BHTelekom vs Eronet vs Mtel vs ostali mobilni operateri

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply

ko nudi najbolje usluge po najnižim cijenama ?

bhtelecom
14
20%
eronet
7
10%
mtel
7
10%
haloo
4
6%
Novotel
38
54%
 
Total votes: 70

User avatar
Maharadza
Posts: 17070
Joined: 30/01/2013 15:13

#3427 Re: RE: Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Maharadza »

dejang93 wrote:I evo ga, prvi virtuelni mobilni operater uvodi flat kod mobilnog interneta :-)
Sad čekamo haloo, happy... Ipak mislim da Happy mreža ovu opciju neće uvesti za dugo.

http://www.gofree.ba/news-post/2035/oba ... i-internet
RIP konkurencija, a pogotovu bht uhljebi!
mariobl
Posts: 176
Joined: 12/09/2005 10:42

#3428 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mariobl »

Pa svi ovi virtuelni su na platformi dominantnih operatera. BH Telecom je poboljsao ponudu i pokrivenost mreze mislim da su za postpaid najbolji izbor.

Poslano sa mog Le X620 koristeći Tapatalk
febo_acm
Posts: 10317
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#3429 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by febo_acm »

mariobl wrote:Pa svi ovi virtuelni su na platformi dominantnih operatera. BH Telecom je poboljsao ponudu i pokrivenost mreze mislim da su za postpaid najbolji izbor.

Poslano sa mog Le X620 koristeći Tapatalk

Pa sad... To je diskutabilno, ali recimo mislim da su po mom misljenu bolji od Mtela...
User avatar
rovac13
Posts: 5763
Joined: 08/12/2013 16:17

#3430 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by rovac13 »

mariobl wrote:Pa svi ovi virtuelni su na platformi dominantnih operatera. BH Telecom je poboljsao ponudu i pokrivenost mreze mislim da su za postpaid najbolji izbor.

Poslano sa mog Le X620 koristeći Tapatalk
Mozes li onda bacit neku ideju na koju tarifu da se prebacim sa eronet super 25.
Upravo mi istekao ugovor.
Trazim ima li nesto povoljnije od ovoga.
Napisah tamo na tami bht isto pitanje i niko nista ne odgovori na ovo.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28445
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3431 Re: RE: Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

Maharadza wrote:
dejang93 wrote:I evo ga, prvi virtuelni mobilni operater uvodi flat kod mobilnog interneta :-)
Sad čekamo haloo, happy... Ipak mislim da Happy mreža ovu opciju neće uvesti za dugo.

http://www.gofree.ba/news-post/2035/oba ... i-internet
RIP konkurencija, a pogotovu bht uhljebi!
Imal ko ovo da izmjeri, brzinu i sve.
Ak ovo ovako bude, batalit cu net preko stika, pa cak i halo.
Doslo bi mi jeftinije.

Kak god racunam.
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#3432 Re: RE: Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by kloniran »

Vizionar 1985 wrote:
Maharadza wrote:
dejang93 wrote:I evo ga, prvi virtuelni mobilni operater uvodi flat kod mobilnog interneta :-)
Sad čekamo haloo, happy... Ipak mislim da Happy mreža ovu opciju neće uvesti za dugo.

http://www.gofree.ba/news-post/2035/oba ... i-internet
RIP konkurencija, a pogotovu bht uhljebi!
Imal ko ovo da izmjeri, brzinu i sve.
Ak ovo ovako bude, batalit cu net preko stika, pa cak i halo.
Doslo bi mi jeftinije.

Kak god racunam.

meni je bolji signal na halo nego na mtelu, a tih 21 Mbps nigdje u sarajevu nisam mogao izmjeriti, meni je islo negdje do 12 cini mi se
dejang93
Posts: 100
Joined: 31/10/2012 15:22

#3433 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by dejang93 »

Go free mreža koristi infrastrukturu m:tel mreže. Ove brzine što je Go! naveo su teoretske. Mislim da bi to u najboljim uslovima pod 3G signalom islo izmedju 10-15 mb/s. Problem je što je GO! mreža (brojevi i dopune) slabo rasprostranjene. Na teritoriji RS dopune za ovu mrežu mogu se samo u m:tel-u uzeti, dok brojeva mislim da nigdje nema. Iglavnom, svaka im čast za ftlat i 3GB za 10KM
User avatar
Sanjarko
Posts: 28445
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3434 Re: RE: Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

kloniran wrote:

meni je bolji signal na halo nego na mtelu, a tih 21 Mbps nigdje u sarajevu nisam mogao izmjeriti, meni je islo negdje do 12 cini mi se
Ma odavno kontam da batalim net preko stika.
Da koristim halo sa moba, putem hotspota.
Al nikako da se nakanim da to uradim ili barem da probam, jbg zauzet puno sa radom na idejama itd.

Kak god sam racunao jeftinije bi mi doslo.
febanovsky
Posts: 12
Joined: 05/07/2007 11:40

#3435 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by febanovsky »

U Sarajevu ima na skoro svakoj trafici, a koliko sam vidio ima i u Lukavici i osatatku RS-a.


Sent from my iPhone 7 plus using Tapatalk
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#3436 Re: RE: Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by kloniran »

Vizionar 1985 wrote:
kloniran wrote:

meni je bolji signal na halo nego na mtelu, a tih 21 Mbps nigdje u sarajevu nisam mogao izmjeriti, meni je islo negdje do 12 cini mi se
Ma odavno kontam da batalim net preko stika.
Da koristim halo sa moba, putem hotspota.
Al nikako da se nakanim da to uradim ili barem da probam, jbg zauzet puno sa radom na idejama itd.

Kak god sam racunao jeftinije bi mi doslo.
postavljanje mobilnog hot spota traje citavih 30 sekundi :D
User avatar
escobar__
Posts: 9983
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#3437 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by escobar__ »

rovac13 wrote:
mariobl wrote:Pa svi ovi virtuelni su na platformi dominantnih operatera. BH Telecom je poboljsao ponudu i pokrivenost mreze mislim da su za postpaid najbolji izbor.

Poslano sa mog Le X620 koristeći Tapatalk
Mozes li onda bacit neku ideju na koju tarifu da se prebacim sa eronet super 25.
Upravo mi istekao ugovor.
Trazim ima li nesto povoljnije od ovoga.
Napisah tamo na tami bht isto pitanje i niko nista ne odgovori na ovo.
Mislim da bolju ponudu od Eronetove SIMonly (uz ugovor na 24 mjeseca) nećeš naći. Ili još bolje, uzmeš Super 35, potpišeš novi ugovor na dvije godine i plaćaš tarifu po cijeni prethodnog tarifnog modela (29,25 KM sa porezom), a imaš 300 minuta, 1000 poruka i 4 GB Internet saobraćaja u Eronet mreži.
mariobl
Posts: 176
Joined: 12/09/2005 10:42

#3438 Re: RE: Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mariobl »

rovac13 wrote:
mariobl wrote:Pa svi ovi virtuelni su na platformi dominantnih operatera. BH Telecom je poboljsao ponudu i pokrivenost mreze mislim da su za postpaid najbolji izbor.

Poslano sa mog Le X620 koristeći Tapatalk
Mozes li onda bacit neku ideju na koju tarifu da se prebacim sa eronet super 25.
Upravo mi istekao ugovor.
Trazim ima li nesto povoljnije od ovoga.
Napisah tamo na tami bht isto pitanje i niko nista ne odgovori na ovo.
Pa sve zavisi sta ti vise odgovara. Imas combo paket 25 km s bespl. pozivima ka naj broju poslije prve minute. Ja sam na mini15 i dobijam 1gb gratis svaki mjesec godinu dana tako da mi ovaj paket po svemu odgovara. Ono sto je posebno dobro je ista cijena poziva ka svim mob mrezama i mogucnost izbora naj broja iz bilo koje mob.mreze sto je super. Takodje za m parking ne naplacuju inicijalnu poruku. Vbox usluga gov. poste funkcionalna i dobro funkcionise preslusavanje besplatno. Neiskoristeni bonus iz tekuceg prenosi se u sljed. Mjesec. Plavanje racuna bez provizije. Mislim ima dosta pogodnosti koje nem na druga dva i meni to sve se poklopilo i zadovoljan sam mada nije ni Eronet los. Pogotovo super broj. To km je dobro.

Poslano sa mog Le X620 koristeći Tapatalk
User avatar
Sanjarko
Posts: 28445
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3439 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

dejang93 wrote:Go free mreža koristi infrastrukturu m:tel mreže. Ove brzine što je Go! naveo su teoretske. Mislim da bi to u najboljim uslovima pod 3G signalom islo izmedju 10-15 mb/s. Problem je što je GO! mreža (brojevi i dopune) slabo rasprostranjene. Na teritoriji RS dopune za ovu mrežu mogu se samo u m:tel-u uzeti, dok brojeva mislim da nigdje nema. Iglavnom, svaka im čast za ftlat i 3GB za 10KM
Ma znam mane u Zenici nikako.
Ak je to tak da je slicno mtelu onda signal ne bi trebo bit los u Zenici.
Ovaj mtel sto koristim preko stika je onako, nije los.
Nisam nikad mjerio al me ne zajebava, ide sve prilicno dobro.
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#3440 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by kloniran »

Vizionar 1985 wrote:
dejang93 wrote:Go free mreža koristi infrastrukturu m:tel mreže. Ove brzine što je Go! naveo su teoretske. Mislim da bi to u najboljim uslovima pod 3G signalom islo izmedju 10-15 mb/s. Problem je što je GO! mreža (brojevi i dopune) slabo rasprostranjene. Na teritoriji RS dopune za ovu mrežu mogu se samo u m:tel-u uzeti, dok brojeva mislim da nigdje nema. Iglavnom, svaka im čast za ftlat i 3GB za 10KM
Ma znam mane u Zenici nikako.
Ak je to tak da je slicno mtelu onda signal ne bi trebo bit los u Zenici.
Ovaj mtel sto koristim preko stika je onako, nije los.
Nisam nikad mjerio al me ne zajebava, ide sve prilicno dobro.
pa ako ti se kupuje vidi nekoga u sarajevu ako imas nek ti kupi i posalje postom karticu
User avatar
Sanjarko
Posts: 28445
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3441 Re: RE: Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

kloniran wrote:
postavljanje mobilnog hot spota traje citavih 30 sekundi :D
Ma duduk sam je za tehniku, jbg.
Sta da ti kazem kad sam mob platio 150 kerma gsmart esence pola gige rama itd.
Skrsio komp, skrsio se i mob itd.

Kazem duduk, a mane ko da mi nastima ovo.
Jos mob maltene i on skrsen.

Virusi se ljepe na me.
Mislim moje uredzaje, samo tak.

Pozdrav.
User avatar
rovac13
Posts: 5763
Joined: 08/12/2013 16:17

#3442 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by rovac13 »

mariobl wrote:BH Telecom je poboljsao ponudu i pokrivenost mreze mislim da su za postpaid najbolji izbor.
Ja sam na osnovu ove recenice zakljucio da nam govoris da bht ima najbolju postpaid ponudu.

200 minuta prema svima
1000 sms
2 GB + flat
ponudjeno za 23,40 KM mjesecno sa pdv om da produzim sa eronetom

Kakav crni najbroj :?
User avatar
Sanjarko
Posts: 28445
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3443 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

kloniran wrote:
pa ako ti se kupuje vidi nekoga u sarajevu ako imas nek ti kupi i posalje postom karticu
Ma nije problem kupit, nego gdje dopunit.
Kazem u Zenici mane.

Znam da ima u Sheheru.
mariobl
Posts: 176
Joined: 12/09/2005 10:42

#3444 Re: RE: Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mariobl »

rovac13 wrote:
mariobl wrote:BH Telecom je poboljsao ponudu i pokrivenost mreze mislim da su za postpaid najbolji izbor.
Ja sam na osnovu ove recenice zakljucio da nam govoris da bht ima najbolju postpaid ponudu.

200 minuta prema svima
1000 sms
2 GB + flat
ponudjeno za 23,40 KM mjesecno sa pdv om da produzim sa eronetom

Kakav crni najbroj :?
Zavisi sta preferiras kratke duge pozive sms internet. To sta je bolje sve je to relativno. bht ima takve pakete koji nisu bas uporefivi sa ostalim ne daje tacan iznos poziva poruka vec je fleksibilan i daje mogucnost prenosa nepotrosenog u iduci mjesec. Kazem eronet je ok ali opet nekome vise pase ovo nekome ono. Eronet daje vise minuta kada gledas ovako ali obracunska jedinica je nepovoljnija i sl

Poslano sa mog Le X620 koristeći Tapatalk
User avatar
rovac13
Posts: 5763
Joined: 08/12/2013 16:17

#3445 Re: RE: Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by rovac13 »

mariobl wrote: Eronet daje vise minuta kada gledas ovako ali obracunska jedinica je nepovoljnija i sl
Ma ja sam i pretpostavljao da ti pricas napamet :-D

Ja sam x puta kacao svoje listinge,gdje se vidi da mi je 60+10 obracunska povoljnija nego 30+30 ali za malo,nije velika razlika,tako da nebi zamjerio bht u obracunsku jedinicu tu je to.

Koliko kosta minut razgovora sa pdv om na mini 15 ?
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#3446 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by tataćusak »

rovac13 wrote:
mariobl wrote:BH Telecom je poboljsao ponudu i pokrivenost mreze mislim da su za postpaid najbolji izbor.
Ja sam na osnovu ove recenice zakljucio da nam govoris da bht ima najbolju postpaid ponudu.

200 minuta prema svima
1000 sms
2 GB + flat
ponudjeno za 23,40 KM mjesecno sa pdv om da produzim sa eronetom

Kakav crni najbroj :?

Kakva ti je ovo ponuda , zar nije ovo za trideset kerma
User avatar
rovac13
Posts: 5763
Joined: 08/12/2013 16:17

#3447 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by rovac13 »

Normalno je 25+ pdv = 29,25 KM
Nude mi da potpisem na 24 mj bez telefona onda dobijem za 23,40 KM sa pdv om.
Cini mi se da ce tako i bit.
Cijene telefona mi se ne svidjaju,a i nije da mi treba telefon.
febo_acm
Posts: 10317
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#3448 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by febo_acm »

rovac13 wrote:Normalno je 25+ pdv = 29,25 KM
Nude mi da potpisem na 24 mj bez telefona onda dobijem za 23,40 KM sa pdv om.
Cini mi se da ce tako i bit.
Cijene telefona mi se ne svidjaju,a i nije da mi treba telefon.
to treba uzeti svakako, bolje ponude ni na mapi nema kod nas... ja da nemam sluzbeni odmah bi uzeo ovu od 23,40 KM.
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#3449 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by tataćusak »

rovac13 wrote:Normalno je 25+ pdv = 29,25 KM
Nude mi da potpisem na 24 mj bez telefona onda dobijem za 23,40 KM sa pdv om.
Cini mi se da ce tako i bit.
Cijene telefona mi se ne svidjaju,a i nije da mi treba telefon.
Kod mene je 29,25 zato i pitam.
User avatar
rovac13
Posts: 5763
Joined: 08/12/2013 16:17

#3450 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by rovac13 »

Ja sam upravo drugi telefon odradio na toj tarifi.Cetiri godine kako sam presao sa najpovoljnijeg bht a na ovo :-D

I jos uvijek bht nije uveo nesto bolje.Sve kontam sjetit ce se.
Post Reply