hhahahaha dobarNadzorna_ploca wrote:Da je nama tako propasti da svake godine igramo play off.
UEFA Europa League
Moderators: Charuga, Tomahawk11
-
El_comadante
- Posts: 9046
- Joined: 10/05/2007 13:38
- Location: Sarajevo
#3426 Re: UEFA Europa League
- avetinja
- Posts: 32228
- Joined: 19/07/2014 13:31
#3427 Re: UEFA Europa League
Ne pravi se pita od govana.
- Prvo se treba izboriti za pravednije suđenje i smanjenje korupcije. Svaki pokušaj i samu korupciju proslijediti organima koji će počinioce iste kazniti.
- Zatim treba pooštriti kriterije za dobijanje licence. Ne može klub koji nije ispunio uslove za određen nivo takmičenja igrati taj nivo takmičenja, nego u niži nivo pa taman morali mijenjati broj ispadanja za tekuću sezonu.
- Onda treba početi ulagati u infrastrukturu. Na oranicama se ne igra fudbal, bar ne profesionalan. Početi od terena, preko reflektora, do tribina. Ako se vidi da radiš i želiš unaprijediti infrastrukturu, onda ti i UEFA izleti sa nekom lovom.
- Veća pomoć klubovima od vlasti. FK Sloboda dobija dva do tri puta više nego Željo i Sarajevo. Ako može Tuzla, može i Sarajevo, i ostali gradovi u skladu sa budžetom.
- Sljedeće što je potrebno je jak generalni sponzor. Zvezda dobija od Gazproma novac koji iznosi trogodišnji budžet FK Željezničar. Sreća je ako dođemo do drugog pretkola, a ne play offa.
- Jaka omladinska škola. Pravilnikom Saveza urediti da određen broj omladinaca mora ispuniti određenu minutažu u sezoni, s tim da se ne utiče u velikoj mjeri na strategiju stručnog staba. Omladince naučiti osnovnoj kulturi, a ne da budu glupaci koji ne mogu dvije rečenice sastaviti. Uz to im graditi mentalitet zajedništva i važnosti grba na dresu kojeg nose.
- Cijene karata. Evo gledam cijena najskuplje karte za meč Crvena Zvezda-Čukarički 8 KM. Ako Zvezda može imati takve cijene karata, mi možemo i manje, jer nismo nikakav standar. Nije isto ako je cijena karte 8 KM ili 10 KM, 3 KM ili 5 KM.
To bi bili neki osnovni postulati. Ostalo se podrazumjeva da imaš sposobne i poštene ljude u klubu koji će raditi u interesu kluba i rezultata, a ne u interesu dubljeg džepa.
- Prvo se treba izboriti za pravednije suđenje i smanjenje korupcije. Svaki pokušaj i samu korupciju proslijediti organima koji će počinioce iste kazniti.
- Zatim treba pooštriti kriterije za dobijanje licence. Ne može klub koji nije ispunio uslove za određen nivo takmičenja igrati taj nivo takmičenja, nego u niži nivo pa taman morali mijenjati broj ispadanja za tekuću sezonu.
- Onda treba početi ulagati u infrastrukturu. Na oranicama se ne igra fudbal, bar ne profesionalan. Početi od terena, preko reflektora, do tribina. Ako se vidi da radiš i želiš unaprijediti infrastrukturu, onda ti i UEFA izleti sa nekom lovom.
- Veća pomoć klubovima od vlasti. FK Sloboda dobija dva do tri puta više nego Željo i Sarajevo. Ako može Tuzla, može i Sarajevo, i ostali gradovi u skladu sa budžetom.
- Sljedeće što je potrebno je jak generalni sponzor. Zvezda dobija od Gazproma novac koji iznosi trogodišnji budžet FK Željezničar. Sreća je ako dođemo do drugog pretkola, a ne play offa.
- Jaka omladinska škola. Pravilnikom Saveza urediti da određen broj omladinaca mora ispuniti određenu minutažu u sezoni, s tim da se ne utiče u velikoj mjeri na strategiju stručnog staba. Omladince naučiti osnovnoj kulturi, a ne da budu glupaci koji ne mogu dvije rečenice sastaviti. Uz to im graditi mentalitet zajedništva i važnosti grba na dresu kojeg nose.
- Cijene karata. Evo gledam cijena najskuplje karte za meč Crvena Zvezda-Čukarički 8 KM. Ako Zvezda može imati takve cijene karata, mi možemo i manje, jer nismo nikakav standar. Nije isto ako je cijena karte 8 KM ili 10 KM, 3 KM ili 5 KM.
To bi bili neki osnovni postulati. Ostalo se podrazumjeva da imaš sposobne i poštene ljude u klubu koji će raditi u interesu kluba i rezultata, a ne u interesu dubljeg džepa.
-
Nadzorna_ploca
- Posts: 11043
- Joined: 05/12/2013 16:06
#3428 Re: UEFA Europa League
Kad smo vec kod cijena ulaznica, Dudelange i Ararat igraju u cetvrtak i cijene su 20 i 30 ojri. Za moje standarde..too much. 
-
El_comadante
- Posts: 9046
- Joined: 10/05/2007 13:38
- Location: Sarajevo
#3429 Re: UEFA Europa League
dudenlange- ararat armenia 0-1 poluvrijeme. ako ovako ostane i armenija ce imati predstavnika u grupama..
- Herr Flick
- Posts: 9093
- Joined: 02/04/2012 13:00
#3430 Re: UEFA Europa League
Izbacis ekipu sa Gibraltara, Gruzije I Luksemburga i eto te u grupi EL

- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#3431 Re: UEFA Europa League
avetinja wrote:Ne pravi se pita od govana.
- Prvo se treba izboriti za pravednije suđenje i smanjenje korupcije. Svaki pokušaj i samu korupciju proslijediti organima koji će počinioce iste kazniti.
- Zatim treba pooštriti kriterije za dobijanje licence. Ne može klub koji nije ispunio uslove za određen nivo takmičenja igrati taj nivo takmičenja, nego u niži nivo pa taman morali mijenjati broj ispadanja za tekuću sezonu.
- Onda treba početi ulagati u infrastrukturu. Na oranicama se ne igra fudbal, bar ne profesionalan. Početi od terena, preko reflektora, do tribina. Ako se vidi da radiš i želiš unaprijediti infrastrukturu, onda ti i UEFA izleti sa nekom lovom.
- Veća pomoć klubovima od vlasti. FK Sloboda dobija dva do tri puta više nego Željo i Sarajevo. Ako može Tuzla, može i Sarajevo, i ostali gradovi u skladu sa budžetom.
- Sljedeće što je potrebno je jak generalni sponzor. Zvezda dobija od Gazproma novac koji iznosi trogodišnji budžet FK Željezničar. Sreća je ako dođemo do drugog pretkola, a ne play offa.
- Jaka omladinska škola. Pravilnikom Saveza urediti da određen broj omladinaca mora ispuniti određenu minutažu u sezoni, s tim da se ne utiče u velikoj mjeri na strategiju stručnog staba. Omladince naučiti osnovnoj kulturi, a ne da budu glupaci koji ne mogu dvije rečenice sastaviti. Uz to im graditi mentalitet zajedništva i važnosti grba na dresu kojeg nose.
- Cijene karata. Evo gledam cijena najskuplje karte za meč Crvena Zvezda-Čukarički 8 KM. Ako Zvezda može imati takve cijene karata, mi možemo i manje, jer nismo nikakav standar. Nije isto ako je cijena karte 8 KM ili 10 KM, 3 KM ili 5 KM.
To bi bili neki osnovni postulati. Ostalo se podrazumjeva da imaš sposobne i poštene ljude u klubu koji će raditi u interesu kluba i rezultata, a ne u interesu dubljeg džepa.
U jednom smo napredovali - sudjenju!! Naravno da moze puno bolje ali je napredak vidljiv. Nekada su domacini slavili u 95% utakmica, sudije nisu dozvoljavale gostima da igraju, sada je znatno drugacije.
Osnovni problem je infrastruktura. Uslov svih uslova mora biti vrhunski travnjak. Bez toga je nemoguce igrati fudbal. Ko je ikad igrao veliki fudbal, makar rekreativno, zna koliko je tesko igrati na neravnom terenu. Lopta nekontrolisano skace sto je pogubno za samopouzdanje mladih igraca. Ne moze se razviti igra, previse se misli o tome kako ce lopta odskociti. Jedino Bilino polje ima pristojan travnjak, mada ni on nije savrsen. Sve ostalo je jednostavno lose.
Drugi veliki problem su omladinski pogoni. Da bi imali dobre igrace omladinski pogoni se moraju profesionalizovati. Za trenere postaviti obrazovane i inteligentne ljude a ne bivse fudbalere koji ne znaju sastaviti dvije recenice i koji djeci psuju bogove. Trenere iz omladinskih pogona slati u renomirane evropske klubove na edukaciju. Vjerujem da bi nam mnogi klubovi izasli u susret i prihvatili nase trenere. Ne kosta ih nista a nama bi puno pomogli. Od treninga: 'djeco podijelite se i igrajte na dva' - nema nista. Tako se ne moze napraviti igrac.
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#3432 Re: UEFA Europa League
Nisi upratio, ima i Grbavica teren po zadnjoj modi.
-
hali gali halid
- Posts: 2785
- Joined: 08/10/2007 22:45
#3433 Re: UEFA Europa League
2:1El_comadante wrote:dudenlange- ararat armenia 0-1 poluvrijeme. ako ovako ostane i armenija ce imati predstavnika u grupama..
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#3434 Re: UEFA Europa League
Ne skace lopta?Tomahawk11 wrote:Nisi upratio, ima i Grbavica teren po zadnjoj modi.
Moguce.
Uvijek mi je bilo fascinantno kada BiH igra na BP ili Kosevu, ne moze se razviti igra, sve ide na ho-ruk, lopta divlja po terenu. Onda odemo u Evropu i vezemo po terenu, kreiramo, kombinujemo.
Nemoguce je igrati po grbavom terenu. Kada ti pet puta lopta odskoci nekontrolisano gubis volju za igrom. Razara samopuzdanje. Zato nasi igraci ne kombinuju previse, izbijaju loptu jer se plase neugodnog odskoka... Ravan teren je pod moranje. Treba nekako pomoci nasim klubovima da dodju na taj nivo.
Za mladje kategorije postaviti umjetnu travu.
- avetinja
- Posts: 32228
- Joined: 19/07/2014 13:31
#3435 Re: UEFA Europa League
Slažem se. Suđenje je mnogo bolje nego prije, kada je liga bila isključivo domaćinska. Neko je računao da je prvak trebao imati sve pobjede kući (što nije bilo teško) i tri pobjede u gostima da bi bio prvak.Kikibombona wrote:![]()
![]()
U jednom smo napredovali - sudjenju!! Naravno da moze puno bolje ali je napredak vidljiv. Nekada su domacini slavili u 95% utakmica, sudije nisu dozvoljavale gostima da igraju, sada je znatno drugacije.
Osnovni problem je infrastruktura. Uslov svih uslova mora biti vrhunski travnjak. Bez toga je nemoguce igrati fudbal. Ko je ikad igrao veliki fudbal, makar rekreativno, zna koliko je tesko igrati na neravnom terenu. Lopta nekontrolisano skace sto je pogubno za samopouzdanje mladih igraca. Ne moze se razviti igra, previse se misli o tome kako ce lopta odskociti. Jedino Bilino polje ima pristojan travnjak, mada ni on nije savrsen. Sve ostalo je jednostavno lose.
Drugi veliki problem su omladinski pogoni. Da bi imali dobre igrace omladinski pogoni se moraju profesionalizovati. Za trenere postaviti obrazovane i inteligentne ljude a ne bivse fudbalere koji ne znaju sastaviti dvije recenice i koji djeci psuju bogove. Trenere iz omladinskih pogona slati u renomirane evropske klubove na edukaciju. Vjerujem da bi nam mnogi klubovi izasli u susret i prihvatili nase trenere. Ne kosta ih nista a nama bi puno pomogli. Od treninga: 'djeco podijelite se i igrajte na dva' - nema nista. Tako se ne moze napraviti igrac.
Grbavica, Bilino polje i Pecara su naši najbolji tereni i jedini na kojima se može igrati treće pretkolo kvalifikacija za evropska takmičenja. Ovo sve što sma napisao je čisto maštanje, jer nema šanse da se išta promijeni. Savezu je bitnija zgrada od terena i da godišnje uzme već zacrtanu cifru zbog kazni i to je to.
Jedan od velikih problema je što niko nema dobar skauting. Nije moguće da u nižim ligama nema niti jedan igrač koji bi mogao igrati za prvi tim. Igrači se dovode na principu prethodnog iskustva (povratak onih koji su već igrali) i menadžerskih prijedloga.
- studeni76
- Posts: 6786
- Joined: 03/06/2009 14:12
#3436 Re: UEFA Europa League
Kakva je ovo ciganija u Frankfurtu

- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#3437 Re: UEFA Europa League
Ne radi se dobro sa mladim igracima, nema profesionalnog rada. Talenat se ne pretvara u kvalitet. Prvi i glavni uslov je infrastruktura - ravni tereni, umjetna trava. Profesionalni i skolovani treneri koji ce voditi treninge po evropskim standardima. Kadatima i narocito juniorima posvetiti posebnu paznju, ukljuciti teretanu, nutricionistu i eventualno psihologa. Samo ozbiljnim radom se talenat moze pretociti u kvalitet.avetinja wrote:Slažem se. Suđenje je mnogo bolje nego prije, kada je liga bila isključivo domaćinska. Neko je računao da je prvak trebao imati sve pobjede kući (što nije bilo teško) i tri pobjede u gostima da bi bio prvak.
Grbavica, Bilino polje i Pecara su naši najbolji tereni i jedini na kojima se može igrati treće pretkolo kvalifikacija za evropska takmičenja. Ovo sve što sma napisao je čisto maštanje, jer nema šanse da se išta promijeni. Savezu je bitnija zgrada od terena i da godišnje uzme već zacrtanu cifru zbog kazni i to je to.
Jedan od velikih problema je što niko nema dobar skauting. Nije moguće da u nižim ligama nema niti jedan igrač koji bi mogao igrati za prvi tim. Igrači se dovode na principu prethodnog iskustva (povratak onih koji su već igrali) i menadžerskih prijedloga.
Ponekad bacim pogled na utakmice pionira. Ono je sramota. Desetero djece trci za loptom. Nabijanje, panika, treneri se deru. Pjetlice i pionire treba rasteretiti pritisika, nauciti ih da igraju, da sto manje izbijaju. Primi gol, pogrijesi, ali nauci dodati loptu bez panike.
Zamisli da je Salihamidzic igrao u Velezu? Ja ti garantujem da bi mu idoli bili Nermin Vazda, Enes Mesanovic, Hrvoje Erceg i sl. Mi ne mozemo napraviti ozbiljnog igraca jer nemamo uslove i ne radimo profesionalno.
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#3438 Re: UEFA Europa League
Steta, Rijeka ispala...
- Logovan
- Posts: 102844
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#3439 Re: UEFA Europa League
Ispade i Maribor.
Neizvjesno Dudelange - Ararat haha
Neizvjesno Dudelange - Ararat haha
- zlaataan
- Posts: 894
- Joined: 31/05/2009 22:19
- Location: Macondo
#3440 Re: UEFA Europa League
A Dudelange je ispao iz LP od ekipe sa Malte , pa prošao ekipu iz Makedonije, Estonije i evo sad Armenije i došao do grupne faze EL. Treba nekad imati i sreće...Herr Flick wrote:Izbacis ekipu sa Gibraltara, Gruzije I Luksemburga i eto te u grupi EL![]()
![]()
- cyprus
- Posts: 39746
- Joined: 21/03/2007 22:00
- Location: Σαράγεβο / Saraybosna
#3441 Re: UEFA Europa League
Ipak Dudelange... Sad će Luksemburžani nabit koeficijent momački 
- Herr Flick
- Posts: 9093
- Joined: 02/04/2012 13:00
#3442 Re: UEFA Europa League
Da,imali su srece, al su zato prosle sezone izbacili Legiju i Clujzlaataan wrote:A Dudelange je ispao iz LP od ekipe sa Malte , pa prošao ekipu iz Makedonije, Estonije i evo sad Armenije i došao do grupne faze EL. Treba nekad imati i sreće...Herr Flick wrote:Izbacis ekipu sa Gibraltara, Gruzije I Luksemburga i eto te u grupi EL![]()
![]()
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#3443 Re: UEFA Europa League
Prvi i glavni razlog je nedostatak struke zadnjih 20 godina. Moze se mlad igrac profilisat i sa poljane kad se pravilno radi sa njimKikibombona wrote:Ne radi se dobro sa mladim igracima, nema profesionalnog rada. Talenat se ne pretvara u kvalitet. Prvi i glavni uslov je infrastruktura - ravni tereni, umjetna trava. Profesionalni i skolovani treneri koji ce voditi treninge po evropskim standardima. Kadatima i narocito juniorima posvetiti posebnu paznju, ukljuciti teretanu, nutricionistu i eventualno psihologa. Samo ozbiljnim radom se talenat moze pretociti u kvalitet.avetinja wrote:Slažem se. Suđenje je mnogo bolje nego prije, kada je liga bila isključivo domaćinska. Neko je računao da je prvak trebao imati sve pobjede kući (što nije bilo teško) i tri pobjede u gostima da bi bio prvak.
Grbavica, Bilino polje i Pecara su naši najbolji tereni i jedini na kojima se može igrati treće pretkolo kvalifikacija za evropska takmičenja. Ovo sve što sma napisao je čisto maštanje, jer nema šanse da se išta promijeni. Savezu je bitnija zgrada od terena i da godišnje uzme već zacrtanu cifru zbog kazni i to je to.
Jedan od velikih problema je što niko nema dobar skauting. Nije moguće da u nižim ligama nema niti jedan igrač koji bi mogao igrati za prvi tim. Igrači se dovode na principu prethodnog iskustva (povratak onih koji su već igrali) i menadžerskih prijedloga.
Ponekad bacim pogled na utakmice pionira. Ono je sramota. Desetero djece trci za loptom. Nabijanje, panika, treneri se deru. Pjetlice i pionire treba rasteretiti pritisika, nauciti ih da igraju, da sto manje izbijaju. Primi gol, pogrijesi, ali nauci dodati loptu bez panike.
Zamisli da je Salihamidzic igrao u Velezu? Ja ti garantujem da bi mu idoli bili Nermin Vazda, Enes Mesanovic, Hrvoje Erceg i sl. Mi ne mozemo napraviti ozbiljnog igraca jer nemamo uslove i ne radimo profesionalno.
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#3444 Re: UEFA Europa League
Tesko...stakasa wrote:Prvi i glavni razlog je nedostatak struke zadnjih 20 godina. Moze se mlad igrac profilisat i sa poljane kad se pravilno radi sa njim
Ja sam u mladjim selakcijama igrao na katastrofalnim i soldinim terenima. Ne mozes igrati fudbal na losem terenu, to je patnja, lopta skace, nakupi se 5kg blata na kopackama, ne mozes trcati itd. Nemoguce igrati fudbal, ubija volju i motivaciju za igrom, razara samopuzdanje. Nastimas nogu za prijem lopte ona udari u grbu i ode preko noge. Ne mozes sutirati kako zamislis jer je lopta totalno nepredvidiva na neravnom terenu.
Nema vrhunakog nivoa bez vrhunskih uslova. Mozda je nekada moglo kada se igrao poluprofesionalan fudbal vise sigurno ne. Danas Brazilci i Argentinci imaju fenomenalne uslove, o Evropljanima da ne govorim...
Uz to, nasi igraci su slabi radi lose ishrane i lose fizicke pripreme. Bez prave ishrane, koja zahtjeva novac i odricanje, nema snage za profi nivo.
- Logovan
- Posts: 102844
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#3445 Re: UEFA Europa League
Eto Uniteda u Beograd. Džeko vs VišćaA: Sevilla, Apoel, Qarabag, Dudelange
B: Dynamo Kiev, Copenhagen, Malmo, Lugaano
C: Basel, Krasnodar, Getafe, Trabzonspor
D: Sporting, PSV, Rosenborg, LASK
E: Lazio, Celtic, Rennes, Cluj
F: Arsenal, Eintracht, Standard, Vitoria
G: Porto, Young Boys, Feyenoord, Rangers
H: CSKA Moskva, Ludogorets, Espanyol, Ferencvaros
I: Wolfsburg, Gent, St. Etienne, Olexandriya
J: Roma, Borussia (M), Bašakšehir, Wolfsberger
K: Bešiktaš, Braga, Wolves, Slovan
L: Manchester United, Astana, Partizan, AZ Alkmaar
-
Nadzorna_ploca
- Posts: 11043
- Joined: 05/12/2013 16:06
#3446 Re: UEFA Europa League
Aj Dudelangeeeeee
-
Bazinga1234
- Posts: 8070
- Joined: 17/07/2017 15:20
- Location: Mostar
#3447 Re: UEFA Europa League
Karius

- Logovan
- Posts: 102844
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#3449 Re: UEFA Europa League
Dudelange!!!! Ooo vi bh. klubovi, ugledajte se na Dudelange.
Koji je ovaj Karius idiot pa ovo je nevjerovatno.
Koji je ovaj Karius idiot pa ovo je nevjerovatno.
-
Nadzorna_ploca
- Posts: 11043
- Joined: 05/12/2013 16:06
#3450 Re: UEFA Europa League
Ne moraju na Dudelange. Oni drugu godinu zaredom vec igraju grupu, to nije slucajno. Mogu i na Ferencvaros recimo.
