Sarajevo Taxi i Gras ce u petak blokirati grad zbog zahtjeva koji nisu ispunjeni prema njima.
sad jel istina ili nije..
Pa dobro znači kao i do sada ili...?NEOPLAN wrote:sto se tice Gras-a strajk pocinje u noci sa 15.tog na 16ti u ponoc, a nece biti potpune obustave saobracaja vec ce se raditi smanjenim kapacitetom. U funkciji ce biti oko 30% raspolozivih kapaciteta.
pa i sada ne vjerujem da gras radi sa vise od 40% kapaciteta..NEOPLAN wrote:sto se tice Gras-a strajk pocinje u noci sa 15.tog na 16ti u ponoc, a nece biti potpune obustave saobracaja vec ce se raditi smanjenim kapacitetom. U funkciji ce biti oko 30% raspolozivih kapaciteta.
NEOPLAN wrote:sto se tice Gras-a strajk pocinje u noci sa 15.tog na 16ti u ponoc, a nece biti potpune obustave saobracaja vec ce se raditi smanjenim kapacitetom. U funkciji ce biti oko 30% raspolozivih kapaciteta.
NEOPLAN wrote:sto se tice Gras-a strajk pocinje u noci sa 15.tog na 16ti u ponoc, a nece biti potpune obustave saobracaja vec ce se raditi smanjenim kapacitetom. U funkciji ce biti oko 30% raspolozivih kapaciteta.
O'zone wrote:Pa dobro znači kao i do sada ili...?NEOPLAN wrote:sto se tice Gras-a strajk pocinje u noci sa 15.tog na 16ti u ponoc, a nece biti potpune obustave saobracaja vec ce se raditi smanjenim kapacitetom. U funkciji ce biti oko 30% raspolozivih kapaciteta.
Kolego, niti ja nisam radnik GRAS-a, mada sam protiv njegove privatizacije, jer sam bio svjedok puno privatizacija (tačnije rečeno uništenja) takvih vitalnih preduzeća.NEOPLAN wrote:Prvo, ja ne radim u Grasu! A drugo, nek se bore ljudi, i treba da se bore za svoja prava, za sredstva za rad, za naknadu za rad, za zdravstveno osiguranje, i za ono najvaznije, da se makne sljam iz firme sto se "sljego" u Gras sve ove godine. Neko rece gore da imaju muda ko Avazov toranj, da su nam bogdo svima takva muda pa da ovu drzavu dovedemo u red. Jbt pa samo kod nas ima da das covjeku poluraspadnut autobus da vozi ljude i jos mu ne platis za to, i kad se covjek zali i buni na kraju on kriv i ne valja i sva galama na njega.....
Dali to znaci da Sokolje dobija one losije minibuseNEOPLAN wrote:ok slazem se s tobom, al hajmo onda u srz problema: zasto su ti ljudi drsk, bezobrazni, arogantni? Pogledajmo recimo vozaca busa gb 854, da ga ne imenujem I. J. novi MAN, sigurno vozilo, udobno, pouzdano, i covjek UVIJEK nasmijan, ljubazan, kulturan.
Pogledajmo sad nekog ko vozi onaj minibus za Sokolje, poluraspadnuto vozilo, otkazuje svako malo, i pritisak mu je u glavi non stop, sta ako, sta ako, sta ako, hocel ko stradat, i najmanje sto mu treba je da ga neko napadne zato sto zaboga ne moze s kozom u minibus. I kakav ce taj covjek biti? Nervozan, naravno.
Dalje, nikad nisam cuo da je neko imao problem sa "neljubaznim kabadahijama", tj revizorima, a da je pri tome imao urednu voznu kartu. Kad udjes u vozilo bez karte svjesno prihvatas da budes izbacen u slucaju kontrole. E sad poto smo mi stoka narod mi nismo nauceni na kulturu, onaj ko se kulturno ponasa za nas narod je papak, i kako ces se ti onda postaviti prema takvim ljudima nego kabadahijski i drsko.
Ne branim nikog, svakakvih ljudi ima al ne moze se tako generalisati slika o 1500 ljudi zbog toga sto je neko ovakav ili onakav.
Ovo je upuceno na pogresnu adresu, a koja je prava razmisli malo(hint:ko im je gazda).sheilak wrote:![]()
Inace, NEOPLAN, fakat niste normalni. samo da racunate s tim da ce ovo imati posljedice i da vam nece proci kao proslih puta. pa, hebote, vi kao reketari, parola vam je izgleda ne platite li nam...
Izvini ali to nije naknada da rad to je nerealno i nezasluzeno visoka plata s obzirom na opste stanje u drzavi i prosjecnu platu radnika u proizvodnim i usluznim djelatnostima.NEOPLAN wrote: za naknadu za rad, za zdravstveno osiguranje.....
I mene zanima to. Pitam dispečera za autobus, on meni sa visine da trebam vidjeti da li ima kakva obavijest, ako nema, da nemam zašto pitati, jer ima red vožnje.... (naravno, ništa lijepim tonom).NEOPLAN wrote:ok slazem se s tobom, al hajmo onda u srz problema: zasto su ti ljudi drsk, bezobrazni, arogantni?
Zar smiju toliko smanjiti?NEOPLAN wrote:sto se tice Gras-a strajk pocinje u noci sa 15.tog na 16ti u ponoc, a nece biti potpune obustave saobracaja vec ce se raditi smanjenim kapacitetom. U funkciji ce biti oko 30% raspolozivih kapaciteta.
mislis 30% od 70%? jer tokom zadnje godine, ako ne i duze, vozite zapravo smanjenim kapacitetom.NEOPLAN wrote:30 % raspolozivih kapaciteta, tj ovoga sad. E sad kakva ce organizacija toga svega biti zaista ne znam.
Dosta ljudi radi u usluznim djelatnostima gradjana, od naplacivaca parkinga do postara i samo GRAS-ove sofere, dispecere i revizore svako malo namlate ti isti gradjani. Nije to ni losa sreca ni slucajnost...The Realist wrote:I mene zanima to. Pitam dispečera za autobus, on meni sa visine da trebam vidjeti da li ima kakva obavijest, ako nema, da nemam zašto pitati, jer ima red vožnje.... (naravno, ništa lijepim tonom).NEOPLAN wrote:ok slazem se s tobom, al hajmo onda u srz problema: zasto su ti ljudi drsk, bezobrazni, arogantni?
Koga on pravi budalom?
Draga moja neoplan, kad cijene mjesecnih/godisnjih karata budu NORMALNE onda ce narod placati karte.NEOPLAN wrote:zato sto nemaju razloga da ih mlate jer u svim ostalim usluznim i neusluznim djelatnostima gradjani klepnu usima i plate uslugu, samo se u gradskom prijevozu svercaju i dolaze u konflikte kad se trazi placanje karte ili ne lomljenjje inventara vozila.
A to ko hoce da strajkuje, ne znam... Ima i nasih a i onih a-da-no na obje strane...
U proteklom periodu gras je vozio i vozi smanjeniim kapacitetom ne zato sto tako hoce vec su prisiljeni na to losim stanjem u voznom parku. Mada se u zadnje vrijeme stanje popravlja jer je remontovano desetak autobusa od kojih su neki dobili kompletan remont i jace kamionske motore. Takodjer su i nabavljeni minibusi, tako da stvari polako idu na bolje. Ovih dana traba biti kompletiran remont jos jednog zglobnog autobusa.
I na kraju po hiljaditi put, NE RADIM U GRASU! Jednostavno me zanima svijet prevoznika i istrazujem malo desavanja, a u grasu imam vise bliskih izvora.
http://www.cumtd.com/riding/faresandpassesAnnual Pass
For $60, you can buy a non-transferable annual pass. All annual passes start on the first day of the month and are good for 12 months of unlimited travel on MTD. You may purchase an annual pass at the Illinois Terminal. A picture will be taken for your pass at no charge. In addition to cash, Visa, MasterCard and Discover are accepted.