Milorad Dodik ALL ABOUT

Locked
User avatar
bijelo_dugme
Posts: 1991
Joined: 06/06/2007 23:13
Location: Dodik's Democratic Republic of Srpska (DDRS)

#3426 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by bijelo_dugme »

mmostar wrote:
dallton wrote:[quote="mmostar"
ovako strani izvori kazu (nisam ja nemojte mene kritikovati):
republika srpska = etnicko ciscenje, genocid, konclogori
srbija = etnicko ciscenje, kosovo, ratovi, bradati cetnici
:D
sta li je zajednicko za dva gore navedena pojma? :roll:
Ima stranih izvora koji i ovako kažu:"Afganistan,Bosna,Čečenija,Kosovo,islamski fundamentalizam,radikalni islamski terorizam,vehabije,selefije....

Mislim da vi imate vise zajedno sa Afganistanom, Cecenijom itd dalje nek mi. Nismo mi evropski fundamentalisti nego ste to vi.

U kojim drzavama vjerske vodje prijete ratom? Samo u Srbiji, Iranu, Afganistanu i slicne drzave.
U kojim drzavama se slave teroristicki napadi, etnicko ciscenje i genocid? Samo u Srbiji, Iranu, Afganistanu i slicne drzave.

A da ne zaboravimo ko je bio Seseljov jaran, ili koji je narod slavio teroristicki napad 11. septembra 2001. :run:
Vi ste evropski talibani i po tome ste i poznati :lol:
Last edited by bijelo_dugme on 01/04/2009 15:00, edited 1 time in total.
mmostar
Posts: 518
Joined: 14/01/2009 13:51

#3427 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mmostar »

bijelo_dugme wrote:
mmostar wrote:
dallton wrote:[quote="mmostar"
ovako strani izvori kazu (nisam ja nemojte mene kritikovati):
republika srpska = etnicko ciscenje, genocid, konclogori
srbija = etnicko ciscenje, kosovo, ratovi, bradati cetnici
:D
sta li je zajednicko za dva gore navedena pojma? :roll:
Ima stranih izvora koji i ovako kažu:"Afganistan,Bosna,Čečenija,Kosovo,islamski fundamentalizam,radikalni islamski terorizam,vehabije,selefije....

Mislim da vi imate vise zajedno sa Afganistanom, Cecenijom itd dalje nek mi. Nismo mi evropski fundamentalisti nego ste to vi.

U kojim drzavama vjerske vodje prijete ratom? Samo u Srbiji, Iranu, Afganistanu i slicne drzave.

A da ne zaboravimo ko je bio Seseljov jaran, ili koji je narod slavio teroristicki napad 11. septembra 2001. :run:
Ko je slavio "11.septembar"?
mmostar
Posts: 518
Joined: 14/01/2009 13:51

#3428 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mmostar »

Ma, ja, al nema presuda, to hebe stvar :([/quote]jbga,nekad se mora presuditi na licu mjesta :D[/quote]Upravo tako, bravo.... Presuda na licu mesta svima kji čitaju i propagiraju smeće od sudskih presuda :dance:

slažeš se? Ja sam za[/quote]Ja nisam
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#3429 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by KatarinaKosaca »

Da, 100% zagra bih najebo.
Većina Srba
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#3430 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by KatarinaKosaca »

mmostar wrote:Ma, ja, al nema presuda, to hebe stvar :(
jbga,nekad se mora presuditi na licu mjesta :D[/quote]Upravo tako, bravo.... Presuda na licu mesta svima kji čitaju i propagiraju smeće od sudskih presuda :dance:

slažeš se? Ja sam za[/quote]Ja nisam[/quote]


E, hebi ga, nikad vam ugodit
User avatar
bijelo_dugme
Posts: 1991
Joined: 06/06/2007 23:13
Location: Dodik's Democratic Republic of Srpska (DDRS)

#3431 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by bijelo_dugme »

mmostar wrote:
bijelo_dugme wrote:
mmostar wrote:Ko je slavio "11.septembar"?
Talibanci, islamisticki fundamentalisti, Srbi, Sadam Husein i kompanija.
mmostar
Posts: 518
Joined: 14/01/2009 13:51

#3432 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mmostar »

KatarinaKosaca wrote:
Da, 100% zagra bih najebo.
Većina Srba
Odkud ti to?Ne vjerujem da je iko normalan slavio(da je napadnuta "bijela kuća" ok).Ovako,niti mi je drago a i zaspalo se bez problema
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#3433 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by KatarinaKosaca »

Odkud ti to
Sanjala :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
bijelo_dugme
Posts: 1991
Joined: 06/06/2007 23:13
Location: Dodik's Democratic Republic of Srpska (DDRS)

#3434 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by bijelo_dugme »

mmostar wrote:
KatarinaKosaca wrote:
Da, 100% zagra bih najebo.
Većina Srba
Odkud ti to?Ne vjerujem da je iko normalan slavio(da je napadnuta "bijela kuća" ok).Ovako,niti mi je drago a i zaspalo se bez problema
Pa, nebi reko ni da je srpski narod normalan, ako je po vas normalno slaviti etnicko ciscenje, genocid, silovanja itd sto nebi po vasim bilo "normalno" slaviti teroristicki napad u americi. Cast izuzecima ali nebi reko da ih ima puno kad vidim kakve stranke vas vode...
mmostar
Posts: 518
Joined: 14/01/2009 13:51

#3435 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mmostar »

Jbga,počelo se vrijeđati Pozdrav
User avatar
bijelo_dugme
Posts: 1991
Joined: 06/06/2007 23:13
Location: Dodik's Democratic Republic of Srpska (DDRS)

#3436 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by bijelo_dugme »

mmostar wrote:Jbga,počelo se vrijeđati Pozdrav
Sto odmah vrijedjane? Ti kazes da smo mi bosnjaci isti talibanci a ja tebi fino pokazem da su cetnici ko talibanci i ti se odmah naljuti.

Ej jebiga ako cemo tako...
User avatar
nuernberg
Posts: 403
Joined: 27/01/2009 14:49
Location: U trezoru tvoje banke

#3437 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by nuernberg »

pici wrote:
Kneževina Srpska zaista dobro zvuči kao prvotravanjaska šala.
toooooo KNEŽE DodiČeeee !!!!!!!Image

samo da se znade...u feudalizmu su bili vlastela i kmetovi....treba se samo zdogovotiti koce biti ko Image



a možda se aludira na na Kneževinu Monako Image

Srpska Vojska Interneta

Po osnovnim nacelima, Srpska Vojska Interneta (SVI) je gradjanska, nezavisna i odbrambeno-zastitna organizacija svih srpskih hakerskih grupa (u daljem tekstu "hajduckih ceta") i veceg broja srpskih korisnika Interneta spremnih da se amaterski bave hakerizmom ili propagandnim delovanjem.
Nasa Vojska je masovna organizacija, ciju osnovu cine njeni clanovi, koji se dele u dve grupe, i to: regrute i rezerviste. Regruti su aktivan sloj clanova, i oni mogu, prema zaslugama, biti unapredjeni u porucnike, majore, pukovnike i djenerale, a njihovo delovanje, kao i delovanje svakog regruta ili rezerviste, zasticeno je i priznato od strane Vojske. Rezervisti mogu, takodje prema zaslugama, biti unapredjeni u hajduke, dok regruti mogu biti unapredjeni u harambase, sto su formalna odlikovanja.

Pored svega spomenutog, svi subjekti u Vojsci su obavezni da kao raspoznavajuci znak koriste Grb ili animaciju SVI-a

Napomenuli bi da pozivamo sve vlasnike i webmastere srpskih sajtova koje zele da stanu pod pokroviteljstvo SVI-a, da na glavnu stranicu svog sajta postave Grb Vojske... < nastavak>

Vojska je, u okviru svojih osnovnih aktivnosti, raspisala dva konkursa, i to:


Profil

Vojska je dobila i zvanicnu podrsku od srpskog
rodoljuba Kapetana Dragana.
1. Konkurs za nove oficire SVI-a - U koliko ste rezervista u Vojsci, a zelite postati hajduk, regrut ili oficir, imate puno pravo da nas kontaktirate kako bi Vam zelju uslisili! Nasa dobro poznata e-mail adresa je [email protected].

2. Konkurs za sponzora izdavacke delatnosti Vojske - Ovaj konkurs je stalan. Vojska ima nameru da se bavi i izdavackom delatnoscu, sa zeljom da nase ljude sire upozna sa Internet tehnologijom. Ali, Vojska za tako nesto nema ni osnovnih sredstava, pa zato i obavljamo ovaj konkurs kako bi se svi sponzori i donatori javili i kako bi na najbolji nacin pomogli svoju zemlju i njene gradjane.
Raspisan je i specijalni konkurs za clanstvo u Generalni Komitet SVI-a. Pravo da bude biran za clana Komiteta ima svaki regrut u SVI-u. U slucaju da se zelite kandidovati za clana Komiteta pisite na e-mail adresu [email protected].


Mozete nas kontaktirati na sledece e-mailove:
Narodni Djeneralstab SVI-a - [email protected]
Generalni Komitet (GK) SVI-a - [email protected]

Ostale Vaznije e-mail adrese - [email protected]
- [email protected]

ImageImage
buhahaha ti si moj idol :)
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#3438 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

evo dodinog pekinezera koji laje da bi se predstavio kao sar-planinac
Rajko Vasić / pressVasić: "Čavić je član sekte stranih ambasada" / "Kakav Gregorian i božja mater?!"02. 04. 2009. • 08:23Vijesti / Politika *** SPAM *** - Izvršni sekretar SNSD-a Rajko Vasić kaže da je lider Demokratske partije Dragan Čavić propali predsjednik i član sekte stranih ambasadora, koji je opsjednut SNSD-om! Odgovarajući na Čavićeve tvrdnje u jučerašnjem intervjuu "Pressu RS" da je SNSD sekta, Vasić kaže da "propali predsjednik" može da vrijeđa SNSD do mile volje, jer snagu političkih partija verifikuju birači.
"Zovi me loncem, al` me ne udri kocem! Može on da nas naziva sektom. Posljednja istraživanja javnog mnjenja pokazuju da SNSD uživa podršku 83,7 odsto biračkog tijela u RS. Istovremeno, na pitanje "kojem političaru najviše vjerujete" samo 1,7 posto ispitanika je zaokružilo Čavića. Mladen Bosić ima 2,7 posto, što znači da je Čavić toliko jadan da ga šije i Bosić! To najbolje pokazuje ko je sekta, a ko uživa podršku birača u RS", kaže Vasić.
caviceva stranka = SSD (stranka stranih ambasada) :D

evo dodo hoce da provede reformu sam bez icije pomoci
Predsjednik Vlade Republike Srpske (RS) Milorad Dodik izjavio je da je nedopustivo da BiH već duže vrijeme ne rješava pitanje članstva svojih predstavnika u različitim komisijama Vijeća Evrope. "Neprihvatljivo je da se mi iz BiH na taj način odnosimo prema prilici koja nam je pružena", kazao je Dodik sinoć novinarima nakon radne večere sa članovima Monitoring tima Vijeća Evrope u Aleksandrovcu kod Laktaša.
Premijer RS je dodao da je na ovom sastanku zaključeno da to pitanje što prije treba bude riješeno i da u tome ima određenih pomaka.

Dodik je podsjetio da je Venecijanska komisija ranije ocijenila da način izbora članova Predsjedništva BiH ne odgovara evropskim standardima i dodao da je tokom večerašnjeg sastanka istakao da je moguć izbor po principu jedan član iz RS i dva iz Federacije BiH, ali da se isključe odredbe koje se odnose na nacionalni ekskluzivitet.

Prema njegovim riječima, moguć je i razgovor o povećanju broja poslanika parlamenta BiH usljed povećanja kapaciteta njegovog rada, ali to ne smije biti na uštrb principa entitetskog glasanja.

Premijer RS je rekao da je moguće i da se izbor delegata u Dom naroda parlamenta BiH obavlja sa cijelog prostora BiH samo ako to uključuje da u delegate iz reda srpskog naroda budu izabrani jedan ili dva Srbina iz FBiH, a ostali iz RS.
User avatar
pici
Posts: 46361
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3439 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by pici »

Ivanić uzvraca udarac......sada ide glazba-muzika iz Star Wars fima...tan tan tan tnanannannana :mrgreen:

Ivanić: "Oni koji vjeruju da bi se dijelila samo Federacija BiH ili su naivni ili politički nepismeni"



*** SPAM *** - Lider PDP-a Mladen Ivanić odbacuje optužbe iz SNSD-a da je po nalogu međunarodne zajednice istupio iz vlasti i tvrdi da stranci upravo preko Dodikove stranke žele da ostvare svoje ciljeve. Ivanić ocjenjuje da je SNSD nepromišljeno ušao u "prudski aranžman", iz koga bi se sada rado povukao samo da stvari nisu otišle predaleko.

"SNSD je shvatio da ne može da se izvuče na svoju staru taktiku "pristani, pa zaboravi na dogovor". Zato sada i izmišlja izdajnike i plaćenike samo da ublaži negodovanje javnosti. Tvrdnjom da se PDP povukao iz vlasti po nalogu stranaca, Milorad Živković je pokazao da je mali političar koji želi da se bavi velikim temama. Niko zapravo i ne zna šta taj čovjek radi, a on ovakvim izjavama samo želi da se dodvori vrhu SNSD-a, iako ne razumije suštinu politike sopstvene stranke", kaže Ivanić u intervjuu za "Press".

- SNSD tvrdi da ste sa predstavnicima zvaničnicima međunarodne zajednice dogovorili izlazak PDP-a iz koalicije sa SNSD-om!

Apsolutno ne! To je stara priča o pronalaženju stranih plaćenika i domaćih sluga! Pa ne mislite valjda da SNSD baš tako loše stoji u međunarodnoj zajednici?! Oni pokušavaju da se prikažu kao žrtve stranaca, ali to ne pije vodu. Pristojan sam i zato neću da kažem da su SNSD-ovci strani plaćenici. Ipak, dovoljno dugo sam u politici da pouzdano znam da je glavna strategija međunarodnih zajednice da se preko SNSD-a ostvare njihovi ciljevi.

- Da li ste sasvim sigurni da je PDP javnosti dovoljno jasno obrazložio razloge zbog kojih je istupio iz vladajuće koalicije?

Mi smo jasno rekli da nam je SNSD zatvorio vrata kada je odbio naše zahtjeve vezane za smanjenje PDV-a, veća izdvajanja za poljoprivredu i istočni dio RS. Bilo ko sa imalo obraza nije mogao ostati u takvoj koaliciji. To što se sada kaju zbog našeg izlaska nije moj, već njihov problem.

- Oni, međutim, tvrde da stranci koriste vas i Čavića da bi urušili SNSD?

To je najveća glupost koju sam čuo! Pa, te tvrdnje dolaze iz stranke koja hoće da ide u promjene Ustava na osnovu katastrofalne odluke kojom se potpuno urušava RS. Ali, eto, isti ti proglašavaju stranim plaćenicima ljude koji brane RS i protive se takvoj odluci.

- Vjerujete li da je Sulejman Tihić prevario delegate SNSD-a u Domu naroda prilikom glasanja o toj odluci?

Uvjeren sam da su prije glasanja imali konsultacije sa strankom, tim prije što znam kako radi Dušanka Majkić. Ne vjerujem da bi ona tako nešto ikada uradila na svoju ruku. To što su kasnije odustali jeste tipičan primjer ponašanja SNSD-a. Oni nešto obećaju jer ne mogu da kažu šta zaista misle, a onda poslije traže način da ponište taj stav.

- Da li to znači da SNSD želi da odstupi od Prudskog sporazuma?

Prije bih rekao da oni u stranci uopšte ne razgovaraju između sebe. Ali, i to je njihov problem. Međutim, stvar je u tome što RS ispašta zbog toga. Sa ovom odlukom Doma naroda prvi put smo dobili formalan akt koji će se u budućnosti koristiti kao argument da su stranke iz RS pristale na promjenu Ustava. Za to neko mora da snosi odgovornost! SNSD je svojim potezima doveo u pitanje dejtonski ustav i teško će se izvući iz te priče.

- Šta je za vas neprihvatljivo u dogovoru o izmjeni Ustava?

Ovim dogovorom otvara se pitanje teritorijalne organizacije BiH, a ništa nam ne znači to što SNSD govori da je RS neosporna. Oni koji vjeruju da bi se u tom slučaju dijelila samo Federacija ili su naivni ili politički nepismeni.

- Rajko Vasić tvrdi da SNSD, prema najnovijim istraživanjima javnog mnijenja, ima podršku 83,7 posto biračkog tijela u RS i da je PDP-u bolje da se "poklopi", jer se sunovratio na lokalnim izborima?

Koja je to agencija radila? Oni samo fantaziraju o porastu podrške jer padaju iz dana u dan. Da je to tačno, onda bi na prošlim lokalnim izborima imali više od 50 posto podrške birača, a činjenica je da su na tim izborima pali. Sa druge strane, PDP je sa 61.000 glasova učvrstio svoju poziciju i stvorio dobru osnovu za naredne izbore.

(24sata.info)
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#3440 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

BH Dani
Kriza u rukama diletanata

Iako svi makroekonomski pokazatelji ovih dana ukazuju da se pesimistične najave ekonomskih stručnjaka obistinjuju, izgleda da većina građana ove zemlje, a posebno njeni politički lideri, još uvijek nisu svjesni šta nam se sprema



U junu prošle godine, dok se većina građana BiH bezbrižno odmarala na moru ili na planinama, bivši direktor Raiffeisen i sadašnji direktor FIMA banke Edin Muftić je u razgovoru za Dane doslovno rekao: "Mislim da još nismo ni svjesni kakva nas kriza očekuje." Nažalost, iako svi makroekonomski pokazatelji ovih dana ukazuju da se pesimistična Muftićeva najava obistinjuje, izgleda da većina građana ove zemlje, a posebno njeni politički lideri, još uvijek nisu svjesni šta nam se sprema.

Da stvar bude još crnja, samo rijetki bh. ekonomisti upozoravaju koliko je situacija zapravo alarmantna. Svetlana Cenić, naprimjer, kaže da "ekonomija BiH ide u sunovrat, ali to narod neće da vidi i da javno reaguje, zbog čega će mu biti još gore". Ministar finansija Federacije BiH Vjekoslav Bevanda izjavio je nedavno da je federalni budžet u velikoj krizi i da će doći do kraha ako Ministarstvo finansija ne dobije podršku u nastojanjima da kriza bude prevaziđena. "Kriza će biti puno dublja nego što očekuju i najveći pesimisti", rekao je on.

Nažalost, veliki dio bh. stručne javnosti i dalje ćuti. Rukovođen nedostatkom relevantnog mišljenja, upozorenja i mjera, prof. dr. Nikola Grabovac je sazvao prvog vikenda u aprilu, gotovo panično, savjetovanje na temu Mjere za ublažavanje utjecaja globalne ekonomske krize na ekonomiju BiH. Namjera prof. Grabovca je da se hitno predlože smislene mjere koje će pomoći našoj ekonomiji da preživi ovu krizu, jer, prema ocjenama brojnih stručnjaka, mjere koje su u tu svrhu predložile enitetske, pa čak i Državna vlada, jednostavno neće polučiti željene efekte.

Naprimjer, jedna od mjera Federalne vlade iz dokumenta Program mjera za ublažavanje ekonomske krize je sljedeća: "U 2009. godini, putem razvojne banke FBiH i komercijalnih banaka, osigurati sredstva od najmanje 1.000 miliona KM (?!?) koja će se koristiti za kreditne linije privredi, uz kamatu ne veću od 6 posto."

Zaista, sjajna mjera. Samo ostaje nejasno kako će to Vlada FBiH osigurati 1.000 miliona KM za kredite privredi po kamati od 6 posto, kada prije nekoliko dana nije mogla ni sebi osigurati kredit od 160 miliona KM po toj kamati! Vlada FBiH je, kao što je poznato, odlučila nedavno uzeti ovaj kredit kod komercijalnih banaka po kamatnoj stopi od 7,99 posto, dakle, osam posto. Naravno, svako ko pogleda ove dvije stvari će ispravno zaključiti da tu nešto nije uredu. Jer, kako će Vlada privredi obezbijediti 1.000 miliona KM kredita po šest posto, kada nije u stanju obezbijediti sebi, za krpljenje budžetskih rupa, 160 miliona KM s kamatom nižom od osam posto?

Da stvar bude još gora, Vlada FBiH je kod zaduživanja kod komercijalnih banaka potpuno ugušila privredu, jer je veliki dio ovdašnjih kompanija ostavila bez pristupa novcu i neophodnom kapitalu.

Nažalost, ništa dalje nisu otišle ni mjere Vlade "boljeg dijela BiH". Jedna od mjera za suzbijanje krize Dodikove Vlade je sljedeća: "Moramo raditi na poboljšanju poslovnog okruženja i smanjenju javne potrošnje. FBiH nam nije realan takmac, to je sigurno šire okruženje. Treba prevazići svaki oblik ekonomske demagogije"?!?

Ova Dodikova mjera je krajnje smiješna, ali ne bi bila loša kada bi je laktaški vožd ispoštovao - bar da prevaziđe svaki oblik ekonomske demagogije. Jer, lijepo je to primijetio jedan strani diplomata: "Kakva je to ekonomija (mislio je na RS, op. a.) koja ne može obezbijediti ni isplatu penzija penzionerima nego Vlada mora svaki mjesec donirati fondu?" I zaista, Dodik možda trenutno ima para od prodaje Telekoma Srpske, ali će se te pare brzo potrošiti i onda FBiH, nažalost, neće biti takmac RS-u, nego nedostižni san.


Stoga stručna javnost, brojni bh. ekonomisti i drugi stručnjaci moraju pod hitno uzeti stvari u svoje ruke. Naravno, ako ne žele da svoju sudbinu i sudbinu svoje djece, rodbine i prijatelja prepuste u ruke stihiji. Odnosno, vladama entiteta i Državnoj vladi.
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#3441 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

Premijer RS-a Milorad Dodik kritikovao je danas činjenicu da su o situaciji u BiH jučer pred Helsinškim komitetom američkog parlamenta govorili nekadašnji visoki predstavnik Pedi Ešdaun, te analitičar Džejms Lajon, ističući da ne vjeruje da je nova američka administarcija naivna i da će dozvoliti sebi da bude neuspješna ukoliko pred BiH postavi određene nerealne ciljeve.


Dodik je kritikovao to da je, kako kaže, glavni izvještač pred američkim parlamentom bio nekadašnji visoki predstavnik Pedi Ešdaun, „koji je odjednom neka ličnost koju tamo uvažavaju i drže do njegovih stavova, a jedni je od svih visokih predstavnika u BiH koji se ne zalaže za ukidanje OHR-a, već za svoje metode".

Također, optužio je Ešdauna da će „njegove budalaštine u BiH biti rješavane još 20 godina, pa tako i ona oko raspodjele državne imovine, jer nije bilo razloga za njegovo reagiranje da se poštovao Dejtonski sporazum".

Nije u kritikama poštedio ni drugog govornika pred Helsinškim komitetom američkog parlamenta analitičara Džejmsa Lajona

„Moravam vam reći da je prije tri-četiri mjeseca taj isti gospodin ovdje mene uslovljavao i tražio da mu se daju koncesije za izgradnju nekih hidroelektrana. Kada je bio suočen sa procedurama koje mora predočiti, odjednom je počeo veoma loše da priča širom Evrope i da se vraća sa negativnim pričama o BiH", tvrdi Dodik.

On je u izjavi novinarima u Banjoj Luci naveo i da je iz toga vidljivo da su na sceni neki drugi interesi, a ne interesi BiH, te da ne vjeruje da je nova američka administarcija naivna i da će dozvoliti sebi da bude neuspješna.

Ako odredi cilj, novi diplomatski pritisak na BiH, na nerealnim zahtjevima, može da bude neuspješan, bez obzira što se radi o moćnoj i velikoj Americi", rekao je premijer RS-a.

Iznio je stav da američka administracija treba da nastavi da stvara ambijent u kojem lokalne političke snage mogu da donose valjane odluke na bazi konseznusa i kompromisa, a ne da se pribjegava nametanju rješenja, jer "sve što je do sada nametnuto je sporno".

Entitetski premijer smatra i da postoje određeni krugovi koji žele da BiH prestave kao destablizirajući prostor, te dodaje da su navedene „mnoge laži" od štampanja referendumskih listića, do priča o naoružanju, a nema nijednog dokaza za to.

Stoga, dodao je, ne vjeruje da će „ozbiljni ljudi" u američkoj administraciji, „nasjesti takvim glupostima koje dolaze od bajnih eksperata koji samo žele od te administracije da izvuku nešto novca za svoje projekte kako bi oni ovdje dobro živjeli".

Očigledno je, kazao je još, da Ešdaunu nisu bila dovoljna dva-tri miliona eura koje je zaradio „na našoj patnji ovdje, pa hoće još para".

Jučerašnje saslušanje pred Helsinškim komitetom američkog parlamenta komentirao je i ruski ambsador u BiH Aleksandar Šuvalov koji je samo rekao da je nova američka administarcija već saopćila da smatra prioritetom evropsku integraciju BiH.

On se nada da će evropska perspektiva za BiH dobiti i konkretne sadržaje u potezima SAD u BiH.
dodino NE americi :lol: :lol: mogu misliti da tamo nece moci oo cijelu noc od nelagode i straha kako da poprave odnose sa dodom :D

a da vidimo sta je to tamo receno sto bi moglo nekoga uznemiriti
Pred američkom Komisijom za sigurnost i suradnju u Evropi, poznatoj i kao Američka helsinška komisija, održana je rasprava o trenutnim političkim prilikama u području zapadnog Balkana.


Glavni problem u regiji je Bosna i Hercegovina te je potrebno provesti ustavne promjene u toj zemlji kako bi država bolje funkcionirala. U tom smislu neophodna je nova diplomatska inicijativa Sjedinjenih Država u regiji, da SAD bude uključen u zbivanja u Bosni i Hercegovini te da utječe na Evropsku uniju kako bi posvetila više pažnje situaciji u BiH, javio je u petak Glas Amerike (VOA).

To je zajednički nazivnik rasprave u američkom Kongresu u sklopu koje su govorili bivši visoki predstavnik međunarodne zajednice u BiH Paddy Ashdown, predsjednik Hrvatskog helsinškog odbora, profesor Ivo Banac, zatim Ivana Howard iz nevladine organizacije, Nacionalna zaklada za demokraciju te James Lyon, koji je svjevremeno bio stručnjak za Balkan pri Međunarodnoj kriznoj grupi.

Predsjednik Hrvatskog helsinškog odbora, Ivo Banac, ustvrdio je da je proces stabilizacije jugoistoka Evrope u zastoju.

- Taj proces je u zastoju iz nekoliko razloga, a jedan je da se politika evropeizacija politike Zapada prema zapadnom Balkanu pokazala neuspješnom i ne može se održati bez vodstva Sjedinjenih Država. U izvjesnoj mjeri ovo je poziv za znatniji angažman Sjedinjenih Država, rekao je Banac.

Banac je ocijenio da je širenje Evropske unije zapalo u probleme i to zbog globalne ekonomske krize, zapreka u usvajanju Lisabonskog sporazuma i pomanjkanja političkog čelništva u nizu evropskih zemalja. Sjedinjene Države, smatra Banac, trebaju predstaviti novu diplomatsku inicijativu za Balkan kako bi se učvrstila stabilnost regije. On je, također, preporučio da Sjedinjene Države iskoriste svoj utjecaj na evropske saveznike kako bi se ponovno oživjela politika širenja Evropske unije i NATO saveza.

Ashdown je u svom izlaganju rekao da se nakon, kako je rekao, izvanrednog poslijeratnog napretka situacija u Bosni i Hercegovini preokrenula.

- U posljednje tri četiri godine ta dinamika se preokrenula i moram vam otvoreno reći da je napredak, kretanje BiH ka stabilnosti i boljem funkcioniranju države, krenulo značajno unatrag. Postoje elementi, pretežno u Republici Srpskoj, koji bi željeli poništiti državne reforme koje su već provedene i kojima je dopušteno da to i učine, rekao je Ashdown.

Ashdown ne vjeruje da bi se u BiH mogli obnoviti etnički sukobi već da bi mogla postati drugi Cipar, podijeljena, nefunkcionalna, zemlja u kojoj vlada korupcija, a koju međunarodna zajednica ne bi mogla napustiti jer bi to bilo previše destabilizirajuće.

Bivši visoki predstavnik kritizirao je Evropsku uniju zbog trenutne situacije, a Sjedinjenim Državama je preporučio da budu uključene: "Želim da Sjedinjene Države iskoriste svoj utjecaj, da podrže i ojačaju Evropsku uniju, gdje to treba biti učinjeno. Ne vjerujem da bez toga trenutna negativna dinamika može biti preokrenuta. Trebamo Sjedinjene Države uključene u ova zbivanja."

Ashdown se založio za širi regionalni pristup i u tom smislu je preporučio da, ukoliko međunarodna zajednica bude imenovala posebnog predstavnika, to treba biti predstavnik ne za Bosnu i Hercegovinu već čitavo područje zapadnog Balkana.

Na pitanje jednog od kongresnika o američkom interesu u BiH, Ashdown je, između ostalog, ustvrdio da je Bosna i Hercegovina važna Sjedinjenim Državama za odnose sa širom, globalnom muslimanskom zajednicom.


(--- NO LINKS ---/Fena)
BiH = globalno selo ...puna verzija svih govora ce biti dostupna sutra u 2 sata po evropskom vremenu
Bijeli_sa
Posts: 186
Joined: 13/07/2008 22:13

#3442 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Bijeli_sa »

izgleda da miletova lobisticka kuca ne radi najbolje iako mjesecno placaju 150.000 dolara za te usluge, koliko se ja razumijem u politiku ovo je veliki udar na rs, ocjenjeni su kao sto i jesu najveci kocnicari na razvijanju BIH, ne znam sta ce biti ali iako sam cijelo vrijeme bio pesimistican, imam osjecaj da ce se stvari promijeniti i da niko od njih ne zeli ukinuti rs i ne treba po meni ni ukidati, ali trebaju ojacati drzavu i omoguciti joj da napreduje i da usvaja zakone mnogo brze i lakse, mislim da ce to biti sljedeci cilj evropske unije i SAD i to nam i treba, ali nas veliki premijer Brankovic koliko sam procitao danas je obnovio svoj vozni park, i ostali ministri, pa majku vam vasu imate li obraza uopste u ovakvoj situaciji imaju obraza da mjenjaju auta, boze sacuvaj.... :shock:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#3443 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Maraschino »

dobar intervju...ubo u sridu... :-)
У слабљењу Српске почети од Додика

Datum: 08.04.2009 23:00
Autor: Мирослав Филиповић

БAЊA ЛУКA - Милорад Додик је још једном успио да охрабри Републику Српску да саму себе види не као дио БиХ, већ као државу у држави. Овакво виђење поново морамо "поништити", а у томе морамо почети од Додика.

То је наведено у извјештају "БиХ и Балкан - шта даље", који је на недавно одржаној сесији Хелсиншког комитета Конгреса СAД у Вашингтону одржао бивши високи представник у БиХ Педи Ешдаун и подијелио учесницима прије сједнице.

Ешдаун је навео да ће Додик "наставити да користи план како би поништио реформе проведене у прошлости, ослабио државу и наставио да се припрема за сецесију".
- Нажалост, док је расла Додикова моћ, опадала је способност међународне заједнице, а посебно ЕУ да управља догађајима, укључујући и катастрофално опадање поштовања према OHR-у.То не значи да БиХ иде ка оружаном конфликту, али је расположење све више фебрилно и застрашујуће - констатовао је Ешдаун.

Рекао је и то да је Додик "уз подршку Русије, тај који највише жели затварање OHR-а".

- Ми не смијемо дозволити да изгледа као да смо му опет попустили. Зато имамо само један начин. Величанственост бонских овлашћења не може бити потпуно оживљена, али можемо ли се, ипак, помало ослонити на њих - навео је Ешдаун.

Због свега тога, тврди Ешдаун, "централни план за БиХ треба да буде измјена Устава", што би требало да се постави као услов за добијање статуса земље кандидата ЕУ.

- Прерастање БиХ у функционалну државу је крајње штетно по Додика, чија је сва политичка подршка везана за јачање овлашћења РС, а смањење овлашћења БиХ. Побједа на терену уставних промјена значила би побједу на два фронта - БиХ би постала функционална, а Додик би био ослабљен - појаснио је Ешдаун.

Зато, рекао је, не значи да међународна заједница треба да изради нови устав БиХ и присили лидере да га усвоје, јер то не би довело до резултата.

- Босанци треба да одлучују о свом уставу, али би требало бити могуће поставити објективне услове за постизање функционалности изведених из европских норми и то поставити као услов за стицање кандидатског статуса, а препустити Босанцима да одлуче како да их испуне кроз уставну реформу, дајући им техничку подршку гдје је то могуће и политичку подршку гдје је то примјерено - савјетује Ешдаун.

Истакао је да за међународну заједницу, а посебно ЕУ, већа опасност од повратка рату јесте да БиХ остане "дисфункционална црна рупа пуна корупције".

За стање у БиХ Ешдаун сматра одговорним и званични Београд.

- Кад је ријеч о БиХ са својим проблемом Додик/РС, Београд има кључну улогу и треба јасно нагласити да је један од услова за напредовање Србије ка ЕУ да она не само наглашава питање територијалног интегритета БиХ, већ и да активно подржавају БиХ на путу ка ЕУ, укључујући и уставну реформу, и тако осигурају да Додик и РС осјећају притисак са обје стране - оцијенио је Ешдаун.

Навео је да би специјални представник ЕУ у БиХ морао да буде "инструисан од Брисела, што не би требало да се види, тако да се створи утисак да EUSR доноси одлуке у БиХ, а не у Бриселу", посебно када је измјена Устава у питању.

- Специјални представник би требао да буде јасно представљен као особа која има моћ да стави или скине особе са листе неподобних за добијање виза или да замрзне или одмрзне банковне рачуне (приходе) - затражио је Ешдаун.

Додао је да би било добро да има и овлашћење да дјелује као врховни тумач Дејтона или чак да се задрже и елементи "бонских овлашћења".

"Човјек са планом"
- Главни разлог за неконструктивну динамику су Милорад Додик и Харис Силајyић, "ужасни близанци" који желе да се повећа дисфункционалност БиХ.
- Силајyићева моћ опада, а могуће је да подршка Додику такође почне да опада, али не опада и његова моћ. Он је човјек са планом. И он тај план користи и наставиће да га користи како би поништио реформе проведене у прошлости, ослабио државу и наставио да се припрема за сецесију - рекао је Ешдаун.
zavrzlama
Posts: 10463
Joined: 15/01/2006 18:35

#3444 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by zavrzlama »

Dodiku ocajnicki treba nastavak talasanja i odrzavanje tenzija jer istog pritiscu na dvije strane...Srbija trazi nastavak secesionistickog puta, jer je istom dala potpunu moc nad BIH srbima + slobodu da se nesmetano licno bogati,a na dugoj strani valja opravdat lovu od privatizacija(citaj poklanjanja Rusima za politicku potporu) sopstvenom narodu i odrzat obecanje da ce se manji entitet pripojiti Srbiji kao kompezacija za 30 000 izginulih srba i povrat iz moralnog posrnuca zbog ideje za koju su ginuli srbi ...s obzirom da Dodik zna da MZ ne zeli ni u kom slucaju podjelu BIH, i da je rs kao entitet u okviru BIH krajnji domet srpske politike u BIH ,veoma je tesko cak i izvarani i isprepadani srpski narod dalje uvjeravat kako Dodik vodi korisnu i pametnu politiku....

Dodik ce otici sa politicki scene, samo je pitanje da li u politicku penziju ili kao Slobodan pod lipu,jer stab ne oprasta politicke greske i poraz ideologije..
User avatar
vaca
Posts: 751
Joined: 24/02/2006 16:31
Location: sarajevo

#3445 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vaca »

zavrzlama wrote:Dodiku ocajnicki treba nastavak talasanja i odrzavanje tenzija jer istog pritiscu na dvije strane...Srbija trazi nastavak secesionistickog puta, jer je istom dala potpunu moc nad BIH srbima + slobodu da se nesmetano licno bogati,a na dugoj strani valja opravdat lovu od privatizacija(citaj poklanjanja Rusima za politicku potporu) sopstvenom narodu i odrzat obecanje da ce se manji entitet pripojiti Srbiji kao kompezacija za 30 000 izginulih srba i povrat iz moralnog posrnuca zbog ideje za koju su ginuli srbi ...s obzirom da Dodik zna da MZ ne zeli ni u kom slucaju podjelu BIH, i da je rs kao entitet u okviru BIH krajnji domet srpske politike u BIH ,veoma je tesko cak i izvarani i isprepadani srpski narod dalje uvjeravat kako Dodik vodi korisnu i pametnu politiku....

Dodik ce otici sa politicki scene, samo je pitanje da li u politicku penziju ili kao Slobodan pod lipu,jer stab ne oprasta politicke greske i poraz ideologije..
Znaci Srbija je Dodiku dala moc nad srbima i slobodu da krade!!?? Ja mislila da je BIh suverena i nezavisna, ova tvoja analiza je pravo otrjeznjenje! :-)

Kazes MZ ne zeli podjelu BiH. Mozes li nam reci zeli li MZ ukidanje RS-a?
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#3446 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by osa »

zavrzlama wrote:Dodiku ocajnicki treba nastavak talasanja i odrzavanje tenzija jer istog pritiscu na dvije strane...Srbija trazi nastavak secesionistickog puta, jer je istom dala potpunu moc nad BIH srbima + slobodu da se nesmetano licno bogati,a na dugoj strani valja opravdat lovu od privatizacija(citaj poklanjanja Rusima za politicku potporu) sopstvenom narodu i odrzat obecanje da ce se manji entitet pripojiti Srbiji kao kompezacija za 30 000 izginulih srba i povrat iz moralnog posrnuca zbog ideje za koju su ginuli srbi ...s obzirom da Dodik zna da MZ ne zeli ni u kom slucaju podjelu BIH, i da je rs kao entitet u okviru BIH krajnji domet srpske politike u BIH ,veoma je tesko cak i izvarani i isprepadani srpski narod dalje uvjeravat kako Dodik vodi korisnu i pametnu politiku....

Dodik ce otici sa politicki scene, samo je pitanje da li u politicku penziju ili kao Slobodan pod lipu,jer stab ne oprasta politicke greske i poraz ideologije..
otići će kad izgubi izbore ili eventualno ako previše nasekira mz, iako mislim da ova druga opcija nije previše izgledna.
User avatar
zlatiborka
Posts: 1820
Joined: 12/12/2006 09:51
Location: Sarajevo

#3447 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by zlatiborka »


Spremna odluka o smjeni Dodika?

SARAJEVO – Smjena aktualnog premijera Republike Srpske (RS) Milorada Dodika postaje sve izglednija mogućnost, a eventualna takva odluka visokog međunarodnog predstavnika Valentina Inzka, uključila bi i zabranu političkoga djelovanja republičkosrpkom voždu u Bosni i Hercegovini.

Nekoliko je znakova koji upućuju na ovakav rasplet sve bahatijeg ponašanja moćnoga političara iz Laktaša. Prije svega to su zaključci nedavne sjednice političkih direktora Upravnog odbora Vijeća za implementaciju mira (PIC), koji su se, podsjetimo, sastali u Sarajevu 25. i 26. ožujka.


Aktivnosti suprotne Daytonu

U Komunikeu izdanom nakon te sjednice zapravo su se ključne kritike odnosile upravo na Dodika, koji je, a za takav zaključak ne treba čitati previše «između redaka», označen glavnim krivcem za zastoj u provedbi reformi u BiH.

Podsjetimo. Vijeće za implementaciju mira, kao ključno međunarodno tijelo koje nadzire situaciju u BiH, je izrazio duboku zabrinutost u svezi s razvojem političke situacije u BiH.
Upravni odbor je osudio aktivnosti i izjave aktera u BiH koje predstavljaju prijetnju osoblju OHR-a, osporavaju autoritet visokog predstavnika i Upravnog odbora Vijeća za implementaciju mira, te se prezrivo odnose prema obavezama strana u skladu sa Aneksom 10 Općeg okvirnog sporazuma za mir i odlukama visokog predstavnika.

Ovo se ne može čitati drugačije nego kao dodjela «žutog kartona» Dodiku, a slično je i s ostalim kritikama iz Komunikea PIC-a, poput osude postavljanja ultimatuma u procesu ustavnih promjena, pokušaja odbacivanja prethodno dogovorenih reformi i podrivanja postojećih institucija na državnom nivou.

- Ove aktivnosti su u suprotnosti sa Općim okvirnim sporazumom za mir i planom izgradnje državnih institucija koji je Upravni odbor Vijeća za implementaciju mira davno uspostavio, ustvrdio je PIC.


Što će učiniti Inzko?

Dakle, Upravni odbor PIC-a, gotovo pa izravno je optužio Dodika za kršenje Daytonskog mirovnog sporazuma, no pitanje je postoji li unutar ključnih zemalja međunarodne zajednice suglasnost da se podrži Inzka u eventualnoj odluci o Dodikovoj smjeni? Sam Inzko je kazao da se neće ustezati koristiti svoje izvršne, tzv. bonnske ovlasti, ukoliko to bude potrebno, no pitanje je kakve bi posljedice izazvala eventualna odluka o uklanjaju premijera RS s političke pozornice.

Sam Dodik je u više navrata najavljivao da ima pripremljenu reakciju u slučaju da ga međunarodna zajednica smijeni. No, do sada su ovakav scenarij ipak prije svega sprječavali ne strah od samog Dodika, koliko nejedinstvo međunarodne zajednice i nepostojanje odgovarajućih političkih snaga u RS koje bi popunile nastalu prazninu u vlasti.

Kada je riječ o jedinstvu međunarodne zajednice ono postaje sve izraženije, a čini se da i Rusima, koji su do sada blokirali sve pokušaje da se stane u kraj Dodikovim antidaytonskim aktivnostima i retorici, iz vlastitih razloga odgovara stabiliziranje prilika u BiH. S druge strane, naziru se i obrisi formiranja ozbiljnije alternative u samoj Republici Srpskoj.


Ivanić, Bosić i Čavić "smijenili" Dodika

U tok kontekstu vrlo je zanimljiv članak koji objavljuje sarajevski «Dnevni avaz», a po kojem su tri oporbene stranke u RS već «bacile karte na stol» i intenzivno prave kombinatorike kojem bi od njihovih kandidata pripala koja pozicija u izvršnoj i zakonodavnoj vlasti manjeg bh. entiteta, ako bude realiziran scenarij smjene lidera SNSD-a Milorada Dodika.

Oni računaju na varijantu da bi trenutno najmoćnijeg srpskog političara mogao smijeniti visoki predstavnik Valentin Inzko, a uz podršku Amerikanaca.

Prema informacijama «Avaza», prvi čovjek PDP-a Mladen Ivanić dobio bi mjesto predsjednika RS, čelniku SDS-a Mladenu Bosiću pripala bi pozicija predsjednika Narodne skupštine RS, dok je premijersku fotelju za sebe rezervirao lider Demokratske partije Dragan Čavić.

Ivanić, Bosić i Čavić nisu se zadržali samo na entitetskoj razini. Na mjestu člana Predsjedništva BiH, umjesto Dodikovog Nebojše Radmanovića rado bi vidjeli Mirka Šarovića, kojeg Bosić zdušno gura, dok još nisu odredili ime kandidata koji bi zamijenio Nikolu Špirića na mjestu predsjedatelja Vijeća ministara BiH.

S druge strane, grupa moćnih ljudi iz sjene pokušava u igru ubaciti i nekadašnjeg prvog čovjeka SDS-a Dragana Kalinića. No, da bi se vratio u politiku, treba mu odluka OHR-a kojom bi se poništila Ashdownova iz 2004. godine, o smjeni i zabrani političkog djelovanja. Navodno, već su dobili signale da je jedan broj veleposlanika zemalja članica PIC-a spreman podržati povratak Kalinića, dok se drugi dio žestoko protivi.


Nervozne reakcije

Da u cijeloj priči osim "dima" ima i "vatre" mogle bi potvrditi i Dodikove sve nervoznije reakcije u zadnje vrijeme. Prvo je "zaprijetio" Amerikancima ustvrdivši da bi njihovo imenovanje posebnog izalsanika za područje predstavljalo "avanturu", a zatim je nakon radne večere prudske trojke s ministrima vanjskih poslova Češke, Francuske i Švedske - Karelom Schwarzenbergom, Bernardom Koushnerom i Carlom Bildtom - Dodik kazao da je "za kandidatski status BiH u EU neophodan prestanak rada OHR-a".


9.4.2009.
A. Zornija/Pincom.info
Nesto se ipak kuha ili je sve ubleha, gdje ima dima ima i vatre, kako kaze poslovica.....

Sta mislite koliko je ovo moguce u skoro vrijeme?
PalaSa Marsa
Posts: 18966
Joined: 11/09/2008 11:48
Location: Where the Moon play with the Stars :)

#3448 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by PalaSa Marsa »

Dodiku treba jedan dobar da ga 'vako Image :D
User avatar
vee-jay
Posts: 9831
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#3449 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vee-jay »

PalaSa Marsa wrote:Dodiku treba jedan dobar da ga 'vako Image :D
:lol: :thumbup:

ma jok, nista od toga

ja vise necu da ga sklanja mz, hocu da ga hapsi sipa :wink:
PalaSa Marsa
Posts: 18966
Joined: 11/09/2008 11:48
Location: Where the Moon play with the Stars :)

#3450 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by PalaSa Marsa »

vee-jay wrote:
PalaSa Marsa wrote:Dodiku treba jedan dobar da ga 'vako Image :D
:lol: :thumbup:

ma jok, nista od toga

ja vise necu da ga sklanja mz, hocu da ga hapsi sipa :wink:
:) :bih:
Locked