Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#34126 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Nema ti toga ni u Sarajevu..., tako da i nije s te strane oštećen (ako je samo to taj sadržaj koji nedostaje)
moet-perignon
Posts: 611
Joined: 04/02/2015 13:32

#34127 Re: Zeničani

Post by moet-perignon »

smartXL wrote:Nema ti toga ni u Sarajevu..., tako da i nije s te strane oštećen (ako je samo to taj sadržaj koji nedostaje)

znam da nema. i u Sarajevu je pustopoljina. no kao, imaju muzeje, pozoriste i SFF pa je neki flaster koji ublazava ranu.
no mladoj osobi od 19 godina je i to vazan elemenat u razvoju.

u nasem Muzeju su jedno ljeto drzali postavku izlozbe Armija BiH. strsili su nekakvi pehari i diplome, neka puska i neke cizme.
kao army store.
definitivno nije odavalo utisak neke izlozbe savremene umjetnosti. :)
Last edited by moet-perignon on 14/06/2019 23:07, edited 1 time in total.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#34128 Re: Zeničani

Post by Bloo »

smartXL wrote:Nema ti toga ni u Sarajevu..., tako da i nije s te strane oštećen (ako je samo to taj sadržaj koji nedostaje)
Zapravo Sarajevo ima poprilično živahan, mada ne idealan kulturni život, aka scenu.
moet-perignon
Posts: 611
Joined: 04/02/2015 13:32

#34129 Re: Zeničani

Post by moet-perignon »

Bloo wrote:
smartXL wrote:Nema ti toga ni u Sarajevu..., tako da i nije s te strane oštećen (ako je samo to taj sadržaj koji nedostaje)
Zapravo Sarajevo ima poprilično živahan, mada ne idealan kulturni život, aka scenu.

ima sadrzaj kad je u pitanju muzika. postoje zanimljivi koncerti. nisu bas Rolling Stonesi, ali ima vise u ponudi zanimljivih koncerata koji su dobra
uvertira za tinejdzere.
jednom mi je jedan klinac rekao kako se sprema za koncert Ace Lukasa. uopste nije klinac koji moze da uziva u koncertu Ace Lukasa.
no kako smo mi ljudi drustvena bica, tako je i taj klinac, pa mi je bilo jasno da je to bio samo njegov nacin da se druzi sa ekipom.
uglavnom, djeca imaju u ponudi Acu Lukasa. doduse, i Edoteku.
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#34130 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Onda se slažemo da nije oštećen što je rodom iz Zenice, za jednog devetnaetogodišnjaka?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#34131 Re: Zeničani

Post by Bloo »

moet-perignon wrote:
Bloo wrote:
smartXL wrote:Nema ti toga ni u Sarajevu..., tako da i nije s te strane oštećen (ako je samo to taj sadržaj koji nedostaje)
Zapravo Sarajevo ima poprilično živahan, mada ne idealan kulturni život, aka scenu.

ima sadrzaj kad je u pitanju muzika. postoje zanimljivi koncerti. nisu bas Rolling Stonesi, ali ima vise u ponudi zanimljivih koncerata koji su dobra
uvertira za tinejdzere.
jednom mi je jedan klinac rekao kako se sprema za koncert Ace Lukasa. uopste nije klinac koji moze da uziva u koncertu Ace Lukasa.
no kako smo mi ljudi drustvena bica, tako je i taj klinac, pa mi je bilo jasno da je to bio samo njegov nacin da se druzi sa ekipom.
uglavnom, djeca imaju u ponudi Acu Lukasa. doduse, i Edoteku.
Postoji metal scena koja je donekle živahna i klupske svirke za svačiji ukus.
Večeri poezije
Razni street festivali.
Izložbe i instalacije i performansi.
Art marketi
Time out na pijaci se opet pokreće
Promocija knjiga
jako aktivna planinarska društva (Vaše Vedro je fin primjer)

Ne govorim da je Sa divno, već da ima živahnu ponudu koja bi mogla biti bolja.
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#34132 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Sve to je nabrojao za djecu, momke 16,17,18 godina?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#34133 Re: Zeničani

Post by Bloo »

smartXL wrote:Sve to je nabrojao za djecu, momke 16,17,18 godina?
Zavisi koji su mu afiniteti.
Ako voli metal i rock svirke, dobra je ponuda.
Ako voli narodnjake, još bolja :D

Ako voli paint ball, no problemo.
Ako voli board games, ima takmičenja.
Street festivali...
Silne zajebancije sa košarkom i skejterima...

Ponavljam, nije idealno, može bolje. Nisam rekla da je u Zenici karina, već se osvrnuh da to da je ovdje raznolika ponuda.
moet-perignon
Posts: 611
Joined: 04/02/2015 13:32

#34134 Re: Zeničani

Post by moet-perignon »

smartXL wrote:Onda se slažemo da nije oštećen što je rodom iz Zenice, za jednog devetnaetogodišnjaka?

kako nije? imas koncert Ace Lukasa?
u moje vrijeme su se podiebavali oni sto isli u Milenijum na koncert Kneza.
'ajde. no poenta je da je u istom Milenijumu mali prije Knea bio u Psihomodopop.
postojao je izbor i sadrzaj za one sto vole Kneza kojeg vise nema ni u tragovima, ili Davora G.

doduse, bude koncert Ane Rucner u pozoristu ili Dedic junior, ili Maxim Mrvica, ali se plasim da je dosta za zatvorene krugove.
i dosta su rijetki takvi koncerti. :)
fora bi bilo da su 1x ili 2x sedmicno. ipak smo postali Grad.
moet-perignon
Posts: 611
Joined: 04/02/2015 13:32

#34135 Re: Zeničani

Post by moet-perignon »

mada, nije da smo bas na donjoj ljestvici.


https://imgur.com/a/k0VgG0Q
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83507
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34136 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

19 mu godina. Koliko ga samo besanih noci čeka, provoda u kafanama do ranih jutarnjih sati, teških mamurluka, povraćanja u parku kod Tena, pišanja na trotoar, privođenja u muriju, šampanjskih poljubaca, seksova u autu kod Blatuške petlje, derneka po vikendicama....a tek što može svijeta obić sad kad je avion jeftiniji od autobusa, a vize ne trebaju....

Bježi ba samo vas crnjaci pucaju, odoh u kafanu :janpi:
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#34137 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

^^^ upravo. U puno povoljnijoj su situaciji danas nego kad sam ja bio njihovih godina. Al i tada sam znao sjediti medju pet-deset penzionera i gledati predstavu u pozoristu jer ni tada nisu bili svi zainteresovani za te stvari. Danas ima previse negativnosti, mladjarija se i usmrdila pored kompjutera, pa nema vise interakcije. Trazi se hljeba nad pogacom, svi misle da je trava zelenija na drugoj strani ograde. Kreativnost nula, evo jucer gledam opstina nije uspjela sva sredstva za NGO organizacije da podijeli jer nije bilo projekata. Znaci dok su davali sredstva na guzove, svi su letili. Sad kad traze od njih da predloze projekte 1000 maraka ostaju neiskoristene,

Evo neko postavi video ovog tuhliba sto baca smece iz auta, nije to sivilo grada, sivilo situacije p, to je sivilo u insanima a ne mozes ocekivati da se stanje u zajednici pa tako i mladima promijeni ako svi nisu voljni sami sebe da mijenjaju.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#34138 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Jel bio povrat poreza, ako neko koristi? Meni nije doslo ni rjesenje a inace do juna bude uplata :roll:
User avatar
Zaitsev
Posts: 1998
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#34139 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

Bloo wrote: Postoji metal scena koja je donekle živahna i klupske svirke za svačiji ukus.
Večeri poezije
Razni street festivali.
Izložbe i instalacije i performansi.
Art marketi
Time out na pijaci se opet pokreće
Promocija knjiga
jako aktivna planinarska društva (Vaše Vedro je fin primjer)

Ne govorim da je Sa divno, već da ima živahnu ponudu koja bi mogla biti bolja.
Cuj VAŠE Vedro... :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#34140 Re: Zeničani

Post by Bloo »

Zaitsev wrote:
Bloo wrote: Postoji metal scena koja je donekle živahna i klupske svirke za svačiji ukus.
Večeri poezije
Razni street festivali.
Izložbe i instalacije i performansi.
Art marketi
Time out na pijaci se opet pokreće
Promocija knjiga
jako aktivna planinarska društva (Vaše Vedro je fin primjer)

Ne govorim da je Sa divno, već da ima živahnu ponudu koja bi mogla biti bolja.
Cuj VAŠE Vedro... :D
:oops:
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#34141 Re: Zeničani

Post by dezurni_ucenik »

Ispade u nicaZe bilo zanimljivijih desavanja krajem devedesetih/rane 2000te. Pogotovo Gato je tad bio jak. Urban, Edo Maajka, Protest, Adi Lukovac. Skoro svake sedmice tamo je neko svirao. E da Heineken Summer Fest 2002. i 2003. godine u Napretku.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#34142 Re: Zeničani

Post by dezurni_ucenik »

moet-perignon wrote:
smartXL wrote:Onda se slažemo da nije oštećen što je rodom iz Zenice, za jednog devetnaetogodišnjaka?

kako nije? imas koncert Ace Lukasa?
u moje vrijeme su se podiebavali oni sto isli u Milenijum na koncert Kneza.
'ajde. no poenta je da je u istom Milenijumu mali prije Knea bio u Psihomodopop.
postojao je izbor i sadrzaj za one sto vole Kneza kojeg vise nema ni u tragovima, ili Davora G.

doduse, bude koncert Ane Rucner u pozoristu ili Dedic junior, ili Maxim Mrvica, ali se plasim da je dosta za zatvorene krugove.
i dosta su rijetki takvi koncerti. :)
fora bi bilo da su 1x ili 2x sedmicno. ipak smo postali Grad.

:lol:

Sjecam se ovih desavanja iz Milenijuma. 2000. godina. Ko kad su svi ko biva isli na Reaktor u Zeljezaru. :-) . Hocu reci, ja se bas i ne sjecam da su podjebavali te sto su isli na Kneza.



+ KB diskoketa u Biljesevu. P
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#34143 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Ljudi, pričamo o srednjoškolcima, kakav KB, Milenijum....
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#34144 Re: Zeničani

Post by dezurni_ucenik »

smartXL wrote:Ljudi, pričamo o srednjoškolcima, kakav KB, Milenijum....
Pa u KB i Milenijum su isli srednjoskolci.
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#34145 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Ja se dobro sjećam KB, iz mahala su uglavnom išli 20+, ne sjećam se da su djeca 16, 17 godina išla, ako i jesu to je bilo mali broj.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66020
Joined: 03/08/2010 19:04

#34146 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Throttle wrote:Jel bio povrat poreza, ako neko koristi? Meni nije doslo ni rjesenje a inace do juna bude uplata :roll:

jeste,krajem proslog mjeseca
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#34147 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Znači moram ići galamit u poreznu da vidim gdje je zapelo :lol:
Hvala za info :thumbup:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66020
Joined: 03/08/2010 19:04

#34148 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

:thumbup:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#34149 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Ne bi trebao galamiti jer ja dobijem povrat svake godine, ne prije septembra. Znaci septembar, oktobar i to uvijek dobijem u dva dijela.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#34150 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Ma nisam mislio bukvalno galamit, svakako jvjerovatno nije do porezne :mrgreen:
Par godina sam dobijao u maju il početkom juna a ove godine nisam dobio ni rješenje još pa me buni pa da vidim jel zapelo
P.S. Iznenađujuće je koliko malo ljudi uopšte zna za to
Post Reply