Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#34251 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Tomahawk11 wrote:
Munlajt wrote:
Lisicarka s vrhnjem? :shock:
Što? Kako je ti pripremaš?

Još bolje je sa domaćim kajmakom.
..super--uz spagete.. :gladna:
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#34252 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

Tomahawk11 wrote:
Munlajt wrote:
Lisicarka s vrhnjem? :shock:
Što? Kako je ti pripremaš?

Još bolje je sa domaćim kajmakom.
Sa lukom izdinstam

Probat ću i sa kajmakom :thumbup:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#34253 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Tomahawk11 »

Munlajt wrote:
Tomahawk11 wrote:
Munlajt wrote:
Lisicarka s vrhnjem? :shock:
Što? Kako je ti pripremaš?

Još bolje je sa domaćim kajmakom.
Sa lukom izdinstam

Probat ću i sa kajmakom :thumbup:
Može i sa lukom :thumbup:
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#34254 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

Spanak s kiselinom

Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#34255 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

stakasa wrote:Spanak s kiselinom

Image
..mogao si to presjeci - da vidimo sta je .. :-D
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#34256 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

U pravu si. Sad je kasno, pojelo se
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#34257 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by adda_sa »

glass noodles sa piletinom i nekim wok povrcem...
Image
.. i za poslije :)
Image
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#34258 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

Tomahawk11 wrote:
mO k3 wrote:
Tomahawk11 wrote:Velahavle, jedu buđavo meso :mrgreen:
Mi se satrasmo ganjajući friško, oni zombije jedu :-?
Taj budj doprinosi da meso sazrije kroz te neke gljivice , da ne ulazimo u detalj ... osim toga taj budj ti je na masnoci prije nego sto idu na rostilj taj budj se odstrani
Svoj ti poso 8-) :D
bunk wrote:Jedu budjavo i jos zivo (rare) ,sto ti je zapad :lol:
Jesi vidio :nevjerujem: , imal' išta s tog zapada, a da valja :cry: :oops:
kako da nema...zapad nam je donio suzivot i demokratiju :roll:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#34259 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

opet dosla shakshuka na red ...ovaj put kao proba umjesto svjezeg paradajza ubacio ajvar pa je malo blijedo

Image

Image
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#34260 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

ispucani kolac sa dzemom i vrlo malo secera

Image

Image
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#34261 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

Opet koljenica

Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#34262 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

samsonsam wrote:ispucani kolac sa dzemom i vrlo malo secera



Image
e, tak moze. uz kefir.. :-) :-D
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 5157
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#34263 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by ¤ jelena ¤ »

Uh, dobre koljenice... :thumbup:

E, ovo bi mogla biti jaka konkurencija onom Grahu. :D :gladna:
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#34264 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

jedno pitanje nevezano za kuhanje

sta koristite da postavite slike , ja sam koristio klix ali ih ukinuse.... :D
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#34266 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Dori »

samsonsam, odlicno sve izgleda! :thumbup:
User avatar
Jolie
Posts: 526
Joined: 07/01/2011 14:26

#34267 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Jolie »

samsonsam wrote:ispucani kolac sa dzemom i vrlo malo secera

Image

Image
E za ovo bih recept molim lijepo,
nema kakvih dzemova nemam :-D
Zizi505
Posts: 9330
Joined: 25/04/2011 14:06

#34268 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Zizi505 »

banjaluka078 wrote:
mO k3 wrote:nam dva čovjeka koji imaju ovakve frižidere za Sazrijevanje mesa taj proces se zove dry aged . Tu igra ulogu temperatura i vlazina vazduha
Ovdje je isto važno kvaliteta mesa

Ah da ima u New Yorku mislim da se zove Wolfgang restoran potražite na YOU tube kako kod njih sazrijeva meso sa dobrim gljivicama okolo , u Evropi je zabranjeno taj način sazrijevanja osim u Švicarskoj
Dry aged odreske služi Mala stanica u BL.

Pravio se ajvar, pa se vatra iskoristila za poguziluke.

Image

Image

Image
Vrati me u djetinjstvo :eh:
User avatar
vazi
Posts: 8853
Joined: 07/04/2010 15:31

#34269 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vazi »

Maraschino wrote:Sta ti vidis na ovim velikim komadima koji stoje od 17.07.2017.god.? Ja ne vidim nikakvu budj niti da je noz radio.
Mozda pricas o drugoj vrsti i pripremi mesa. Ovo ide ovako.
Ovdje kilo kosta 70€

Ja ljetos uzela 2 entrcote da pocastim goste- jedan odusevljen, meso ko puter mehko, ukusno... drugom se nije svidjelo, jedva malo pojeo, sve prosarano bacio i td :lol:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18286
Joined: 11/02/2013 11:32

#34270 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Ramzess Veliki »

Blago vam se imate sastojaka ... :sad:

Ovo je bilo za nedjelju ...

Image
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18286
Joined: 11/02/2013 11:32

#34271 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Ramzess Veliki »

Kuhinja nije cemu, samo prirucna rernica i plinski reso ... :sad:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#34272 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

Ramzess Veliki wrote:Kuhinja nije cemu, samo prirucna rernica i plinski reso ... :sad:
i , gdje problem ??
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18286
Joined: 11/02/2013 11:32

#34273 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Ramzess Veliki »

mO k3 wrote:
Ramzess Veliki wrote:Kuhinja nije cemu, samo prirucna rernica i plinski reso ... :sad:
i , gdje problem ??
Pa mala mi rerna za burekaaaaa ..... :cry:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#34274 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

Ramzess Veliki wrote:
mO k3 wrote:
Ramzess Veliki wrote:Kuhinja nije cemu, samo prirucna rernica i plinski reso ... :sad:
i , gdje problem ??
Pa mala mi rerna za burekaaaaa ..... :cry:
:shock: to jeste .... e koji si baxuz :mrgreen:
mozda je i to rsazlog zasto nisi ozenjen ....
Post Reply