Ivanić uzvraca udarac......sada ide glazba-muzika iz Star Wars fima...tan tan tan tnanannannana
Ivanić: "Oni koji vjeruju da bi se dijelila samo Federacija BiH ili su naivni ili politički nepismeni"
*** SPAM *** - Lider PDP-a Mladen Ivanić odbacuje optužbe iz SNSD-a da je po nalogu međunarodne zajednice istupio iz vlasti i tvrdi da stranci upravo preko Dodikove stranke žele da ostvare svoje ciljeve. Ivanić ocjenjuje da je SNSD nepromišljeno ušao u "prudski aranžman", iz koga bi se sada rado povukao samo da stvari nisu otišle predaleko.
"SNSD je shvatio da ne može da se izvuče na svoju staru taktiku "pristani, pa zaboravi na dogovor". Zato sada i izmišlja izdajnike i plaćenike samo da ublaži negodovanje javnosti. Tvrdnjom da se PDP povukao iz vlasti po nalogu stranaca, Milorad Živković je pokazao da je mali političar koji želi da se bavi velikim temama. Niko zapravo i ne zna šta taj čovjek radi, a on ovakvim izjavama samo želi da se dodvori vrhu SNSD-a, iako ne razumije suštinu politike sopstvene stranke", kaže Ivanić u intervjuu za "Press".
- SNSD tvrdi da ste sa predstavnicima zvaničnicima međunarodne zajednice dogovorili izlazak PDP-a iz koalicije sa SNSD-om!
Apsolutno ne! To je stara priča o pronalaženju stranih plaćenika i domaćih sluga! Pa ne mislite valjda da SNSD baš tako loše stoji u međunarodnoj zajednici?! Oni pokušavaju da se prikažu kao žrtve stranaca, ali to ne pije vodu. Pristojan sam i zato neću da kažem da su SNSD-ovci strani plaćenici. Ipak, dovoljno dugo sam u politici da pouzdano znam da je glavna strategija međunarodnih zajednice da se preko SNSD-a ostvare njihovi ciljevi.
- Da li ste sasvim sigurni da je PDP javnosti dovoljno jasno obrazložio razloge zbog kojih je istupio iz vladajuće koalicije?
Mi smo jasno rekli da nam je SNSD zatvorio vrata kada je odbio naše zahtjeve vezane za smanjenje PDV-a, veća izdvajanja za poljoprivredu i istočni dio RS. Bilo ko sa imalo obraza nije mogao ostati u takvoj koaliciji. To što se sada kaju zbog našeg izlaska nije moj, već njihov problem.
- Oni, međutim, tvrde da stranci koriste vas i Čavića da bi urušili SNSD?
To je najveća glupost koju sam čuo! Pa, te tvrdnje dolaze iz stranke koja hoće da ide u promjene Ustava na osnovu katastrofalne odluke kojom se potpuno urušava RS. Ali, eto, isti ti proglašavaju stranim plaćenicima ljude koji brane RS i protive se takvoj odluci.
- Vjerujete li da je Sulejman Tihić prevario delegate SNSD-a u Domu naroda prilikom glasanja o toj odluci?
Uvjeren sam da su prije glasanja imali konsultacije sa strankom, tim prije što znam kako radi Dušanka Majkić. Ne vjerujem da bi ona tako nešto ikada uradila na svoju ruku. To što su kasnije odustali jeste tipičan primjer ponašanja SNSD-a. Oni nešto obećaju jer ne mogu da kažu šta zaista misle, a onda poslije traže način da ponište taj stav.
- Da li to znači da SNSD želi da odstupi od Prudskog sporazuma?
Prije bih rekao da oni u stranci uopšte ne razgovaraju između sebe. Ali, i to je njihov problem. Međutim, stvar je u tome što RS ispašta zbog toga. Sa ovom odlukom Doma naroda prvi put smo dobili formalan akt koji će se u budućnosti koristiti kao argument da su stranke iz RS pristale na promjenu Ustava. Za to neko mora da snosi odgovornost! SNSD je svojim potezima doveo u pitanje dejtonski ustav i teško će se izvući iz te priče.
- Šta je za vas neprihvatljivo u dogovoru o izmjeni Ustava?
Ovim dogovorom otvara se pitanje teritorijalne organizacije BiH, a ništa nam ne znači to što SNSD govori da je RS neosporna. Oni koji vjeruju da bi se u tom slučaju dijelila samo Federacija ili su naivni ili politički nepismeni.
- Rajko Vasić tvrdi da SNSD, prema najnovijim istraživanjima javnog mnijenja, ima podršku 83,7 posto biračkog tijela u RS i da je PDP-u bolje da se "poklopi", jer se sunovratio na lokalnim izborima?
Koja je to agencija radila? Oni samo fantaziraju o porastu podrške jer padaju iz dana u dan. Da je to tačno, onda bi na prošlim lokalnim izborima imali više od 50 posto podrške birača, a činjenica je da su na tim izborima pali. Sa druge strane, PDP je sa 61.000 glasova učvrstio svoju poziciju i stvorio dobru osnovu za naredne izbore.
(24sata.info)