Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#34076 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

zebih62 wrote:
Throttle wrote:Ja bih za ZG isao preko Travnika za Banja Luku i onda dalje autocestom sjeverno. Jest da je duze al bar otprilike znas sta te sljeduje. U Vranduku mozes ostat 2 sata na istom mjestu, bolje je ta dva sata vozit
Upravo tako , draze mi je 2 sata voziti nego stajati :)
A kakav je taj put preko Knezeva, citam danas na stranci AMRS da se sanira neko kliziste izmedju Knezeva I zaboravio kojeg mjesta I da se isto saobracaj pusta naizmjenicno u jednom smjeru :zid:
Prije koliko dana si ti isao? Je si li naletio na ovo kliziste?
Na Vranduk necu pa kud puklo da puklo ..ili preko Vlasica ili zaobilaznica na Nemilu.
Kliziste je koliko znam bilo na rejonu Vlasica. Ovako, imas dvije opcije, ovu drugu sam nedavno isprobao i bolje je od druge, vozis se do Knezeva (Skender Vakufa), izdajes i S. Vakufa, prodjes benzinsku (jedina na tom dijelu) i onda dolazis na racvanje gdje ima velika zastava RS, tu sad mozes skrenuti desno, i nastaviti voziti (poslije par stotina metara uskog puta imas malo losiji makadam - jedno 300 metara), ali dalje je potpuno nov asfalt, bolji nego na nasoj auto cesti, samo ima par bas ostrih krivina i bas velikih uspona, medjutim taj te put spusta u Kotor Varos, i dalje vozis do Banja Luke. Druga opcija je na tom racvanju nastaviti pravo i spustati se prema BL, medjutim put uz to sto je losiji, pun je krivina i lokalne seljacine cesto iste sjeku, bas podobro. Kamioni se jedva mimoidju sa tobom. Desetak kilometara je dalja prva opcija, ali vremenski brza. S tim, i jedna i druga opcija imaju bas ostrih krivina i nije put bezazlen ni za iskusnije vozace.

Eto, svakako je i na Vlasicu losiji put, ali vremenski se bas skrati. Preko Vlasica pazi u krivinama da ne pokupis kakvo kamenje, pa ne zavrsis odmor prije nego si ga i poceo. :-D

Ja ne znam je li se to meni potrefi, ja sam nekoliko puta isao preko Banloza i Vraca, i uvijek na plavom mostu skrenem desno i zaobidjem Nemilu, mada mene uporno otac ubjeduje da tu ima patrola koja ne da skrenuti...valjda se meni potrefi da ih nema, sto mi je opet cudno, jer prolazim pocesto...
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#34077 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Kralj Tvrtko I. wrote:
smartXL wrote:Gdje je pijaca u Crkvicama?
Gdje uvijek bila. Kod HIFE.
A radi li sada ta pijaca? Cisto onako me zanima, nisam znao da je tu bila pijaca...
zebih62
Posts: 76
Joined: 24/08/2015 15:16

#34079 Re: Zeničani

Post by zebih62 »

[/quote]
Ja ne znam je li se to meni potrefi, ja sam nekoliko puta isao preko Banloza i Vraca, i uvijek na plavom mostu skrenem desno i zaobidjem Nemilu, mada mene uporno otac ubjeduje da tu ima patrola koja ne da skrenuti...valjda se meni potrefi da ih nema, sto mi je opet cudno, jer prolazim pocesto...[/quote]
Hvala drug
I ja sam blize opciji iz Zenice na Tetovo pa na plavi most. Ali ti kazes da skrenes desno ...zar nije lijevo kad ides iz pravca Zenice?
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#34080 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

clio_dci120 wrote:
Kralj Tvrtko I. wrote:
smartXL wrote:Gdje je pijaca u Crkvicama?
Gdje uvijek bila. Kod HIFE.
A radi li sada ta pijaca? Cisto onako me zanima, nisam znao da je tu bila pijaca...
Radi.
Upravo sam lubenicu donio od tamo :-D
User avatar
notsure
Posts: 1185
Joined: 31/07/2008 19:57

#34081 Re: Zeničani

Post by notsure »

Njanjavi wrote:Koju anarhiju ljudino, ljudi prodaju na pijaci.
Ne vidim fakat nista loše u tome a ni anarhiju.
Niko od njih nije tu jer uživa stajat na zimi i zhegi, vec da prezive.
To sto tebe boli kurac za to, tvoja stvar al ako nisi musterija, produzis svojim putem i stvarno ne vidim problem.
Ne prodaju ti na glavi, ne prodaju ti pred vratima.
Pijaca ko pijaca, svaki grad je ima i na svakoj se narod snalazi.
Halalite im uhljebi, ne konta fukara da vas toliko bode u oci njihova muka :D
Niko nije spomenuo pijacu, smetaju mi oni što prodaju na cesti. Ne prodaju mi na glavi ali ne mogu produžiti jer su bahato zauzeli cijelu džadu i ne može se jednostavno ući u pijacu od njih.
Smeta mi što se 25 godina poslije rata i dalje neko poziva na šehide i demobilisane borce kad im neko traži da poštuju zakon. "Nisam se ja zato borio da plaćam porez i račune".
Smeta mi što te preprodavce neko trpa u "fukaru" kad oni ne prodaju svoju robu nego imaju gazdu koji tako od države otima pare i pare umjesto da država tim parama pomaže fukaru, razlika ide u džep tajkunu.
Je li ti onaj firaun Islam iz Blatuše fukara? Nakrao se taj momački od penzionera u Blatuši, opelješio ih i sad je on fukara?
Ne, majstore, fukare su penzioneri koji plate svaki račun redovno a ne pada im na pamet da zauzmu glavnu džadu u gradu i pretvore je u smetljište.
Smeta mi što ti koje ti braniš hraču po cesti, što se deru, što se svađaju, neki dan su se zaganjali s motkama da se marišu, što bacaju smeće oko sebe, što cesta kad oni odu kućama izgleda odvratno onako popljuvana i puna smeća. Da jedanput neko od njih pokupi smeće za sobom, manje bi mi smetali. Ali taj film nećemo gledati i zato mi smeta.
Peksinlijama se sve toleriše i pušta, a normalnom vlasniku radnje inspekcija oči vadi. Dok plati reket, takse, PDV, kazne za pogrešno uokviren ID broj, ne ostane mu ni da kupi cigare kod peksinlija.
A nije jedini način da preživiš šverc, eno svaki dan neki kafić traži konobara. Ali neće niko da radi, lakše je hrakati po cesti i preprodavati za tajkuna.

Ako si i sirotinja, ponašaj se barem k'o životinja (ne bacaj smeće oko sebe, to rade samo ZeniiĆani).
Zato mi se ne sviđa proći kroz Titovu i zato više ne idem na SmeĆove.
Image Image
Last edited by notsure on 13/06/2019 08:12, edited 1 time in total.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#34082 Re: Zeničani

Post by Tempo »

kakavdanakneiskustvu wrote:https://avaz.ba/vijesti/bih/494012/zeni ... im-mrezama

ovo fakat u zenici?
ovo je na ggm-u, bivsi bagat ili sadasnji df.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66020
Joined: 03/08/2010 19:04

#34083 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Tempo wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:https://avaz.ba/vijesti/bih/494012/zeni ... im-mrezama

ovo fakat u zenici?
ovo je na ggm-u, bivsi bagat ili sadasnji df.


da,moguce je
User avatar
N.N.
Posts: 3553
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#34084 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Ili su Crkvice, ulaz u odjeljenje gradske biblioteke :)

Po meni, ovo je namjerna zajebancija, ali opet, ne mora da znaci jel :mrgreen:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#34085 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

N.N. wrote:Ili su Crkvice, ulaz u odjeljenje gradske biblioteke :)

Po meni, ovo je namjerna zajebancija, ali opet, ne mora da znaci jel :mrgreen:
ima negdje tekst da su se zahebavali
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#34086 Re: Zeničani

Post by smartXL »

D. Pa je peder, on forsira ove priče...jedino on objavljuje ove tekstove, šokantno, stanovnici zgroženi....

Lik hladno objavi zajebancije na avazu, ljudi će pomisliti da smo svi u Zenici retardirani.

Ako ova dvojica imaju pameti, hladno na sud, da mu uzmu pare (nanošenje duševne boli).
moet-perignon
Posts: 611
Joined: 04/02/2015 13:32

#34087 Re: Zeničani

Post by moet-perignon »

smartXL wrote:D. Pa je peder, on forsira ove priče...jedino on objavljuje ove tekstove, šokantno, stanovnici zgroženi....

Lik hladno objavi zajebancije na avazu, ljudi će pomisliti da smo svi u Zenici retardirani.

Ako ova dvojica imaju pameti, hladno na sud, da mu uzmu pare (nanošenje duševne boli).

Novinar je cenzurisao njihova lica, tako da je zasticen. Iako Dinu i njemu slicne sve treba poslati na Goli otok, zbog kolicine senzacija koju
rasprostiru po novinama i portalima.

I mislim da je dobro smisljena glupost, sve na ovoj slici je usiljeno i glupava predstava za narod. Dino se dobro pogodio sa ovim klincima.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66020
Joined: 03/08/2010 19:04

#34088 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

na tom portalu,072info,autor teksta je uvijek,ali uvijek D.H.
moet-perignon
Posts: 611
Joined: 04/02/2015 13:32

#34089 Re: Zeničani

Post by moet-perignon »

notsure wrote:
Njanjavi wrote:Koju anarhiju ljudino, ljudi prodaju na pijaci.
Ne vidim fakat nista loše u tome a ni anarhiju.
Niko od njih nije tu jer uživa stajat na zimi i zhegi, vec da prezive.
To sto tebe boli kurac za to, tvoja stvar al ako nisi musterija, produzis svojim putem i stvarno ne vidim problem.
Ne prodaju ti na glavi, ne prodaju ti pred vratima.
Pijaca ko pijaca, svaki grad je ima i na svakoj se narod snalazi.
Halalite im uhljebi, ne konta fukara da vas toliko bode u oci njihova muka :D
Niko nije spomenuo pijacu, smetaju mi oni što prodaju na cesti. Ne prodaju mi na glavi ali ne mogu produžiti jer su bahato zauzeli cijelu džadu i ne može se jednostavno ući u pijacu od njih.
Smeta mi što se 25 godina poslije rata i dalje neko poziva na šehide i demobilisane borce kad im neko traži da poštuju zakon. "Nisam se ja zato borio da plaćam porez i račune".
Smeta mi što te preprodavce neko trpa u "fukaru" kad oni ne prodaju svoju robu nego imaju gazdu koji tako od države otima pare i pare umjesto da država tim parama pomaže fukaru, razlika ide u džep tajkunu.
Je li ti onaj firaun Islam iz Blatuše fukara? Nakrao se taj momački od penzionera u Blatuši, opelješio ih i sad je on fukara?
Ne, majstore, fukare su penzioneri koji plate svaki račun redovno a ne pada im na pamet da zauzmu glavnu džadu u gradu i pretvore je u smetljište.
Smeta mi što ti koje ti braniš hraču po cesti, što se deru, što se svađaju, neki dan su se zaganjali s motkama da se marišu, što bacaju smeće oko sebe, što cesta kad oni odu kućama izgleda odvratno onako popljuvana i puna smeća. Da jedanput neko od njih pokupi smeće za sobom, manje bi mi smetali. Ali taj film nećemo gledati i zato mi smeta.
Peksinlijama se sve toleriše i pušta, a normalnom vlasniku radnje inspekcija oči vadi. Dok plati reket, takse, PDV, kazne za pogrešno uokviren ID broj, ne ostane mu ni da kupi cigare kod peksinlija.
A nije jedini način da preživiš šverc, eno svaki dan neki kafić traži konobara. Ali neće niko da radi, lakše je hrakati po cesti i preprodavati za tajkuna.

Ako si i sirotinja, ponašaj se barem k'o životinja (ne bacaj smeće oko sebe, to rade samo ZeniiĆani).
Zato mi se ne sviđa proći kroz Titovu i zato više ne idem na SmeĆove.
Image Image

Njanjavi, smetaju i meni, i smeta jos mnogima koje znam. Smetaju, smetaju i smetaju. Nema nista diskriminatorno protiv njih, ali su se rasirili
i stvarno su dosta agresivni, i imam pravo da se branim i da tvrdim da me ugrozavaju.

Zelim da prodjem TITOVOM, a da mi ne dobacuju sto prodaju i da mi ne sikcu na uho o gacama trizamarku.

Smetaju mi, jer ja placam poreze, izdatke i i klince i palce. Kad svaki put dobijem izvod nekog rada, luda suma novca ode drzavi.
Neka, ako tako treba, ok. No nije uredu da mene i druge koji uredno placaju, magarce a ovi mi dosadjuju da su bili na liniji fronta.
Bili su mnogi na liniji fronta i oni sto uredno placaju, pa opet ne zloupotrebljavaju tu cinjenicu.

Iako, stvarno sumnjam da su ti po pijacama sto mijenjaju devize i prodaju nesto trizamarku bili na bilo kakvoj liniji fronta.
Njima se samo posrecilo sto je bio rat, pa mogu da prodaju maglu kako su bili na nekakvim frontovima.

Zbog njih 1x ili 2x prodjem kroz Titovu, i to zato sto moram. I zbog njih, skrenem s uma kad vidim kakva kasaba je ovo.

Tacno budale uspjevaju da sruse za cas ono sto pametni grade vjecnost.
Uopste ih ne zalim, jer oni ruse ono sto sam ja, i meni slicni gradili.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66020
Joined: 03/08/2010 19:04

#34090 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

sjeca li se iko da su na bazenima nekad bili nekakvi drugi sadrzaji osim tri bazena i ona dva igralista?
Ci-Nick
Posts: 6887
Joined: 15/03/2015 17:38

#34091 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

Nije bilo ništa, bila je drvena tribina pored olimpijskog bazena i jesu bili neki fliperi i fudbaleri tu gdje je garderoba, a kasnije i bilijar.
Koliko me sjećanje služi,....
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#34092 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Ima li kakav rent-a-car osim ovog auto skola sretno?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66020
Joined: 03/08/2010 19:04

#34093 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Ci-Nick wrote:Nije bilo ništa, bila je drvena tribina pored olimpijskog bazena i jesu bili neki fliperi i fudbaleri tu gdje je garderoba, a kasnije i bilijar.
Koliko me sjećanje služi,....


da,otprilike zadnjih 40-tak godina sve isto,tuzno
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#34094 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Zbog radova u tunelu Vranduk II, na magistralnom putu M-17 Zenica-Nemila, saobraća se naizmjenično, jednom trakom. Zbog pojačanog prometa vozila i oštećenja kolovoza u tunelu, dolazi do formiranja dužih kolona u oba smjera. Zbog privremenog asfaltiranja tunela, večeras od ponoći do sutra ujutro do 05 sati, saobraćaj će biti potpuno obustavljen.
Ci-Nick
Posts: 6887
Joined: 15/03/2015 17:38

#34095 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Ci-Nick wrote:Nije bilo ništa, bila je drvena tribina pored olimpijskog bazena i jesu bili neki fliperi i fudbaleri tu gdje je garderoba, a kasnije i bilijar.
Koliko me sjećanje služi,....


da,otprilike zadnjih 40-tak godina sve isto,tuzno
Kakav god da je bio, meni najveća radost.
Prvi moj odlazak negdje 1973. ili 1974. godine.
Samo otac radio, to što je bilo nekih "viškova" nije se trošilo na luksuz, a sve je bio luksuz,.. nego na neku ulaganja u kuću.
Nije se išlo na more,..pa je bazen bio i radost i utjeha.
Naravno tad se skromnije živjelo, igrao se na bazenu remi i sa posuđenim kartama.
Uz sve nedostatke kojih je bilo jako mnogo ipak se radilo o nekim opuštenijim i sretnijim vremenima,..
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66020
Joined: 03/08/2010 19:04

#34096 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

radost je i mom djetetu sad
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#34097 Re: Zeničani

Post by Tempo »

kakavdanakneiskustvu wrote:sjeca li se iko da su na bazenima nekad bili nekakvi drugi sadrzaji osim tri bazena i ona dva igralista?

bila je srna. bili su tobogani.
macchiato
Posts: 683
Joined: 31/05/2013 21:39

#34098 Re: Zeničani

Post by macchiato »

Zašto se konačno ne uradi nešto po pitanju bazena, ono je tako zahvalan prostor da bi se mogao napraviti odličan vodeni park sa još više bazena i još više sadržaja.

Ja ne pamtim kad sam gore bila, em se pola Zenice zgura u ona 3 bazena em nema hlada, a meni gori koža kao luda. :oops:



Nego, imamo li mi još onu kuglanu? :D Baš prolazim neki dan i vidim da kao radi onaj kafić (ili šta je već ono), ali nevjerovatno koliko ruglo su napravili od onoga. Sve zaraslo korovom i drvećem, oni panoi se odljepili, fasada se raspada, bože sačuvaj šta uradiše od onoga.
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#34099 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Tako je kad seljak preuzme nešto u svoje ruke a draža mu dobit od zadovoljnijih posjetilaca.
Žao uložiti u fasadu a inaće je vlasnik jedne od građevinskih firmi pa tako ona dobra stara " u majstora najgora kuča " je baš na mjestu ovdje.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#34100 Re: Zeničani

Post by Tempo »

zna li se ko je koga nabo u hard roku i zbog koga?
Post Reply