li sam ja jedini kojeg ovo podsjeća na Bosnu `92?

Ukrajinska policija,sada na strani nove vlade:

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/ ... de43bcf5c8
Ovo je zabranjeno reći ovdje.

Ja sam rekao, i onda su mi se na kosti naklatili "prosvijećeni" da mi kažu kako je situacija potpuno drugačija.

Međutim, situacija je identična sa BiH 92.

Druga zemlja svjesno vojno interveniše u drugoj zemlji, podržavajući secesionističke aspiracije jedne etničke grupe, gurajući zemlju u građanski rat.

Samo se nadam da će neko stati na loptu dok se još polako kotrlja.

P.S. Krimski Tatari koje su Rusi genocidom protjerali, u Ankari demonstrirali protiv okupacije Krima.
Znači proRusi i komunjare ne daju da se priča :lol:

Meni je ovo identično,iskreno nadam se da će im "pomoći" NATO i EU kako god,jer ne znam kako ljudi mogu da "navijaju" za Rusiju poslije naše situacije i šta se nama desilo - a mene ovo baš podsjeća na to.
Post Reply