Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#34451 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by EasyMan »

Peugeot 307 daljinsko radi jako slabo. Bukvalno se mora skoro nasloniti kljuc na vrata ili staklo da bi otvorio. Baterije mijenjane u oba kljuca i opet isto sve. Zna li neko sta moze biti?
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#34452 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

EasyMan wrote: 09/03/2021 23:16 Peugeot 307 daljinsko radi jako slabo. Bukvalno se mora skoro nasloniti kljuc na vrata ili staklo da bi otvorio. Baterije mijenjane u oba kljuca i opet isto sve. Zna li neko sta moze biti?
Prijatelju je bio taj neki senzor, odasiljac kako vec se naziva zaboravio sam unutar samog kljuca. Zamjenski je platio 50 KM na Dobrinji kod merkatora covjek sa kljucevima sto se bavi. Sada otkljucava sa 50 metara :D
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#34453 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by EasyMan »

Ne vjerujem da je do baterija, tako radi godinama i mijenjane su baterije u oba kljuca vise puta. Ne vjerujem da je taj odasiljac u oba kljuca otisao. Ima li taj neki odasiljac na autu?
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#34454 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by S4mpion »

phillie wrote: 09/03/2021 15:52 Ne moze 205/55/16, plitka rupa ...neko mi rece da moze od golfa 5 ili 6 da stane, al rekoh opet da upitam.
Ista je stvar i na petici, plitka rupa, bitno je samo da je raspon šarafa odgovarajući, a guma mora biti baš ona tanka rezervna, jer svaka druga će dizat' pod gepeka.
tabija
Posts: 1156
Joined: 11/12/2012 22:27

#34455 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tabija »

Pozz mehanicari.

Ima li negdje sem u ovlastenom uzeti nov turbo?
Audi je u pitanju
User avatar
Optimist
Posts: 15523
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#34456 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Jaran ti bas na belaju. Prvo glava a sad turbo...
Zasto ne radi reparaciju?
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#34457 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

Ako si u BiH vidi na silux-u ili kod Turbo aktiv , Brijesnica oni rade reparaciju i prodaju nove turbine. Imaju poslovnicu i u Sa. Ako si vani imas toga gdje hoces.
Last edited by lavic on 12/03/2021 11:48, edited 1 time in total.
tabija
Posts: 1156
Joined: 11/12/2012 22:27

#34458 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tabija »

Optimist wrote: 12/03/2021 11:34 Jaran ti bas na belaju. Prvo glava a sad turbo...
Zasto ne radi reparaciju?

Nije taj, drugi je u pitanju. :D

Obojica imaju iste audije, stim sto ovaj vozi ovog vec 2.5 godine i bolji je paket opreme.Uzeo ga je od rodjaka iz njemacke sa, kako on kaze, pravih 220k.Sad je vec na 300 i ovo je prvi kvar da kazemo

Ma nije za reparaciju kaze, nije problem ni dati vise para, samo da nije 3500 ko u asi sto je haha.

Dosta je vec stvari uradio kako ga ima, bas ga fino odrzava i hoce da mu traje valjda.
Uradio je zamajac, veliki servis, jos nekih sitnica dosta, 2 seta novih guma uzeo prosle godine.
avijon
Posts: 1840
Joined: 20/08/2012 22:10

#34459 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by avijon »

tabija wrote: 12/03/2021 11:47
Optimist wrote: 12/03/2021 11:34 Jaran ti bas na belaju. Prvo glava a sad turbo...
Zasto ne radi reparaciju?

Nije taj, drugi je u pitanju. :D

Obojica imaju iste audije, stim sto ovaj vozi ovog vec 2.5 godine i bolji je paket opreme.Uzeo ga je od rodjaka iz njemacke sa, kako on kaze, pravih 220k.Sad je vec na 300 i ovo je prvi kvar da kazemo

Ma nije za reparaciju kaze, nije problem ni dati vise para, samo da nije 3500 ko u asi sto je haha.

Dosta je vec stvari uradio kako ga ima, bas ga fino odrzava i hoce da mu traje valjda.
Uradio je zamajac, veliki servis, jos nekih sitnica dosta, 2 seta novih guma uzeo prosle godine.
Nek ne dira sto nije pokvareno, zamjenskim dijelovima moze samo na losije doci.

I ako je vec ispravna npr. Moze samo srce turbine kupiti a kuciste da ostavi. Msm tako oni i rade reparaciju rijetko kad i kucist pukne.

Turbo servis uzice vidio sam najvise preporuka
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#34460 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Ljudi se uvaljuju u leševe.
#samokaem
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#34461 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

Jao strucnjaka ovog profi-a, imam iskustvo sa novim sluzbenim autima gdje su svi kupljeni novi, raznih brendova i motora i nebi vjerovao kakvih je sve kvarova bilo tako da prica o grobu kad crkne turbo na 300 000 ne stoji.
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#34462 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

lavic wrote: 12/03/2021 12:15 Jao strucnjaka ovog profi-a, imam iskustvo sa novim sluzbenim autima gdje su svi kupljeni novi, raznih brendova i motora i nebi vjerovao kakvih je sve kvarova bilo tako da prica o grobu kad crkne turbo na 300 000 ne stoji.
Ko je rekao da sam strucnjak?
U auto sa 300.000 predjenih ja ne bih vise od 5 glava uvalio i to samo da ga spremim za prodaju.
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#34463 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

drug_profi wrote: 12/03/2021 12:22
lavic wrote: 12/03/2021 12:15 Jao strucnjaka ovog profi-a, imam iskustvo sa novim sluzbenim autima gdje su svi kupljeni novi, raznih brendova i motora i nebi vjerovao kakvih je sve kvarova bilo tako da prica o grobu kad crkne turbo na 300 000 ne stoji.
Ko je rekao da sam strucnjak?
U auto sa 300.000 predjenih ja ne bih vise od 5 glava uvalio i to samo da ga spremim za prodaju.
Da budem realan, za 500 km ne mozes nista uradit na novijim autima. To ti je samo da uradis uljeqi filtere eventualno neka kugla ili krajnica i kraj.
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#34464 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Veci kvar ne mozes, ulje i filtere mozes za 200 zavrsiti. Sitnice kao plocice i sl.
Govorim o normalnim autima u C segmentu.
Precjenjene VW podvale ne racunam u normalne aute.
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#34465 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by liaar »

lavic wrote: 12/03/2021 12:36
drug_profi wrote: 12/03/2021 12:22
lavic wrote: 12/03/2021 12:15 Jao strucnjaka ovog profi-a, imam iskustvo sa novim sluzbenim autima gdje su svi kupljeni novi, raznih brendova i motora i nebi vjerovao kakvih je sve kvarova bilo tako da prica o grobu kad crkne turbo na 300 000 ne stoji.
Ko je rekao da sam strucnjak?
U auto sa 300.000 predjenih ja ne bih vise od 5 glava uvalio i to samo da ga spremim za prodaju.
Da budem realan, za 500 km ne mozes nista uradit na novijim autima. To ti je samo da uradis uljeqi filtere eventualno neka kugla ili krajnica i kraj.
Nije to samo na novijim, sva auta od 2000-tih ovamo ne možeš skoro nikakav kvar uzrokovan dotrajalošću dijelova riješiti ispod 500 KM.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#34466 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

mores....das firgama da ga oceraJu na otpad za 20 maruna
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#34467 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

isao u njemacku po auto sa 220000km ?? :shock: :roll:
User avatar
Optimist
Posts: 15523
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#34468 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

drug_profi wrote: 12/03/2021 12:49 Veci kvar ne mozes, ulje i filtere mozes za 200 zavrsiti. Sitnice kao plocice i sl.
Govorim o normalnim autima u C segmentu.
Precjenjene VW podvale ne racunam u normalne aute.
Postavljao sam racun obicnog malog servisa za tebi omiljenu marku vozila, Astra K, dizel za 440 KM u ovlastenom servisu.
Za 200 KM mozes servisirati J, benzinca i to mimo ovlastenog.
Ali VW je precijenjen, ali Opel nije.
Odvadi malo.
sarajevowintwr
Posts: 222
Joined: 18/06/2011 09:22

#34469 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sarajevowintwr »

Pisao sam skoro za autoelektricara. Ne radi mi svijetlo sa donje strane retrovizora tzv puddle light. Problem je navodno u instalaciji u vratima i zici. Po preporuci zvao sam Bucu u Koloniji, kaze ima puno posla sada, ovo je sitnica kvar a trazi vremena... Sad ako imate preporuku za nekoga ko bi to napravio. Kvar jeste sitnica al me nervira, i trazi iole pazljivog majstora a ne nekog ko ce srafcigerima skidati obloce i polomiti zabice vise nego sto mora. Passat 7.
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#34470 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

Ma to mozes i sam uraditi, malo vremena i paznje nije to neka pamet.
tabija
Posts: 1156
Joined: 11/12/2012 22:27

#34471 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tabija »

Evolution_IV wrote: 12/03/2021 14:08 isao u njemacku po auto sa 220000km ?? :shock: :roll:

Nije on isao, dovukli su mu.Auto bilo sasvim korektno, dobra cijena.
2.5 godine i 80k km prevalio bez problema uz redovno odrzavanje.
Otiso turbo na 300k...sta ces, jebaji ga

To me ne boli toliko koliko se zajebo ovaj drugi haver.
Uzeo ga u BIH iz uvoza 220k na satu.Za 10 dana glava motoraz kaze majstor preso je 400 min.
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#34472 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Optimist wrote: 12/03/2021 14:13
drug_profi wrote: 12/03/2021 12:49 Veci kvar ne mozes, ulje i filtere mozes za 200 zavrsiti. Sitnice kao plocice i sl.
Govorim o normalnim autima u C segmentu.
Precjenjene VW podvale ne racunam u normalne aute.
Postavljao sam racun obicnog malog servisa za tebi omiljenu marku vozila, Astra K, dizel za 440 KM u ovlastenom servisu.
Za 200 KM mozes servisirati J, benzinca i to mimo ovlastenog.
Ali VW je precijenjen, ali Opel nije.
Odvadi malo.
Nemoj kruske i jabuke mjesat. Ko je pominjao ovlastene.
Naravno da je VW precjenjen jer je nasminkano govno ko i sve ostalo. Samo ga u Bosni placaju kao premium. Isto tako nejgove derivate Skodu i Seat.
Audi je model za visu klasu i ako hoces audi onda budi spreman potrositi vise para na mali servis. To je cijena ega i ljubavi prema premiumu.
A onda nemoj kukati kako ti je nesto skupo za groba koji je presao put od Zemlje do Mjeseca.
User avatar
Entropio
Posts: 8029
Joined: 21/11/2010 21:49
Vozim: njemackog premiuma
Horoskop: TDI

#34473 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Entropio »

Kako ovo da ocistim na felgama? S cim?

Image
User avatar
konektovan
Posts: 51405
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#34474 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Entropio wrote: 12/03/2021 21:38 Kako ovo da ocistim na felgama? S cim?

Image
Kupi felgen reiniger... :mrgreen: i naprskaj.
Imaš kamaru tih tecnosti za felge, pokušaj li domestosom.. :mrgreen:
User avatar
Entropio
Posts: 8029
Joined: 21/11/2010 21:49
Vozim: njemackog premiuma
Horoskop: TDI

#34475 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Entropio »

Ma probao sam sa rajnigerom, ali nista. Ne djeluje. Treba izgleda nesto jace.
Post Reply