Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3426 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

Gojeni H wrote:
triconja wrote:
Gojeni H wrote: Zemlja u kojoj policija ne nosi oruzje, sa izuzetno niskom stopom kriminala, najvecim natalitetom u Evropi, jednim od najboljih rukometnih timova na svijetu ... malo li je za bosanski primitivni polusvijet jebem li ga?
Meni je to tesko da povjerujem, ne moze da se tek tako ugusi lose u ljudima. Sto se tice primitivnosti i jesam primitivan, ne moze svak uvijek biti dobar a nikad los, nesto tu ne stima :D
U redu je tvoje misljenje. Ono je mozda i dobro za neke drugacije rasprave, ali je ipak misljenje i ne moze ici vs. zvanicni pokazatelji.
Jedino, kao sto kazes, da ne vjerujemo zvanicnim pokazateljima?
Vjerujem ja statistikama, nego mi nije jasno kako su skoro ukinnuli kriminal. Kako ugusiti ono najgore u ljudima?
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#3427 Re: Danasnji "feminizam"

Post by seln »

kakavdanakneiskustvu wrote:i mojoj ženi je nesto veca plata nego moja
Shonjo! :D
Razocarao si me kao muskarac i kao Balkanac.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66018
Joined: 03/08/2010 19:04

#3428 Re: Danasnji "feminizam"

Post by kakavdanakneiskustvu »

seln wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:i mojoj ženi je nesto veca plata nego moja
Shonjo! :D
Razocarao si me kao muskarac i kao Balkanac.

jbg,takav sam
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#3429 Re: Danasnji "feminizam"

Post by arzuhal »

"Žene ne idu po dženazama jer one ne halale."

I.M. (Twitter)

ImageImageImageImage
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#3430 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

:D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#3431 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

arzuhal wrote:"Žene ne idu po dženazama jer one ne halale."

I.M. (Twitter)

ImageImageImageImage
prije nekoliko godina, odem na dzenazu, tokom dzenaze je prisa covjek i pita me da li sam oprostila umrlom , ja sam ostala totlano zbunjena, ne kuzim, zasto me pita , i taman sam se pripremila da pitam "zasto me to pita" , covjek je skuzio dam sam totlano zbunjena , a vjerovatno je skuzio da nikad u zivotu nisam cula za takav obicaj :D
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#3432 Re: Danasnji "feminizam"

Post by sadie_forever »

Connaisseur Karlin wrote:
arzuhal wrote:"Žene ne idu po dženazama jer one ne halale."

I.M. (Twitter)

ImageImageImageImage
prije nekoliko godina, odem na dzenazu, tokom dzenaze je prisa covjek i pita me da li sam oprostila umrlom , ja sam ostala totlano zbunjena, ne kuzim, zasto me pita , i taman sam se pripremila da pitam "zasto me to pita" , covjek je skuzio dam sam totlano zbunjena , a vjerovatno je skuzio da nikad u zivotu nisam cula za takav obicaj :D
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#3433 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Gojeni H »

triconja wrote: Vjerujem ja statistikama, nego mi nije jasno kako su skoro ukinnuli kriminal. Kako ugusiti ono najgore u ljudima?
Ukidanjem ekstremnih nejednakosti te omogucavanjem svakom clanu zajednice da istinski ucestvuje u politickom procesu?

Island ima izuzetno dugu parlamentarnu tradiciju, jos od 10. vijeka. Za razliku od anglo saksonaca nisu bili pljackasi, a izgleda da su takodje izbjegli ogromne socijalne nejednakosti kao i vecina ostalih nordijskih drzava.
Last edited by Gojeni H on 16/05/2018 08:26, edited 1 time in total.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#3434 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

sadie_forever wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
arzuhal wrote:"Žene ne idu po dženazama jer one ne halale."

I.M. (Twitter)

ImageImageImageImage
prije nekoliko godina, odem na dzenazu, tokom dzenaze je prisa covjek i pita me da li sam oprostila umrlom , ja sam ostala totlano zbunjena, ne kuzim, zasto me pita , i taman sam se pripremila da pitam "zasto me to pita" , covjek je skuzio dam sam totlano zbunjena , a vjerovatno je skuzio da nikad u zivotu nisam cula za takav obicaj :D
steta, nisam vidjela ovo prije dzenaze :D :lol:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#3435 Re: Danasnji "feminizam"

Post by seln »

Connaisseur Karlin wrote:
sadie_forever wrote:
Connaisseur Karlin wrote:

prije nekoliko godina, odem na dzenazu, tokom dzenaze je prisa covjek i pita me da li sam oprostila umrlom , ja sam ostala totlano zbunjena, ne kuzim, zasto me pita , i taman sam se pripremila da pitam "zasto me to pita" , covjek je skuzio dam sam totlano zbunjena , a vjerovatno je skuzio da nikad u zivotu nisam cula za takav obicaj :D
steta, nisam vidjela ovo prije dzenaze :D :lol:
Bio bi odmor na Bahamima? :D
User avatar
Truba
Posts: 93847
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3436 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Truba »

feminizam na bjeloruski način

postoji smrtna kazna ali samo za muške :D
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#3437 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »



Zanimljiv i nesvakidašnji pogled...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66018
Joined: 03/08/2010 19:04

#3438 Re: Danasnji "feminizam"

Post by kakavdanakneiskustvu »

jos da ima prevod
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3439 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

MarlboroGold wrote: Zanimljiv i nesvakidašnji pogled...
Zanimljiv je po nekim pogledima na drustvo, ima dosta videa sa predavanja (snimaju ga u toku predavanja na faksu i to turaju na internet).
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3440 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

kakavdanakneiskustvu wrote:jos da ima prevod
U zadnje vrijeme mi je cudno kad neko kaze da ne zna engleski, jednostavno mi je to na takvom nivou ko kad bi neko reko ne znam sta je operacija sabiranja. Ne napadam te, nego samo moje misljenje na tu temu.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3441 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

MarlboroGold wrote: Zanimljiv i nesvakidašnji pogled...
Njega je uzitak slusati. Elokventan, britak... :thumbup:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#3442 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

triconja wrote:
MarlboroGold wrote: Zanimljiv i nesvakidašnji pogled...
Zanimljiv je po nekim pogledima na drustvo, ima dosta videa sa predavanja (snimaju ga u toku predavanja na faksu i to turaju na internet).
Prvi put čujem za njega, ali čini mi se kao neko ko je izuzetno razuman, a i vaga riječi koje izgovara. Kako zeznu voditeljicu negdje na sredini ili možda odmah nakon toga... ostade bez teksta :D

@Bloo - baš tako.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3443 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

MarlboroGold wrote:
triconja wrote:
MarlboroGold wrote: Zanimljiv i nesvakidašnji pogled...
Zanimljiv je po nekim pogledima na drustvo, ima dosta videa sa predavanja (snimaju ga u toku predavanja na faksu i to turaju na internet).
Prvi put čujem za njega, ali čini mi se kao neko ko je izuzetno razuman, a i vaga riječi koje izgovara. Kako zeznu voditeljicu negdje na sredini ili možda odmah nakon toga... ostade bez teksta :D

@Bloo - baš tako.
Baci pogled na sva njegova suceljavanja. Liku ne moze niko parirati.
Prosto milina gledati. :mrgreen:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#3444 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Bloo wrote: Baci pogled na sva njegova suceljavanja. Liku ne moze niko parirati.
Prosto milina gledati. :mrgreen:
Pogledam :)
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3445 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

Bloo wrote:
MarlboroGold wrote: Prvi put čujem za njega, ali čini mi se kao neko ko je izuzetno razuman, a i vaga riječi koje izgovara. Kako zeznu voditeljicu negdje na sredini ili možda odmah nakon toga... ostade bez teksta :D

@Bloo - baš tako.
Baci pogled na sva njegova suceljavanja. Liku ne moze niko parirati.
Prosto milina gledati. :mrgreen:
Eee, eto ti bi mene fizicki prebila a tebe bi ovaj lik satro da ne bi tri mjeseca imala napretka (mislim psihicki) :lol: :lol: :lol:

Edit: jes gledala ona intervju dje lika procita u par minuta, lik skoro poceo plakat, eee, to je bila motivacija da uzmem citat nake knjige :lol: :lol: :lol:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#3446 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

MarlboroGold wrote:
Bloo wrote: Baci pogled na sva njegova suceljavanja. Liku ne moze niko parirati.
Prosto milina gledati. :mrgreen:
Pogledam :)
lik je dobro potokovan znanjem asshole :)
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3447 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

Connaisseur Karlin wrote:
MarlboroGold wrote:
Bloo wrote: Baci pogled na sva njegova suceljavanja. Liku ne moze niko parirati.
Prosto milina gledati. :mrgreen:
Pogledam :)
lik je dobro potokovan znanjem asshole :)
Ha? :?
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#3448 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Connaisseur Karlin wrote:
MarlboroGold wrote:
Bloo wrote: Baci pogled na sva njegova suceljavanja. Liku ne moze niko parirati.
Prosto milina gledati. :mrgreen:
Pogledam :)
lik je dobro potokovan znanjem asshole :)
Pa da, jer govori o stvarima koje ne želiš slušati. Ti si kao sve ove voditeljice koje su ga ugostile, a koje su mu trpale riječi koje čovjek uopšte nije ni rekao samo da bi nešto svoje progurale :D
A dobru stvar je rekao za današnji feminizam - sve je dobro dok ne postane ideološko oružje, što i jeste slučaj u zadnje vrijeme.
Meni je zanimljiva njegova perspektiva iako se nužno ne slažem s njim u vezi nekih stvari.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66018
Joined: 03/08/2010 19:04

#3449 Re: Danasnji "feminizam"

Post by kakavdanakneiskustvu »

triconja wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:jos da ima prevod
U zadnje vrijeme mi je cudno kad neko kaze da ne zna engleski, jednostavno mi je to na takvom nivou ko kad bi neko reko ne znam sta je operacija sabiranja. Ne napadam te, nego samo moje misljenje na tu temu.

nisam ucio ebngleski u skoli,dosta toga razumijem ali ne mogu gledati film ili seriju,ili onesto ovako ipak bez prevoda
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#3450 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

triconja wrote: Ha? :?
Šta reći, koju posluku porati...
Post Reply