Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#34026 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Bloo »

BJB wrote:U nedostatku sladoleda moze slag..Ali jabukovača i sladoled- :sax: Sad znam sta cu sebi praviti za rodjendan. :D
Samo nemoj zaliti agdom svegati :|
John Cleese
Posts: 42915
Joined: 25/05/2010 18:30

#34027 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by John Cleese »

Bloo wrote:
arzuhal wrote: Aber, nein, kakaf sladoled! Ide krem, Šošana... :mrgreen:
Nein Drajfuse!
Image
Landa, Hans Landa - Drajfus si valjda ti, rejnbou zecove, barem u tom dijalogu :|
Zizi505
Posts: 9330
Joined: 25/04/2011 14:06

#34028 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Zizi505 »

Loo wrote:Eto zime..sa'ce hagras :mrgreen:

Ne(o)pravdano zapostavljen klasik
Srneca ledja :srce:



Image

Image
Još da se može zagristi preko monitora :mrgreen:
Odlično izgleda
BJB
Posts: 4599
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#34029 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by BJB »

Bloo wrote:
BJB wrote:U nedostatku sladoleda moze slag..Ali jabukovača i sladoled- :sax: Sad znam sta cu sebi praviti za rodjendan. :D
Samo nemoj zaliti agdom svegati :|
NE volim previse agde :D ni preslatku agdu, niti bilo sta preslatko ali jabukovača+ sladoled = savrsena kombinacija :D
Ne sjecam se kad sam zadnji put pravila kolač ili bilo sta slatko, tako da mi rodjendan savrsen izgovor :)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#34030 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Munlajt wrote:Kuha li ovdje iko običnu hranu, kao ja grah npr?
Ili svi samo nesto fency? Pola tih sastojaka ne znam sta su :oops1:
Stosta sam probala- pola tih sastojaka i da znas ne bi osjetila u jelu.. :lol: ...ima ih par prepoznatljivih... ali, najobicnija jela su mi i najukusnija- jer, zadrze ono sto jesu..
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#34031 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Tomahawk11 »

arzuhal wrote:Jesam ja poželio gljiva kakvih... Ustvari mliječnica, onog njihovog gorkastog šmeka... :(
A đesuti :zoka:
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#34032 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by arzuhal »

Tomahawk11 wrote:
arzuhal wrote:Jesam ja poželio gljiva kakvih... Ustvari mliječnica, onog njihovog gorkastog šmeka... :(
A đesuti :zoka:
:(
shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#34033 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by shandrprcSA »

Maraschino wrote:
shandrprcSA wrote:idemo za iste pare :D



javimo se za nekih dva sata :D
Sta bi? :D

Izgleda da si ti velika poguzija. Nije ti tesko vatru loziti radi toga.

Za koliko osoba je to?
sta ce bit' :D ubili se :D a ovo je za dvije osobe :lol:
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#34034 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

moonca wrote:
stakasa wrote:Kako pravite skusu?
.. dosta ulja joj treba/ suva je - ruzmarin i bijeli luk- rerna ili tava a i rostilj...ide sve..
..


.. i ona je na listi ribe iz kozerve.. umjesto sardina... :thumbup:
Image
U rerni, ocistio utrobu i filovo saransakom i majdonosom. I maslinovim uljem. Posoljeno
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#34035 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

I opet karfiol

Image
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#34036 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

Tomahawk11 wrote:
arzuhal wrote:Jesam ja poželio gljiva kakvih... Ustvari mliječnica, onog njihovog gorkastog šmeka... :(
A đesuti :zoka:
:D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#34037 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

stakasa wrote:
moonca wrote: Image
U rerni, ocistio utrobu i filovo saransakom i majdonosom. I maslinovim uljem. Posoljeno
Dovoljno- dobro izgleda :thumbup: -- rashcupana za slikanje- :lol: no mami izgledom...

I opet karfiol
Lijepo izgleda--jelo za sebe :wink: --kao prilog uz ribu -- meni je odlican samo -pecen u rerni na visokoj temp- malo ulja - so biber..
User avatar
SaraFina
Posts: 24414
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#34038 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by SaraFina »

zizi505 wrote:
Loo wrote:Eto zime..sa'ce hagras :mrgreen:

Ne(o)pravdano zapostavljen klasik
Srneca ledja :srce:



Image

Image
Još da se može zagristi preko monitora :mrgreen:
Odlično izgleda

Fakat. I ja bi :D

Super je!
pijo_zoljo
Posts: 2837
Joined: 12/02/2019 16:06

#34039 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pijo_zoljo »

SaraFina wrote:

Fakat. I ja bi :D

Super je!
e da mi je da vidim od tebe nešta na ovoj temi
makar zaklanu konzervu

eh et
:mrgreen: :kiss:
User avatar
SaraFina
Posts: 24414
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#34040 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by SaraFina »

pijo_zoljo wrote:
SaraFina wrote:

Fakat. I ja bi :D

Super je!
e da mi je da vidim od tebe nešta na ovoj temi
makar zaklanu konzervu

eh et
:mrgreen: :kiss:

Nisam ljetos kuhala ništa. Sad se ulijenila pa sve nešto nabrzaka. A žene kuhaju super. Stid me i postaviti :D
pijo_zoljo
Posts: 2837
Joined: 12/02/2019 16:06

#34041 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pijo_zoljo »

SaraFina wrote:
pijo_zoljo wrote:
SaraFina wrote:

Fakat. I ja bi :D

Super je!
e da mi je da vidim od tebe nešta na ovoj temi
makar zaklanu konzervu

eh et
:mrgreen: :kiss:

Nisam ljetos kuhala ništa. Sad se ulijenila pa sve nešto nabrzaka. A žene kuhaju super. Stid me i postaviti :D
pašteta, narezak, haše ofo ono
:mrgreen: :lol: :lol: :lol:
User avatar
SaraFina
Posts: 24414
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#34042 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by SaraFina »

:lol:

Ja ba ili naručim :bih:
pijo_zoljo
Posts: 2837
Joined: 12/02/2019 16:06

#34043 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pijo_zoljo »

SaraFina wrote::lol:

Ja ba ili naručim :bih:
e nemre to ba
moraš prohodat makar do granapa

ti bi i dostavu
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
SaraFina
Posts: 24414
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#34044 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by SaraFina »

pijo_zoljo wrote:
SaraFina wrote::lol:

Ja ba ili naručim :bih:
e nemre to ba
moraš prohodat makar do granapa

ti bi i dostavu
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:kiss: probaću pa postam. Dohvati nam parče od Loo.
pijo_zoljo
Posts: 2837
Joined: 12/02/2019 16:06

#34045 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pijo_zoljo »

SaraFina wrote:

:kiss: probaću pa postam. Dohvati nam parče od Loo.
sa njom ne pričam

i zbog njih još par ne ulazim na ovu temu
:D
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#34046 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by wewa »

pijo_zoljo wrote:
SaraFina wrote:

:kiss: probaću pa postam. Dohvati nam parče od Loo.
sa njom ne pričam

i zbog njih još par ne ulazim na ovu temu
:D
:evil:
pijo_zoljo
Posts: 2837
Joined: 12/02/2019 16:06

#34047 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pijo_zoljo »

wewa wrote:
pijo_zoljo wrote:
SaraFina wrote:

:kiss: probaću pa postam. Dohvati nam parče od Loo.
sa njom ne pričam

i zbog njih još par ne ulazim na ovu temu
:D
:evil:
i ti
:D

potrošim sve pare za kuhanje ovih slikica što mečete
:D
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22779
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#34048 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by GandalfSivi »

moonca wrote:
stakasa wrote:Kako pravite skusu?
.. dosta ulja joj treba/ suva je - ruzmarin i bijeli luk- rerna ili tava a i rostilj...ide sve..
..


.. i ona je na listi ribe iz kozerve.. umjesto sardina... :thumbup:
Gdje ba skusa suha, jedna od masnijih riba. Ako se u rerni pravi, ja obicno ispod stavim malu resetkicu da otkapa ulje, zato je radje pravim na rostilju (plava riba, ubila se za rostilja)...

Nego, kakav ti je ono 9-satni experiment, daj nam detalje, odlicno izgleda...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#34049 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

GandalfSivi wrote:
Gdje ba skusa suha, jedna od masnijih riba. Ako se u rerni pravi, ja obicno ispod stavim malu resetkicu da otkapa ulje, zato je radje pravim na rostilju (plava riba, ubila se za rostilja)...

Nego, kakav ti je ono 9-satni experiment, daj nam detalje, odlicno izgleda...
Nema teksturu lososa-- masna jeste-- koza pogotovo -ali, ako se prepece-ko drvo ..

evo sam je imala za lunch iz konzerve -- :lol: suva...


Image
Nego, kakav ti je ono 9-satni experiment, daj nam detalje, odlicno izgleda...
..jao--prvi put -- #porkbelly---- nevjerovatno ukusno, lagano,jednostavno- masno je, ali ne koliko sam ocekivala .. nisam sve pojela samo dva

..jesi li to probao??
Zizi505
Posts: 9330
Joined: 25/04/2011 14:06

#34050 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Zizi505 »

stakasa wrote:I opet karfiol

Image
Odlično, baš izgleda sočno.
Nisam dugo pravila, mogla bih vala.
Post Reply