belfy wrote:vec treci put ponavljas isto. crni oblaci, ekoloski problemi, niko se ne buni... i, opet, ponavljas ove "male proteste"... kao sto ponavljas da bi ti preko foruma da napravis promjenu...
no, prvo da ti odgovorim. da, trenutacno sam u Njemackoj. a otisao sam iz mnogo privatnih razloga koji nisu za foruma i zbog novca. znao sam da svoju pamet, znanje i iskustvo uvijek mogu unovciti bilo gdje, pa zasto onda ne za vece pare. no, pare, same po sebi nisu bile pokretac. bile su tek bonus...
volio bih reci da sam otisao zbog takvih kao sto si ti, jer su mi takvi uvijek smetali, ali bih tada bio neiskren. no, uvijek su mi smetali ljudi koji naprave najmanji (ili nikakav) ucinak a budu najglasniji. vidis, zato smo tu gdje jesmo. ja sam poprilicno siguran da tvoj ucinak, po pitanju stvari na koje se zalis, tezi nuli. ja sam neko ko je radio na tome malo aktivnije, pa cak i kada sam radio u Mittalu. ja Samira Lemesa znam od kada je studirao... elem, ja sam se trudio prakticno, i cak, i samog Lemesa napadao kada je posustajao prije nego je odstupio. i to nije jedina borba u kojoj sam ucestvovao ne bi li se grad napravio boljim... a nikada, niti jednom, nisam pokusao nesto takvo preko foruma, a na internetu sam od '94.
da ne duzim. neces ti nikome pomoci pisanjem ovdje, a ponajmanje sebi... samo ce se povremeno desiti da dobijes odgovor koji ti se nece svidjeti. no, ako ti se tako svidja...
belfy, sto je tacno pogresno u mom repetativnom trljanju da se nadvijaju oblaci iznad grada?
iako na forumu gnjecim o protestima, to ne znaci da ih u stvarnosti i ne cinim; da u stvarnosti ne poduzimam neke korake koji su pozitivni
za ovu zajednicu.
ono sto se zna o meni ovdje je nula, zero. niko ne zna ko sam. cas sam musko, cas zensko. cas mi je 21, cas ulazim u krizu srednjih godina.
i svi, uglavnom, fulaju pa na kub.
naposljetku, sve to je vrlo nevazno, ali moram spomenuti zbogu tvojih zvrljotina i tvrdnji o mojem ucinku koji su na nuli.
ukratko: ne mozes biti siguran o meni i mojem radu jer nemas nista opipljivo a i moza sam tip osobe koji nema potrebu da bude transparetan. \nije uctivo da posezes za tom poroznom retorikom.
takodjer iz pristojnosti necu tvoj trud, koji dosta spominjes, nipodstavam, jer ne mogu tvrditi da je tacno ili ne. zato sto te ne poznajem.
mada, iskreni da budemo, puno toga si rekao o sebi, kad u dosta recenica pocinjes sa "ja".
hajde, da budemo super cool, i ne kritikujemo se. vec da razvijemo diskurz o stvarnom problemu mladih koje smo ostavili na cjedilu.
znam da necu mnogo postici pisanjem ovdje, ali iskustvu me naucilo da uvijek i negdje nesto malo moze da inspirise i pokrene.
i da, iskreno me zanima sto ljudi misle o stanju u nasoj lokalnoj zajednici. mozda se doima kao mlacenje prazne slame, ali sto danas to nije?