Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#34226 Re: Zeničani
Grad je zapusten ko kurac
neka prica ko sta hoce
neka prica ko sta hoce
- ExNihilo
- Posts: 17072
- Joined: 23/01/2008 07:05
- Location: In the sheltering shade of the forest
#34227 Re: Zeničani
Trava do vrata, jbt.Throttle wrote:Ovdje je nekad bilo 5 kontjnera, dok su bili metalni. Pa su ubacili ova 3 plastična umjesto tih 5, doduše ovi su veći. Međutim, sad je problem neredovan odvoz
I zbog čega se ne kosi ništa po gradu?
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#34228 Re: Zeničani
Ispod Doma penzionera ludnica, trava se savija prema stazi, ne znam koji im je klinac. Niko ništa ne dira. U zadnje vrijeme sam primjetio jedino da redovnije peru ulice al veći je prioritet trava i smeće od pranja ulica 
-
belfy
- Posts: 9827
- Joined: 06/08/2007 09:00
#34229 Re: Zeničani
pa znas, ja kada bilo sta pisem sam poprilicno posvecen. ne zelim da mi sugovornik bude zakinut, jer time bih iskazao nepostovanje. ne znam kako si ti nadosao na to da je ova tema o tome sto si napisao, ali me i ne interesuje. nemam zelju za daljnjom raspravom, jer mislim da sam rekao dovoljno. meni je mrsko ponavljati taman toliko koliko mi je mrsko i kada neko papagajski ponavlja...moet-perignon wrote:belfy wrote:ne znam koliko si pratio, ali ja zaista volim da budem direktan. iskrenost je olicenje karaktera, tako da cu, kao i uvijek krenuti sa tim. uvijek mi smeta to uvijanje (kao "ne znas ko sam ja"), bas kao i nepismenost. kada JA kazem JA, onda znaci da stojim iza onoga sto sam rekao. ne krijem se iza imaginarne mnozine sto ti cesto koristis. JA mogu i smijem samo govoriti u svoje ime. Vrlo jednostavno.
sada da predjemo na pravopis postovani gimnazijalce. smeta mi:
- gnjecim o protestima
- fulaju pa na kub
- zbogu tvojih zvrljotina
- moza sam tip osobe koji nema potrebu da bude transparetan (jedna laz za osvrta odmah ispod pobrojanog)
- posezes za tom poroznom retorikom
- hajde, da budemo super cool, i ne kritikujemo se. - ili da mozda ispravljamo jedni druge
- diskurz
- sve ostalo...
osvrt na laz: da ne zelis biti takav ne bi upirao na forumu i papagajski ponavljao. vrlo jednostavno...
belfy, razumijes li da svo vrijeme pricas o sebi?, ali i o meni. ne znam kako te nije mrzilo da iz mojeg teksta izdvajas napisane misli.
no, da se vratimo.
tema je o nacinu zivota u Zenici i koliko se dosta toga strmoglavilo, umjesto da je napredovalo. ne vidi se pomak, osim da se drugi pomicu i idu dalje. tema je o tome.
- Sanjarko
- Posts: 28466
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#34230 Re: Zeničani
Tako su i nama ukinuli kontejnere. Smanjili im broj sa 7 komada na 4. Kose travu negdje. Ovdje su kosili nedavno.Throttle wrote:Ovdje je nekad bilo 5 kontjnera, dok su bili metalni. Pa su ubacili ova 3 plastična umjesto tih 5, doduše ovi su veći. Međutim, sad je problem neredovan odvoz
I zbog čega se ne kosi ništa po gradu?
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
- Ja_Ja
- Posts: 2829
- Joined: 07/03/2006 06:59
- Location: tamo daleko...
#34232 Re: Zeničani
Vjerujem da se ovo namjerno radi da bi na frku produzili ugovor katastrofalnoj Albi. Jednostavno ce doci to toga da ce reci da moraju ugovor da produze zbog stanja u gradu a ovi ce pokositi travu i odvuci smece i dobiti aplauz na kraju kako je to odlicno odradjen posao.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66031
- Joined: 03/08/2010 19:04
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#34234 Re: Zeničani
Shile, Buraz od Mirsela/Gileta, Merima i Buze. Ko je iz Nove Zenice sigurno zna o kome se radi.kakavdanakneiskustvu wrote:http://zenicainfo.ba/2019/06/16/potraga ... pwHF5_cKYA
Kao klinci smo se kupali u Bosni i bio je mozda najbolji plivac medju nama. Skakao je sa tog mosta x puta, redovno na bazenima sa desetke itd.
U zadnje vrijeme je malo vise pio ali se nije drogirao koliko znam, niti je imao psihicke probleme, koliko znam.
Ne bi me iznenadilo da je popio i skocio iz zafrkancije, ili za raju.
Nadam se da se izvukao. Dobar momak. Bila bi steta.
- Zaitsev
- Posts: 1998
- Joined: 08/10/2011 14:31
- Location: Zenica
- Contact:
#34235 Re: Zeničani
Kakvo je vrijeme u Njemačkoj? Od tamo nama dolazi, je l da? 
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83557
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#34236 Re: Zeničani
Jer Dino Pasalic i Adnan Dzonlic su za picke:
https://www.zenicablog.com/suljo-hrvic- ... ndustrije/

https://www.zenicablog.com/suljo-hrvic- ... ndustrije/
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#34237 Re: Zeničani
Suljo Hrvić bio je nemilosrdan i oplođivao sve što je stigao. Redom su padale firme: Vispak, Klas, Sprind, Mlin i pekara Ljubače… A onda mu se prije dvije godine na putu ispriječio Agrokomerc. Nije imao milosti. Kupio ga je. Čaršija je odmah počela sumnjati da je to zalogaj koji Suljo možda neće moći sažvakati. Zlobnici su mu čak predviđali sudbinu Ante Todorića, a njegovoj AS grupi slutili da ide stopama Agrokora. Zašto je to nemoguće?
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#34238 Re: Zeničani
Citam od jutros dva tri puta i nikako ne mogu skotnosti kako neko moze ovako nesto napisati, i jos se potpisati??.
Jedini logičan zaključak na kraju je da bi postao uspješan biznismen moras imati jakooo veliki kur*c.
Evo hibt pornhubu, nova vrsta pornica, oplodjavanje firmi...

Jedini logičan zaključak na kraju je da bi postao uspješan biznismen moras imati jakooo veliki kur*c.
Evo hibt pornhubu, nova vrsta pornica, oplodjavanje firmi...
- notsure
- Posts: 1185
- Joined: 31/07/2008 19:57
#34239 Re: Zeničani
https://www.klix.ba/vijesti/bih/poznato ... /190617112
Hoće li se iko sjetiti zašto HDZ preko JP ceste FBiH blokira Vranduk?
Cestarina Zagreb-Zagvozd za obični auto u jednom smjeru je 225 kn + 20 kn za prolazak kroz tunel Zagvozd - Baška Voda.
Umjesto da idu kroz BiH i izbjegnu plaćanje autoceste, Česi, Poljaci, Mađari, Slovaci i ostali sjeverni turisti će puniti budžet susjedne nam države plaćanjem cestarina da ne bi čekali 2-3 sata u Vranduku.
Samo u jednom smjeru za 40 eura putarine uštedi se 5-6 sati vožnje.
Nije Čović bezveze dobio počasni doktorat sveučilišta u Zagrebu.

Hoće li se iko sjetiti zašto HDZ preko JP ceste FBiH blokira Vranduk?
Cestarina Zagreb-Zagvozd za obični auto u jednom smjeru je 225 kn + 20 kn za prolazak kroz tunel Zagvozd - Baška Voda.
Umjesto da idu kroz BiH i izbjegnu plaćanje autoceste, Česi, Poljaci, Mađari, Slovaci i ostali sjeverni turisti će puniti budžet susjedne nam države plaćanjem cestarina da ne bi čekali 2-3 sata u Vranduku.
Samo u jednom smjeru za 40 eura putarine uštedi se 5-6 sati vožnje.
Nije Čović bezveze dobio počasni doktorat sveučilišta u Zagrebu.

- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#34240 Re: Zeničani
notsure wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/poznato ... /190617112
Hoće li se iko sjetiti zašto HDZ preko JP ceste FBiH blokira Vranduk?
Cestarina Zagreb-Zagvozd za obični auto u jednom smjeru je 225 kn + 20 kn za prolazak kroz tunel Zagvozd - Baška Voda.
Umjesto da idu kroz BiH i izbjegnu plaćanje autoceste, Česi, Poljaci, Mađari, Slovaci i ostali sjeverni turisti će puniti budžet susjedne nam države plaćanjem cestarina da ne bi čekali 2-3 sata u Vranduku.
Samo u jednom smjeru za 40 eura putarine uštedi se 5-6 sati vožnje.
Nije Čović bezveze dobio počasni doktorat sveučilišta u Zagrebu.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83557
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#34241 Re: Zeničani
Adil Osmanović emotivno govorio o saradnji HDZ-a i SDA: Bili smo i bit ćemo partneri
- notsure
- Posts: 1185
- Joined: 31/07/2008 19:57
#34242 Re: Zeničani
Zašto se ne uklone ove betonske barijere i tako izbjegne prolazak kroz Nemilu?

Iz pravca Zenice sve aute usmjeravati desnom obalom, iz pravca Nemile sve lijevom obalom prema Banlozima, obje ceste da budu jednosmjerne i riješen problem.


Iz pravca Zenice sve aute usmjeravati desnom obalom, iz pravca Nemile sve lijevom obalom prema Banlozima, obje ceste da budu jednosmjerne i riješen problem.

-
moet-perignon
- Posts: 611
- Joined: 04/02/2015 13:32
#34243 Re: Zeničani
notsure, i meni je prolazilo kao ideja da se uklone stubovi i da se iz pravca Zenice skrati put tako da se vozila ukljuce u tunel na kojem se ne radi rekonstrukcija. tako bi se rasteretila vozila koja prolaze kroz naselja Nemile, a i skratilo bi se vrijeme. to bi bilo optimalno rijesenje.
mislim da opcija da se iz pravca Zenice vozila krecu M17 pa se ukljuce u Koprivnicu nije lako izvodljiva.
ako bi iz suprotnog pravca dolazio kamion (a iz pravca Zenice cekaju drugi kamioni da ovi pravca Nemile prodju), tesko da bi se limuzina mogla
provuci izmedju njih. mogla bi, ali bi se znatno usporio saobracaj i ne bi se nista postiglo.
jedino da policija propusta na limuzine da se ukljuce na desnu stranu u Vranduk, dok se iz suprotnog pravca polako mile kamioni i da se iskoristi vrijeme dok ne izadju prvi kamioni. no to je dosta slozen manevar.
optimalnije rijesenje je da se maknu stubovi i dopusti da se iz pravca Zenice ukljuce manja vozila ili limuzine. time bi se znatno preveniralo kod Nemile, jer tamo su kuce doslovno u doticaju sa regionalnim putem. vjerovatno ce mjestanima biti naporno izaci iz kuce autom, zbog protoka saobracaja.
mislim da opcija da se iz pravca Zenice vozila krecu M17 pa se ukljuce u Koprivnicu nije lako izvodljiva.
ako bi iz suprotnog pravca dolazio kamion (a iz pravca Zenice cekaju drugi kamioni da ovi pravca Nemile prodju), tesko da bi se limuzina mogla
provuci izmedju njih. mogla bi, ali bi se znatno usporio saobracaj i ne bi se nista postiglo.
jedino da policija propusta na limuzine da se ukljuce na desnu stranu u Vranduk, dok se iz suprotnog pravca polako mile kamioni i da se iskoristi vrijeme dok ne izadju prvi kamioni. no to je dosta slozen manevar.
optimalnije rijesenje je da se maknu stubovi i dopusti da se iz pravca Zenice ukljuce manja vozila ili limuzine. time bi se znatno preveniralo kod Nemile, jer tamo su kuce doslovno u doticaju sa regionalnim putem. vjerovatno ce mjestanima biti naporno izaci iz kuce autom, zbog protoka saobracaja.
- Sanjarko
- Posts: 28466
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#34244 Re: Zeničani
Ja na onoj drugoj temi pitao i iz glave dao rjesenje. Ovo tvoje ne zvuci lose. Treba vidjeti sa strucnjacima je li izvodivo. Postavim na onoj drugoj temi.notsure wrote:Zašto se ne uklone ove betonske barijere i tako izbjegne prolazak kroz Nemilu?
Iz pravca Zenice sve aute usmjeravati desnom obalom, iz pravca Nemile sve lijevom obalom prema Banlozima, obje ceste da budu jednosmjerne i riješen problem.
-
belfy
- Posts: 9827
- Joined: 06/08/2007 09:00
#34245 Re: Zeničani
mozda kad bi radovi bili na drugom tunelu... nisu ti betonski blokovi bezveze tu...
-
moet-perignon
- Posts: 611
- Joined: 04/02/2015 13:32
#34247 Re: Zeničani
belfy wrote:mozda kad bi radovi bili na drugom tunelu... nisu ti betonski blokovi bezveze tu...
naravno da nisu bez veze tu. ipak sa dobrom koordinacijom bi se moglo izvesti. oni su sada duzni (mada, ko te pita za dug u ovoj zemlji), da iskoordiniraju
i da ublaze cijelu ovu konfuziju.
u medijima su priznali kako nemaju dovoljan broj radnika i, citiram: "...tako je kako je...".
s druge strane ne znam koliko ce mjestani Nemile i Tetova izdrzati. jucer su javili kako su sa 1. septembra radove pomjerili na sredinu oktobra.
a nekada ranije su govorili da ce grubi radovi trajati do maja, jula.
- Sanjarko
- Posts: 28466
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#34248 Re: Zeničani
Odavno ja sumnjam u kvalitet asfalta. Mislim da je prije se bolji asfalt radio u Titino doba. Danas ko ce znat, jer se ugradzuju pa sumnjam u kvalitet istoga radi toga.notsure wrote:https://i.ibb.co/t4hxPzG/Lezeci.jpg
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66031
- Joined: 03/08/2010 19:04
#34249 Re: Zeničani
notsure wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/poznato ... /190617112
Hoće li se iko sjetiti zašto HDZ preko JP ceste FBiH blokira Vranduk?
Cestarina Zagreb-Zagvozd za obični auto u jednom smjeru je 225 kn + 20 kn za prolazak kroz tunel Zagvozd - Baška Voda.
Umjesto da idu kroz BiH i izbjegnu plaćanje autoceste, Česi, Poljaci, Mađari, Slovaci i ostali sjeverni turisti će puniti budžet susjedne nam države plaćanjem cestarina da ne bi čekali 2-3 sata u Vranduku.
Samo u jednom smjeru za 40 eura putarine uštedi se 5-6 sati vožnje.
Nije Čović bezveze dobio počasni doktorat sveučilišta u Zagrebu.
- ExNihilo
- Posts: 17072
- Joined: 23/01/2008 07:05
- Location: In the sheltering shade of the forest
#34250 Re: Zeničani
Sjebem se svaki put kad vidim da je fasada ovih solitera, uključivo sa Kineskim, bila bijelo-crvena, a ne smeđe-crvena.



