Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#34476 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

td_maajka wrote: 29/11/2022 14:16
Mislim da nije gotovo i da ova oslobadjajuca nece biti pravosnazna, a takodjer i da bi bilo osnova za disciplinski postupak. Medjutim, sve dok u UDT-u, VSTV-u, sudovima i tuzilastvima odlucuju iste osobe koje su u raznoraznim vezama sa optuzenima i osumnjicenima, tesko da cemo pravnim putem doci do pravde. A opet znam da je to jedini ispravan nacin.
:lol: :lol: :lol:

sjede te iste osobe (osim gordane :oops: ) koje ste vi uzdizali u nebesa, zaklinjali se u njih
koji su podigli optuznicu za koju si i ti znala prvi dan da ce biti oborena ...


sad odjednom, kad vam vise ne idu niz dlaku i kad su presudili po zakonu, na osnovu dokaza - ne valjaju :D
td_maajka
Posts: 1045
Joined: 05/02/2021 09:57

#34477 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by td_maajka »

Jest, aha.


Automafija, pranje novca za narkice malo jace i tako to, to je put koji su Mutapi birali, nisam im ga ja birala. I to nikakva tajna nije (nista od onoga sto sam ovdje podijelila nije tajna).

Alisa nema amneziju, to je jasno objasnjeno na sudu, a sto je Peric htio da cuje nesto sasvim drugo, to treba njega pitati…
https://fb.watch/h5MF6CXJOJ/

Ne znam na sta Muriz misli kad prica o Beogradu, ali Vjerujem da cemo saznati. Ja nikad nisam pricala o nalogodavcu nista konkretno i nikad nisam rekla da znam ko su ubice. Ono sto znam sam - sto sam mogla - ovdje podjelila i/li s onima koji trebaju da znaju.

Moje misljenje se apsolutno nije promijenilo, jer se citavim ovim sudjenjem nije nista desilo sto bi bacilo sumnju na ono sto vec od ranije znam, pa tako ne znam kakva ti razlike vidis u mom pisanju ranije, sada ili kad vec. I ja cu morat ovdje izgleda reci kojim se poslom bavim, da bi mi dezurni na temi pisali „opravdan cas“ kad me ponekad nema, a kao morala BiH se oglasiti :D

Uzivajte dok mozete, Boga mi mog, necete dugo :bih:
User avatar
Ateista
Posts: 47066
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#34478 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Ateista »

pyrocool1 wrote: 29/11/2022 14:02
zateznistub wrote: 29/11/2022 13:29
I na kraju, normalno je da se raduje svijet kad neko završi iza rešetaka za koga se zna da laže za amneziju i zna vrlo dobro ko, kako i zasto je ubio momka. Nego da se raduje sto je neko podigao optuznicu protiv nekoga ko je izgubio najvrijednije... Razmisli...
Sve ovo sto pises apsolutno nigdje nije dokazano. Da ponovim..NIGDJE. Nego je sve samo mrtva spekulacija mahale, selektivno i tendenciozno pisanje medija, te spin Ferageta i na kraju spekulacija nesrecnog Muriza.
Razmisli ti…sta sad, nakon ovoliko vremena, sprijecava Muriza da izadje i kaze ime. Najgore sto mu se moze dogoditi je tuzba za klevetu..koja je vrlo moguce ide i bez toga.
Po ko zna koji put, Muriza mi je zao ali deluzija dozivljavanja sebe kao ultimativnog pravednika i onih koji ga prate (jos su gori oni koja ga “loze” iz pozadine) bez imalo objektivnosti je jednak udar pravu (mozda i gori) i pravdi od udaraca koje politicka kamarila zadaje vec godinama tom istom pravu i pravdi.
I da, Gaus je odlicno rekao…batina ima dva kraja. Inace bi linc bio uobicajena metoda.
Mozda nije sudski dokazano, ali ogromna je razlika izmedju spekukacija mahale i informacija o slucaju koji pokazuju da mutapi tu nisu cisti, a samo glupa i naivna osoba moze iskreno povjerovati u alisinu pricu o amneziji na nivou spanskih sapunica...
User avatar
Ateista
Posts: 47066
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#34479 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Ateista »

td_maajka wrote: 29/11/2022 14:16
Ateista wrote: 29/11/2022 12:31

:thumbup:
Zanima me tvoje misljenje jer si najbolje upucena, koliko je presuda realna, odnosno da li tuzilastvo stvarno nije dobro obavilo posao i nisu uspjeli dokazati sve sto treba, ili jesu ali je nesto drugo u pitanju?
Postoji li realna sansa da se nesto promijeni zalbom?
Ja sam - a za to me je i denden nekad prozivao, nekad citirao - cim je izasla optuznica rekla da istom nisam zadovoljna, da je lose napisana, postavljena. Isto tako sam tvrdila da u spisu optuznice ima dovoljno dokaza koji govore sami za sebe.

U BiH pravosudju je to tako - tuzilastvo tvrdnju mora dokazati bez razumne sumnje. Moje misljenje je vrlo jednostavno u sustini, a vidjet cemo kako ce na to apelaciono vijece reagovati (i ko ce uopce biti u tom vijecu). Po onome sto je bilo pred sudskim vijecem ova presuda nije nikako mogla biti kompletno oslobadjajuca. Dokazi za pocinjena krivicna djela postoje, ali da je tacno da tuzilastvo svoje navode nije dobro predstavilo i pogotovo dio oko organiziranog kriminala - tacno je, po mom misljenju.

Mislim da nije gotovo i da ova oslobadjajuca nece biti pravosnazna, a takodjer i da bi bilo osnova za disciplinski postupak. Medjutim, sve dok u UDT-u, VSTV-u, sudovima i tuzilastvima odlucuju iste osobe koje su u raznoraznim vezama sa optuzenima i osumnjicenima, tesko da cemo pravnim putem doci do pravde. A opet znam da je to jedini ispravan nacin.
Hvala na odgovoru, i moj je utisak bio slican, nadam se da ce biti nesto od zalbe i da ce bar neko od njih na robiju.
User avatar
Ateista
Posts: 47066
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#34480 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Ateista »

uglavnomja wrote: 29/11/2022 14:17
Ateista wrote: 29/11/2022 13:56
Ja, i kakve veze ima sto je alisa tuzila muriza?
Tuzila za klevetu, i da dobije tuzbu to nikakve veze nema sa tim ko je ubio dzenana, to moze biti skretanje paznje sa najbitnijih stvari - ko je ubio dzenana i ko i zasto ometa istragu?
haj'mo malo spiinovati :-)


tema posta je da majka ulijece sa nekakvim "bombasticnim" nebulozama, nebitnim, prezvakanim, targikomicnim taman prije pojavljivanja necega velikog u medijima

kleveta, tuzba, pa sljedeca tuzba, i jos jedna, i onda jos nekoliko ... pa sudjenja ... nebitno, bitno je da majka odradjuje (bar misli :D da odradjuje) insajderski posao skretanjem paznje sa stvarnosti (u ovom slucaju pomocu sinhronizovane price sa memicem o vec odbacenim bakiru, budnji ... )

(ovim muriz otvara put budnji da ga tuzi
bakiru nije do toga :D )



ukratko, kad nema trbuhozborca u blizini - memici sa logistikom sami sebi nanose najvecu stetu trabunjanjem
Ti spinujes, ti "bombasticni naslovi" itekako govore o glavnim alterima ovog slucaja, to nije nikakvo skretanje paznje dok price o tuzbi za klevetu jesu. Da pojasnim - ako muriza i osude za klevetu, to se odnosi na pricu o alisi kao prostitutki i nema nikakav znacaj za slucaj, dok kriminalne aktivnosti mutapa pokazuju u kojem se krugu doticni krecu i na sta su spremni.
td_maajka
Posts: 1045
Joined: 05/02/2021 09:57

#34481 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by td_maajka »

uglavnomja wrote: 29/11/2022 14:21
td_maajka wrote: 29/11/2022 14:16
Mislim da nije gotovo i da ova oslobadjajuca nece biti pravosnazna, a takodjer i da bi bilo osnova za disciplinski postupak. Medjutim, sve dok u UDT-u, VSTV-u, sudovima i tuzilastvima odlucuju iste osobe koje su u raznoraznim vezama sa optuzenima i osumnjicenima, tesko da cemo pravnim putem doci do pravde. A opet znam da je to jedini ispravan nacin.
:lol: :lol: :lol:

sjede te iste osobe (osim gordane :oops: ) koje ste vi uzdizali u nebesa, zaklinjali se u njih
koji su podigli optuznicu za koju si i ti znala prvi dan da ce biti oborena ...


sad odjednom, kad vam vise ne idu niz dlaku i kad su presudili po zakonu, na osnovu dokaza - ne valjaju :D
Mozes li ti jedno kao normalno ljudsko bice uzeti informaciju, preraditi je, pa onda napisati svoj zakljucak?

Da, rekla sam odmah da to nije na zavidnom nivou, jer se trudim biti realna (moram zaista reci: za razliku od nekih ovdje). Ali isto tako nisam rekla da mi tuzioci nevaljaju, niti sam srala po njima ni slicno. To rade npr. ljudi kojima je zaista stalo do istine, a ne iskljucivo do toga da budu upravu sa svojom teorijom.

Ja ni do sad, a ni od sad nemam problem prihvatiti i priznati gresku, pogresan stav, bilo sta. Meni je stalo do istine i do pravde, a sad sto nam nije svima 2+2=4, to sad vec ima vise veze sa evolucijom…

@Ateista nema na cemu, hvala tebi! :bih: I ja se nadam, ali vidjet cemo. Moguce je da 3 od ovih 5 fakat nikad ne budu kaznjeni. Preostalo dvoje (mozda cak i troje) bi po mojoj procjeni ipak morali biti obuhvaceni i ovom drugom istragom.
User avatar
GAU8
Posts: 9131
Joined: 05/01/2011 09:18

#34482 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by GAU8 »

td_maajka wrote: 29/11/2022 14:40 ...Moguce je da 3 od ovih 5 fakat nikad ne budu kaznjeni...
Kad kazes ovako, onda to znaci da je tvoj a priori stav da su svi krivi, samo ce se eto neki od njih izvuci bez kazne.
Ako sam u pravu, onda to govori o zrelosti rezonovanja s tvoje strane.
pyrocool1
Posts: 310
Joined: 21/07/2020 09:08

#34483 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by pyrocool1 »

Ateista wrote: 29/11/2022 14:32
pyrocool1 wrote: 29/11/2022 14:02
Sve ovo sto pises apsolutno nigdje nije dokazano. Da ponovim..NIGDJE. Nego je sve samo mrtva spekulacija mahale, selektivno i tendenciozno pisanje medija, te spin Ferageta i na kraju spekulacija nesrecnog Muriza.
Razmisli ti…sta sad, nakon ovoliko vremena, sprijecava Muriza da izadje i kaze ime. Najgore sto mu se moze dogoditi je tuzba za klevetu..koja je vrlo moguce ide i bez toga.
Po ko zna koji put, Muriza mi je zao ali deluzija dozivljavanja sebe kao ultimativnog pravednika i onih koji ga prate (jos su gori oni koja ga “loze” iz pozadine) bez imalo objektivnosti je jednak udar pravu (mozda i gori) i pravdi od udaraca koje politicka kamarila zadaje vec godinama tom istom pravu i pravdi.
I da, Gaus je odlicno rekao…batina ima dva kraja. Inace bi linc bio uobicajena metoda.
Mozda nije sudski dokazano, ali ogromna je razlika izmedju spekukacija mahale i informacija o slucaju koji pokazuju da mutapi tu nisu cisti, a samo glupa i naivna osoba moze iskreno povjerovati u alisinu pricu o amneziji na nivou spanskih sapunica...
Nista meni nije Memica zao nego tebi ali nisam zaslijepljen viskom empatije. To je jedina razlika..ali vrlo bitna.
Dobro razmisli kad uvedes pricu da je neko glup…Alisa je bila kontradiktorna u svojim izjavama (barem onim koje su potvrdjene a ne sto se prica po mahali i serenda po forumima i drustvenim mrezama- a i ko ne bi bio kad dobijes udarac u glavu) ali nije uprla prstom ni u koga. Sad stavi sebe u poziciju da nekoga nedvosmisleno optuzis za nesto a pri tom nisi siguran da li je to zaista krivac.
Meni ni iz dzepa ni u dzep ali lincovali ste curu zbog toga sto ne upire prst ni u koga. I nicega drugog. A pri tom prolazi verbalnu torturu godinama. I ne mijenja pricu.
I za kraj..odgvori mi..sta sad sprijecava Muriza da izadje javno s imenom? Sta moze da mu se dogodi?
Muriz naprosto ne moze da prihvati da je smrt Dzenana nastupila prilicno banalno..od strane alkoholisane budale..tu svakako postoji krivica i od strane Tuzilastva i Suda KS ( zabrljavanje istrage te nehat ali moguce i nemar) ali zavjere koja doseze kosmicke granice nema.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#34484 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

de ba


mjesecima, godinama ste trabunjali o tim ljudima, sa gordanom na celu, kao jedinim spasiocima "pravde" i koji su vam poklonili isforsiranu suplju optuznicu (kao uslugu za proteste za spas gordane)

kad je pravosudni besmisao dosao do kraja, nema vise instance i kad je doslo vrijeme da se ubleha pocne zavrsavati jer su manje vise svi involvirani dobili sta su htjeli (osim muriza), - moralo se napokon poceti suditi po zakonu


a vasa prica "ima dokza, ima svjedok, muriz zna ..." :-) ostala je samo za one ciji je iq oko broja cipela i one kojima je empatija iskljucila zdrav razum


ukratko - vasa borba "za pravdu" je dovela pravosudje na jos nizi nivo nego sto je bio prije vaseg uplitanja, tacnije pokusaja preuzimanja vlasti na sudovima od strane vasih politickih mentora
User avatar
Ateista
Posts: 47066
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#34485 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Ateista »

pyrocool1 wrote: 29/11/2022 14:51
Ateista wrote: 29/11/2022 14:32

Mozda nije sudski dokazano, ali ogromna je razlika izmedju spekukacija mahale i informacija o slucaju koji pokazuju da mutapi tu nisu cisti, a samo glupa i naivna osoba moze iskreno povjerovati u alisinu pricu o amneziji na nivou spanskih sapunica...
Nista meni nije Memica zao nego tebi ali nisam zaslijepljen viskom empatije. To je jedina razlika..ali vrlo bitna.
Dobro razmisli kad uvedes pricu da je neko glup…Alisa je bila kontradiktorna u svojim izjavama (barem onim koje su potvrdjene a ne sto se prica po mahali i serenda po forumima i drustvenim mrezama- a i ko ne bi bio kad dobijes udarac u glavu) ali nije uprla prstom ni u koga. Sad stavi sebe u poziciju da nekoga nedvosmisleno optuzis za nesto a pri tom nisi siguran da li je to zaista krivac.
Meni ni iz dzepa ni u dzep ali lincovali ste curu zbog toga sto ne upire prst ni u koga. I nicega drugog. A pri tom prolazi verbalnu torturu godinama. I ne mijenja pricu.
I za kraj..odgvori mi..sta sad sprijecava Muriza da izadje javno s imenom? Sta moze da mu se dogodi?
Muriz naprosto ne moze da prihvati da je smrt Dzenana nastupila prilicno banalno..od strane alkoholisane budale..tu svakako postoji krivica i od strane Tuzilastva i Suda KS ( zabrljavanje istrage te nehat ali moguce i nemar) ali zavjere koja doseze kosmicke granice nema.
Ne, nema ovo veze sa empatijom, vec neki jednostavno vide ono sto je ocigledno i zasto je doslo do kontradiktornih izjava.
Da ima amneziju nekad bi se necega sjetila, detalja, fragmenata, drzi istu pricu jer joj je to najsigurnije.
Nema razloga da javno kaze ako je rekao tuzilastvu, vjerovatno ima razloge zasto ne zeli da kaze, vjerovatno moze uticati na istragu pa mu je pametnije ovako, bar kaze da nece da kaze, ne glumi amneziju.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#34486 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by meridiyan »

kvinoja wrote: 29/11/2022 11:17
uglavnomja wrote: 29/11/2022 11:11 sta ovaj lik ima u glavi????

" Navodno je zbog ugrožavanja sigurnosti, ali svi znate da ja ni mrava ne bih zgazio, to se može provjeriti i u komšiluku. Jedino što opet moram reći je da sam vrhovni sudija i da se nedam zezati. Niko me nije obavijestio o prijavama, ni policija. Ovo je očekivano sad, malo se osilili, mada još nije pravosnažna presuda, ali eto imaju dobre savjetnike- zaključuje Memić."


https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/79 ... se-osilili
Šta ti imaš u glavi pa 7 godina iz Norveške po cijeli dan pljuješ čovjeka koji je izgubio dijete?
@uglavnomja sta ti dodje fackalica?
User avatar
mirota
Posts: 2414
Joined: 11/01/2018 11:42

#34487 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by mirota »

uglavnomja wrote: 29/11/2022 14:54 de ba


mjesecima, godinama ste trabunjali o tim ljudima, sa gordanom na celu, kao jedinim spasiocima "pravde" i koji su vam poklonili isforsiranu suplju optuznicu (kao uslugu za proteste za spas gordane)

kad je pravosudni besmisao dosao do kraja, nema vise instance i kad je doslo vrijeme da se ubleha pocne zavrsavati jer su manje vise svi involvirani dobili sta su htjeli (osim muriza), - moralo se napokon poceti suditi po zakonu


a vasa prica "ima dokza, ima svjedok, muriz zna ..." :-) ostala je samo za one ciji je iq oko broja cipela i one kojima je empatija iskljucila zdrav razum


ukratko - vasa borba "za pravdu" je dovela pravosudje na jos nizi nivo nego sto je bio prije vaseg uplitanja, tacnije pokusaja preuzimanja vlasti na sudovima od strane vasih politickih mentora
sjajno receno
User avatar
vjeshalica
Posts: 17548
Joined: 31/03/2019 14:56

#34488 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by vjeshalica »

Branko Perić trazio izuzece u predmetu "Respiratori", sto li Boze???
RtrnOfSalisbury
Posts: 3645
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#34489 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by RtrnOfSalisbury »

meridiyan wrote: 28/11/2022 22:33 Slobodan Vaskovic u metu

Trebalo bi krenuti od Alise Mutap, tadašnje djevojke Dženana Memića; Ne sjećam se da je ikada iko istraživao da li je možda Alisa Mutap ubila Dženana?!
I da nije ona nikakav saučesnik ubistva, već ubica. 
Zašto baš od nje: Zato što jedina zna šta se sve tačno i kojim redom dogodilo te kobne noći, 08.02.2016. godine!
- Ono čemu smo svjedočili danas jeste suđenje osobama na koje je ukazao NarkoDiler Denis Stojnić, koji je u emisiji “Face TV”, 07.02.2021., rekao da “sumnja da je ubica Zijo Mutap”.
- Stojnić je mogao štošta saznati u podzemlju, ali sam ubijeđen da ga je tada instruisao Osman Mehmedagić Osmica. Interesantno je da je Stojnić, NarkoDiler, inspektore SIPA nazvao “kolegama”.
Stojnić je tada okarakterisao Alisu Mutap kao “saučesnika u ubistvu”, ali ne i kao ubicu!
- Stojnić je u pritvoru i trebalo bi krenuti u istrazi od njega; Prvo saznati ko ga je instruisao, da li je to zaista bio Osmica, a ubijeđen sam da jeste, a potom dovesti i Osmicu kao zaštitnika ubica.
Osmica kontroliše već godinama Kantonalno tužilaštvo; On je usmjeravao predmet, a ne brojni tužioci.
- Stojnićeva izjava na “Face TV” previše liči na optužnicu i ona je odvlačenje pažnje od stvarnog ubice, iako on djelimično optužuje i Mutapovu, ali kao saučesnika u prikrivanju, ne i kao ubicu.

http://slobodanvaskovic.blogspot.com/20 ... enana.html
serlok vaskovik, ako je alisa ubojica ne otpadaju li svi ostali ili se radi ipak o mega giga zavjeri dze su svi ostali poletili da zataskavaju i ometaju. ako alisa anpak nije ubojica ondak su svi ostali opet poletili da zataskavaju i ometaju ... jos uvijek se ne vidi motiv ;-)
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#34490 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

vezano za perica


ovo je samo potvrda onog iz proslog posta - pravosudje nikad nize nije bilo


kad drustvo i citav pravosudni sistem dozvoli da jedan agresivni primitivac (inace sa mocnim politickim mentorima) vodi hajku preko medija i izmanipulisane javnosti protiv svakog sudije i tuzioca koji mu se ne svidja, i kad taj isti sistem suti 7 godina i dozvoljava ne samo samo vrijedjanje nego mu i podilazi podizanjem izmisljene optuznice po njegovoj zelji - dobije ovo, da se posten covjek, strucnjak, pred penzijom povlaci pred ruljom

i ne samo mediji i rulja nego i politicari direktno, sto ima svoje mjesto u zakonu



lijepa titina vremena - rek'o si nesto? to ces na sudu da branis, a ako ne odbranis - znas gdje ces
RtrnOfSalisbury
Posts: 3645
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#34491 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by RtrnOfSalisbury »

uglavnomja wrote: 29/11/2022 16:32 vezano za perica


ovo je samo potvrda onog iz proslog posta - pravosudje nikad nize nije bilo


kad drustvo i citav pravosudni sistem dozvoli da jedan agresivni primitivac (inace sa mocnim politickim mentorima) vodi hajku preko medija i izmanipulisane javnosti protiv svakog sudije i tuzioca koji mu se ne svidja, i kad taj isti sistem suti 7 godina i dozvoljava ne samo samo vrijedjanje nego mu i podilazi podizanjem izmisljene optuznice po njegovoj zelji - dobije ovo, da se posten covjek, strucnjak, pred penzijom povlaci pred ruljom

i ne samo mediji i rulja nego i politicari direktno, sto ima svoje mjesto u zakonu



lijepa titina vremena - rek'o si nesto? to ces na sudu da branis, a ako ne odbranis - znas gdje ces
sudstvo u trojednoj jeste u k i bez ovog slucaja ... bejundha ima ugradzenu sistematsku gresku i nema pomoci sem ako se ne vrnemo nekako nekije 26 godinica nazaj sto je ipak nemoguce. grud(v)a snijega se (za)kolita(la) pa nedze ce udarit, neko ce najebat od udara, nekog ce zatrpat neko ce ostat bez oksidjena a neko ce vala i prezivit :cry: sto je nasa nada
ArmandiHose
Posts: 398
Joined: 07/10/2021 15:25

#34492 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by ArmandiHose »

@td_maajka piše u jednom postu:

"...denden me nekad prozivao, nekad citirao - cim je izasla optuznica rekla sam da istom nisam zadovoljna, da je lose napisana, postavljena...".

Da je optužnica nesumnjivo "lose napisana, postavljena" to tvrde svi stručnjaci, osim "stručnjaka" poput "odvjetnika" Ferageta, dopravnika šofera Muriza, studentice prava bivše DM kasirke Arijane i njima sličnih samozvanih "eksperata"..

Tvrde to krivični pravni stručnjaci od prvog dana do danas, a to su potvrdile i NAJPOZVANIJE OSOBE da tako nešto zaključe, tvrde, sudije Suda BiH na tom predmetu: Perić, Šeleda, Tankić.

Pa uvažena forumašice, kao najrazumnija i najupućenija "murizovka" na temi, pa tako i ostali murizovci, ako se slažete (naravno nevoljko) da je optužnica "lose napisana, postavljena...":

Onda u čemu je problem ako je presuda oslobađajuća, jer

NE MOŽE ŽENA BITI MALO TRUDNA, ili jeste ili nije!
:lol: :lol: :lol:

Ili je optužnica dobro napisana i postavljena, pa odluka može biti oslobođajuća ili osuđujuća, zavisno od dokaza,

ili je odluka nužno olobađajuća kad je optužnica nesumnjivo "lose napisana, postavljena..."!

:izet:
td_maajka
Posts: 1045
Joined: 05/02/2021 09:57

#34493 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by td_maajka »

Povrsni moj Josipe, to ti je uvijek bila najveca greska, ali nikad to nisi shvatio pa si zato i spao na to da budes bot s fakultetom. Cestitam ti :thumbup:
ArmandiHose
Posts: 398
Joined: 07/10/2021 15:25

#34494 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by ArmandiHose »

:lol: :lol: :lol:
ArmandiHose
Posts: 398
Joined: 07/10/2021 15:25

#34495 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by ArmandiHose »

Oglasio se bahati vkv šofer, nije više samo "pravnik bolji od advokata optuženih" kako je rekao sam za sebe, ili "nezavisnog stranog experta Reinhard Priebe-a kolega" kako anegdotski reče advokat punomoćnik za njega u završnoj riječi,

sad je već VRHOVNI SUDIJA!! :-)

..https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/79 ... se-osilili...

"...Jedino što opet moram reći je da sam vrhovni sudija i da se nedam zezati. Niko me nije obavijestio o prijavama, ni policija. Ovo je očekivano sad, malo se osilili, mada još nije pravosnažna presuda, ali eto imaju dobre savjetnike- zaključuje Memić. :lol:

Prijave su uslijedile nakon oslobađajuće presude Suda BiH."

Koje nebuloze, koje ublehe, braćo moja mila, kazo' bi Izet Fazlinović u ovakvoj situaciji... :izet:
bitangeIprinceze
Posts: 4442
Joined: 29/01/2018 22:14

#34496 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bitangeIprinceze »

meridiyan wrote: 29/11/2022 15:37
kvinoja wrote: 29/11/2022 11:17

Šta ti imaš u glavi pa 7 godina iz Norveške po cijeli dan pljuješ čovjeka koji je izgubio dijete?
@uglavnomja sta ti dodje fackalica?
:lol: :lol: pa sestra :thumbup: jadna i nevina
Nego uglavnom ti cuvaj se uglavnom ona da ne zaplatis gdje u aleji. Kamere su vec tad iskljucene da znas 8-)
bitangeIprinceze
Posts: 4442
Joined: 29/01/2018 22:14

#34497 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bitangeIprinceze »

Slobodna su i zatvorska mjesta u zatvoru u Vojkovicima :thumbup:
bitangeIprinceze
Posts: 4442
Joined: 29/01/2018 22:14

#34498 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bitangeIprinceze »

Znam znam, godinama to traje onima sto su sve blizi tarabama ##### Mislim nikad ih to nece ni popustiti, prakticno im je bolje u ##### :wink:
Kad tad djavo dodje po svoje 8-)
pyrocool1
Posts: 310
Joined: 21/07/2020 09:08

#34499 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by pyrocool1 »

Sjajno..bas sjajno. Jedan od sudija koji je bio svijetlo u pravosudnom mraku je pod prijetnjama i trazi izuzece zbog presude koja je donesena po pravu i zakonu. A takozvani novinari suptilno podmecu pristrasnost ili sta vec.
Muriz Memic je u stvari tipican primjerak ljudi tako pristunih ljudi kod nas..u sve se razumije..za sve je strucan i neupitan autoritet. Na pocetku je bio Peric sudija kojem vjeruje, sad je i on dio zavjere. Idiotluk. Na n-tu. Zato nam i jeste tako kako je. I nece biti bolje jos zadugo. Do sad mi je Muriza istinski zao bilo..od sad sam indiferentan.
kvinoja
Posts: 458
Joined: 03/12/2021 23:37

#34500 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by kvinoja »

Po čemu je Branko bio "svjetlo u pravosudnom mraku"? :lol: :lol: :lol:
Locked