Kliziste je koliko znam bilo na rejonu Vlasica. Ovako, imas dvije opcije, ovu drugu sam nedavno isprobao i bolje je od druge, vozis se do Knezeva (Skender Vakufa), izdajes i S. Vakufa, prodjes benzinsku (jedina na tom dijelu) i onda dolazis na racvanje gdje ima velika zastava RS, tu sad mozes skrenuti desno, i nastaviti voziti (poslije par stotina metara uskog puta imas malo losiji makadam - jedno 300 metara), ali dalje je potpuno nov asfalt, bolji nego na nasoj auto cesti, samo ima par bas ostrih krivina i bas velikih uspona, medjutim taj te put spusta u Kotor Varos, i dalje vozis do Banja Luke. Druga opcija je na tom racvanju nastaviti pravo i spustati se prema BL, medjutim put uz to sto je losiji, pun je krivina i lokalne seljacine cesto iste sjeku, bas podobro. Kamioni se jedva mimoidju sa tobom. Desetak kilometara je dalja prva opcija, ali vremenski brza. S tim, i jedna i druga opcija imaju bas ostrih krivina i nije put bezazlen ni za iskusnije vozace.zebih62 wrote:Upravo tako , draze mi je 2 sata voziti nego stajatiThrottle wrote:Ja bih za ZG isao preko Travnika za Banja Luku i onda dalje autocestom sjeverno. Jest da je duze al bar otprilike znas sta te sljeduje. U Vranduku mozes ostat 2 sata na istom mjestu, bolje je ta dva sata vozit
A kakav je taj put preko Knezeva, citam danas na stranci AMRS da se sanira neko kliziste izmedju Knezeva I zaboravio kojeg mjesta I da se isto saobracaj pusta naizmjenicno u jednom smjeru![]()
Prije koliko dana si ti isao? Je si li naletio na ovo kliziste?
Na Vranduk necu pa kud puklo da puklo ..ili preko Vlasica ili zaobilaznica na Nemilu.
Eto, svakako je i na Vlasicu losiji put, ali vremenski se bas skrati. Preko Vlasica pazi u krivinama da ne pokupis kakvo kamenje, pa ne zavrsis odmor prije nego si ga i poceo.
Ja ne znam je li se to meni potrefi, ja sam nekoliko puta isao preko Banloza i Vraca, i uvijek na plavom mostu skrenem desno i zaobidjem Nemilu, mada mene uporno otac ubjeduje da tu ima patrola koja ne da skrenuti...valjda se meni potrefi da ih nema, sto mi je opet cudno, jer prolazim pocesto...

