Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#34001 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by shandrprcSA »

sladje kad se copka prstima 8-) :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#34002 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Prvi put .eksperiment od 9 sati pripreme

:thumbup: Koji ukus..


Image
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#34003 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

Kako pravite skusu?
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#34004 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

Nikad nisam skusu pravila :| ..jedino iz konzerve jela :mrgreen:

...

.Evo moonca nesto egzoticno sto bi se tebi moglo svidjati
Pohovani cvijet tikve :jedekolac:

Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#34005 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Loo wrote:Nikad nisam skusu pravila :| ..jedino iz konzerve jela :mrgreen:

...

.Evo moonca nesto egzoticno sto bi se tebi moglo svidjati
Pohovani cvijet tikve :jedekolac:

Image
:thumbup:
..ovo je kazu specijalitet - nikako da probam--- nemam gdje kupiti cvjetove --

I ona 'ledja ' ti dobra i to nisam jela.... :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#34006 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

stakasa wrote:Kako pravite skusu?
.. dosta ulja joj treba/ suva je - ruzmarin i bijeli luk- rerna ili tava a i rostilj...ide sve..
..


.. i ona je na listi ribe iz kozerve.. umjesto sardina... :thumbup:
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#34007 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

Ti si odrasla.u Sa? I nisi (po)jela srneca ledja iz Evrope?/ :shock: :-D
Nekad 80-tih..pored boema i samponjeze, bio obavezan kolac u kafe slasticarnama..


A cvijet tikve je (ko voli tikvu naravno :mrgreen: ) je bas mljac
I tesko se moze "kupiti" cvijet. To moras il nekome ukrasti :D ili da je tikva bas rodila.pa ne cinis stetu ako uberes koji..
Meni je u rangu pohovanih lisicarki.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#34008 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

:lol:

..ne sjecam se -- jedino Havana torte-oh slatka je bila-i cesto sam kupovala one kolacice u Jadranci -- dobri su bili ... :oops:

.Bude tih cvjetova na pijaci, u odredjeno doba godine- ali, ne idem na pijacu,koja je samo subotom, a ja radim.. :-?
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#34009 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

Daaa havana isto. I jest preslatka..a ona donja kora je bila uh :D
Pa da..samponjeze iz Jadranke :thumbup:

Jedno vuce drugo...sjecas li se karadjordjeve snicle? :mrgreen:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#34010 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Bloo »

Zoya wrote:
Izvoli video. Prati ovu Sabi, ima žena odličnih recepata.

]
:cry:
Utopi pitu u agdi
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#34011 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Loo wrote:Daaa havana isto. I jest preslatka..a ona donja kora je bila uh :D
Pa da..samponjeze iz Jadranke :thumbup:

Jedno vuce drugo...sjecas li se karadjordjeve snicle? :mrgreen:
o da. cudno .nikad je ne pravim ...

I nedeljnih odlazaka na Kulu ... :)


Jadranka je petkom pravila -nesto kao 'poticu'- savijaca sa orasima-oh bila je jako dobra.. :thumbup:
Zoya
Posts: 23399
Joined: 09/06/2008 14:54

#34012 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Zoya »

Bloo wrote:
Zoya wrote:
Izvoli video. Prati ovu Sabi, ima žena odličnih recepata.

]
:cry:
Utopi pitu u agdi
Moja je taman upila :D
Zoya
Posts: 23399
Joined: 09/06/2008 14:54

#34013 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Zoya »

Dori wrote:
Godisnji, 2 mjeseca :D Odmarala od svega....
I od kuhinje? :shock: Bože :roll:

:kiss:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#34014 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Bloo »

Zoya wrote: Moja je taman upila :D
Ja preferiram apfelstrudel fazon...toplo i fino (i u nekom idealnom svijetu kugla sladoleda od vanilije). Mada nije loše i kad se ohladi.

Image

Ova njena pita od jabuka izgleda fino (malo je pretjerala sa mascenjem) i sve je bilo ok dok na nju nije salila hektolitar agde.
Agda jednostavno ubi sve...
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#34015 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Maraschino »

shandrprcSA wrote:idemo za iste pare :D



javimo se za nekih dva sata :D
Sta bi? :D

Izgleda da si ti velika poguzija. Nije ti tesko vatru loziti radi toga.

Za koliko osoba je to?
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#34016 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by arzuhal »

Bloo wrote:
Ja preferiram apfelstrudel fazon...toplo i fino (i u nekom idealnom svijetu kugla sladoleda od vanilije). Mada nije loše i kad se ohladi.

Image

Ova njena pita od jabuka izgleda fino (malo je pretjerala sa mascenjem) i sve je bilo ok dok na nju nije salila hektolitar agde.
Agda jednostavno ubi sve...
Aber, nein, kakaf sladoled! Ide krem, Šošana... :mrgreen:
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#34017 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by arzuhal »

Jesam ja poželio gljiva kakvih... Ustvari mliječnica, onog njihovog gorkastog šmeka... :(
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#34018 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by arzuhal »

Loo wrote:Eto zime..sa'ce hagras :mrgreen:

Ne(o)pravdano zapostavljen klasik
Srneca ledja :srce:



Image

Image
eki srneča, stegosaurusova :|
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#34019 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Bloo »

arzuhal wrote: Aber, nein, kakaf sladoled! Ide krem, Šošana... :mrgreen:
Nein Drajfuse!
Image
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#34020 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by arzuhal »

Bloo wrote:
arzuhal wrote: Aber, nein, kakaf sladoled! Ide krem, Šošana... :mrgreen:
Nein Drajfuse!
Image
Image
Image
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#34021 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

meni slaja a vama kolači :lol:
BJB
Posts: 4599
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#34022 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by BJB »

Zoya wrote:
Dori wrote:Zoya, Loo :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Dori :kiss: Gdje si se izgubila?
Lily1234 wrote: Može li recepat?
Izvoli video. Prati ovu Sabi, ima žena odličnih recepata.

Meni ovdje samo fali cimet, i recept me podsjeca na ono sto se kod nas u Hercegovini zove bosanska pita..
BJB
Posts: 4599
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#34023 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by BJB »

U nedostatku sladoleda moze slag..Ali jabukovača i sladoled- :sax: Sad znam sta cu sebi praviti za rodjendan. :D
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#34024 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

BJB wrote:U nedostatku sladoleda moze slag..Ali jabukovača i sladoled- :sax: Sad znam sta cu sebi praviti za rodjendan. :D
A meni?.. imaš sat vremena :lol: :lol:
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#34025 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by arzuhal »

pekmezne urmašice su vr'.
Post Reply