Novak20 wrote:Jedini način da se sazna od kakve japije je napravljena NS je ulazak u vlast KS. Ako ne valjaju, bolje je da to odmah pokažu ali ako valjaju imati će koristi na lokalnim izborima koji su već za dvije godine. Sudeći generalno po dosadašnjim izbornim ciklusima u BiH i ponašanju biračkog tijela, naredni izborni ciklus ne bi bio povoljan po NS ako ne urade nešto bombastično pozitivno što može privući još veći broj glasova na lokalnom nivou.
Ulazak u zakonodavnu i izvršnu vlast bilo bi novo iskustvo za NS i provjera koliko su njihova "opoziciona" zalaganja u borbi protiv društvenih anomalija čvrsta u praksi i koliko su istureni kadrovi sposobni za rješavanje konkretnih problema na stranačkim principima. Istovremeno, otvario bi se prostor za popunjavanje slobodnih mjesta u strukturi stranke ili u izvršnoj vlasti i naposlijetku za prirodno širenje same stranke.
Ili ne uđeš u vlast, pustiš da NiP pokaže da neće riješiti probleme, neće ni SDA, ali o njima se sve zna, i čekaš lokalne izbore, pa 2022.
Za razliku od onih koji se smiju NS-u što nisu u stanju napraviti veliki rezultat na državnom, pa i na entitetskim nivoima, možda ne bi bilo loše da se koncentrišu na mjesto na kojem imaju najviše šanse, a to je KS (i jop jedan možda), pa da tamo osvoje dovoljno vlasti da mogu nešto napraviti, pa da nešto naprave, pa da onda ostalima kažu "vidite šta smo napravili u KS-u, to ćemo napraviti i drugdje ako nam date šansu".
Mislim da nemaju dovolnjo snage, finansijske prije svega, da se bore na više frontova, pa neka biju bitke za koje imaju najviše šanse da ih mogu dobiti.
A to što će ih ismijavati da su FGR i slično, na jedno uho uđe, na drugo izađe.
Naravno, Baroš im ne zaboravljam
