Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
rajv0sa
Posts: 3160
Joined: 19/10/2010 00:31
Location: sektaland

#34426 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by rajv0sa »

Pandakonda wrote:Kada je Sabina rekla da želi ukinuti Bosanski jezik ?
Pa rekle ove osvještene fejzbuk stranice mimologija,vox, fgr, ili u prevodu, ono što filip i mahir ne smiju reći u stavu :mrgreen:
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#34427 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by KatarinaKosaca »

Imala je jednu nespretnu i nesretnu izjavu praveci paralelu izmedju Sarajeva tj izjednacavajuci Sarajevo i nemogucnosti da se u RS uci bosanski. Nije joj prvi gaf..
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#34428 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by wewa »

Ne vidim ja nista lose u onoj Sabininoj izjavi. Rat smo proveli boreci se da ne budemo kao agresori, a onda u miru 'anonimnim' inicijativama hoce da u glavnom gradu izmijene ustavne odredbe o zvanicnim jezicima u BiH, pa sve preko ledja djece.

Ako necemo da se bosnjackoj djeci zabranjuje ili onemogucava ucenje maternjeg jezika u manjem entitetu, odakle nam pravo da na isti nacin tretiramo 'druge' u KS?
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#34429 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by KatarinaKosaca »

wewa wrote:Ne vidim ja nista lose u onoj Sabininoj izjavi. Rat smo proveli boreci se da ne budemo kao agresori, a onda u miru 'anonimnim' inicijativama hoce da u glavnom gradu izmijene ustavne odredbe o zvanicnim jezicima u BiH, pa sve preko ledja djece.

Ako necemo da se bosnjackoj djeci zabranjuje ili onemogucava ucenje maternjeg jezika u manjem entitetu, odakle nam pravo da na isti nacin tretiramo 'druge' u KS?
niti je to uradjeno niti ce biti uradjeno. Sad svaku izjavu, toboznju inicijativu, misljrnje moje komsinice sa petog izjednacavati sa stvarnim stanjem diskriminacije negdje drugdje? To jeste gaf i zestok.
User avatar
Pandakonda
Posts: 6116
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#34430 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pandakonda »

Realno je i očekivat spinovanja prema NS s obzirom da postaju velika stranka...
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#34431 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sabina1 »

zippoo87 wrote:bezveze mi se dopisivati ovako sa sabinom a moram :D

iz svih tvojih postova,ja mogu iscitati nesto o tebi a onako ugrubo...mogu zakljuciti da ti nisi ni malo pragmaticna,da nisi u zivotu rjesavala puno problema i da nisi bas mudra,ne znas balansirati i ispipavati puls i nadmudrivati se
kod tebe ako nije crno,onda je bijelo,ako nije dobro ,onda je lose a ovako zauzimanje strane u politici ne postoji,takodjer ne postoje ni ultimatumi ...na kraju krajeva,u zivotu se sve svodi na dogovor...

ja tebe razumijem i jedino u tome podrzavam,da Kifla nije mogao preko noci postati "drugi covjek" a SDA ga odgojila i pruzila mu sve sto ima u zivotu
ali Kifla je trenutno sredstvo do cilja i treba ga koristiti...Kifla razmislja isto ovako i konta da je NS sredstvo do cilja i rasta njegove stranke ali i jedni i drugi ce biti na testu...vidjeti cemo koje ce zakone odmah usvojiti i hoce li ikakve
Evo sada je Kifla bio u Face to Face kod Senada...i on sebi sada dize cijenu i otvoreno koketira sa NS
to je normalno,sada ide malo ispipavanje protivnika,opipavanje pulsa i flertovanja...sve je to taktika i tako se to i radi

meni samo nisu jasni tvoji utopijski pogledi i statovi...pa ti te svoje stavove koje imas,ne bi mogla progurati ni u svom haustoru u zgradi u kojoj zivis ili u mahali a kamoli na vecem uzorku
ono sto ti mislis da je politika i ono sto je stvarno politika su dva razlicita svijeta...tebi je mozda bolje da je prestanes pratiti a NS ce svakako prezivjeti bez jednog glasa
Ti si genije , u tri pasusa napises ono u sta se Nasa stranka na kraju pretvorila , u samo tri pasusa.
Hvala ti za uvrede iako se nikada u zivotu nismo sreli.
Iz ovog posta mi je opet jasna tvoja "zrelost" tj. spremnost da se uvlacis do kraja.
Uvlaci se i budi "pragmatican" , mozda te i primjete a nekada si imao stavove.

Molim te suzdrzi se ubuduce komentara sta cu pratiti a sta ne jer je to izuzetno nepristojno govoriti drugima.

2022 nije daleko.

Sretno.
Last edited by sabina1 on 14/10/2018 01:55, edited 3 times in total.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#34432 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sabina1 »

KatarinaKosaca wrote:zao mi je sto nije usao Tarik Jazic. Odlican mlad kandidat.
Kate ,

raspitaj se o tom momku negdje drugo malo bolje molim te.
O tebi mislim sve najbolje i volim tvoj rezon ali te je prvi dojam nazalost prevario.

Jos nije naucio politcki ni citati ni pisati (jer je juce-prekjuce izvadio licnu kartu) a vec je radi pozicije na listi na sjednici glavnog odbora izdao drugove i dogovor regionalnog odbora za odbranu vlastite liste.

Kolegijalno , drugarski i partijski - nema sta.

Kako je izdao tada , tako bi sutra u tom parlamentu radi sebe izdao bilo koga.

U zivotu postoje stavovi i djela koja grade identitet a sve to skupa tvori kredibilitet.
Ljubim te :kiss:
mrgreen
Posts: 1287
Joined: 12/05/2008 21:11

#34433 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by mrgreen »

Licno ne vjerujem da na ovoj temi postoje duboko utopijski forumasi, visokih ideala, beskompromisno visoko podignutih moralnih ljestvica, nepragmaticni usljed najplemenitijih teznji, koji provode dane i noci na ovoj temi tako samaricanski kako se predstavljaju.

Vjerujem da postoje dobro upakovane agende i ciljano svakodnevno drobljenje, trovanje, ponavljanje, onako hinjsko indoktriniranje iz dana u dan da mi se nekad gadi i otvoriti temu.
Isti ti koji sve do samih izbora insistiraju kako nece glasati za Nasu stranku, a nakon izbora u pricu o koalicijama ubacuju tipicno SDA-ovsku retoriku, busuladzice, cuke i LGBT-ove.

Kakav god da je Konakovic (a manje vise svi znamo), vjerujem da ce s njim moci raditi, a sva ova tupljenja gore su samo u interesu SDA.
S druge strane tipujem na DF i Komsica da ce se prvi prodati. Imaju previse iskustva u prelijetanju i izdavanju dogovora, a ko zna da li ce dozivjeti iduci ciklus, pa treba nagrabiti sto je moguce vise dok imaju priliku.
Last edited by mrgreen on 14/10/2018 09:58, edited 1 time in total.
Hakiz
Posts: 48379
Joined: 30/07/2015 20:01

#34434 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

mrgreen wrote:Licno ne vjerujem da na ovoj temi postoje duboko utopijski forumasi, visokih ideala, beskompromisno visoko podignutih moralnih ljestvica, nepragmaticni usljed najplemenitijih teznji, koji provode dane i noci na ovoj temi tako samaricanski kako se predstavljaju.

Vjerujem da postoje dobro upakovane agende i ciljano svakodnevno drobljenje, trovanje, ponavljanje, onako hinjsko doktriniranje iz dana u dan da mi se nekad gadi i otvoriti temu.
Isti ti koji sve do samih izbora insistiraju kako nece glasati za Nasu stranku, a nakon izbora u pricu o koalicijama ubacuju tipicno SDA-ovsku retoriku, busuladzice, cuke i LGBT-ove.

Kakav god da je Konakovic (a manje vise svi znamo), vjerujem da ce s njim moci raditi, a sva ova tupljenja gore su samo u interesu SDA.
S druge strane tipujem na DF i Komsica da ce se prvi prodati. Imaju previse iskustva u prelijetanju i izdavanju dogovora, a ko zna da li ce dozivjeti iduci ciklus, pa treba nagrabiti sto je moguce vise dok imaju priliku.
zippoo87 wrote:bezveze mi se dopisivati ovako sa sabinom a moram :D

iz svih tvojih postova,ja mogu iscitati nesto o tebi a onako ugrubo...mogu zakljuciti da ti nisi ni malo pragmaticna,da nisi u zivotu rjesavala puno problema i da nisi bas mudra,ne znas balansirati i ispipavati puls i nadmudrivati se
kod tebe ako nije crno,onda je bijelo,ako nije dobro ,onda je lose a ovako zauzimanje strane u politici ne postoji,takodjer ne postoje ni ultimatumi ...na kraju krajeva,u zivotu se sve svodi na dogovor...

ja tebe razumijem i jedino u tome podrzavam,da Kifla nije mogao preko noci postati "drugi covjek" a SDA ga odgojila i pruzila mu sve sto ima u zivotu
ali Kifla je trenutno sredstvo do cilja i treba ga koristiti...Kifla razmislja isto ovako i konta da je NS sredstvo do cilja i rasta njegove stranke ali i jedni i drugi ce biti na testu...vidjeti cemo koje ce zakone odmah usvojiti i hoce li ikakve
Evo sada je Kifla bio u Face to Face kod Senada...i on sebi sada dize cijenu i otvoreno koketira sa NS
to je normalno,sada ide malo ispipavanje protivnika,opipavanje pulsa i flertovanja...sve je to taktika i tako se to i radi

meni samo nisu jasni tvoji utopijski pogledi i statovi...pa ti te svoje stavove koje imas,ne bi mogla progurati ni u svom haustoru u zgradi u kojoj zivis ili u mahali a kamoli na vecem uzorku
ono sto ti mislis da je politika i ono sto je stvarno politika su dva razlicita svijeta...tebi je mozda bolje da je prestanes pratiti a NS ce svakako prezivjeti bez jednog glasa
Kako poslije ovoga nekom apstinentu reći da nije istina da se nema za koga glasati?

Ako je tako, zašto gledati muku dogovora koalicionih "partnera". U tom slučaju je trebalo glasati za SDA.
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#34435 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by cyprus »

Politika definitivno nije nešto crno-bijelo, niti će ikada biti... To je i logično, jer ljudi nisu crno-bijeli, niti je ljudsko društvo crno-bijelo...

Politika je, kao i društvo, zapravo 50 nijansi sive :D Postoje tamnije nijanse i svjetlije nijanse... I mudrost je u tome da pronađeš najsvjetliju MOGUĆU nijansu... Konaković kakav god da je, evidentno je svjetlija opcija od Efendićeve vladavine kantonom... Svjesno pustiti Efendiću da pruži pipke po cijelom kantonu bi bio zločin od strane NS-a i svih drugih partija koje su izabrane u Kanton...

@Hakiz, ta tvoja rečenica zadnja zvuči otprilike ovako "kćeri, ako ne nađeš muža koji će rado prati suđe svaki dan, onda ti je svejedno, možeš se udat i za nekog alkoholičara, koji će te konstantno mlatiti i varati"...
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#34436 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

mrgreen wrote:Licno ne vjerujem da na ovoj temi postoje duboko utopijski forumasi, visokih ideala, beskompromisno visoko podignutih moralnih ljestvica, nepragmaticni usljed najplemenitijih teznji, koji provode dane i noci na ovoj temi tako samaricanski kako se predstavljaju.

Vjerujem da postoje dobro upakovane agende i ciljano svakodnevno drobljenje, trovanje, ponavljanje, onako hinjsko doktriniranje iz dana u dan da mi se nekad gadi i otvoriti temu.
Isti ti koji sve do samih izbora insistiraju kako nece glasati za Nasu stranku, a nakon izbora u pricu o koalicijama ubacuju tipicno SDA-ovsku retoriku, busuladzice, cuke i LGBT-ove.

Kakav god da je Konakovic (a manje vise svi znamo), vjerujem da ce s njim moci raditi, a sva ova tupljenja gore su samo u interesu SDA.
S druge strane tipujem na DF i Komsica da ce se prvi prodati. Imaju previse iskustva u prelijetanju i izdavanju dogovora, a ko zna da li ce dozivjeti iduci ciklus, pa treba nagrabiti sto je moguce vise dok imaju priliku.
Jedan sam od onih koji je visio na ovoj temi... stoga sam se i ja našao prozvanim...lažnjakom ...
Nemam namjeru polemisati... izbori su završeni... radio sam ono što sam smatrao svojom obavezom... onako kako sam znao i umio, da li sam odmogao ili pomogao NS-u, to ne znam... zadao sam si misiju, završio je... vozdra raja... :)

razbijaci-iluzija-t150085.html
mrgreen
Posts: 1287
Joined: 12/05/2008 21:11

#34437 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by mrgreen »

Hakiz wrote: Kako poslije ovoga nekom apstinentu reći da nije istina da se nema za koga glasati?

Ako je tako, zašto gledati muku dogovora koalicionih "partnera". U tom slučaju je trebalo glasati za SDA.
Mislim da je agitovanje protiv koalicije sa NiPom zapravo rad za SDA, jer se bez njih SDA ne moze izbaciti iz vlasti.
Na Konakovicu je pritisak da nesto uradi, nesto drugacije i antiSDA. Ako ne bude dosljedan svojim rijecima, ne vjerujem da ce ga biti.

@mirso, mislila sam na drobljenje protiv Nase stranke, a pod plastom zabrinutosti za istu. Posto ti drobis za NS, nisi se trebao prepoznati :-D
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#34438 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

mrgreen wrote:
@mirso, mislila sam na drobljenje protiv Nase stranke, a pod plastom zabrinutosti za istu. Posto ti drobis za NS, nisi se trebao prepoznati :-D
Pomislio sam i na to... znam i na koje "branice" NS-a misliš...al rekoh, de da ja za svaki slučaj šta napišem... pošto me veliki broj "zabrinutih" za NS bacao drvlje i kamenje na mene, vrijeđao, molilo da prestanem da nanosim štetu NS-u, pozivao da mi NS plati da ih više ne "branim" ... :-D
A
User avatar
Dasi
Posts: 2365
Joined: 27/05/2006 01:06

#34439 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Dasi »

kmirsad wrote:
mrgreen wrote:
@mirso, mislila sam na drobljenje protiv Nase stranke, a pod plastom zabrinutosti za istu. Posto ti drobis za NS, nisi se trebao prepoznati :-D
Pomislio sam i na to... znam i na koje "branice" NS-a misliš...al rekoh, de da ja za svaki slučaj šta napišem... pošto me veliki broj "zabrinutih" za NS bacao drvlje i kamenje na mene, vrijeđao, molilo da prestanem da nanosim štetu NS-u, pozivao da mi NS plati da ih više ne "branim" ... :-D
A
Ma pusti zlobnike, da nije tebe bilo NS bi dobila 0 glasova. Nadam se da ce Pedja prepoznati tvoj doprinos pobjedi NS.
ragib
Posts: 3293
Joined: 03/05/2002 00:00
Contact:

#34440 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by ragib »

cyprus wrote:Politika definitivno nije nešto crno-bijelo, niti će ikada biti... To je i logično, jer ljudi nisu crno-bijeli, niti je ljudsko društvo crno-bijelo...

Politika je, kao i društvo, zapravo 50 nijansi sive :D Postoje tamnije nijanse i svjetlije nijanse... I mudrost je u tome da pronađeš najsvjetliju MOGUĆU nijansu... Konaković kakav god da je, evidentno je svjetlija opcija od Efendićeve vladavine kantonom... Svjesno pustiti Efendiću da pruži pipke po cijelom kantonu bi bio zločin od strane NS-a i svih drugih partija koje su izabrane u Kanton...

@Hakiz, ta tvoja rečenica zadnja zvuči otprilike ovako "kćeri, ako ne nađeš muža koji će rado prati suđe svaki dan, onda ti je svejedno, možeš se udat i za nekog alkoholičara, koji će te konstantno mlatiti i varati"...
Mnogi gradjani n.grada su hvalili efendica kako je nesto uradio i pokrenuo u n.gradu. Cak i ovi protivnici sda. Konakovic kao osoba koja je 8 godina bila na celu KS, kao premijer ili u drugom obliku nije ipak imao tako uspjeha kao efendic u n.gradu. Realno dino ima masniji jezik i zna napravit ambijent sa pricom puno bolji nego sto je stvarnost.
zippoo87
Posts: 19653
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#34441 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 »

sabina1 wrote:
zippoo87 wrote:bezveze mi se dopisivati ovako sa sabinom a moram :D

iz svih tvojih postova,ja mogu iscitati nesto o tebi a onako ugrubo...mogu zakljuciti da ti nisi ni malo pragmaticna,da nisi u zivotu rjesavala puno problema i da nisi bas mudra,ne znas balansirati i ispipavati puls i nadmudrivati se
kod tebe ako nije crno,onda je bijelo,ako nije dobro ,onda je lose a ovako zauzimanje strane u politici ne postoji,takodjer ne postoje ni ultimatumi ...na kraju krajeva,u zivotu se sve svodi na dogovor...

ja tebe razumijem i jedino u tome podrzavam,da Kifla nije mogao preko noci postati "drugi covjek" a SDA ga odgojila i pruzila mu sve sto ima u zivotu
ali Kifla je trenutno sredstvo do cilja i treba ga koristiti...Kifla razmislja isto ovako i konta da je NS sredstvo do cilja i rasta njegove stranke ali i jedni i drugi ce biti na testu...vidjeti cemo koje ce zakone odmah usvojiti i hoce li ikakve
Evo sada je Kifla bio u Face to Face kod Senada...i on sebi sada dize cijenu i otvoreno koketira sa NS
to je normalno,sada ide malo ispipavanje protivnika,opipavanje pulsa i flertovanja...sve je to taktika i tako se to i radi

meni samo nisu jasni tvoji utopijski pogledi i statovi...pa ti te svoje stavove koje imas,ne bi mogla progurati ni u svom haustoru u zgradi u kojoj zivis ili u mahali a kamoli na vecem uzorku
ono sto ti mislis da je politika i ono sto je stvarno politika su dva razlicita svijeta...tebi je mozda bolje da je prestanes pratiti a NS ce svakako prezivjeti bez jednog glasa
Ti si genije , u tri pasusa napises ono u sta se Nasa stranka na kraju pretvorila , u samo tri pasusa.
Hvala ti za uvrede iako se nikada u zivotu nismo sreli.
Iz ovog posta mi je opet jasna tvoja "zrelost" tj. spremnost da se uvlacis do kraja.
Uvlaci se i budi "pragmatican" , mozda te i primjete a nekada si imao stavove.

Molim te suzdrzi se ubuduce komentara sta cu pratiti a sta ne jer je to izuzetno nepristojno govoriti drugima.

2022 nije daleko.

Sretno.
draga djevojko/gospodjice/gospodjo
nisam ti napisao nikakve uvrede,mada realnost zna ponekad zaboljeti ali to je ipak realnost
ono sto je meni smijesno,ti vec nekoliko puta ovdje meni inputiras neko "uvlacenje"...kome,cemu i iz kojih razloga,draga nasa forumasice ?
ja u NSu nemam nikakvu funkciju 2 godine,obicni sam simpatizer,kao sto si i ti a i ta nazovi funkcija je bila na lokalnom nivou,pa mo's misliti kako je bila uticajna :D
nikada ali nikada se nisam nigdje trpa i gurao i uvlacio nekome,oni koji me znaju ,znaju da to najvise mrzim i da ostro reagujem a oni koji me ne znaju,kao ti npr. mogu pisati sta hoce...fino se na jutru odmah i nasmijati
NS se nije pretvorila ni u sta (jos),samo si se ti pretvorila u nesto drugo,manje kompatibilno sa NSom pa ravnas i NS po sebi

i ono sto sam napisao u prethodnom postu,to stoji...jer ni u kuci se ne moze uvijek gurati samo svoja prica (osim ako si sam u kuci :lol: ) a kamoli u ovakvom politickom okruzenju...treba biti pravo mudar donijeti ispravnu odluku,jer niti jedna odluka koja se donese nece usreciti sve glasace NSa...jedni su da idu u vlast a drugi da idu u poziciju i i jedni i drugi se kunu ako ne urade ono sto oni zele,da nece vise glasati...malo glupo rezonovanje ako mene pitas ali eto,neka svako radi sta misli da je najbolje
meni iskreno svejedno hoce li biti vlast ili nece u KS...ne volim nista nazor,tako ni vlast koja bi bila na staklenim nogama
neka ide sve svojim tokom,stvari se mijenjaju...mic po mic
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#34443 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seln »

Bogami, kad vidim ova prepucavanja... nece NS jos dugo na zelenu granu.
Dzaba izborni "uspjeh".
ragib
Posts: 3293
Joined: 03/05/2002 00:00
Contact:

#34444 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by ragib »

zippoo87 wrote:
sabina1 wrote:
zippoo87 wrote:bezveze mi se dopisivati ovako sa sabinom a moram :D

iz svih tvojih postova,ja mogu iscitati nesto o tebi a onako ugrubo...mogu zakljuciti da ti nisi ni malo pragmaticna,da nisi u zivotu rjesavala puno problema i da nisi bas mudra,ne znas balansirati i ispipavati puls i nadmudrivati se
kod tebe ako nije crno,onda je bijelo,ako nije dobro ,onda je lose a ovako zauzimanje strane u politici ne postoji,takodjer ne postoje ni ultimatumi ...na kraju krajeva,u zivotu se sve svodi na dogovor...

ja tebe razumijem i jedino u tome podrzavam,da Kifla nije mogao preko noci postati "drugi covjek" a SDA ga odgojila i pruzila mu sve sto ima u zivotu
ali Kifla je trenutno sredstvo do cilja i treba ga koristiti...Kifla razmislja isto ovako i konta da je NS sredstvo do cilja i rasta njegove stranke ali i jedni i drugi ce biti na testu...vidjeti cemo koje ce zakone odmah usvojiti i hoce li ikakve
Evo sada je Kifla bio u Face to Face kod Senada...i on sebi sada dize cijenu i otvoreno koketira sa NS
to je normalno,sada ide malo ispipavanje protivnika,opipavanje pulsa i flertovanja...sve je to taktika i tako se to i radi

meni samo nisu jasni tvoji utopijski pogledi i statovi...pa ti te svoje stavove koje imas,ne bi mogla progurati ni u svom haustoru u zgradi u kojoj zivis ili u mahali a kamoli na vecem uzorku
ono sto ti mislis da je politika i ono sto je stvarno politika su dva razlicita svijeta...tebi je mozda bolje da je prestanes pratiti a NS ce svakako prezivjeti bez jednog glasa
Ti si genije , u tri pasusa napises ono u sta se Nasa stranka na kraju pretvorila , u samo tri pasusa.
Hvala ti za uvrede iako se nikada u zivotu nismo sreli.
Iz ovog posta mi je opet jasna tvoja "zrelost" tj. spremnost da se uvlacis do kraja.
Uvlaci se i budi "pragmatican" , mozda te i primjete a nekada si imao stavove.

Molim te suzdrzi se ubuduce komentara sta cu pratiti a sta ne jer je to izuzetno nepristojno govoriti drugima.

2022 nije daleko.

Sretno.
draga djevojko/gospodjice/gospodjo
nisam ti napisao nikakve uvrede,mada realnost zna ponekad zaboljeti ali to je ipak realnost
ono sto je meni smijesno,ti vec nekoliko puta ovdje meni inputiras neko "uvlacenje"...kome,cemu i iz kojih razloga,draga nasa forumasice ?
ja u NSu nemam nikakvu funkciju 2 godine,obicni sam simpatizer,kao sto si i ti a i ta nazovi funkcija je bila na lokalnom nivou,pa mo's misliti kako je bila uticajna :D
nikada ali nikada se nisam nigdje trpa i gurao i uvlacio nekome,oni koji me znaju ,znaju da to najvise mrzim i da ostro reagujem a oni koji me ne znaju,kao ti npr. mogu pisati sta hoce...fino se na jutru odmah i nasmijati
NS se nije pretvorila ni u sta (jos),samo si se ti pretvorila u nesto drugo,manje kompatibilno sa NSom pa ravnas i NS po sebi

i ono sto sam napisao u prethodnom postu,to stoji...jer ni u kuci se ne moze uvijek gurati samo svoja prica (osim ako si sam u kuci :lol: ) a kamoli u ovakvom politickom okruzenju...treba biti pravo mudar donijeti ispravnu odluku,jer niti jedna odluka koja se donese nece usreciti sve glasace NSa...jedni su da idu u vlast a drugi da idu u poziciju i i jedni i drugi se kunu ako ne urade ono sto oni zele,da nece vise glasati...malo glupo rezonovanje ako mene pitas ali eto,neka svako radi sta misli da je najbolje
meni iskreno svejedno hoce li biti vlast ili nece u KS...ne volim nista nazor,tako ni vlast koja bi bila na staklenim nogama
neka ide sve svojim tokom,stvari se mijenjaju...mic po mic
cinjenica da cete mozda profitirat 4 god ako udjete u vlast sada ali 100 posto cete zaustavit rast stranke 2022, al ko ziv ko mrtav do tada.
tutku
Posts: 1359
Joined: 18/06/2011 12:10

#34445 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by tutku »

shake69 wrote:Naša stranka (NS): Federalni parlament

Sabina Ćudić, Nasiha Pozder, Mirsad Čamdžić, Amela Kuskunović, Sanela Klarić i Želimir Bukarić (ukupno šest mandata) Golemo! :thumbup:
Jesu li ovo ljudi koji ce u Predetavnicki dom Parlamenta FBiH ispred NS? Odlican rezultat!
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#34446 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sabina1 »

Izvrsno je sto u NS - u ima ljudi kojima ce Konakovic upaliti svjetlo , eksperti u svojim oblastima , naucnici , profesori , umjetnici snaznog individualnog karaktera...elita...konakovicevska...

Zapravo su brojni vec godinama uhljebljeni na budzetu i jednako ih kao i Konakovica svrbi neka stvar za sve ono sto ometa uhljebljenje i sirenje.
Pisao o tome vjecitistudent godinama...pominjala stidljivo i banksy

Neka im je sretno.
Last edited by sabina1 on 14/10/2018 11:50, edited 1 time in total.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#34447 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Nivelacija »

Ne znam sto ali NS mi djeluje najnaivnija i mislim da ce im SDA zabiti ekser u kovceg, vec SDA lesinari oko njih..a SDA te brzo pretvori u leshinu, vidi pod Radoncic..

Kasumovic, Konakovic, Hadzibajric su svjesni toga jer su bili dio lesinara, SDP je vec jednom jedva prezivio tako da sigurno 2x nece nasjesti, slijedi NS :D
Novak20
Posts: 15235
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#34448 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 »

Jedini način da se sazna od kakve japije je napravljena NS je ulazak u vlast KS. Ako ne valjaju, bolje je da to odmah pokažu ali ako valjaju imati će koristi na lokalnim izborima koji su već za dvije godine. Sudeći generalno po dosadašnjim izbornim ciklusima u BiH i ponašanju biračkog tijela, naredni izborni ciklus ne bi bio povoljan po NS ako ne urade nešto bombastično pozitivno što može privući još veći broj glasova na lokalnom nivou.

Ulazak u zakonodavnu i izvršnu vlast bilo bi novo iskustvo za NS i provjera koliko su njihova "opoziciona" zalaganja u borbi protiv društvenih anomalija čvrsta u praksi i koliko su istureni kadrovi sposobni za rješavanje konkretnih problema na stranačkim principima. Istovremeno, otvario bi se prostor za popunjavanje slobodnih mjesta u strukturi stranke ili u izvršnoj vlasti i naposlijetku za prirodno širenje same stranke.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#34449 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Dasi wrote:
kmirsad wrote:
mrgreen wrote:
@mirso, mislila sam na drobljenje protiv Nase stranke, a pod plastom zabrinutosti za istu. Posto ti drobis za NS, nisi se trebao prepoznati :-D
Pomislio sam i na to... znam i na koje "branice" NS-a misliš...al rekoh, de da ja za svaki slučaj šta napišem... pošto me veliki broj "zabrinutih" za NS bacao drvlje i kamenje na mene, vrijeđao, molilo da prestanem da nanosim štetu NS-u, pozivao da mi NS plati da ih više ne "branim" ... :-D
A
Ma pusti zlobnike, da nije tebe bilo NS bi dobila 0 glasova. Nadam se da ce Pedja prepoznati tvoj doprinos pobjedi NS.
@dasi... ovo je jedan veoma zloban i podao komentar koji govori više o tebi nego o meni...što naravno ne implicira odmah da si i ti zloban i podao čovjek...nego da samo po sebi, kao osnovnoj mjeri, vrednuješ ljude...

Ne prihvatanje činjenice da ipak postoje ljudi koji imaju ideale, principe i moralne norme, ljudi koji su spremni za njih bore iz časnih ponuda , a ne niskih, poltronakih... meni govori da si i ti jedan od ovih koji ne posjeduje te karakterne osobine, koji je mjeri ljude po sebi......
Naravno možda ja i nisam u pravu...
Ne znam, na osnovu čega si zaključio da se ja Pedji uvlačim u dupe, da bih iz toga nešto profitirao...
Nemaš pojmo o meni, nemaš pojma ko sam, šta sam, kakav sam, čiji sam... a sudiš mi i presuđuješ... da ovo radim radi lične koristi i dopadanja Pedji...
Meni je Dasi 60 godina, ostvaren sam čovjek... ne treba mi ni Pedja ni NS da se ostvarim... više ja njima trebam... barem kao glasač :-D
Last edited by kmirsad on 14/10/2018 12:27, edited 1 time in total.
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#34450 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by wewa »

KatarinaKosaca wrote:
wewa wrote:Ne vidim ja nista lose u onoj Sabininoj izjavi. Rat smo proveli boreci se da ne budemo kao agresori, a onda u miru 'anonimnim' inicijativama hoce da u glavnom gradu izmijene ustavne odredbe o zvanicnim jezicima u BiH, pa sve preko ledja djece.

Ako necemo da se bosnjackoj djeci zabranjuje ili onemogucava ucenje maternjeg jezika u manjem entitetu, odakle nam pravo da na isti nacin tretiramo 'druge' u KS?
niti je to uradjeno niti ce biti uradjeno. Sad svaku izjavu, toboznju inicijativu, misljrnje moje komsinice sa petog izjednacavati sa stvarnim stanjem diskriminacije negdje drugdje? To jeste gaf i zestok.
Ne znam da li znas, ali djeci su uredno podijeljeni anketni listici i jedino sto je spriječilo onu spodobu na mjestu ministra obrazovanja da realizuje inicijativu jesu reakcije poput Sabinine.
Btw onaj sto je napisao 'anonimnu' inicijativu licno i osobno je ugrozavao dobrobit mog djeteta. #ono kad osjetis politiku na svojoj kozi
Locked