Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
ZURICH – FIFA says a seeding system will be in place for the World Cup playoffs in the European zone, ensuring the four highest-ranked qualifiers will be kept apart in the draw on Oct. 21.
al ne pise koji je siding sistem. ali pretpostavljam da se radi o fifa rankingu.
sto bi trenutno znacilo:
hrvatska
rusija
(bih)
grcka
francuska
---------------------
madjarska
albanija
bugarska
austrija
engleska je trenutno najgora drugoplasirana, ali bili bi izmedju rusije i hrvatske na ovoj listi. znaci mi bi bili treci ili cetvrti u plejoffu, trenutno, znaci medju nosiocima.
Trebalo mi je par minuta da skontam da pricate o barazu.
Batalite tu pricu. Baraz je sad neuspjeh. Ako Slovake ne mozemo dobiti bar jednom i ako ne mozemo rutinski pobijediti ove male ekipe, nije nam ni mjesto u Brazilu.
Sarajevo1946 wrote:Joj koja kod nas vlada mržnja prema Izraelu, ovo je nevjerovatno
Ne gotivim ni ja njihovu politiku i to, ali mi smiješno fudbal uvoditi u sve to, jer apsolutno nikakvu ulogu ne igraju u fudbalu.
Na osnovu cega su oni uopce uvrsteni u evropske zemlje, ako ne iz politickih razloga?
Mozda zato sto bi izvan terena (a mozda i na terenu samom) bilo ratno stanje na utakmicama sa reprezentacijama bliskog istoka, teroristicki napadi itd itd...Odluka da Izrael nastupa u Evropskim takmicenjima je odlicna. Ne igraju utakmice kvalifikacija sa Arapima, a zbog prejake konkuerncije u Evropskoj zoni kvalifikacija ne mogu se sa istima susresti ni na svjetksom prvenstvu.
Ta prica o Izraelu kao nekom bitnom faktoru kojeg sudija navodno ne smije ostetiti je presmijesna, koji su to oni k.... u fudbalu? Nemaju nikakve sanse da se plasiraju na neko veliko takmicenje, preslabi su.
Last edited by popokatepetl_com on 18/06/2013 11:38, edited 2 times in total.
Hocete li to politiku i ovdje prosipati?
Izraelska politika je takva kakva jeste, mozda je pogresna i losa a mozda je i jedina koja im omogucuje opstanak tamo.
To je spirala nasilja u kojoj niko nije nevin. Ono sto su arapi radili izraelcima provociralo je reakcije i obratno.
Jedino sto su tu Izraelci sa jakim ledjima pa izgleda da sve polazi od njih. Istina je da jesu za dosta toga sami krivi, ali ja bih volio da je i ova Bosna ko Izrael pa kad ti neko pljune na granicu, ti ga odmah bombardujes.... jah.
E mozemo li sad iz teme o BH repki iskljuciti politiku?
drugi_profil wrote:Hocete li to politiku i ovdje prosipati?
Izraelska politika je takva kakva jeste, mozda je pogresna i losa a mozda je i jedina koja im omogucuje opstanak tamo.
To je spirala nasilja u kojoj niko nije nevin. Ono sto su arapi radili izraelcima provociralo je reakcije i obratno.
Jedino sto su tu Izraelci sa jakim ledjima pa izgleda da sve polazi od njih. Istina je da jesu za dosta toga sami krivi, ali ja bih volio da je i ova Bosna ko Izrael pa kad ti neko pljune na granicu, ti ga odmah bombardujes.... jah.
E mozemo li sad iz teme o BH repki iskljuciti politiku?
Uh ma nemoj? Kritikujes raju sto "prosipa" politiku ovdje, pa odmah u nastavku i ti sam o politici? Ti si svoje misljenje iznio i sad dosta?
Volio da mi budemo poput Izraela? Pa nama je malo falilo da budemo poput Palestine a ti bi da nas guras u drustvo okupatora?
Najbolje neka admin pobrise sve postove u vezi s ovim.
Idemedosumom wrote:Historiju pisu pobjednici, tako da sve te cinjenice koji navodis su ustvari subjektivna viđenja.
A bilo bi dobro da imamo neku velesilu koja ce nas gurat, ili jos bolje, da sami postanemo velesila.
Nego sad ozbiljno hajmo se vratit temi
Ja imam neki los predosjecaj da kad se aBd kvalifikujemo za SP, da ce nas tamo zapast grupa smrti
Nisi me skonto, ali nema veze.
Sto se tice SP. Prvo da zavrsimo kvalifikacije kao najuspjesnija ekipa.
zasto ne 28 bodova i gol razlika +30
Valjda ce i Holandija negdje nerijeseno odigrati....
ABd kada odemo na SP, svi će nas se bojat' i biće im prpa protiv nas igrat'. U to sam 100% siguran.
Prije svega volio bi' francuze mamu im j*ebem pa onda italijane
Sorel wrote:ABd kada odemo na SP, svi će nas se bojat' i biće im prpa protiv nas igrat'. U to sam 100% siguran.
Prije svega volio bi' francuze mamu im j*ebem pa onda italijane
nemoj talijane života ti...nije da ih se plašim nego ko bi gledo tu patnju
Sorel wrote:ABd kada odemo na SP, svi će nas se bojat' i biće im prpa protiv nas igrat'. U to sam 100% siguran.
Prije svega volio bi' francuze mamu im j*ebem pa onda italijane
Onako od mene samo da odemo na S.P.pa tamo kako god da prodjemo.Nerealno je ocekivati od nas neka cuda posto vidim da neki vec predvidjaju 1/2.Bitano je biti u Brazilu ako jos nekog pobijedimo
ledeni_caj wrote:OK je realnost kao furati, ali cuj nikoga dobiti, pa nece Brasil, Spanija i njemacka jedine repke na prvenstvu biti pa da su nam sanse nikakve.
Bice nekoliko totalno slabih reprezentacija koje svako moze da dobije, onda ce biti ovi favoriti Nemacka, Spanija, Brazil, Argentina, Holandija, Italija, Portugal a svi ostali ce uglavnom biti reprezentacije pribliznog kvaliteta kao Bosna i na to da li ce ostvariti dobar rezultat ce uticati forma, sreca, taktika, motivacija, atmosfera u timu, rezultat prve utakmice i jos mnogo drugih stvari.
Treba samo da nam se podudari dobar zdrijeb, i recimo u 1/4 finalu se sastanu brazil-njemacka, spanija-italija , a mi protiv iznenadjenja nekog USA recimo, i ostali par argentina-engleska polufinale brazil italija , bosna-engleska i onda je lako poslije toga
Kad već spominjete grupe za Brazil i favorite danas gledam Australiju kako prodjoše na SP.Igrali protiv Iraka,i to je patnja utakmica.Uzbekistan igra u barazu.Kad bi npr izvukli u grupi Uzbekistan,iz Afrike Etijopiju,Ganu,Kongo,Nigeriju,Alzir,Libiju mi bi sigurno prošli grupu.To su reprezentacije koje su zasigurno iza nas po kvaliteti.Sve zavisi ako se izvlačenje potrefi.Nek dobijemo i Argentinu i mozemo komotno proći,ali sad treba završit prvo Slovake pa onda ....
ledeni_caj wrote:OK je realnost kao furati, ali cuj nikoga dobiti, pa nece Brasil, Spanija i njemacka jedine repke na prvenstvu biti pa da su nam sanse nikakve.
Ako si mislio na moj post nisam ni napisao da necemo nikoga dobiti ali da je nerealno ocekivati tako neko 1/2.Daj boze
lucky je vjerovatno mislio na mene. Nisam ja predviđao 1/2 finale vec iznio svoju zelju, u smislu, više bih volio da svaku tekmu s 1:0 dobijemo al da daleko doguramo, nego da sve redom kosimo 5-6:0 al prije knockout faze da ispadnemo.
Idemedosumom wrote:lucky je vjerovatno mislio na mene. Nisam ja predviđao 1/2 finale vec iznio svoju zelju, u smislu, više bih volio da svaku tekmu s 1:0 dobijemo al da daleko doguramo, nego da sve redom kosimo 5-6:0 al prije knockout faze da ispadnemo.
Ma zelje su jedno,nego hajde da prvo rijesimo ovo sa Slovacima da se ipak osiguramo za S.P. a poslije sta nam Bog dragi da