Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
drugi_profil
Posts: 1273
Joined: 06/03/2013 19:29

#3426 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by drugi_profil »

jeza u ledja wrote:baj d vej:
ZURICH – FIFA says a seeding system will be in place for the World Cup playoffs in the European zone, ensuring the four highest-ranked qualifiers will be kept apart in the draw on Oct. 21.
al ne pise koji je siding sistem. :D ali pretpostavljam da se radi o fifa rankingu.

sto bi trenutno znacilo:

hrvatska
rusija
(bih)
grcka
francuska
---------------------
madjarska
albanija
bugarska
austrija

engleska je trenutno najgora drugoplasirana, ali bili bi izmedju rusije i hrvatske na ovoj listi. znaci mi bi bili treci ili cetvrti u plejoffu, trenutno, znaci medju nosiocima.
Trebalo mi je par minuta da skontam da pricate o barazu.
Batalite tu pricu. Baraz je sad neuspjeh. Ako Slovake ne mozemo dobiti bar jednom i ako ne mozemo rutinski pobijediti ove male ekipe, nije nam ni mjesto u Brazilu.
User avatar
Herr Flick
Posts: 9092
Joined: 02/04/2012 13:00

#3427 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Herr Flick »

Sarajevo1946 wrote:Joj koja kod nas vlada mržnja prema Izraelu, ovo je nevjerovatno :lol:

Ne gotivim ni ja njihovu politiku i to, ali mi smiješno fudbal uvoditi u sve to, jer apsolutno nikakvu ulogu ne igraju u fudbalu.
Kad Ronaldo nije htio mjenjat dres sa Izraelcem u kvalama,sve ti je jasno :D :D
popokatepetl_com
Posts: 1097
Joined: 28/10/2012 12:43

#3428 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by popokatepetl_com »

KvaziExpert wrote:
Sarajevo1946 wrote:Joj koja kod nas vlada mržnja prema Izraelu, ovo je nevjerovatno :lol:

Ne gotivim ni ja njihovu politiku i to, ali mi smiješno fudbal uvoditi u sve to, jer apsolutno nikakvu ulogu ne igraju u fudbalu.
Na osnovu cega su oni uopce uvrsteni u evropske zemlje, ako ne iz politickih razloga?
Mozda zato sto bi izvan terena (a mozda i na terenu samom) bilo ratno stanje na utakmicama sa reprezentacijama bliskog istoka, teroristicki napadi itd itd...Odluka da Izrael nastupa u Evropskim takmicenjima je odlicna. Ne igraju utakmice kvalifikacija sa Arapima, a zbog prejake konkuerncije u Evropskoj zoni kvalifikacija ne mogu se sa istima susresti ni na svjetksom prvenstvu.


Ta prica o Izraelu kao nekom bitnom faktoru kojeg sudija navodno ne smije ostetiti je presmijesna, koji su to oni k.... u fudbalu? Nemaju nikakve sanse da se plasiraju na neko veliko takmicenje, preslabi su.
Last edited by popokatepetl_com on 18/06/2013 11:38, edited 2 times in total.
drugi_profil
Posts: 1273
Joined: 06/03/2013 19:29

#3429 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by drugi_profil »

Hocete li to politiku i ovdje prosipati?
Izraelska politika je takva kakva jeste, mozda je pogresna i losa a mozda je i jedina koja im omogucuje opstanak tamo.
To je spirala nasilja u kojoj niko nije nevin. Ono sto su arapi radili izraelcima provociralo je reakcije i obratno.
Jedino sto su tu Izraelci sa jakim ledjima pa izgleda da sve polazi od njih. Istina je da jesu za dosta toga sami krivi, ali ja bih volio da je i ova Bosna ko Izrael pa kad ti neko pljune na granicu, ti ga odmah bombardujes.... jah.

E mozemo li sad iz teme o BH repki iskljuciti politiku?
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8315
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#3430 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Idemedosumom »

drugi_profil wrote:Hocete li to politiku i ovdje prosipati?
Izraelska politika je takva kakva jeste, mozda je pogresna i losa a mozda je i jedina koja im omogucuje opstanak tamo.
To je spirala nasilja u kojoj niko nije nevin. Ono sto su arapi radili izraelcima provociralo je reakcije i obratno.
Jedino sto su tu Izraelci sa jakim ledjima pa izgleda da sve polazi od njih. Istina je da jesu za dosta toga sami krivi, ali ja bih volio da je i ova Bosna ko Izrael pa kad ti neko pljune na granicu, ti ga odmah bombardujes.... jah.

E mozemo li sad iz teme o BH repki iskljuciti politiku?
Uh ma nemoj? Kritikujes raju sto "prosipa" politiku ovdje, pa odmah u nastavku i ti sam o politici? Ti si svoje misljenje iznio i sad dosta?

Volio da mi budemo poput Izraela? Pa nama je malo falilo da budemo poput Palestine a ti bi da nas guras u drustvo okupatora?

Najbolje neka admin pobrise sve postove u vezi s ovim.

:bih:
drugi_profil
Posts: 1273
Joined: 06/03/2013 19:29

#3431 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by drugi_profil »

Ne nego sam iznio istorijsku cinjenicu da tamo niko nije nevin.
Isto tako bih volio da smo vojno superiorna drzava sa jakim saveznikom.

Ili se ne slazes sa tim?
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8315
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#3432 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Idemedosumom »

Historiju pisu pobjednici, tako da sve te cinjenice koje navodis su ustvari subjektivna viđenja.

A bilo bi dobro da imamo neku velesilu koja ce nas gurat, ili jos bolje, da sami postanemo velesila.

Nego sad ozbiljno hajmo se vratit temi :roll:

Ja imam neki los predosjecaj da kad se aBd kvalifikujemo za SP, da ce nas tamo zapast grupa smrti :-)
drugi_profil
Posts: 1273
Joined: 06/03/2013 19:29

#3433 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by drugi_profil »

Idemedosumom wrote:Historiju pisu pobjednici, tako da sve te cinjenice koji navodis su ustvari subjektivna viđenja.

A bilo bi dobro da imamo neku velesilu koja ce nas gurat, ili jos bolje, da sami postanemo velesila.

Nego sad ozbiljno hajmo se vratit temi :roll:

Ja imam neki los predosjecaj da kad se aBd kvalifikujemo za SP, da ce nas tamo zapast grupa smrti :-)
Nisi me skonto, ali nema veze.

Sto se tice SP. Prvo da zavrsimo kvalifikacije kao najuspjesnija ekipa. :D
zasto ne 28 bodova i gol razlika +30 8-)
Valjda ce i Holandija negdje nerijeseno odigrati....
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#3434 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Zatamnjena stakla »

ABd kada odemo na SP, svi će nas se bojat' i biće im prpa protiv nas igrat'. U to sam 100% siguran.
Prije svega volio bi' francuze mamu im j*ebem pa onda italijane :mrgreen:
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8315
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#3435 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Idemedosumom »

Ja bi vise volio da doguramo do 1/4 ili 1/2 finala :sretan: nego da budemo najefikasniji u kvalifikacijama.

Kako cemo kroz kvalifikacije nije toliko bitno, bitno je proci, pa makar to bilo kroz baraz ili kao najneefikasnija prvoplasirana ekipa :bih:
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#3436 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by JoseMujica »

Sorel wrote:ABd kada odemo na SP, svi će nas se bojat' i biće im prpa protiv nas igrat'. U to sam 100% siguran.
Prije svega volio bi' francuze mamu im j*ebem pa onda italijane :mrgreen:
nemoj talijane života ti...nije da ih se plašim nego ko bi gledo tu patnju
User avatar
Kemal Malovčić
Posts: 9090
Joined: 19/03/2012 01:03

#3437 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Kemal Malovčić »

u prvom šimširu na ždrijebetu za svjecko pervenstvo
mi španija brazil i ostali giganti
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#3438 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by JoseMujica »

Pape obrigado! (eto ako nije Portugalski bio)
User avatar
luckylaka
Posts: 26226
Joined: 15/01/2010 06:28

#3439 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by luckylaka »

Sorel wrote:ABd kada odemo na SP, svi će nas se bojat' i biće im prpa protiv nas igrat'. U to sam 100% siguran.
Prije svega volio bi' francuze mamu im j*ebem pa onda italijane :mrgreen:
Onako od mene samo da odemo na S.P.pa tamo kako god da prodjemo.Nerealno je ocekivati od nas neka cuda posto vidim da neki vec predvidjaju 1/2.Bitano je biti u Brazilu ako jos nekog pobijedimo :thumbup: :thumbup: :bih:
User avatar
ledeni_caj
Posts: 2834
Joined: 14/01/2011 18:21

#3440 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by ledeni_caj »

OK je realnost kao furati, ali cuj nikoga dobiti, pa nece Brasil, Spanija i njemacka jedine repke na prvenstvu biti pa da su nam sanse nikakve. :-)
User avatar
lazni liberal
Posts: 1177
Joined: 23/05/2013 22:47

#3441 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by lazni liberal »

ledeni_caj wrote:OK je realnost kao furati, ali cuj nikoga dobiti, pa nece Brasil, Spanija i njemacka jedine repke na prvenstvu biti pa da su nam sanse nikakve. :-)
Bice nekoliko totalno slabih reprezentacija koje svako moze da dobije, onda ce biti ovi favoriti Nemacka, Spanija, Brazil, Argentina, Holandija, Italija, Portugal a svi ostali ce uglavnom biti reprezentacije pribliznog kvaliteta kao Bosna i na to da li ce ostvariti dobar rezultat ce uticati forma, sreca, taktika, motivacija, atmosfera u timu, rezultat prve utakmice i jos mnogo drugih stvari.
Rob_Atl
Posts: 6008
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#3442 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Rob_Atl »

Treba samo da nam se podudari dobar zdrijeb, i recimo u 1/4 finalu se sastanu brazil-njemacka, spanija-italija , a mi protiv iznenadjenja nekog USA recimo, i ostali par argentina-engleska polufinale brazil italija , bosna-engleska i onda je lako poslije toga :D
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#3443 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by MOSALJOZE »

Kad već spominjete grupe za Brazil i favorite danas gledam Australiju kako prodjoše na SP.Igrali protiv Iraka,i to je patnja utakmica.Uzbekistan igra u barazu.Kad bi npr izvukli u grupi Uzbekistan,iz Afrike Etijopiju,Ganu,Kongo,Nigeriju,Alzir,Libiju mi bi sigurno prošli grupu.To su reprezentacije koje su zasigurno iza nas po kvaliteti.Sve zavisi ako se izvlačenje potrefi.Nek dobijemo i Argentinu i mozemo komotno proći,ali sad treba završit prvo Slovake pa onda ....
User avatar
luckylaka
Posts: 26226
Joined: 15/01/2010 06:28

#3444 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by luckylaka »

ledeni_caj wrote:OK je realnost kao furati, ali cuj nikoga dobiti, pa nece Brasil, Spanija i njemacka jedine repke na prvenstvu biti pa da su nam sanse nikakve. :-)
Ako si mislio na moj post nisam ni napisao da necemo nikoga dobiti ali da je nerealno ocekivati tako neko 1/2.Daj boze :bih:
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8315
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#3445 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Idemedosumom »

lucky je vjerovatno mislio na mene. Nisam ja predviđao 1/2 finale vec iznio svoju zelju, u smislu, više bih volio da svaku tekmu s 1:0 dobijemo al da daleko doguramo, nego da sve redom kosimo 5-6:0 al prije knockout faze da ispadnemo.
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#3446 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Zatamnjena stakla »

U grupnoj fazi očekujem pobjedu i dva zajebana remija protiv italijana i francuza.
User avatar
luckylaka
Posts: 26226
Joined: 15/01/2010 06:28

#3447 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by luckylaka »

Idemedosumom wrote:lucky je vjerovatno mislio na mene. Nisam ja predviđao 1/2 finale vec iznio svoju zelju, u smislu, više bih volio da svaku tekmu s 1:0 dobijemo al da daleko doguramo, nego da sve redom kosimo 5-6:0 al prije knockout faze da ispadnemo.
Ma zelje su jedno,nego hajde da prvo rijesimo ovo sa Slovacima da se ipak osiguramo za S.P. a poslije sta nam Bog dragi da :bih:
Rob_Atl
Posts: 6008
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#3448 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Rob_Atl »

Sorel wrote:U grupnoj fazi očekujem pobjedu i dva zajebana remija protiv italijana i francuza.
Nece biti vise od dva tima iz evrope u grupi
User avatar
Logovan
Posts: 102823
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#3449 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Logovan »

Idemedosumom wrote:Ja bi vise volio da doguramo do 1/4 ili 1/2 finala :sretan: nego da budemo najefikasniji u kvalifikacijama.

Kako cemo kroz kvalifikacije nije toliko bitno, bitno je proci, pa makar to bilo kroz baraz ili kao najneefikasnija prvoplasirana ekipa :bih:
Isto mišljenje. :thumbup:

Samo ovo drugo... :-) Nemoj baraž Boga ti. :roll: :lol:
User avatar
DonVito
Posts: 3333
Joined: 24/10/2012 00:21
Location: Nápoles

#3450 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by DonVito »

Od tekme do tekme.



Pape hvala ti.
Post Reply