de istu ovakvu, samo sa sirom
Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Moderator: anex
- zlo zlo
- Posts: 4485
- Joined: 28/10/2012 16:01
#34276 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Majko bogova
de istu ovakvu, samo sa sirom
de istu ovakvu, samo sa sirom
- bunk
- Posts: 8774
- Joined: 16/07/2016 19:58
- Ramzess Veliki
- Posts: 18286
- Joined: 11/02/2013 11:32
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#34279 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
I onda kazu nemoj kolhidrate
- wewa
- Posts: 14767
- Joined: 27/05/2010 15:20
- Location: djah na brdu, djah u ravnici
#34280 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
cendlerbing wrote:
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#34281 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Kakva pizza , kakav foix gra , kakav dry age meso ovo je sexycendlerbing wrote:
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#34282 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
..aj.. sta napisa. razocarenje... da, bas nisi nabrojao gore napisano...mO k3 wrote: Kakva pizza , kakav foix gra , kakav dry age meso ovo je sexy
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#34283 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
pardon foie grasmoonca wrote:..aj.. sta napisa. razocarenje... da, bas nisi nabrojao gore napisano...mO k3 wrote: Kakva pizza , kakav foix gra , kakav dry age meso ovo je sexy
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#34284 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
... u zadnji momenat si se spasio..mO k3 wrote:pardon foie grasmoonca wrote:..aj.. sta napisa. razocarenje... da, bas nisi nabrojao gore napisano...mO k3 wrote: Kakva pizza , kakav foix gra , kakav dry age meso ovo je sexy
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#34285 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
- cendlerbing
- Posts: 15622
- Joined: 17/08/2017 03:43
#34286 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ovo pravim isključivo kod kuće i kod nene kad odem. Svi me tako lože da najviše vole moju pitu pa ni meni ne bude mrsko slušati. 
- zlo zlo
- Posts: 4485
- Joined: 28/10/2012 16:01
#34287 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
da si mi bliže i ja bi te ložila

- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#34288 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
uz kefir,kafu,caj, ma moze i sammoonca wrote:
e, tak moze. uz kefir..![]()
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#34289 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
hvalaDori wrote:samsonsam, odlicno sve izgleda!
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#34290 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
60gr putera (ja uzmem kokosov puter/ulje)Jolie wrote:
E za ovo bih recept molim lijepo,
nema kakvih dzemova nemam
100gr kristal secera (ja ukupno 100gr palminog secera)
100gr svjetlog smedjeg secera
2 jajeta
2 kafene kasicice vanila ekstrakta
200gr brasna
150gr ovsenih pahuljica
2 kafene kasicice praska za pecivo
prstohvat soli
dzem
Puter i secer smiksati i dodati jaja,vanilin ekstrakt, dobro izmiksati. Brasno,pahuljice i prasak za pecivo dodati na to i umjestiti tjesto. Tjesto je malo ljepljivije nego “normalno” tjesto ali tako treba.
Za laksu obradu, tjesto ca. 1sat u frizideru ostaviti. 2/3 tjesta rasporediti preko dna posude za pecenje (moja je 21X21cm) ,oblom stranom kasike izravnati. Dzem preko toga rasporediti. Od ostatka tjesta se naprave mrvice (crumbs) i pospe se preko dzema ali tako da se punjenje vidi.
Na 180 stepeni ca. 30 minuta peci (zavisno od rerne).
Sacekati sa rezanjem dok se dobro ne ohladi. Kolac je malo meksi ali je gornja strana hrskava. Meni dobra kombinacija.
* u zavisnosti o slatkoci dzema moze se eksperimentisati po vlastitom nahodjenju sa kolicinom secera
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#34291 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#34292 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
kako za kogamoonca wrote:200gr secera- izgleda mi puno..
-
BJB
- Posts: 4599
- Joined: 16/10/2010 17:17
- Location: California
#34293 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ocisti malo prije slikanja barem..i vala ima neki stolic, gajba, nesto-neki sanduci, digni ovo na cemu kuhas ako nista zbog svojih ledja.Ramzess Veliki wrote:Kuhinja nije cemu, samo prirucna rernica i plinski reso ...
-
Zizi505
- Posts: 9330
- Joined: 25/04/2011 14:06
#34294 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Odličnoocendlerbing wrote:
-
John Cleese
- Posts: 42913
- Joined: 25/05/2010 18:30
#34295 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Fino bomecendlerbing wrote:
-
John Cleese
- Posts: 42913
- Joined: 25/05/2010 18:30
#34296 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Volim ja, samo me strah probatMunlajt wrote:Voli li neko?
Ko je brao gljive?
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#34298 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
ovo bez majoneze i kechapa ne prolazi...samsonsam wrote:uz kefir,kafu,caj, ma moze i sammoonca wrote:
e, tak moze. uz kefir..![]()
- cendlerbing
- Posts: 15622
- Joined: 17/08/2017 03:43
#34299 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
krkiiiiinsomnia78 wrote:
- jednonogi_Jack
- Posts: 2966
- Joined: 14/12/2005 21:21
#34300 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Miriše, života mi.cendlerbing wrote:
Odlično.



