Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#34051 Re: Zeničani
ljudi prodaju visokotarifnu robu na cesti i drzava to tolerise...
a takva drzava ne moze prezivjeti
a tipovi koji budu na onim "tezgama" dosta su sumnjivi likovi koji mogu rahat baciti 100 kg bencha i vecina ih moze regularno zaraditi kod almy-ija i ostalih robovlasnika nekakvu legalnu platu
no biraju da rade za kartel i dilaju zlato,duhan i mlijecne proizvode a isteklim rokom koje ekro odbija da baci
tako da pune empatije nema nazalost
a takva drzava ne moze prezivjeti
a tipovi koji budu na onim "tezgama" dosta su sumnjivi likovi koji mogu rahat baciti 100 kg bencha i vecina ih moze regularno zaraditi kod almy-ija i ostalih robovlasnika nekakvu legalnu platu
no biraju da rade za kartel i dilaju zlato,duhan i mlijecne proizvode a isteklim rokom koje ekro odbija da baci
tako da pune empatije nema nazalost
-
smartXL
- Posts: 2082
- Joined: 06/07/2013 23:05
#34052 Re: Zeničani
Vjerovatno se s razlogom toleriše prodaja visokotarifne robe bez akciznih markica. Vjerovatno je neko iz vlasti povezan, jer nemoguće je da ti neko dila na javnom mjestu, na očigled svih, da svi vide osim onih koji bi trebali sankcionisat.
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#34053 Re: Zeničani
pa jasno je ko dansmartXL wrote:Vjerovatno se s razlogom toleriše prodaja visokotarifne robe bez akciznih markica. Vjerovatno je neko iz vlasti povezan, jer nemoguće je da ti neko dila na javnom mjestu, na očigled svih, da svi vide osim onih koji bi trebali sankcionisat.
ako furas socijalnu pricu onda smanjis cijene duhanskih proizvoda i drzava uzima porez
ovako lovu uzima neko
crno trziste sad pokriva gotovo 60% potreba za duhanskim proizvodima
koji qrac sve druge djelatnosti placaju poreze,takse,doprinose...
mlatnes kutiju od kartona,autofrizider i prodajes junetinu,
i nevjerovatno je kako su se duhanski fake standovi modernizovali...pocelo je s kutijama sad su vec suncobrani,fotelje,stalaze na spratove
tacno se vidi da nemaju trunke straha od inspekcija i policije
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#34054 Re: Zeničani
Pa kreni prvo od gradske inspekcije, pa naravno, ima tu i UIO, PUFBiH...
Evo gradski sanitarni inspektor prvi moze sankcionisati prodaju mliječnih proizvoda, ali eto sam priznas da su i gradske strukture u talu.
Post je smartu upucen.
Evo gradski sanitarni inspektor prvi moze sankcionisati prodaju mliječnih proizvoda, ali eto sam priznas da su i gradske strukture u talu.
Post je smartu upucen.
-
Ci-Nick
- Posts: 6887
- Joined: 15/03/2015 17:38
#34055 Re: Zeničani
Inače kultura nam je na dnu dna,..
Jučer gledam kod Metalurga sjatio se narod da isprati svoje najmilije na matursku zabavu, medicinska škola.
Blokirali saobraćaj u kružnom jer niko neće da mrdne svoju guzicu.
Niti mogu proći auta niti pješaci,.
Jučer gledam kod Metalurga sjatio se narod da isprati svoje najmilije na matursku zabavu, medicinska škola.
Blokirali saobraćaj u kružnom jer niko neće da mrdne svoju guzicu.
Niti mogu proći auta niti pješaci,.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#34056 Re: Zeničani
Pa na kamenom onaj sto prodaje cigare donio stolicu, suncobran, samo još da zakači ID broj i prava radnja 
- ExNihilo
- Posts: 17072
- Joined: 23/01/2008 07:05
- Location: In the sheltering shade of the forest
#34057 Re: Zeničani
Kameni, metni stolicu u podrum, polijepo po haustorima "popravljam zube", i lagano.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66018
- Joined: 03/08/2010 19:04
#34058 Re: Zeničani
kamen spoticanja wrote:ljudi prodaju visokotarifnu robu na cesti i drzava to tolerise...
a takva drzava ne moze prezivjeti
a tipovi koji budu na onim "tezgama" dosta su sumnjivi likovi koji mogu rahat baciti 100 kg bencha i vecina ih moze regularno zaraditi kod almy-ija i ostalih robovlasnika nekakvu legalnu platu
no biraju da rade za kartel i dilaju zlato,duhan i mlijecne proizvode a isteklim rokom koje ekro odbija da baci
tako da pune empatije nema nazalost
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83504
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#34059 Re: Zeničani
kamen spoticanja wrote:ljudi prodaju visokotarifnu robu na cesti i drzava to tolerise...
a takva drzava ne moze prezivjeti
a tipovi koji budu na onim "tezgama" dosta su sumnjivi likovi koji mogu rahat baciti 100 kg bencha i vecina ih moze regularno zaraditi kod almy-ija i ostalih robovlasnika nekakvu legalnu platu
no biraju da rade za kartel i dilaju zlato,duhan i mlijecne proizvode a isteklim rokom koje ekro odbija da baci
tako da pune empatije nema nazalost
Zdravog i sposobnog u 2019 godini sazaljevati je nonsens
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#34060 Re: Zeničani
al likovi imaju stalaze na spratove,poredaju ih da zauzmu cca 7 kvadrata okolo...na nekim pici neka zvezda granda s dva zvucNJakaThrottle wrote:Pa na kamenom onaj sto prodaje cigare donio stolicu, suncobran, samo još da zakači ID broj i prava radnja
onaj jedan sjedi tacno na ulazu u Bosanku ...par ih se poreda ispred apoteke ...
cirkus
- Sanjarko
- Posts: 28455
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#34061 Re: Zeničani
Treba para za iznajmiti tezgu ili stand. Nisam siguran ali je pravo skupo. A nesiguran povrat ulozenog. Nisam siguran ali u pitanju su hiljade maraka ako sam dobro shvatio. Kad bi to tako lako bilo i ja bi isto to uradio. Ni buvljak nije bas dzaba ako se nevaram. Da je meni nesto tako bilo ili slicno.smartXL wrote:Druže, ne prodaju na pijaci nego ispred pijace, o tome se radi. Nek iznajme tezgu i neka prodaju
Ima ovoga i po ulici. Ja sam prije davno tako od vrata do vrata ali nemoze to vise tako danas kako je moglo prije. Nece ili da otvore vrata ili da kupe jer ima na svakom cosku i jeftinije cak.
Jos grad nam ovisnik o Mittal-u. Ne znam SBB, KBB kad bi se Mittal zatvorio. Tuga je ovo da smo sa kakvog takvog radnickog i solidno dobrostojeceg grada na ovo spali.
- Sanjarko
- Posts: 28455
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#34062 Re: Zeničani
Dosta te robe sto prodaju je svercovana roba iako ima dosta ljudi koji placaju porez na robu koju preprodaju. PDV placaju svi na proizvode itd., sto trose, kupuju itd., a u nekih nije ni svercovana roba, nego samo preprodata roba. Tesko je ovako opstati mnogima, dok neki opstaju i obrcu onako, solidno.
Govorio sam ja davno i o ovome dok sam zdraviji malo bio, i da ce veliki izgurati male. Nisu mi vjerovali, a ne znam sjecaju li se sad toga i vjeruju li u to kad su se manje prodavnice pozatvarale mnoge.
Govorio sam ja davno i o ovome dok sam zdraviji malo bio, i da ce veliki izgurati male. Nisu mi vjerovali, a ne znam sjecaju li se sad toga i vjeruju li u to kad su se manje prodavnice pozatvarale mnoge.
-
smartXL
- Posts: 2082
- Joined: 06/07/2013 23:05
#34063 Re: Zeničani
Pa onda ovi što su iznajmiti štandove, neka se prebace ispred Bosanske, oni glupi sto plaćaju, a ovi pametni sa štandovima ispred...
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#34064 Re: Zeničani
Koji su samo debili ovi sto se uredno registruju....za ne povjerovati....
Ali evo, jednom davno kada je mom starom urucen prekršajni nalog, govori on inspektoru evo ovaj do mene na crno radi, a inspektor kaze gospodine ja smijem samo kontrolisati registrovane, nisam ovlasten ulaziti u privatni posjed ...

Ali evo, jednom davno kada je mom starom urucen prekršajni nalog, govori on inspektoru evo ovaj do mene na crno radi, a inspektor kaze gospodine ja smijem samo kontrolisati registrovane, nisam ovlasten ulaziti u privatni posjed ...
- Sanjarko
- Posts: 28455
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#34065 Re: Zeničani
Ma treba urediti. Slazem se. Ali kako? Nameti sve veci godinama pa se sve vise ljudi koji ovo radi okrece radu na crno. A poslova bas nema kao nekad prije. Nisu ovi ljudi vecinom ni zdravi bas toliko, onda nisu ni obrazovani toliko itd. Para nemaju za standove itd., mnogi, ne svi naravno.
Jbn problem.
Jbn problem.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66018
- Joined: 03/08/2010 19:04
#34066 Re: Zeničani
nikad mi nece biti jasno ko kupi salame na standovima pred pijacom,cime takvi razmisljaju,koliko god da je jeftina,ako je jeftina
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#34067 Re: Zeničani
Zar stvarno ima mesnih i mlijecnih proizvoda
ja mislio zezate se. Na pijacu ne idem, voce i povrce kupujem u Bingu ili pijaci u Crkvicama pa nemam neku potrebu da idem na pijacu, u 5 godina odem dvaput
A pretezno prodjem navecer setalistem, tada su oni sa cigarama samo
A pretezno prodjem navecer setalistem, tada su oni sa cigarama samo
-
Kralj Tvrtko I.
- Posts: 1910
- Joined: 04/07/2011 18:53
#34069 Re: Zeničani
Gdje uvijek bila. Kod HIFE.smartXL wrote:Gdje je pijaca u Crkvicama?
-
macchiato
- Posts: 683
- Joined: 31/05/2013 21:39
#34071 Re: Zeničani
Ima čitav mini market kod tih uličara, od salami, hrenovki, slatkiša, sokova itd. I to se sve cvrlji na suncu, uz ionako upitne rokove trajanja. 
Da je i meni vidjeti glavušu koja to uzima.
Da je i meni vidjeti glavušu koja to uzima.
- likce
- Posts: 1047
- Joined: 26/01/2011 19:21
- Location: Zenica
#34072 Re: Zeničani
Ni meni nije jasno ko ce kupiti te proizvode jer nemogu valjati, vjerovatno ce kupiti neko koga muka natjera da mu ostane pola marke ili manje.
Ovo je zalosno ali vjerovatno istinito jer ne vidim drugog nacina da ovi prodavaci opstaju vec godinama.
Ovo je zalosno ali vjerovatno istinito jer ne vidim drugog nacina da ovi prodavaci opstaju vec godinama.
-
macchiato
- Posts: 683
- Joined: 31/05/2013 21:39
#34073 Re: Zeničani
Vala da sam ne znam ti koliko siromašna, ne bih to uzimala.
A ni salama nije esencijalna namirnica za život, može se i bez nje.
Ali da, vjerovatno postoji razlog zbog kojeg ovi godinama opstaju na ulicama. Da se ne isplati, vraga bi se zajebavali po vrućinama i hladnoćama.
A ni salama nije esencijalna namirnica za život, može se i bez nje.
Ali da, vjerovatno postoji razlog zbog kojeg ovi godinama opstaju na ulicama. Da se ne isplati, vraga bi se zajebavali po vrućinama i hladnoćama.
-
zebih62
- Posts: 76
- Joined: 24/08/2015 15:16
#34074 Re: Zeničani
Upravo tako , draze mi je 2 sata voziti nego stajatiThrottle wrote:Ja bih za ZG isao preko Travnika za Banja Luku i onda dalje autocestom sjeverno. Jest da je duze al bar otprilike znas sta te sljeduje. U Vranduku mozes ostat 2 sata na istom mjestu, bolje je ta dva sata vozit
A kakav je taj put preko Knezeva, citam danas na stranci AMRS da se sanira neko kliziste izmedju Knezeva I zaboravio kojeg mjesta I da se isto saobracaj pusta naizmjenicno u jednom smjeru
Prije koliko dana si ti isao? Je si li naletio na ovo kliziste?
Na Vranduk necu pa kud puklo da puklo ..ili preko Vlasica ili zaobilaznica na Nemilu.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66018
- Joined: 03/08/2010 19:04
#34075 Re: Zeničani
Throttle wrote:Zar stvarno ima mesnih i mlijecnih proizvodaja mislio zezate se. Na pijacu ne idem, voce i povrce kupujem u Bingu ili pijaci u Crkvicama pa nemam neku potrebu da idem na pijacu, u 5 godina odem dvaput
A pretezno prodjem navecer setalistem, tada su oni sa cigarama samo
bilo je,ne znam sad ljeti ali znam da bude,na ulazu,kroz one prolaze
