Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#34201 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

unajmiti ćemo bus :lol: :lol:
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#34202 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

zlo zlo wrote:unajmiti ćemo bus :lol: :lol:
Ma kombi ce biti taman :mrgreen:

Gotov.

Image
Ima li ista mirisnije i ukusnije od domaceg hljeba ..
Sad onih paprika sa pavlakom :klopa:
shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#34204 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by shandrprcSA »

Loo wrote:
Gotov.

Image
Ima li ista mirisnije i ukusnije od domaceg hljeba ..
Sad onih paprika sa pavlakom :klopa:
haj ponesi ga da umacemo :skoljka:

Image
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#34205 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

Prvo pokazi sta si sprcko u toj serpi :mrgreen:
I gori li ti ta vatra uopste!?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#34206 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Maraschino »

Evo ga od 17.07.2019. mrzne se i ceka.

Image

Cijena sitnica za vas poguzije €45/kg. :P
shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#34207 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by shandrprcSA »

Loo wrote:Prvo pokazi sta si sprcko u toj serpi :mrgreen:
I gori li ti ta vatra uopste!?
zar sumnjas u mene :oops:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#34208 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

Image


Moram da priznam da sam veliki fan azijatske kuhinje :)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#34209 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

:thumbup: odlicno izgleda ---
.. :-)
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#34210 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by insomnia78 »

Dje nabavljas mačiće
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#34211 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

insomnia78 wrote:Dje nabavljas mačiće
U blizini kod komšije ;)
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#34213 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

shandrprcSA wrote:
Loo wrote:Prvo pokazi sta si sprcko u toj serpi :mrgreen:
I gori li ti ta vatra uopste!?
zar sumnjas u mene :oops:
:nene:
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#34214 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

Maraschino wrote:Evo ga od 17.07.2019. mrzne se i ceka.

Image

Cijena sitnica za vas poguzije €45/kg. :P
Koliko dugo se susi, ja sam ovo isto vidjeo nedavno ..drze meso dok ne pocrni a cijena je bila tako nesto oko 80-90$ kilo....
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#34215 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Maraschino »

exliberal-ex wrote:
Koliko dugo se susi, ja sam ovo isto vidjeo nedavno ..drze meso dok ne pocrni a cijena je bila tako nesto oko 80-90$ kilo....
Kako znam, minimum je 28 dana i poslije toga ne moze sve isjeci nego par komada.
Tako nam je bar onaj u restoranu rekao. Ima ih vise ovih velikih i onda sijece po par komada sa svakog i vraca ponovo na ''zrenje''.

Nije to suho, to je ko mozak mekano. Vanjska strana uhvati malo korice ali nista strasno.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#34216 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

Maraschino wrote:
exliberal-ex wrote:
Koliko dugo se susi, ja sam ovo isto vidjeo nedavno ..drze meso dok ne pocrni a cijena je bila tako nesto oko 80-90$ kilo....
Kako znam, minimum je 28 dana i poslije toga ne moze sve isjeci nego par komada.
Tako nam je bar onaj u restoranu rekao. Ima ih vise ovih velikih i onda sijece po par komada sa svakog i vraca ponovo na ''zrenje''.

Nije to suho, to je ko mozak mekano. Vanjska strana uhvati malo korice ali nista strasno.
Znam dva čovjeka koji imaju ovakve frižidere za Sazrijevanje mesa taj proces se zove dry aged . Tu igra ulogu temperatura i vlazina vazduha

Ovdje je isto važno kvaliteta mesa


Ah da ima u New Yorku mislim da se zove Wolfgang restoran potražite na YOU tube kako kod njih sazrijeva meso sa dobrim gljivicama okolo , u Evropi je zabranjeno taj način sazrijevanja osim u Švicarskoj
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#34217 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Nije to suho, to je ko mozak mekano. Vanjska strana uhvati malo korice ali nista strasno.
Ta korica I sve budjavo SE ocisti.
Nisam primjetila da je mekse, radije ukus...hm NE svidja SE svima...ukus je malo budjav..tekstura Mesa ista.
Zizi505
Posts: 9330
Joined: 25/04/2011 14:06

#34218 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Zizi505 »

Loo wrote:
zlo zlo wrote:zizi zivi vani? vidim da je meso odležano propisno tako izgleda a to se od nas ne radi. kao ni dosta drugih stvari, tipa mljeveno je puno žilavog itd.
Isto sam i ja pomislila :mrgreen:
Ali izgleda zizi nam u seheru :mrgreen:
Odoh je poslati pp da je pitam hoce li me voditi kod svog mesara :lol:
Mesarice su mi preporučile ono meso :mrgreen:
Ako hoćeš javi da ti na pp napišem gdje sam kupila.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#34219 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Maraschino »

moonca wrote:
Nije to suho, to je ko mozak mekano. Vanjska strana uhvati malo korice ali nista strasno.
Ta korica I sve budjavo SE ocisti.
Nisam primjetila da je mekse, radije ukus...hm NE svidja SE svima...ukus je malo budjav..tekstura Mesa ista.
Ne znam o kakvoj budji pricas? Mislim da se proces i odvija da se ne ubudja(so i temperatura).

Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#34220 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Maraschino wrote:
moonca wrote:
Nije to suho, to je ko mozak mekano. Vanjska strana uhvati malo korice ali nista strasno.
Ta korica I sve budjavo SE ocisti.
Nisam primjetila da je mekse, radije ukus...hm NE svidja SE svima...ukus je malo budjav..tekstura Mesa ista.
Ne znam o kakvoj budji pricas? Mislim da se proces i odvija da se ne ubudja(so i temperatura).

Image

E, mislim da SE soli...pa komad Mesa SE sushi, gubi vodu..mjenja boju. Smanjuje SE kolicinski I korica bude crno Siva. Ili pokvarena i to SE skida I baca.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#34221 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Maraschino »

Sta ti vidis na ovim velikim komadima koji stoje od 17.07.2017.god.? Ja ne vidim nikakvu budj niti da je noz radio.
Mozda pricas o drugoj vrsti i pripremi mesa. Ovo ide ovako.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#34223 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Maraschino wrote:Sta ti vidis na ovim velikim komadima koji stoje od 17.07.2017.god.? Ja ne vidim nikakvu budj niti da je noz radio.
Mozda pricas o drugoj vrsti i pripremi mesa. Ovo ide ovako.
Bude slicno ovome-- i nije sve u velikim komadima..
Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#34224 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Veceras...sirnica.. :sretan:

~~~~~••Image
Last edited by moonca on 16/09/2019 01:51, edited 1 time in total.
Post Reply