Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Zizi505
Posts: 9330
Joined: 25/04/2011 14:06

#34051 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Zizi505 »

Danas, supa, meso, krompirići i kukuruz
Image

Image

Image

Image
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22779
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#34052 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by GandalfSivi »

Lijevo vegeterijanska, desno patlidjan sa fasiranim, zajednicka rijec je musaka :)

Image
Zizi505
Posts: 9330
Joined: 25/04/2011 14:06

#34054 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Zizi505 »

Gandalf i Jack, ja bih ovo vaše mogla sad i za doručak, baš je primamljivo.
User avatar
SaraFina
Posts: 24418
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#34055 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by SaraFina »

Zizi i tvoje kombinacija su za svaku pohvalu.
pijo_zoljo
Posts: 2837
Joined: 12/02/2019 16:06

#34056 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pijo_zoljo »

saro svaka čast
imaš recept..
User avatar
SaraFina
Posts: 24418
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#34057 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by SaraFina »

pijo_zoljo wrote:saro svaka čast
imaš recept..

Može broj tel za naručivanje? :D uz preporuku.

Nemoj me ba. Ne mogu :(
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#34058 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by wewa »

SaraFina wrote:
pijo_zoljo wrote:saro svaka čast
imaš recept..

Može broj tel za naručivanje? :D uz preporuku.

Nemoj me ba. Ne mogu :(
sve ok?
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#34059 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Nisrin »

Moze li neki finir ecept za supicu? Da nije tarhana...to sam maher jedino..

I kad ce mi biti razabrana riza i ZASTO NIKAD? :D Znaci, sve nacine sam pokusala, da je perem/ne perem, da je preprzim/ne preprzim na maslacu, da je kuham sa x2 vise vode i da je kuham sa x3 vode, da poklopac ne dizem dok se ne skuha i ne odstoji/da je mijesam dok se kuha...
U svakoj kombinaciji izgleda super i onda za minut bude mecava...nije razabrana..
Probala sam SVE rize, jedino ne racunam UNCLE'S BEAN jer je u kesi...kad meni riza od 6-80KM ne bude razabrana kako zelim , iako je parboiled..najvise volim basmati, nju najvise uzimam, ali ne ispadne lijepa, mada je ukusna
I da, cim voda prokuha smanjim na 1.5... :eh:
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#34060 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by adda_sa »

Nisrin wrote:Moze li neki finir ecept za supicu? Da nije tarhana...to sam maher jedino..

I kad ce mi biti razabrana riza i ZASTO NIKAD? :D Znaci, sve nacine sam pokusala, da je perem/ne perem, da je preprzim/ne preprzim na maslacu, da je kuham sa x2 vise vode i da je kuham sa x3 vode, da poklopac ne dizem dok se ne skuha i ne odstoji/da je mijesam dok se kuha...
U svakoj kombinaciji izgleda super i onda za minut bude mecava...nije razabrana..
Probala sam SVE rize, jedino ne racunam UNCLE'S BEAN jer je u kesi...kad meni riza od 6-80KM ne bude razabrana kako zelim , iako je parboiled..najvise volim basmati, nju najvise uzimam, ali ne ispadne lijepa, mada je ukusna
I da, cim voda prokuha smanjim na 1.5... :eh:
cudno :-? meni riza uvijek super ispadne.. operem uvijek, i malo promijesam na ulju, i kuham.. bude svaki put razabrana.. jedino ona krs riza od 1-2km bude mecava i slijepljena, ove druge sve ok..
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#34061 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

Ja kupujem SETI rizu, ali onu u smedjoj kesici, oko 3.50 KM kg.... Dobro je operem da voda nije mutna, i kuham je u 3x više vode - znači jedna šolja rize i tri šolje vode.... Kuham 15ak min, promjesam 2x otprilike, kad vidim na kašiki da se fino razabire, procijedim, operem mlakom vodom i onda na ulje... Volim proprziti luk pa dodati rizu, i onda vrlo malo soli i vegete... I svi mi kazu da je to najbolja riza koju su jeli.

Nikad je ne poklopim i ne smanjujem.

Isto mozes u vatrostalnoj posudi spremiti rižu u mikrovalnoj - - - taj omjer solja rize,dvije i pol vode, malo zacina, par kapi ulja, promjesas i 20 min na max...bude fina :thumbup:
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#34062 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by adda_sa »

ja sam ovo kupila prije par dana, jos nisam probala... bice prilog necemu..
Image
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#34063 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

Munlajt wrote:Ja kupujem SETI rizu, ali onu u smedjoj kesici, oko 3.50 KM kg.... Dobro je operem da voda nije mutna, i kuham je u 3x više vode - znači jedna šolja rize i tri šolje vode.... Kuham 15ak min, promjesam 2x otprilike, kad vidim na kašiki da se fino razabire, procijedim, operem mlakom vodom i onda na ulje... Volim proprziti luk pa dodati rizu, i onda vrlo malo soli i vegete... I svi mi kazu da je to najbolja riza koju su jeli.

Nikad je ne poklopim i ne smanjujem.

+Isto mozes u vatrostalnoj posudi spremiti rižu u mikrovalnoj - - - taj omjer solja rize,dvije i pol vode, malo zacina, par kapi ulja, promjesas i 20 min na max...bude fina :thumbup:
Jes' ti ona sto se zalazes za tradicionalnu kuhinju a protiv fancy dodataka :D
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#34064 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

stakasa wrote:
Munlajt wrote:Ja kupujem SETI rizu, ali onu u smedjoj kesici, oko 3.50 KM kg.... Dobro je operem da voda nije mutna, i kuham je u 3x više vode - znači jedna šolja rize i tri šolje vode.... Kuham 15ak min, promjesam 2x otprilike, kad vidim na kašiki da se fino razabire, procijedim, operem mlakom vodom i onda na ulje... Volim proprziti luk pa dodati rizu, i onda vrlo malo soli i vegete... I svi mi kazu da je to najbolja riza koju su jeli.

Nikad je ne poklopim i ne smanjujem.

+Isto mozes u vatrostalnoj posudi spremiti rižu u mikrovalnoj - - - taj omjer solja rize,dvije i pol vode, malo zacina, par kapi ulja, promjesas i 20 min na max...bude fina :thumbup:
Jes' ti ona sto se zalazes za tradicionalnu kuhinju a protiv fancy dodataka :D
:lol: U ovom slučaju je mikrovalna fancy dodatak? Ako si prezaposlena zena, itekako.... :lol:
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#34065 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

Munlajt wrote:
stakasa wrote:
Munlajt wrote:Ja kupujem SETI rizu, ali onu u smedjoj kesici, oko 3.50 KM kg.... Dobro je operem da voda nije mutna, i kuham je u 3x više vode - znači jedna šolja rize i tri šolje vode.... Kuham 15ak min, promjesam 2x otprilike, kad vidim na kašiki da se fino razabire, procijedim, operem mlakom vodom i onda na ulje... Volim proprziti luk pa dodati rizu, i onda vrlo malo soli i vegete... I svi mi kazu da je to najbolja riza koju su jeli.

Nikad je ne poklopim i ne smanjujem.

+Isto mozes u vatrostalnoj posudi spremiti rižu u mikrovalnoj - - - taj omjer solja rize,dvije i pol vode, malo zacina, par kapi ulja, promjesas i 20 min na max...bude fina :thumbup:
Jes' ti ona sto se zalazes za tradicionalnu kuhinju a protiv fancy dodataka :D
:lol: U ovom slučaju je mikrovalna fancy dodatak? Ako si prezaposlena zena, itekako.... :lol:
Mikrovalna i nekako ali Vegete ne mogu ni na slici
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#34066 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

Ja je volim, ali kombinujem sa bio načinom, jer mi je vele nezdrava.
Odoh metnuti batake da se kuhaju, danas je slagana pita sa piletinom i begova čorbica na meniju :D
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#34067 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

Munlajt wrote:Ja je volim, ali kombinujem sa bio načinom, jer mi je vele nezdrava.
Odoh metnuti batake da se kuhaju, danas je slagana pita sa piletinom i begova čorbica na meniju :D
:thumbup:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#34068 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Riza u mikrovalnoj...samo za podgrijavanje.

..inace..NE kuva SE svaka vests rize na isti nacin
.moje iskustvo, kao I za tjesteninu, pratiti upute na pakovanju..mada I to zna zeznuti..jer NE kaze na kojoj temp.to kuvati.

Na svom sporetu Sam ispobala.i napokon nasla perfertnu tem. I uvijek uspije.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#34069 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

stakasa wrote:
Munlajt wrote:Ja je volim, ali kombinujem sa bio načinom, jer mi je vele nezdrava.
Odoh metnuti batake da se kuhaju, danas je slagana pita sa piletinom i begova čorbica na meniju :D
:thumbup:
Jel' u begovu ide piletina?
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#34070 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

moonca wrote:Riza u mikrovalnoj...samo za podgrijavanje.

..inace..NE kuva SE svaka vests rize na isti nacin
.moje iskustvo, kao I za tjesteninu, pratiti upute na pakovanju..mada I to zna zeznuti..jer NE kaze na kojoj temp.to kuvati.

Na svom sporetu Sam ispobala.i napokon nasla perfertnu tem. I uvijek uspije.
Ja sam to par puta probala, iskreno lakše mi je skuhati je i ukusnija je. Dok se kuha 15ak min, ja pripremim luk i ssalatu, eventualno neku šniclu, ako nije drugo jelo glavno.
Ali kome ne ide od ruke, moze se posluziti i ovim.

Da, za Begovu čorbu se iskuha pile sa povrćem, neizostavna bamija, a na kraju se doda i mileram. Neko umuti jaje i mileram doda, ja ne.
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#34071 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Nisrin »

Nemam ja mikrovalnu, previse zraci tako da ... :skoljka:
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#34072 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by adda_sa »

prvi pokusaj muffinsa...
blueberry muffins...
Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#34073 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Obecavajuce- samo mislim, da si manje mase trebala puniti- nadoci ce i zna se desiti da prekipe i izgube formu... no, vidjet ces sama - :-D
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18286
Joined: 11/02/2013 11:32

#34074 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Ramzess Veliki »

zizi505 wrote:
stakasa wrote:I opet karfiol

Image
Odlično, baš izgleda sočno.
Nisam dugo pravila, mogla bih vala.
Kako se ovo pravi? :thumbup:
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#34075 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by adda_sa »

moonca wrote:Obecavajuce- samo mislim, da si manje mase trebala puniti- nadoci ce i zna se desiti da prekipe i izgube formu... no, vidjet ces sama - :-D
a znam da je trebalo manje, ali imala 2 ova kalupa za po 6muffina, a ostalo mi malo smjese... vidjecemo :D
plus borovnice pustile vode, pa je cijela smjesa plavo-lila :lol: nece se baciti svakako
Post Reply