Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
kaviar
- Posts: 14
- Joined: 28/04/2020 19:08
#34426 Re: Pitamo Mehanicare ?
Problem sa mjenjačem, Golf VI 2.0TDI 81kW 5 brzina.
Nedavno zamijenjen set kvacila, poluga i viljuška kvačila i trebao bi jos cilindar jedan zamijeniti, ali dok stigne dio jer ga nije bilo na stanju.
Nakon zamjene seta kvacila bila je drastična razlika, mirniji rad auta, papucica kvacila mekana,.. ali rucica mjenjaca i dalje je bila pretvrda, ne moze se bas lagano saltati, npr. kao što neki kazu sa prstom mogu promijeniti brzinu
A danas nakon malo duze voznje kad sam stao probam vidjeti sa pritisnutim kvacilom kako salta i vidim da se dosta tesko ubacuje u brzine i najteze u 5. brzinu ubaci, za 5. bas polako moram kao da unutra nesto zapinje pa moram naci pravo mjesto da bi ubacio u 5. brzinu, a kod svake brzine kad ubacim cuje se kao da nalijeze zglob, malo skljocne.
Kad vozim i mijenjam ne krci nista kao sto sam citao da moze biti do sinkrona.
Pa sad ne znam da li je ovo otezano zbog tog cilindra ili moze biti i nesto drugo problem?
Znam da je auto vec izvozano i da su tu godine, ali me interesuje da li se moze dovesti mjenjac u stanje da se brzine glatko mijenjaju i da nema ovakvih simptoma?
Nedavno zamijenjen set kvacila, poluga i viljuška kvačila i trebao bi jos cilindar jedan zamijeniti, ali dok stigne dio jer ga nije bilo na stanju.
Nakon zamjene seta kvacila bila je drastična razlika, mirniji rad auta, papucica kvacila mekana,.. ali rucica mjenjaca i dalje je bila pretvrda, ne moze se bas lagano saltati, npr. kao što neki kazu sa prstom mogu promijeniti brzinu
A danas nakon malo duze voznje kad sam stao probam vidjeti sa pritisnutim kvacilom kako salta i vidim da se dosta tesko ubacuje u brzine i najteze u 5. brzinu ubaci, za 5. bas polako moram kao da unutra nesto zapinje pa moram naci pravo mjesto da bi ubacio u 5. brzinu, a kod svake brzine kad ubacim cuje se kao da nalijeze zglob, malo skljocne.
Kad vozim i mijenjam ne krci nista kao sto sam citao da moze biti do sinkrona.
Pa sad ne znam da li je ovo otezano zbog tog cilindra ili moze biti i nesto drugo problem?
Znam da je auto vec izvozano i da su tu godine, ali me interesuje da li se moze dovesti mjenjac u stanje da se brzine glatko mijenjaju i da nema ovakvih simptoma?
- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
- konektovan
- Posts: 51390
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
#34429 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hvala, za 206cin feedback, mada sam zapisao spisak:dodex pofalici, a dobijem kobiljacu
onda zlaja bare, barbic brnjaci, i poslao ovlastenom i sandoru cisto da znam koliko sam informisan
jer skupo je biti ne informisan 2day 
-
sarajlija87
- Posts: 71
- Joined: 12/03/2014 11:19
#34430 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozz raja 
Evo ovako, znam da se ovaj problem ne može riješiti, bez dijagnostike, ali me zanima šta bi moglo biti u pitanju ako neko može da odgovori.
Imam Opel Corsu 1.0 12v motor benzin,97 godište problem se pojavio danas, prvo sam primjetio da je duže vrglala prilikom paljenja, a zatim je auto samo sebi počelo da dodaje gas
i tako cijeli dan kada vozim 70-80 km/h pojavi se problem posebno kad je u leru i kada pritisnem kvačilo pored "zujanja" kvačila auto some sbi gas dodaje i sada kad sam bio kod Jadrana, auto uopšte nije htjelo da upali pa sam je na guranje
upalio 
S tim da kada sam krenu od kuće ona je upalila sasvim normalno, ali u putu opet je počela sebi da dodaje gas, ali samo kad je bila u leru nije trzala i skakala
Da li može neko da mi kaže šta bi moglo biti u pitanju?
Veliki pozz
Evo ovako, znam da se ovaj problem ne može riješiti, bez dijagnostike, ali me zanima šta bi moglo biti u pitanju ako neko može da odgovori.
Imam Opel Corsu 1.0 12v motor benzin,97 godište problem se pojavio danas, prvo sam primjetio da je duže vrglala prilikom paljenja, a zatim je auto samo sebi počelo da dodaje gas
S tim da kada sam krenu od kuće ona je upalila sasvim normalno, ali u putu opet je počela sebi da dodaje gas, ali samo kad je bila u leru nije trzala i skakala
Da li može neko da mi kaže šta bi moglo biti u pitanju?
Veliki pozz
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#34431 Re: Pitamo Mehanicare ?
Najvjerovatnije motoric ler gasa, probaj skinuti i ocistiti.
- drug_profi
- Posts: 65408
- Joined: 16/07/2012 16:00
#34432 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bi li neko imao ideju sta uraditi u ovom slucaju:
Corsa E, 2015. Upalilo se svjetlo u kabini u sred voznje (kao kad se otvore vrata) i nece da se ugasi. Tipkanje po prekidacima na stropu nije promijenilo nista.
Posto nema nikakvih prekidaca na vratima ni na stoku, pretpostavljam da se aktivira softverski preko centralne brave.
Sad smo izvrnuli sijalicu da se sta ne zapali i da akumulator ne strada.
Pretpostavljam da bi se moglo rijesiti sa dijagnostikom, a rado bih da cujem je li neko imao neko slicno iskustvo na ovom ili nekom drugom modelu?
Corsa E, 2015. Upalilo se svjetlo u kabini u sred voznje (kao kad se otvore vrata) i nece da se ugasi. Tipkanje po prekidacima na stropu nije promijenilo nista.
Posto nema nikakvih prekidaca na vratima ni na stoku, pretpostavljam da se aktivira softverski preko centralne brave.
Sad smo izvrnuli sijalicu da se sta ne zapali i da akumulator ne strada.
Pretpostavljam da bi se moglo rijesiti sa dijagnostikom, a rado bih da cujem je li neko imao neko slicno iskustvo na ovom ili nekom drugom modelu?
-
el_bake007
- Posts: 1092
- Joined: 16/03/2017 15:26
#34433 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da li je normalno da temperatura motora ide par stepeni preko 90 u guzvi tipa ode na 93-95 i tek tad pocne padati nazad na 90?
-
Al'din
- Posts: 1649
- Joined: 06/03/2011 21:43
- Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
- Contact:
#34434 Re: Pitamo Mehanicare ?
RagibUzoriti wrote: ↑03/03/2021 12:43Kazu prljavo gorivo.Naslovnica wrote: ↑03/03/2021 11:47 Jutros tehnički jedva prođoh, Lambda 1.02, jedva je nekako uštimali da bude na gornjoj granici (i to smo upalili plin), na benzinu nema šanse.
Sve ostalo OK, CO, CO2, O2.
Koji su najčešći razlozi lošem rezultatu, pored lambda sonde?
Sto vise oktana, bolje prolazi na testu
I meni su sinoc napisali da diskovi i plocice moraju na zamjenu![]()
-
Al'din
- Posts: 1649
- Joined: 06/03/2011 21:43
- Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
- Contact:
- drug_profi
- Posts: 65408
- Joined: 16/07/2012 16:00
-
noviclan
- Posts: 15008
- Joined: 31/10/2013 06:48
#34437 Re: Pitamo Mehanicare ?
Je li sve po ravnom ili ima uzbrdo
-
Al'din
- Posts: 1649
- Joined: 06/03/2011 21:43
- Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
- Contact:
- phillie
- Posts: 9493
- Joined: 01/05/2008 15:32
- Location: vrijeme, prostor - zdra'o
#34439 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koja rezervna guma odgovara za prostor rezervisan za nju kod Tourana? Jel samo ona uska ili ima jos neka? Vucem petu gumu u prtljazniku jer mi ne moze ova stati u taj prostor rezervisan za gumu. Zauzima mi prostor bezze pa rekoh da pitam 
-
avijon
- Posts: 1840
- Joined: 20/08/2012 22:10
#34441 Re: Pitamo Mehanicare ?
- phillie
- Posts: 9493
- Joined: 01/05/2008 15:32
- Location: vrijeme, prostor - zdra'o
#34442 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne moze 205/55/16, plitka rupa ...neko mi rece da moze od golfa 5 ili 6 da stane, al rekoh opet da upitam.
- trambusek88
- Posts: 5140
- Joined: 03/10/2009 23:51
#34443 Re: Pitamo Mehanicare ?
Punto kec.
Kad isključim brisače ne vraćaju se u početni položaj nego se momentalno zaustavljaju.
Kad pomaknem prema gore da samo jednom obriše, idu samo koliko se ručica drži.
Kad upalim na položaj intervala rade bez pravila, zaustavljaju se kako im je ćejf, a onda krenu raditi kontinuirano, pa opet taj nepravilni interval.
Kad isključim brisače ne vraćaju se u početni položaj nego se momentalno zaustavljaju.
Kad pomaknem prema gore da samo jednom obriše, idu samo koliko se ručica drži.
Kad upalim na položaj intervala rade bez pravila, zaustavljaju se kako im je ćejf, a onda krenu raditi kontinuirano, pa opet taj nepravilni interval.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#34444 Re: Pitamo Mehanicare ?
Relej/el.motoric provjerit?
- nivla
- Posts: 6570
- Joined: 12/01/2008 23:44
#34445 Re: Pitamo Mehanicare ?
imas na piku 125/70 r18 rezervni tocak sa gumom, ja sam platio 100km prije 4 godine i sad je ta cijena
dodje i onaj “stiropor” sa njom
ista je guma na golf 7 6 5 i nemoj da ti neko uvali one neodgovarajuce uske 16ke za vw, dimenzija im nije odgovarajuca uopste
- phillie
- Posts: 9493
- Joined: 01/05/2008 15:32
- Location: vrijeme, prostor - zdra'o
#34446 Re: Pitamo Mehanicare ?
https://www.olx.ba/artikal/41555362/rez ... 25-70-r18/ ?
- nivla
- Posts: 6570
- Joined: 12/01/2008 23:44
#34447 Re: Pitamo Mehanicare ?
https://www.olx.ba/artikal/41909661/rez ... -seat-r18/phillie wrote: ↑09/03/2021 19:57https://www.olx.ba/artikal/41555362/rez ... 25-70-r18/ ?
https://www.olx.ba/artikal/30479251/rez ... a-vw-audi/
ja sam svoju platio 100km, nadjoh sad prepisku, donio mi covjek na autopijacu na stupu, gledao sam i po sarajevu i bilo je dosta skuplje
najbolje nazvati autootpade pa pogledati, te gume su u pravilu sve nepotrosene, tj rijetko koristene pa ih prodaju kao nove, nova se i nema mimo ovlastenog kupiti, a ove u punoj dimenziji su nezgodne jer ti za njih treba drugaciji poklopac dna gepeka, ova guma sto si ti postavio dobro izgleda, zlu ne trebalo nije ni preskupa za svoje stanje, samo vidi jel da i stiropor koji ide sa njom jer od tog sto sad imas i u kojem ti stoji oprema nemas nikakve koristi( nije isti precnik, ne moze stati u felgu)
- nadžak
- Posts: 2308
- Joined: 04/06/2011 13:25
- Location: Zenica
#34448 Re: Pitamo Mehanicare ?
To ti je garant problem u centralnoj bravi, kako si i sam rekao. Odu oni mikroprekidači i prave razne probleme. Tebi je eto otišao onaj koji signalizira da su vrata otvorena. Druga stvar, onaj snop kablova, koji prolazi iz vrata na osigurače, se često prekine uslijed čestog savijanja tj otvaranja i zatvaranja vrata. Za nekog elektroničara ili električara ne bi trebao biti problem da to riješi.drug_profi wrote: ↑06/03/2021 21:08 Bi li neko imao ideju sta uraditi u ovom slucaju:
Corsa E, 2015. Upalilo se svjetlo u kabini u sred voznje (kao kad se otvore vrata) i nece da se ugasi. Tipkanje po prekidacima na stropu nije promijenilo nista.
Posto nema nikakvih prekidaca na vratima ni na stoku, pretpostavljam da se aktivira softverski preko centralne brave.
Sad smo izvrnuli sijalicu da se sta ne zapali i da akumulator ne strada.
Pretpostavljam da bi se moglo rijesiti sa dijagnostikom, a rado bih da cujem je li neko imao neko slicno iskustvo na ovom ili nekom drugom modelu?
Eh sad, jedino što mi nije jasno zašto se ne može ugasiti na stropnom prekidaču!
- drug_profi
- Posts: 65408
- Joined: 16/07/2012 16:00
#34449 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ima posebna lampica/prekidac za vrata, a posebna za svjetlo za citanje. E sad ovo srednje dugme ima on/off pozicije, koje bi trebalo da aktiviraju ili deaktiviraju tu lampicu vrata, bar prema manualu. Ali nece. Doduse sama se ugasi nakon par minuta kad ugasis auto. Ali mi smo sijalicu izvrnuli da je ne sanjamo.
Pa cemo nekad malo do dijagnostike neke.
Zanimljivo je da su nam u ovlastenom kao rjesenje predlozili izvrtanje sijalice.
Pa cemo nekad malo do dijagnostike neke.
Zanimljivo je da su nam u ovlastenom kao rjesenje predlozili izvrtanje sijalice.
- phillie
- Posts: 9493
- Joined: 01/05/2008 15:32
- Location: vrijeme, prostor - zdra'o
#34450 Re: Pitamo Mehanicare ?
Trenutno i nemam stiropora, jer mi "rezervna" guma stoji u prtljazniku, a oprema je u "rupi"nivla wrote: ↑09/03/2021 20:32https://www.olx.ba/artikal/41909661/rez ... -seat-r18/
https://www.olx.ba/artikal/30479251/rez ... a-vw-audi/
ja sam svoju platio 100km, nadjoh sad prepisku, donio mi covjek na autopijacu na stupu, gledao sam i po sarajevu i bilo je dosta skuplje
najbolje nazvati autootpade pa pogledati, te gume su u pravilu sve nepotrosene, tj rijetko koristene pa ih prodaju kao nove, nova se i nema mimo ovlastenog kupiti, a ove u punoj dimenziji su nezgodne jer ti za njih treba drugaciji poklopac dna gepeka, ova guma sto si ti postavio dobro izgleda, zlu ne trebalo nije ni preskupa za svoje stanje, samo vidi jel da i stiropor koji ide sa njom jer od tog sto sad imas i u kojem ti stoji oprema nemas nikakve koristi( nije isti precnik, ne moze stati u felgu)


