Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#34226 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Grad je zapusten ko kurac
neka prica ko sta hoce
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#34227 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

Throttle wrote:Ovdje je nekad bilo 5 kontjnera, dok su bili metalni. Pa su ubacili ova 3 plastična umjesto tih 5, doduše ovi su veći. Međutim, sad je problem neredovan odvoz
I zbog čega se ne kosi ništa po gradu?
Trava do vrata, jbt.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#34228 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Ispod Doma penzionera ludnica, trava se savija prema stazi, ne znam koji im je klinac. Niko ništa ne dira. U zadnje vrijeme sam primjetio jedino da redovnije peru ulice al veći je prioritet trava i smeće od pranja ulica :-)
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#34229 Re: Zeničani

Post by belfy »

moet-perignon wrote:
belfy wrote:ne znam koliko si pratio, ali ja zaista volim da budem direktan. iskrenost je olicenje karaktera, tako da cu, kao i uvijek krenuti sa tim. uvijek mi smeta to uvijanje (kao "ne znas ko sam ja"), bas kao i nepismenost. kada JA kazem JA, onda znaci da stojim iza onoga sto sam rekao. ne krijem se iza imaginarne mnozine sto ti cesto koristis. JA mogu i smijem samo govoriti u svoje ime. Vrlo jednostavno.

sada da predjemo na pravopis postovani gimnazijalce. smeta mi:
- gnjecim o protestima
- fulaju pa na kub
- zbogu tvojih zvrljotina
- moza sam tip osobe koji nema potrebu da bude transparetan (jedna laz za osvrta odmah ispod pobrojanog)
- posezes za tom poroznom retorikom
- hajde, da budemo super cool, i ne kritikujemo se. - ili da mozda ispravljamo jedni druge
- diskurz
- sve ostalo...

osvrt na laz: da ne zelis biti takav ne bi upirao na forumu i papagajski ponavljao. vrlo jednostavno...

belfy, razumijes li da svo vrijeme pricas o sebi?, ali i o meni. ne znam kako te nije mrzilo da iz mojeg teksta izdvajas napisane misli.
no, da se vratimo.
tema je o nacinu zivota u Zenici i koliko se dosta toga strmoglavilo, umjesto da je napredovalo. ne vidi se pomak, osim da se drugi pomicu i idu dalje. tema je o tome.
pa znas, ja kada bilo sta pisem sam poprilicno posvecen. ne zelim da mi sugovornik bude zakinut, jer time bih iskazao nepostovanje. ne znam kako si ti nadosao na to da je ova tema o tome sto si napisao, ali me i ne interesuje. nemam zelju za daljnjom raspravom, jer mislim da sam rekao dovoljno. meni je mrsko ponavljati taman toliko koliko mi je mrsko i kada neko papagajski ponavlja... :kakoste:
User avatar
Sanjarko
Posts: 28466
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#34230 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

Throttle wrote:Ovdje je nekad bilo 5 kontjnera, dok su bili metalni. Pa su ubacili ova 3 plastična umjesto tih 5, doduše ovi su veći. Međutim, sad je problem neredovan odvoz
I zbog čega se ne kosi ništa po gradu?
Tako su i nama ukinuli kontejnere. Smanjili im broj sa 7 komada na 4. Kose travu negdje. Ovdje su kosili nedavno.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#34231 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Image :run:
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#34232 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Vjerujem da se ovo namjerno radi da bi na frku produzili ugovor katastrofalnoj Albi. Jednostavno ce doci to toga da ce reci da moraju ugovor da produze zbog stanja u gradu a ovi ce pokositi travu i odvuci smece i dobiti aplauz na kraju kako je to odlicno odradjen posao.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#34234 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Shile, Buraz od Mirsela/Gileta, Merima i Buze. Ko je iz Nove Zenice sigurno zna o kome se radi.

Kao klinci smo se kupali u Bosni i bio je mozda najbolji plivac medju nama. Skakao je sa tog mosta x puta, redovno na bazenima sa desetke itd.

U zadnje vrijeme je malo vise pio ali se nije drogirao koliko znam, niti je imao psihicke probleme, koliko znam.

Ne bi me iznenadilo da je popio i skocio iz zafrkancije, ili za raju.

Nadam se da se izvukao. Dobar momak. Bila bi steta. :(
User avatar
Zaitsev
Posts: 1998
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#34235 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

Kakvo je vrijeme u Njemačkoj? Od tamo nama dolazi, je l da? :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83557
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34236 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Jer Dino Pasalic i Adnan Dzonlic su za picke:

https://www.zenicablog.com/suljo-hrvic- ... ndustrije/

:facepalm:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#34237 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Suljo Hrvić bio je nemilosrdan i oplođivao sve što je stigao. Redom su padale firme: Vispak, Klas, Sprind, Mlin i pekara Ljubače… A onda mu se prije dvije godine na putu ispriječio Agrokomerc. Nije imao milosti. Kupio ga je. Čaršija je odmah počela sumnjati da je to zalogaj koji Suljo možda neće moći sažvakati. Zlobnici su mu čak predviđali sudbinu Ante Todorića, a njegovoj AS grupi slutili da ide stopama Agrokora. Zašto je to nemoguće?
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#34238 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Citam od jutros dva tri puta i nikako ne mogu skotnosti kako neko moze ovako nesto napisati, i jos se potpisati??.

Jedini logičan zaključak na kraju je da bi postao uspješan biznismen moras imati jakooo veliki kur*c.

Evo hibt pornhubu, nova vrsta pornica, oplodjavanje firmi... :lol: :lol: :lol:
User avatar
notsure
Posts: 1185
Joined: 31/07/2008 19:57

#34239 Re: Zeničani

Post by notsure »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/poznato ... /190617112

Hoće li se iko sjetiti zašto HDZ preko JP ceste FBiH blokira Vranduk?

Cestarina Zagreb-Zagvozd za obični auto u jednom smjeru je 225 kn + 20 kn za prolazak kroz tunel Zagvozd - Baška Voda.
Umjesto da idu kroz BiH i izbjegnu plaćanje autoceste, Česi, Poljaci, Mađari, Slovaci i ostali sjeverni turisti će puniti budžet susjedne nam države plaćanjem cestarina da ne bi čekali 2-3 sata u Vranduku.
Samo u jednom smjeru za 40 eura putarine uštedi se 5-6 sati vožnje.

Nije Čović bezveze dobio počasni doktorat sveučilišta u Zagrebu.

Image
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#34240 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

notsure wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/poznato ... /190617112

Hoće li se iko sjetiti zašto HDZ preko JP ceste FBiH blokira Vranduk?

Cestarina Zagreb-Zagvozd za obični auto u jednom smjeru je 225 kn + 20 kn za prolazak kroz tunel Zagvozd - Baška Voda.
Umjesto da idu kroz BiH i izbjegnu plaćanje autoceste, Česi, Poljaci, Mađari, Slovaci i ostali sjeverni turisti će puniti budžet susjedne nam države plaćanjem cestarina da ne bi čekali 2-3 sata u Vranduku.
Samo u jednom smjeru za 40 eura putarine uštedi se 5-6 sati vožnje.

Nije Čović bezveze dobio počasni doktorat sveučilišta u Zagrebu.

Image
:thumbup:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83557
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34241 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Adil Osmanović emotivno govorio o saradnji HDZ-a i SDA: Bili smo i bit ćemo partneri
User avatar
notsure
Posts: 1185
Joined: 31/07/2008 19:57

#34242 Re: Zeničani

Post by notsure »

Zašto se ne uklone ove betonske barijere i tako izbjegne prolazak kroz Nemilu?

Image

Iz pravca Zenice sve aute usmjeravati desnom obalom, iz pravca Nemile sve lijevom obalom prema Banlozima, obje ceste da budu jednosmjerne i riješen problem.

Image
moet-perignon
Posts: 611
Joined: 04/02/2015 13:32

#34243 Re: Zeničani

Post by moet-perignon »

notsure, i meni je prolazilo kao ideja da se uklone stubovi i da se iz pravca Zenice skrati put tako da se vozila ukljuce u tunel na kojem se ne radi rekonstrukcija. tako bi se rasteretila vozila koja prolaze kroz naselja Nemile, a i skratilo bi se vrijeme. to bi bilo optimalno rijesenje.

mislim da opcija da se iz pravca Zenice vozila krecu M17 pa se ukljuce u Koprivnicu nije lako izvodljiva.
ako bi iz suprotnog pravca dolazio kamion (a iz pravca Zenice cekaju drugi kamioni da ovi pravca Nemile prodju), tesko da bi se limuzina mogla
provuci izmedju njih. mogla bi, ali bi se znatno usporio saobracaj i ne bi se nista postiglo.

jedino da policija propusta na limuzine da se ukljuce na desnu stranu u Vranduk, dok se iz suprotnog pravca polako mile kamioni i da se iskoristi vrijeme dok ne izadju prvi kamioni. no to je dosta slozen manevar.

optimalnije rijesenje je da se maknu stubovi i dopusti da se iz pravca Zenice ukljuce manja vozila ili limuzine. time bi se znatno preveniralo kod Nemile, jer tamo su kuce doslovno u doticaju sa regionalnim putem. vjerovatno ce mjestanima biti naporno izaci iz kuce autom, zbog protoka saobracaja.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28466
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#34244 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

notsure wrote:Zašto se ne uklone ove betonske barijere i tako izbjegne prolazak kroz Nemilu?

Image

Iz pravca Zenice sve aute usmjeravati desnom obalom, iz pravca Nemile sve lijevom obalom prema Banlozima, obje ceste da budu jednosmjerne i riješen problem.

Image
Ja na onoj drugoj temi pitao i iz glave dao rjesenje. Ovo tvoje ne zvuci lose. Treba vidjeti sa strucnjacima je li izvodivo. Postavim na onoj drugoj temi.
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#34245 Re: Zeničani

Post by belfy »

mozda kad bi radovi bili na drugom tunelu... nisu ti betonski blokovi bezveze tu...
User avatar
notsure
Posts: 1185
Joined: 31/07/2008 19:57

#34246 Re: Zeničani

Post by notsure »

Image
moet-perignon
Posts: 611
Joined: 04/02/2015 13:32

#34247 Re: Zeničani

Post by moet-perignon »

belfy wrote:mozda kad bi radovi bili na drugom tunelu... nisu ti betonski blokovi bezveze tu...

naravno da nisu bez veze tu. ipak sa dobrom koordinacijom bi se moglo izvesti. oni su sada duzni (mada, ko te pita za dug u ovoj zemlji), da iskoordiniraju
i da ublaze cijelu ovu konfuziju.
u medijima su priznali kako nemaju dovoljan broj radnika i, citiram: "...tako je kako je...".

s druge strane ne znam koliko ce mjestani Nemile i Tetova izdrzati. jucer su javili kako su sa 1. septembra radove pomjerili na sredinu oktobra.
a nekada ranije su govorili da ce grubi radovi trajati do maja, jula.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28466
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#34248 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

Odavno ja sumnjam u kvalitet asfalta. Mislim da je prije se bolji asfalt radio u Titino doba. Danas ko ce znat, jer se ugradzuju pa sumnjam u kvalitet istoga radi toga.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66031
Joined: 03/08/2010 19:04

#34249 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

notsure wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/poznato ... /190617112

Hoće li se iko sjetiti zašto HDZ preko JP ceste FBiH blokira Vranduk?

Cestarina Zagreb-Zagvozd za obični auto u jednom smjeru je 225 kn + 20 kn za prolazak kroz tunel Zagvozd - Baška Voda.
Umjesto da idu kroz BiH i izbjegnu plaćanje autoceste, Česi, Poljaci, Mađari, Slovaci i ostali sjeverni turisti će puniti budžet susjedne nam države plaćanjem cestarina da ne bi čekali 2-3 sata u Vranduku.
Samo u jednom smjeru za 40 eura putarine uštedi se 5-6 sati vožnje.

Nije Čović bezveze dobio počasni doktorat sveučilišta u Zagrebu.

Image

:thumbup:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#34250 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

Sjebem se svaki put kad vidim da je fasada ovih solitera, uključivo sa Kineskim, bila bijelo-crvena, a ne smeđe-crvena. :D

Image
Post Reply