Zahiragić opet jaše

Post Reply
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#3426 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Banksy »

JThomas wrote:
Control panel wrote:Studenti rokni te se ako su vam zvijezde vodilje zahiragic, serdarevic i rijana.
kakvi smo da smo, naravno da pretežnoj većini nisu nikakve vodilje, nego su instalirani od politike.
Instalirani od politike da na teren spuste poželjan i od strane vladajuće kaste 20 mladomuslimanskih porodica iz procesa 1983. već do detalja iskreiran društveni koncept, a po uzoru na zemlje i društva koja su im u emotivnom i (tobože) duhovnom smislu draga, poželjna i bliska.
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10259
Joined: 12/10/2014 01:12

#3427 Re: Zahiragić opet jaše

Post by skupljac_zeljeza »

Control panel wrote: Ja vam kazem ako ih pustimo dobro smo najebali. Posebno ako se kojim slucajem BiH podijeli, pa mi budemo u njihovom kalifatu.
:mrgreen:

Image
User avatar
Control panel
Posts: 5964
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#3428 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Control panel »

skupljac_zeljeza wrote:
Control panel wrote: Ja vam kazem ako ih pustimo dobro smo najebali. Posebno ako se kojim slucajem BiH podijeli, pa mi budemo u njihovom kalifatu.
:mrgreen:

Image
Da smijesno je. Smijesno je bilo i ljudima u afganistanu, siriji, libiji, iraku...
Pitaj ih jel im sad nesto smijesno.
User avatar
sinuhe
Posts: 12583
Joined: 03/06/2011 11:33

#3429 Re: Zahiragić opet jaše

Post by sinuhe »

Dolaze li gosti iz svijeta na taj univerzitet?
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10259
Joined: 12/10/2014 01:12

#3430 Re: Zahiragić opet jaše

Post by skupljac_zeljeza »

Control panel wrote:
skupljac_zeljeza wrote:
Control panel wrote: Ja vam kazem ako ih pustimo dobro smo najebali. Posebno ako se kojim slucajem BiH podijeli, pa mi budemo u njihovom kalifatu.
:mrgreen:

Image
Da smijesno je. Smijesno je bilo i ljudima u afganistanu, siriji, libiji, iraku...
Pitaj ih jel im sad nesto smijesno.
Hoće to, oni dolaze tiho. Povremeno puste testni balon kao što je mijenjanje Titove ulice ili kodeks oblačenja na UNSA i onda analiziraju reakcije. Koliko im još treba do realizacije? Erdoganova škola.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#3431 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Fudo387 »

Banksy wrote:
JThomas wrote:
Control panel wrote:Studenti rokni te se ako su vam zvijezde vodilje zahiragic, serdarevic i rijana.
kakvi smo da smo, naravno da pretežnoj većini nisu nikakve vodilje, nego su instalirani od politike.
Instalirani od politike da na teren spuste poželjan i od strane vladajuće kaste 20 mladomuslimanskih porodica iz procesa 1983. već do detalja iskreiran društveni koncept, a po uzoru na zemlje i društva koja su im u emotivnom i (tobože) duhovnom smislu draga, poželjna i bliska.
ShoB reko Risto,
Zelena transferzala.
Popusti malo jarane, nece ti nista bit’
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#3432 Re: Zahiragić opet jaše

Post by JThomas »

pa ljudi su službeno kandidati sda za kanton. sada, danas. o čemu mi pričamo.

a naravno da sa 25 godina ne kroje sami tu politiku, nego rade šta im se kaže.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#3433 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Banksy »

Fudo387 wrote:
Banksy wrote:
JThomas wrote: kakvi smo da smo, naravno da pretežnoj većini nisu nikakve vodilje, nego su instalirani od politike.
Instalirani od politike da na teren spuste poželjan i od strane vladajuće kaste 20 mladomuslimanskih porodica iz procesa 1983. već do detalja iskreiran društveni koncept, a po uzoru na zemlje i društva koja su im u emotivnom i (tobože) duhovnom smislu draga, poželjna i bliska.
ShoB reko Risto,
Zelena transferzala.
Popusti malo jarane, nece ti nista bit’
A svako ko stvari nazove pravim imenom, a nije Bošnjak, što je, naravno, ključno, je Risto.

Post ti neću prijaviti, ali ćeš ubuduće morati malo popustiti, bilo ti šta ili ne.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#3434 Re: Zahiragić opet jaše

Post by JThomas »

ne mora uopšte biti da nije bošnjak. dovoljno je ne biti na liniji.
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10259
Joined: 12/10/2014 01:12

#3435 Re: Zahiragić opet jaše

Post by skupljac_zeljeza »

Ali se može reći da je Risto uspio sa zelenom transferzalom. Kao Štukan sa zlatnim kašikama itd. Raja se primila.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#3436 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Banksy »

JThomas wrote:ne mora uopšte biti da nije bošnjak. dovoljno je ne biti na liniji.
Pa nije dovoljno. Bošnjaka se ne može nazvati Ristom, niti on plače 'što je iz Sarajeva otišao Brne' kao što plače nebošnjačka fgr.
Da ne idemo u ot, znamo sve.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51133
Joined: 29/06/2011 23:39

#3437 Re: Zahiragić opet jaše

Post by dječak sa šibicama »

Ko da iko studente ista pita, a ruku na srce, 99% njih i ne zna sta je to studentski parlament niti ih boli neka stvar. Danasnje studente, posebno one sa Rihaninog FPN, jedino zanimaju cijene bubica za podjoniti ispit, i cijene profesora.

Ovi likovi su instalirani od politike. A studenti, odavno mi nemamo Ristu Podvoznjaka u studentskoj populaciji, vec iskljucivo "revolucionare" kojima je jedini problem kolicina mesa u prosjecnoj porciji studentske menze.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3438 Re: Zahiragić opet jaše

Post by insomnia78 »

Al cuj Rihana. Kaka ke Riri da ne guglam
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#3439 Re: Zahiragić opet jaše

Post by JThomas »

a evo nam se i "ko nas bre zavadi" vratio iz banovića...
User avatar
klixoris
Posts: 6396
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#3440 Re: Zahiragić opet jaše

Post by klixoris »

dječak sa šibicama wrote:Ko da iko studente ista pita, a ruku na srce, 99% njih i ne zna sta je to studentski parlament niti ih boli neka stvar.
Sto je najgore, znaju. Jer svaki put kada upisuju (obnavaljaju) godinu, popune i jednu uplatnicu od 5 markica za SPUS
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3441 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Bloo »

klixoris wrote:
dječak sa šibicama wrote:Ko da iko studente ista pita, a ruku na srce, 99% njih i ne zna sta je to studentski parlament niti ih boli neka stvar.
Sto je najgore, znaju. Jer svaki put kada upisuju (obnavaljaju) godinu, popune i jednu uplatnicu od 5 markica za SPUS
To su ukinuli kao obavezni harac. Barem na FF.
User avatar
klixoris
Posts: 6396
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#3442 Re: Zahiragić opet jaše

Post by klixoris »

Bloo wrote:
klixoris wrote:
dječak sa šibicama wrote:Ko da iko studente ista pita, a ruku na srce, 99% njih i ne zna sta je to studentski parlament niti ih boli neka stvar.
Sto je najgore, znaju. Jer svaki put kada upisuju (obnavaljaju) godinu, popune i jednu uplatnicu od 5 markica za SPUS
To su ukinuli kao obavezni harac. Barem na FF.
Dosta faxova to i dalje gura. Na EF i dalje tjeraju raju da placaju, jedan poznanik platio prosle godine
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3443 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Bloo »

klixoris wrote:
Dosta faxova to i dalje gura. Na EF i dalje tjeraju raju da placaju, jedan poznanik platio prosle godine
Pri FF su se izborili da bude dobrovoljno.

Long live STAFF!
User avatar
klixoris
Posts: 6396
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#3444 Re: Zahiragić opet jaše

Post by klixoris »

skupljac_zeljeza wrote: Ja vam kazem ako ih pustimo dobro smo najebali. Posebno ako se kojim slucajem BiH podijeli, pa mi budemo u njihovom kalifatu.
Zato ja uveliko trazim da kupim kucu u Hercegovini pa da se lagano dislociram ako ovdje osvane kalifat. Pored sto je dole toplije, imat cu i za koga navijati na svjetskom u fudbalu :mrgreen:
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#3445 Re: Zahiragić opet jaše

Post by wewa »

https://www.radiosarajevo.ba/metromahal ... ksu/306342
U sali Fakulteta političkih nauka Univerziteta u Sarajevu danas se održava javna rasprava o Nacrtu kodeksa o ponašanju i odijevanju, koji je proteklih dana izazvao priličnu buru u javnosti.

Inicijatori ove javne rasprave su profesori, asistenti i brojni studenti s ovog fakulteta.

Raspravu je otvorila profesorica Lejla Turčilo koja je kazala da je javna rasprava inicirana kako bi sve strane imale priliku iznijeti svoje mišljenje. Pozvala je sve prisutne da daju svoj sud i napomenula da će se svi prijedlozi i komentari bilježiti i proslijediti na Senat UNSA.

Prvi govornik, Dinko Osmanković, docent na Elektrotehničkom fakultetu u Sarajevu, ocijenio je da ovakav prijedlog predstavlja kršenje prava i sloboda, pa čak i zadire u Ustav. Napomenuo je da je na sjednici savjeta Elektrotehničkog fakulteta jednoglasno odbačen tekst spornog pravilnika.

Govornici smatraju da su članovi 2, 6 i 13 najsporniji u kodeksu. Kao što piše u Nacrtu, u članu 2 - Svrha kodeksa je normiranje prihvatljivog načina o odijevanja - a Omanović je rekao da riječ normiranje upućuje na jednoumlje.

Zato je prijedlog, dodao je on, da se koristiti termin ‘akademski prihvatljivo ponašanje’. Također, poručio je doktor Omanović da je nedopustivo da Senat bude krajnja instanca koja odlučuje o poštovanju Kodeksa, jer smatra da se time otvara prostor za korupciju.
Problematiziran je i član 7 kojim se, kako smatraju neki sudionici javne rasprave, promovira jednoumlje.

Sporno je i korištenje termina ‘politička neutralnost’ koja je neprecizno definirana. Kako je istaknula prof. Turčilo, mnogi termini korišteni su paušalno, bez jasne definicije.

Sudionici javne rasprave većinom su izražavali stav protiv Kodeksa u ovakvom obliku, ukazujući na brojne nedostatke. No, bilo je i onih koji su stava da je Kodeks o odijevanju opravdan.

Većini je problem to što se tijelo politizira, to što institucija zadire u tijelo: "Ne bi trebala biti problem djevojka koja se obukla na određeni način nego osobe koje je doživljavaju kroz njeno tijelo."

Profesorica Nermina Mujagić je naglasila kako ovaj kodeks, može još samo više da degradira UNSA: "Postavljamo se pitanje, šta je ovdje umno? Šta je čovječije? Ako pogledate, ovaj nacrt je napisan na jedan vrlo čudan način. Pomiješane su žabe i babe. Tu ima zakonskih propisa, normi, obligacionog prava... Zapravo me sve ovo podsjeća na slučaj Gluhe Bukovice gdje je djevojčica bila kriva što je neki efendija imao seksualne apetite. Dakle, kodeks unaprijed smatra studente i profesore krivim. Ako je iko kriv, to je onda vlast koja na ovaj način pokušava da disciplinira Univerzitet."
Iz čega kodeksodavci nalaze utemeljenje za svoj kodeks, jedno je od pitanja, jer, kako je istaknuto, "normiranost ponašanja znači normiranje određenog svjetonazora, a to negira pluralnost".

"Pravilo ustanove kakva je Univerzitet upravo je pluralnost, traganje za istinom. Po ovom kodeksu - skepsa se zamjenjuje dogmom, a znanje - vjerovanjem", rekao je Jasmin Hasanović, asistent na FPN.

Jedna od sudionica javne rasprave bila je i aktivistkinja Maša Durkalić koja je kazala: "Perpetuiranje kulture silovanja i patrijarhata. Ovaj kodeks ugrožava tjelesni integritet i žena i muškaraca. Dozvoljavanjem ovakvih odredbi mi dozvoljavamo prodiranje fašizma u sve pore društva. Ako ovo dopustimo, može nam se dogoditi kao Hrvatskoj, da se problematizira pravo žene na abortus".

"Kodeks sam po sebi je mnogo manje strašan od toga koliko je strašno to što on poručuje", rekla je Dženana Karup, novinarka i studentica master studija na FPN. "Kodeks manifestira islamizaciju Univerziteta. Pitanje obaranja kodeksa je pitanje za slobodu izražavanja, slobodu mišljenja."
Predstavnica studenata Filozofskog fakulteta je postavila niz pitanja za kreatore Kodeksa, među kojima je i: "Da li će ovaj kodeks poboljšati uvjete studiranja i pomjeriti UNSA makar jedno mjesto na rang listi univerziteta u svijetu?"

Prisutnima se obratila i potpredsjednica Naše stranke Sabina Ćudić koja je kazala kako je ovo "primjer ideološke privatizacije javne ustanove s vrlo jasnom političkom porukom".
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3446 Re: Zahiragić opet jaše

Post by insomnia78 »

Auh ni manje ni vise no Gluha Bukovica. Dje Bakir da zapoe “ne damo hodzu”
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10259
Joined: 12/10/2014 01:12

#3447 Re: Zahiragić opet jaše

Post by skupljac_zeljeza »

Vidim Radio Sarajevo i tražim predvidljivu poentu i oni je strpaše na kraju. :mrgreen:
"Kodeks sam po sebi je mnogo manje strašan od toga koliko je strašno to što on poručuje", rekla je Dženana Karup, novinarka i studentica master studija na FPN. "Kodeks manifestira islamizaciju Univerziteta. Pitanje obaranja kodeksa je pitanje za slobodu izražavanja, slobodu mišljenja."
Juliuscezar
Posts: 6717
Joined: 11/05/2014 23:47

#3448 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Juliuscezar »

dječak sa šibicama wrote:Ko da iko studente ista pita, a ruku na srce, 99% njih i ne zna sta je to studentski parlament niti ih boli neka stvar. Danasnje studente, posebno one sa Rihaninog FPN, jedino zanimaju cijene bubica za podjoniti ispit, i cijene profesora.

Ovi likovi su instalirani od politike. A studenti, odavno mi nemamo Ristu Podvoznjaka u studentskoj populaciji, vec iskljucivo "revolucionare" kojima je jedini problem kolicina mesa u prosjecnoj porciji studentske menze.
nemamo ba studentskih menzi :D samo u domovima
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#3449 Re: Zahiragić opet jaše

Post by kmirsad »

Jel to Zahiragiž oče da uvede kecelje... za studente, profesore i osoblje... Eto posla za tekstilnu industriju... :lol:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3450 Re: Zahiragić opet jaše

Post by triconja »

kmirsad wrote:Jel to Zahiragiž oče da uvede kecelje... za studente, profesore i osoblje... Eto posla za tekstilnu industriju... :lol:
Kakvi kecelje kakve trice, on ce uvest da se nohaju cefini ba. :izet:
Post Reply