NBA - National Basketball Association

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
LSD
Posts: 29910
Joined: 24/07/2007 08:26

#3426 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by LSD »

cikcanga wrote:
LSD wrote: hahhahaha koji kralj ...plasman u finale nije upitan,jel :-) :-) ...kako samo samouvjereno zvuciš :-) ,ali dobro...svako ima svoje prognoze i nadanja.
JR Smith nije pokazao neku igru sinoc (katastrofalno je šutirao sl.bacanja)
Billups se probudio iz sna tek u drugom poluvremenu,ali je svima jasno kakav je to play...iako svi gledaju u Mela kao najvecu zvijezdu tima,ipak je Billups lider Denvera na parketu.
Nene je ove godine proigrao i napredovao... dokazao da ima kvalitet.
O Melu se manje-više sve zna...i sinoc je dokazao da je trenutno jedan od najboljih krila na svijetu (meni licno draži od LeBrona)
Sve to stoji,ali na drugoj strani ih cekaju Lakersi...iskusan tim u najboljim godinama (ni premladi,ni prezeleni,ni prestari,ni prespori)...tim koji je sazrio ko kruška :D za nove titule...Lakersi i kad igraju loše (a sinoc su igrali ispod svog nivoa) opet pobjeđuju jer imaju pobjednika na terenu (Kobe) i još veceg na klupi (Jackson)...Odom,Gasol,Fisher su preiskusni igraci koji znaju kako se igra i pobjeđuje u play-offu...tu su još Bynum buducnost Lakersa,Ariza vrlo koristan igrac.
Pa kako si tako siguran da plasman Nuggetsa u veliko finale nije upitan??
Pa je l' ti stvarno mislis da je ono sinoc bilo pravo lice Denvera?
Ova ekipa je u prvoj cetvrtini pokazala pravo lice,nakon cega su stali.
Ustvari,stala je klupa.Napominjem,najbolja klupa lige,tako da je malo glupo ocekivati da najbolja klupa lige
ponovno zakaze.Zar ne?
Kao sto sam objasnjavao i ranije,Denver ima apsolutnu dominaciju na kecu i na centarskim linijama.
Ja kad sam govorio da je K-Mart jedna od najboljih,ako ne i najbolja defanzivna cetvorka lige,vi ste se smijali.Eto.
Melo ne najkompletniji napadacki SF lige.Kao sto je Avdic sinoc rekao,nema slabe strane u napadu,tako da je apsurdno
ocekivati da ce ga neko limitirati na 10 poena kao sto je Neelix tvrdio.
Jones i Carter su solidno igrali odbranu na "Kobetu",naravno,uz par pomalo smijesnih defanzivnih faulova,ipak je ovo
playoff.Naravno da se vec u slj. utakmici ocekuje znacajno poboljsan napadacki ucinak J.R.-a i Kleize.
Takoder,se zaboravlja da je Peppsi centar neosvojiva tvrdava jos tamo negdje od februara,marta.

Denver je trenutno bolja momcad,samo sto pojedini fanovi LAL ili malo slabije upuceni fanovi NBA kosarke to ne vide,ili
ne zele da vide.
Pa ne bih baš rekao da je Denver jaci na pozicijama 4 i 5...oni tu rotiraju Nene-a,Martina i Andersona...s druge strane,kod Lakersa su u rotaciji Bynum,Gasol i Odom...ja ne vidim po cemu je ovaj trojac iz Denvera kvalitetniji (možda u defanzivi,ali i to je upitno)...ja mislim da Lakersi imaju jacu i produktivniju unutrašnju liniju.
Martina sam zaboravio...njemu svaka cast,vrlo dobar je i sad ali to nije onaj K-Mart iz perioda Netsa...operacije oba koljena su mu ogranicile eksplozivnost i brzinu.
Denver je naravno jaci na 1 i na 3...ali na ostalim nije.
Govoriš o klupi i dominaciji igraca Denvera sa klupe...ni tu se ne mogu složiti,iako je statisticki klupa Denvera najjaca u NBA...ali to je važilo da regularni dio sezone...play-off donosi nova "pravila"...Lakersi imaju opaku klupu sigurno,Vujacic, Farmar i Walton znaju odigrati odlicno (znaju i katastrofalno,i to stoji) pogotovo u play-offu...Odom ove godine nije starter i jedan je od najboljih 6 igraca lige.
cevapcinica
Posts: 563
Joined: 20/01/2009 19:20

#3427 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by cevapcinica »

cikcanga wrote:Hahahahha

Sudijsku pomoc?

Najlakse je na sudije svaliti,ali to mozes macku o rep objesit.
Svi istinski ljubitelji kosarke su vidjeli da je Denver bolja ekipa.

Mozda je "Kobetu" trebalo svirati jedno 20-30 slobodnih pa se ne bi govorilo o sudijskoj pomoci.
To sto Kobe lakta sve oko sebe pa je tako sinoc udario i Mela i K-Marta se zanemaruje.
Da je neki drugi igrac bio u pitanju,sad bi pisali o njihovim suspenzijama,ali ne ulazim u to.
Onaj faul 30 sec. do kraja pri nerjesenom rezultatu,ne bi mu ni vlastiti otac svirao,ali eto,nek su Denveru sudije pomogle.

Gledati kako K-Mart puca "Kobetu" bananu sa kosa na kos,neprocjenjivo.

Mogu mislit koliko vas je sad strah?
Objektivnost ti nije jaca strana. U jednom dijelu utakmice je bilo dovoljno da neko od igraca Lakers:a poprijeko pogleda Billups:a pa da dobije licnu.
Sto se tice Kobe:a, sve je bilo uzajamno, on je i primao i davao. Komentatori rekose da nisu odavno vidjeli sudije da su na takav nacin sudili u LA:u, ali po meni je sudenje bilo sasvim OK. Sada se svako moze hvatati za slamke i prepricavati segmente koji mu odgovaraju. Ako je bilo "izmisljenih" prekrsaja na Kobe:u sta onda reci za prestup kod zadnje trice Denvera? Sve je to sastavni dio igre. Ne vjerujem da ce Carmelo u preostalim mecevima moci ponoviti istu igru a on je ipak glavna napadacka karika tima. Nasuprot tome, dosta igraca Lakers:a su bili ispod nivoa.
Orl-Cle, jos jedna nesana noc.... :)
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#3428 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by JThomas »

zasad piše da neće biti prenosa, zna li iko pouzdano?
User avatar
cikcanga
Posts: 545
Joined: 01/03/2009 15:15

#3429 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by cikcanga »

JThomas wrote:zasad piše da neće biti prenosa, zna li iko pouzdano?
OBN prenosi sa petka na subotu ORL-CLE
i sa subote na nedjelju DEN-LAL.

Ocigledno vecina forumasa nije gledalo mnogo utakmica Denvera ove sezone pa se onda tvrdi da Melo ne moze ponoviti
onakvu igru.
Na osnovu cega se to tvrdi?
Pa Melo se smatra najmocnijim napadackim SF-om lige,tako da su te tvrdnje smijesne.
Ponovno isticem da Denver sinoc nije pokazao maksimum.Ima tu jos lufta.
Opce je poznato da Kobe ima poseban status u ligi.
Artesta bi suspendovalo najmanje 5 utakmica da je on nekog laktom opalilo,ali nejse.......
User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#3430 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by shalla »

cikcanga wrote:
JThomas wrote:zasad piše da neće biti prenosa, zna li iko pouzdano?
OBN prenosi sa petka na subotu ORL-CLE
i sa subote na nedjelju DEN-LAL.

Ocigledno vecina forumasa nije gledalo mnogo utakmica Denvera ove sezone pa se onda tvrdi da Melo ne moze ponoviti
onakvu igru.
Na osnovu cega se to tvrdi?
Pa Melo se smatra najmocnijim napadackim SF-om lige,tako da su te tvrdnje smijesne.
Ponovno isticem da Denver sinoc nije pokazao maksimum.Ima tu jos lufta.
Opce je poznato da Kobe ima poseban status u ligi.
Artesta bi suspendovalo najmanje 5 utakmica da je on nekog laktom opalilo,ali nejse.......
Jarane ja kad pročitam ovako nešto vidim koliko si objektivan i koliko znaš :-)
Ima jedan momak u Clevelandu, broj 23, obrati pažnju na njega. Igra istu poziciju kao Melo al mi se čini mrvicu boljim igračem (doduše nema možda tako fancy dres kao Melo)...
User avatar
cikcanga
Posts: 545
Joined: 01/03/2009 15:15

#3431 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by cikcanga »

shaqqa wrote: Jarane ja kad pročitam ovako nešto vidim koliko si objektivan i koliko znaš :-)
Ima jedan momak u Clevelandu, broj 23, obrati pažnju na njega. Igra istu poziciju kao Melo al mi se čini mrvicu boljim igračem (doduše nema možda tako fancy dres kao Melo)...
Predlazem da se to sa gospodinom Charles Barkleyom dogovoris koji ,ako nisi znao,ce potvrditi moje rijeci.
User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#3432 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by shalla »

cikcanga wrote:
shaqqa wrote: Jarane ja kad pročitam ovako nešto vidim koliko si objektivan i koliko znaš :-)
Ima jedan momak u Clevelandu, broj 23, obrati pažnju na njega. Igra istu poziciju kao Melo al mi se čini mrvicu boljim igračem (doduše nema možda tako fancy dres kao Melo)...
Predlazem da se to sa gospodinom Charles Barkleyom dogovoris koji ,ako nisi znao,ce potvrditi moje rijeci.
Čekaj, sad me već zabrinjavaš. Jel ti fakat misliš da je Melo bolji od LBJ?
User avatar
cikcanga
Posts: 545
Joined: 01/03/2009 15:15

#3433 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by cikcanga »

shaqqa wrote: Čekaj, sad me već zabrinjavaš. Jel ti fakat misliš da je Melo bolji od LBJ?
Kao sto sam rekao i u prethodnom postu,Barkley je rekao da je Melo najbolji strijelac lige i ja se slazem sa misljenjem
istog.
Da bi se odredilo ko je bolji igrac,potrebna je malo podrobnija analiza.
User avatar
cikcanga
Posts: 545
Joined: 01/03/2009 15:15

#3434 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by cikcanga »

kakavdanakneiskustvu wrote:barkley je rekao da je anthony najbolji strijelac lige,a anthony u ovoj sezoni 8. strijelac lige a 22,8 poena
Nije isto kada dobar igrac igra u dobroj ili losoj ekipi.
Ovaj u losoj,ima mnogo vise slobode.
User avatar
aNTropocentrio
Posts: 1053
Joined: 01/07/2006 12:05
Location: zapadni krak Mliječnog puta

#3435 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by aNTropocentrio »

Trebao bi ovdje biti prijenos ORL - CLE:
http://www.channelsurfing.net/watch-tnt.html
cevapcinica
Posts: 563
Joined: 20/01/2009 19:20

#3436 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by cevapcinica »

Eto sta bude kada sve ostale stane sut a LB mora igrati sa jezikom do parketa i kada se neka ekipa uljulja u laznu predstavu nepobjedivosti. LB se jedva se vukao po terenu. Bilo mi ga je zao. Valjda se nije povrijedio jer onda je Cleveland definitivno otpisan.
Hido i Lewis jako dobri a Howard odlican. Covjek odjednom poceo sa finim ulascima i polu horozima.
Sudije vise nego pristrasne.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#3437 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by JThomas »

e jebat mu mater što ovo nismo mogli gledati, mada bi ja vjerovatno svejedno prespavao :lol:

lebron 49 poena s 30 šuteva? :shock: kako uspješe izgubiti?
_dojava
Posts: 70
Joined: 19/05/2009 13:53
Location: sarajevo

#3439 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by _dojava »

sto supermen izvali semafor :D
cevapcinica
Posts: 563
Joined: 20/01/2009 19:20

#3440 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by cevapcinica »

JThomas wrote:e jebat mu mater što ovo nismo mogli gledati, mada bi ja vjerovatno svejedno prespavao :lol:

lebron 49 poena s 30 šuteva? :shock: kako uspješe izgubiti?
Pa sto nisi gledao preko interneta? Ostale stalo zadnju cetvrtinu a LB se umorio i skoro da se nije odmarao tako da nije ni on mogao sam pobijediti Orlando.
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#3441 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by Neelix »

cikcanga wrote:Ocekivano.
:thumbup: sto jes jes,

orlando ima bolje skokere, a i dresovi su im pravo fancy.
_dojava
Posts: 70
Joined: 19/05/2009 13:53
Location: sarajevo

#3442 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by _dojava »

orlando je bolji bice metla!
Risto Kuglarić
Posts: 886
Joined: 15/02/2008 09:30

#3443 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by Risto Kuglarić »

cikcanga wrote:Ocekivano.
Eki? Jes digo šta para?
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#3444 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by madner »

Ja sam konto da ce uzet drugu tekmu.

Joj da ovaj kloc hoce prestat navijat za Orlando :roll:
User avatar
cikcanga
Posts: 545
Joined: 01/03/2009 15:15

#3445 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by cikcanga »

Risto Kuglarić wrote:
cikcanga wrote:Ocekivano.
Eki? Jes digo šta para?
Ne igram ja plaho te kladionice.
Medutim,ako budes pratio moje analize,mozda i dobijes koju paru.
Evo,veceras zadaj dvicu ili da ce Denver ici preko 100 poena.
pOZz
Posts: 1865
Joined: 22/10/2007 18:01
Location: Sarajevo

#3446 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by pOZz »

_dojava wrote:orlando je bolji bice metla!
Sigurno. 8-)
Risto Kuglarić
Posts: 886
Joined: 15/02/2008 09:30

#3447 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by Risto Kuglarić »

cikcanga wrote:
Risto Kuglarić wrote:
cikcanga wrote:Ocekivano.
Eki? Jes digo šta para?
Ne igram ja plaho te kladionice.
Medutim,ako budes pratio moje analize,mozda i dobijes koju paru.
Evo,veceras zadaj dvicu ili da ce Denver ici preko 100 poena.
ih kume, kad bi imo marku za svakog stručnjaka čije sam analize trebo pratit... al hajd opali koju prognozu, pa ako prođe da se šta ako bog da i hajruje :D
_dojava
Posts: 70
Joined: 19/05/2009 13:53
Location: sarajevo

#3448 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by _dojava »

ja cu vam dojaviti ako budu kakve namjestaljek (na mislim na nba :D )
Risto Kuglarić
Posts: 886
Joined: 15/02/2008 09:30

#3449 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by Risto Kuglarić »

_dojava wrote:ja cu vam dojaviti ako budu kakve namjestaljek (na mislim na nba :D )
e toooo kume, sad nam je tim kompletan, imamo jednog analitičara i jednog s dojavama, i jednog da nam pare broji :D
User avatar
rado_vidjen
Posts: 1387
Joined: 26/10/2008 22:27

#3450 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by rado_vidjen »

fala hulku, over :oops:

fala Z-u, under :oops:

:-D 8-)


bojim se da cu se morat slozit sa najvecem poznavaocem sporta na ovim prostorima - denver uzima veceras. :roll:

ako popuse, metla je
Post Reply