Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
pici
Posts: 46361
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#34451 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by pici »

Nivelacija wrote:Ne znam sto ali NS mi djeluje najnaivnija i mislim da ce im SDA zabiti ekser u kovceg, vec SDA lesinari oko njih..a SDA te brzo pretvori u leshinu, vidi pod Radoncic..

Kasumovic, Konakovic, Hadzibajric su svjesni toga jer su bili dio lesinara, SDP je vec jednom jedva prezivio tako da sigurno 2x nece nasjesti, slijedi NS :D

mislim da ce pokleknuti ko sa ZoRom... muhamed je rijesen u par koraka i uzeo se abdest... sad ide ko da visHe... zivi bili pa vidjeli... volio bi da se varam al poznavajuci ovdasnji mentalitet, tesko ce zec odbit sargarepu
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#34452 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by shake69 »

Sada treba uci u ring i pokazati da smo nesto novo, vrijedno glasa. KS je najbolji ''oktagon'' za to jer imas snazniju koaliciju i pojedince da to iznesu a fino bi bilo i u TK uzeti vlast u ruke i preko lokalnih za dvije godine pravu stvar napraviti na novim opcim izborima.
Hakiz
Posts: 48379
Joined: 30/07/2015 20:01

#34453 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

cyprus wrote:@Hakiz, ta tvoja rečenica zadnja zvuči otprilike ovako "kćeri, ako ne nađeš muža koji će rado prati suđe svaki dan, onda ti je svejedno, možeš se udat i za nekog alkoholičara, koji će te konstantno mlatiti i varati"...
Nikada od tebe golgeter...

Pa, ako se kandidat za muža pravi fin a znaš da će te prije ili poslije sigurno tući i varati, onda odmah se udaš za onog ko je u startu takav, barem znaš da nećeš izgubiti iluzije kada se to desi.

Nego:

Bolje se nemoj udati kćeri nego da se udaš samo da bi se udala.
Last edited by Hakiz on 14/10/2018 15:40, edited 1 time in total.
Hakiz
Posts: 48379
Joined: 30/07/2015 20:01

#34454 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Novak20 wrote:Jedini način da se sazna od kakve japije je napravljena NS je ulazak u vlast KS. Ako ne valjaju, bolje je da to odmah pokažu ali ako valjaju imati će koristi na lokalnim izborima koji su već za dvije godine. Sudeći generalno po dosadašnjim izbornim ciklusima u BiH i ponašanju biračkog tijela, naredni izborni ciklus ne bi bio povoljan po NS ako ne urade nešto bombastično pozitivno što može privući još veći broj glasova na lokalnom nivou.

Ulazak u zakonodavnu i izvršnu vlast bilo bi novo iskustvo za NS i provjera koliko su njihova "opoziciona" zalaganja u borbi protiv društvenih anomalija čvrsta u praksi i koliko su istureni kadrovi sposobni za rješavanje konkretnih problema na stranačkim principima. Istovremeno, otvario bi se prostor za popunjavanje slobodnih mjesta u strukturi stranke ili u izvršnoj vlasti i naposlijetku za prirodno širenje same stranke.
Ili ne uđeš u vlast, pustiš da NiP pokaže da neće riješiti probleme, neće ni SDA, ali o njima se sve zna, i čekaš lokalne izbore, pa 2022.

Za razliku od onih koji se smiju NS-u što nisu u stanju napraviti veliki rezultat na državnom, pa i na entitetskim nivoima, možda ne bi bilo loše da se koncentrišu na mjesto na kojem imaju najviše šanse, a to je KS (i jop jedan možda), pa da tamo osvoje dovoljno vlasti da mogu nešto napraviti, pa da nešto naprave, pa da onda ostalima kažu "vidite šta smo napravili u KS-u, to ćemo napraviti i drugdje ako nam date šansu".

Mislim da nemaju dovolnjo snage, finansijske prije svega, da se bore na više frontova, pa neka biju bitke za koje imaju najviše šanse da ih mogu dobiti.

A to što će ih ismijavati da su FGR i slično, na jedno uho uđe, na drugo izađe.

Naravno, Baroš im ne zaboravljam :)
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#34455 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Hakiz wrote:
Novak20 wrote:Jedini način da se sazna od kakve japije je napravljena NS je ulazak u vlast KS. Ako ne valjaju, bolje je da to odmah pokažu ali ako valjaju imati će koristi na lokalnim izborima koji su već za dvije godine. Sudeći generalno po dosadašnjim izbornim ciklusima u BiH i ponašanju biračkog tijela, naredni izborni ciklus ne bi bio povoljan po NS ako ne urade nešto bombastično pozitivno što može privući još veći broj glasova na lokalnom nivou.

Ulazak u zakonodavnu i izvršnu vlast bilo bi novo iskustvo za NS i provjera koliko su njihova "opoziciona" zalaganja u borbi protiv društvenih anomalija čvrsta u praksi i koliko su istureni kadrovi sposobni za rješavanje konkretnih problema na stranačkim principima. Istovremeno, otvario bi se prostor za popunjavanje slobodnih mjesta u strukturi stranke ili u izvršnoj vlasti i naposlijetku za prirodno širenje same stranke.
Ili ne uđeš u vlast, pustiš da NiP pokaže da neće riješiti probleme, neće ni SDA, ali o njima se sve zna, i čekaš lokalne izbore, pa 2022.

Za razliku od onih koji se smiju NS-u što nisu u stanju napraviti veliki rezultat na državnom, pa i na entitetskim nivoima, možda ne bi bilo loše da se koncentrišu na mjesto na kojem imaju najviše šanse, a to je KS (i jop jedan možda), pa da tamo osvoje dovoljno vlasti da mogu nešto napraviti, pa da nešto naprave, pa da onda ostalima kažu "vidite šta smo napravili u KS-u, to ćemo napraviti i drugdje ako nam date šansu".

Mislim da nemaju dovolnjo snage, finansijske prije svega, da se bore na više frontova, pa neka biju bitke za koje imaju najviše šanse da ih mogu dobiti.

A to što će ih ismijavati da su FGR i slično, na jedno uho uđe, na drugo izađe.

Naravno, Baroš im ne zaboravljam :)
:thumbup: :lol: :lol: :lol:
Did
Posts: 284
Joined: 28/10/2007 21:08

#34456 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Did »

Jednom sam glasao za SDP, oni udju u koaliciju s SDA. Haj dobro, imali najvise glasova, s pravom se pravdali odgovornoscu prema glasacima, kad si prvi moras ti traziti partnera, moralo se zbog matematike,.... ispalo katastrofa. Drugi put dam glas DF-u, oni iako nisu bili najjaca stranka udju u koaliciju sa SDA. Znaci ne moras, ali to napravis! Ispalo opet katastrofa, Povukli se, ali izgubljeno vrijeme i unisteno povjerenje. Sad glasam za NS na svim nivoima, i ako i oni udju u koaliciju s nacionalistima ja ne znam stvarno...za koga cu vise!
breuer
Posts: 7877
Joined: 06/07/2009 15:44

#34457 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by breuer »

pa glasaj za SDA
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#34458 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Heller »

breuer wrote:pa glasaj za SDA
da se ne zahmete ljudi džaba :lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#34459 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by insomnia78 »

Did wrote:Jednom sam glasao za SDP, oni udju u koaliciju s SDA. Haj dobro, imali najvise glasova, s pravom se pravdali odgovornoscu prema glasacima, kad si prvi moras ti traziti partnera, moralo se zbog matematike,.... ispalo katastrofa. Drugi put dam glas DF-u, oni iako nisu bili najjaca stranka udju u koaliciju sa SDA. Znaci ne moras, ali to napravis! Ispalo opet katastrofa, Povukli se, ali izgubljeno vrijeme i unisteno povjerenje. Sad glasam za NS na svim nivoima, i ako i oni udju u koaliciju s nacionalistima ja ne znam stvarno...za koga cu vise!
Pa za SDA
Novak20
Posts: 15235
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#34460 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 »

Hakiz wrote:
Novak20 wrote:Jedini način da se sazna od kakve japije je napravljena NS je ulazak u vlast KS. Ako ne valjaju, bolje je da to odmah pokažu ali ako valjaju imati će koristi na lokalnim izborima koji su već za dvije godine. Sudeći generalno po dosadašnjim izbornim ciklusima u BiH i ponašanju biračkog tijela, naredni izborni ciklus ne bi bio povoljan po NS ako ne urade nešto bombastično pozitivno što može privući još veći broj glasova na lokalnom nivou.

Ulazak u zakonodavnu i izvršnu vlast bilo bi novo iskustvo za NS i provjera koliko su njihova "opoziciona" zalaganja u borbi protiv društvenih anomalija čvrsta u praksi i koliko su istureni kadrovi sposobni za rješavanje konkretnih problema na stranačkim principima. Istovremeno, otvario bi se prostor za popunjavanje slobodnih mjesta u strukturi stranke ili u izvršnoj vlasti i naposlijetku za prirodno širenje same stranke.
Ili ne uđeš u vlast, pustiš da NiP pokaže da neće riješiti probleme, neće ni SDA, ali o njima se sve zna, i čekaš lokalne izbore, pa 2022.

Za razliku od onih koji se smiju NS-u što nisu u stanju napraviti veliki rezultat na državnom, pa i na entitetskim nivoima, možda ne bi bilo loše da se koncentrišu na mjesto na kojem imaju najviše šanse, a to je KS (i jop jedan možda), pa da tamo osvoje dovoljno vlasti da mogu nešto napraviti, pa da nešto naprave, pa da onda ostalima kažu "vidite šta smo napravili u KS-u, to ćemo napraviti i drugdje ako nam date šansu".

Mislim da nemaju dovolnjo snage, finansijske prije svega, da se bore na više frontova, pa neka biju bitke za koje imaju najviše šanse da ih mogu dobiti.

A to što će ih ismijavati da su FGR i slično, na jedno uho uđe, na drugo izađe.

Naravno, Baroš im ne zaboravljam :)

SDA bira prva. Može izabrati koga hoće osim NS. Ako NiP odbije ponudu SDA čini mi se da ne može formirati stabilnu vlast bez NS. Dakle, za izbijanje iz vlasti SDA u KS, kantonu nad kantonima što se tiče budžeta i problema neophodna je koalicija NiP i NS.

Ako je NS protiv SDA, zašto da ne iskoristi priliku koja se slijedeći put 2022. možda neće pružiti ? Jbg. Komunistička partija Jugoslavije je 1941. imala nekoliko hiljada članova koji su isto tako mogli kalkulisati ko će dobiti rat i sjediti kod kuće do 1945.
Treba uletiti u ring gdje svako svakoga tuče kad već imaš priliku pa šta bude. Bitno je da se izbjegne nokdaun do 2020 i da se ne sjedi u publici. :D
zippoo87
Posts: 19653
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#34461 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 »

NS ce raditi bila vlast ili opozicija...tako da mene ne brine ovo
jedino sto bi bilo lijepo,pokazati da se moze raditi i popravljati i da je SDA ustvari najveci kocnicar drzave i naroda i onda bi procepilo
ovako mnogi misle da je SDA defakto drzava i da ako nje nema,nema nista...takvu su mantru ponavljali dvije decenije i ljudima je to uslo u glavu...
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#34462 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

A gdje piše da BiH mora imati stabilnu vlast.
Neka se koprcaju bez NS-a, u glibu koji su bez NS napravili.
Ne vjerujem Danajcu ni kada darove donosi.
NS je ušla u kantonalne skupštine, federalnu i državnu, isključivo zahvaljujuči svojoj principjelnosti.
Principjelnosti zahvaljujuči, je ostvarila ovaj fantastičan uspjeh.
Zašto da je sada jeftino proda, kad je jasno da je taj recept neumoljivo vodi u apsolutnu pobjedu i jačanje već na sljedečim lokalnim izborima.
Kada bi mogla definitivno zmiju zdrobiti glavu.
Ne smije sebi dozvoliti da joj par neprincipjelnih poteza poništi sve do sada postignuto, teškom mukom i uz velika odricanja i rukovodstva i članova i simpatizera stranke,
Zašto u drugom poluvremenu mijenjati uspješnu taktiku koja je zicer dobijala u prvom..
Na ruku će joj raditi i svi protivnici i zabijati sebi autogolove u svom koprcanju
Sigurno ne radi nekih partikularnih i pojedinačnih interesa. Sa ovom snagom koju ima, može da zagorča život bandi i kao opozicija, a istovremeno osvoji srca i povjerenje ogromnog broja birača i bez ulaženja u bilo kakve neprincipjelne koalicije.
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#34463 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by malakh »

kmirsad wrote:A gdje piše da BiH mora imati stabilnu vlast.
Neka se koprcaju bez NS-a, u glibu koji su bez NS napravili.
Ne vjerujem Danacu ni kada darove donosi.
NS je ušla u kantonalne skupštine, federalnu i državnu, isključivo zahvaljujuči svojoj principjelnosti.
Principjelnosti zahvaljujuči, je ostvarila ovaj fantastičan uspjeh.
Zašto da je sada jeftino proda, kad je jasno da je taj recept neumoljivo vodi u apsolutnu pobjedu i jačanje već na sljedečim lokalnim izborima.
Kada bi mogla definitivno zmiju zdrobiti glavu.
Ne smije sebi dozvoliti da joj par neprincipjelnih poteza poništi sve do sada postignuto, teškom mukom i uz velika odricanja i rukovodstva i članova i simpatizera stranke,
Zašto u drugom poluvremenu mijenjati uspješnu taktiku koja je zicer dobijala u prvom..
Na ruku će joj raditi i svi protivnici i zabijati sebi autogolove u svom koprcanju
Sigurno ne radi nekih partikularnih i pojedinačnih interesa. Sa ovom snagom koju ima, može da zagorča život bandi i kao opozicija, a istovremeno osvoji srca i povjerenje ogromnog broja birača i bez ulaženja u bilo kakve neprincipjelne koalicije.
kolega, najlakše je prosipati principijelnost sa 3 mandata. sada je priča totalno drugačija i naša stranka posjeduje određeni koalicioni kapacitet. prvenstveno mislim na kanton sarajevo, ali i na parlament fbih i tu zaista i jeste u situaciji da postavlja uslove i da kreira način igre.

rezultati izbora u kantonu sarajevu su takvi da ove antisda stranke ne mogu formirati vlast bez podrške naše stranke, čime su defakto i prebacili lopticu na našu stranku. dakle ukoliko naša stranka ne uđe u vlast u kantonu sarajevu, biće proglašeni strankom koja je ponovo dovela sda na vlast. ruku na srce, indirektno, ali zbog njihovog odbijanja ulaska u vlast sa strankama koje žele izbaciti sda iz vlasti, sda bi ponovo mogla vladati.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#34464 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

malakh wrote:
kmirsad wrote:A gdje piše da BiH mora imati stabilnu vlast.
Neka se koprcaju bez NS-a, u glibu koji su bez NS napravili.
Ne vjerujem Danacu ni kada darove donosi.
NS je ušla u kantonalne skupštine, federalnu i državnu, isključivo zahvaljujuči svojoj principjelnosti.
Principjelnosti zahvaljujuči, je ostvarila ovaj fantastičan uspjeh.
Zašto da je sada jeftino proda, kad je jasno da je taj recept neumoljivo vodi u apsolutnu pobjedu i jačanje već na sljedečim lokalnim izborima.
Kada bi mogla definitivno zmiju zdrobiti glavu.
Ne smije sebi dozvoliti da joj par neprincipjelnih poteza poništi sve do sada postignuto, teškom mukom i uz velika odricanja i rukovodstva i članova i simpatizera stranke,
Zašto u drugom poluvremenu mijenjati uspješnu taktiku koja je zicer dobijala u prvom..
Na ruku će joj raditi i svi protivnici i zabijati sebi autogolove u svom koprcanju
Sigurno ne radi nekih partikularnih i pojedinačnih interesa. Sa ovom snagom koju ima, može da zagorča život bandi i kao opozicija, a istovremeno osvoji srca i povjerenje ogromnog broja birača i bez ulaženja u bilo kakve neprincipjelne koalicije.
kolega, najlakše je prosipati principijelnost sa 3 mandata. sada je priča totalno drugačija i naša stranka posjeduje određeni koalicioni kapacitet. prvenstveno mislim na kanton sarajevo, ali i na parlament fbih i tu zaista i jeste u situaciji da postavlja uslove i da kreira način igre.

rezultati izbora u kantonu sarajevu su takvi da ove antisda stranke ne mogu formirati vlast bez podrške naše stranke, čime su defakto i prebacili lopticu na našu stranku. dakle ukoliko naša stranka ne uđe u vlast u kantonu sarajevu, biće proglašeni strankom koja je ponovo dovela sda na vlast. ruku na srce, indirektno, ali zbog njihovog odbijanja ulaska u vlast sa strankama koje žele izbaciti sda iz vlasti, sda bi ponovo mogla vladati.
Tačno je posjeduje vrlo značajan, možda i presudan koalicioni kapacitet.
Ono što nema, ne postoje odgovarajuči koalicioni partneri.
De mi nabroj koje stranke podrazumjevaš pod pojmom "antisda stranke"
Nije neki rezultat izbaciti SDA da bi uveo drugi SDA, ili druge ljude iz SDA
Nije neki rezultat izbaciti SDA da bi uveo drugi PDA, ili druge ljude iz SDA,
Sjaši Guta , da uzjaše Kuka, Dino... ideološki protivnici ... :lol:
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#34465 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by malakh »

kmirsad wrote: Tačno je posjeduje vrlo značajan, možda i presudan koalicioni kapacitet.
Ono što nema, ne postoje odgovarajuči koalicioni partneri.
De mi nabroj koje stranke podrazumjevaš pod pojmom "antisda stranke"
Nije neki rezultat izbaciti SDA da bi uveo drugi SDA, ili druge ljude iz SDA
Nije neki rezultat izbaciti SDA da bi uveo drugi PDA, ili druge ljude iz SDA,
Sjaši Guta , da uzjaše Kuka, Dino... ideološki protivnici ... :lol:
složio bih se sa tobom. zaista u kantonu sarajevu i jeste presudan koalicioni kapacitet.

a šta da ti kažem o njihovim potencijalnim koalicionim partnerima. uzmimo samo u obzir činjenicu da su mahom svi dobili glasove na priči protiv sda, a pogotovo ih je dobio kifla. čak je u toj borbi protiv sda iskoristio i arijanu memić, sestru od ubijenog džanana memić, i tako se želio dokazati kao najveća opozicija sda.

tu su naravno i sdp i df, ali i hadžibajrić kojeg je sda na posljednjim lokalnim izborima veoma snažno nagazila. sve zajedno, oni imaju preko 20 ruku i sasvim dovoljno da formiraju jednu stabilnu većinu.

slažem se sa tobom da su naša stranka i narod i pravda ideološki protivnici i neistomišljenici, ali sa druge strane, peđa i kifla su privatno jako dobri jarani i to bi i moglo prevagnuti za buduću koaliciju.

budući da je naša stranka osvojila fenomenalan rezultat u kantonu sarajevu, očekujem da samo u istom i budu vlast. u svim ostalim kantonima mogu biti konstruktivna opozicija i biti daleko od tih pda, a-sda, laburista i ostalih kriminogenih organizacija.
hzsa22
Posts: 1052
Joined: 16/12/2011 18:25

#34466 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by hzsa22 »

S obzirom da je davno bilo, da li je NS vec koalirala sa SDA na nivou GV Sarajeva? Znam da je bilo neke price ali ne mogu se sjetiti.

Ako je tacno, onda je glupo pricati o bilo kakvim principima. Ako nije, onda trebaju definitivno uci u siroku koaliciju bez SDA gdje iako druga stranka na kantonu moraju biti spremni na manji kolac i naci neki minimalni set pitanja sa ostalima o kojima se mogu dogovoriti a koji mogu imati brzo ostvarive rezultate kao podlogu za lokalne izbore 2020.
User avatar
drug_profi
Posts: 65402
Joined: 16/07/2012 16:00

#34467 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Nisu koalirali, ali jesu u nekoliko nvarata glasali kao podrska SDA. Npr kod smjene kantonalne SDP vlade.

Btw. kod Fejsa neko vece svi lideri zaklinju se da nece sa SDA i tvrde da ih zajedno mogu od svuda izgurati.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#34468 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by high_volume »

hzsa22 wrote:S obzirom da je davno bilo, da li je NS vec koalirala sa SDA na nivou GV Sarajeva? Znam da je bilo neke price ali ne mogu se sjetiti.

Ako je tacno, onda je glupo pricati o bilo kakvim principima. Ako nije, onda trebaju definitivno uci u siroku koaliciju bez SDA gdje iako druga stranka na kantonu moraju biti spremni na manji kolac i naci neki minimalni set pitanja sa ostalima o kojima se mogu dogovoriti a koji mogu imati brzo ostvarive rezultate kao podlogu za lokalne izbore 2020.
Milina mi čitati ovakve dušebrižničke savjetnike i njihova dobronamjerna zapažanja, sve sa strane... :lol: :lol: :lol:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#34469 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

Samo su dvije nepoznanice u pitanju: smatraju li u NS-u da imaju kapacitet i boje li se odgovornosti, i žele li, iskreno i zaista, skinuti SDA s vlasti.
User avatar
Control panel
Posts: 5963
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#34470 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Control panel »

hzsa22 wrote:S obzirom da je davno bilo, da li je NS vec koalirala sa SDA na nivou GV Sarajeva? Znam da je bilo neke price ali ne mogu se sjetiti.

Ako je tacno, onda je glupo pricati o bilo kakvim principima. Ako nije, onda trebaju definitivno uci u siroku koaliciju bez SDA gdje iako druga stranka na kantonu moraju biti spremni na manji kolac i naci neki minimalni set pitanja sa ostalima o kojima se mogu dogovoriti a koji mogu imati brzo ostvarive rezultate kao podlogu za lokalne izbore 2020.
Da to je tacno. Glasali su za kandidata SDU-a kojeg je podrzavala SDA za gradonacelnika. Nisu htjeli glasati za kandidata SDP-a. SDU je bio sa SDA kad su smijenili SDP-SBB vladu.
Isti slucaj je bio u opcini centar. Njihova vijecnica Varja Nikolic je izabrana za predsjedavajucu opcinskog vijeca glasovima SDA.

Naravno NS-ovci to spinuju i govore kako oni nikad nisu bilo u koaliciji sa SDA. nisu mozda zvanicno ali su glasali za sve njihovo, sjetite se kako je NS-pedja glasao za dinin budzet kantona sarajevo.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#34471 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by high_volume »

Banksy wrote:Samo su dvije nepoznanice u pitanju: smatraju li u NS-u da imaju kapacitet i boje li se odgovornosti, i žele li, iskreno i zaista, skinuti SDA s vlasti.
Najpoštenije političko stajalite je zahtjev, insistiranje, poduzimanje svih radnji, da stanovništvo uživa potpunu slobodu demokratije, da uživa ekonomske blagodati razvijene privrede i da vlada pravni sitem. Za onoga ko ovako promišlja, svejedno je ko će biti na vlasti :D
User avatar
Control panel
Posts: 5963
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#34472 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Control panel »

Banksy wrote:Samo su dvije nepoznanice u pitanju: smatraju li u NS-u da imaju kapacitet i boje li se odgovornosti, i žele li, iskreno i zaista, skinuti SDA s vlasti.
Boje se odgovornosti.

Jer kad radis vide se ili ne rezultati rada i podlozan si kritikama.

Kad si u opozicij i nista ne radis, nema odgovornosti, nema kritika, ljepota. A plata ide.
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#34473 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by cyprus »

Control panel wrote:
Banksy wrote:Samo su dvije nepoznanice u pitanju: smatraju li u NS-u da imaju kapacitet i boje li se odgovornosti, i žele li, iskreno i zaista, skinuti SDA s vlasti.
Boje se odgovornosti.

Jer kad radis vide se ili ne rezultati rada i podlozan si kritikama.

Kad si u opozicij i nista ne radis, nema odgovornosti, nema kritika, ljepota. A plata ide.
Ne može se reći da NS u opoziciji nije radila ništa... Njihovi zastupnici su redovno najaktivniji na sjednicama... To je uostalom jedan od ključnih uzroka rasta popularnosti ove stranke među informisanim glasačima...

Ali slažem se - da bi vidjeli šta NS zaista može, onda moraju prihvatiti priliku da uđu u vlast... Vječni boravak u opoziciji nema nikakvog smisla...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#34474 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

Control panel wrote:
Banksy wrote:Samo su dvije nepoznanice u pitanju: smatraju li u NS-u da imaju kapacitet i boje li se odgovornosti, i žele li, iskreno i zaista, skinuti SDA s vlasti.
Boje se odgovornosti.

Jer kad radis vide se ili ne rezultati rada i podlozan si kritikama.

Kad si u opozicij i nista ne radis, nema odgovornosti, nema kritika, ljepota. A plata ide.
Meni više zvoni ovo drugo pitanje.
User avatar
Control panel
Posts: 5963
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#34475 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Control panel »

cyprus wrote:
Control panel wrote:
Banksy wrote:Samo su dvije nepoznanice u pitanju: smatraju li u NS-u da imaju kapacitet i boje li se odgovornosti, i žele li, iskreno i zaista, skinuti SDA s vlasti.
Boje se odgovornosti.

Jer kad radis vide se ili ne rezultati rada i podlozan si kritikama.

Kad si u opozicij i nista ne radis, nema odgovornosti, nema kritika, ljepota. A plata ide.
Ne može se reći da NS u opoziciji nije radila ništa... Njihovi zastupnici su redovno najaktivniji na sjednicama... To je uostalom jedan od ključnih uzroka rasta popularnosti ove stranke među informisanim glasačima...

Ali slažem se - da bi vidjeli šta NS zaista može, onda moraju prihvatiti priliku da uđu u vlast... Vječni boravak u opoziciji nema nikakvog smisla...

Mislim na rad u izvrsnoj vlasti.

Valjda je cilj izlasaka na izbore, da udjes u vlast i popravis sve ono na sta si kao opozicija ukazivao.
Locked