Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Moderator: anex
-
shandrprcSA
- Posts: 10219
- Joined: 23/02/2013 08:16
#34001 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
sladje kad se copka prstima

-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#34002 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Prvi put .eksperiment od 9 sati pripreme
Koji ukus..


- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#34003 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Kako pravite skusu?
- Loo
- Posts: 6486
- Joined: 09/04/2012 12:10
#34004 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Nikad nisam skusu pravila
..jedino iz konzerve jela
...
.Evo moonca nesto egzoticno sto bi se tebi moglo svidjati
Pohovani cvijet tikve

...
.Evo moonca nesto egzoticno sto bi se tebi moglo svidjati
Pohovani cvijet tikve

-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#34005 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Loo wrote:Nikad nisam skusu pravila..jedino iz konzerve jela
![]()
...
.Evo moonca nesto egzoticno sto bi se tebi moglo svidjati
Pohovani cvijet tikve![]()
..ovo je kazu specijalitet - nikako da probam--- nemam gdje kupiti cvjetove --
I ona 'ledja ' ti dobra i to nisam jela....
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#34006 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
.. dosta ulja joj treba/ suva je - ruzmarin i bijeli luk- rerna ili tava a i rostilj...ide sve..stakasa wrote:Kako pravite skusu?
..
.. i ona je na listi ribe iz kozerve.. umjesto sardina...
- Loo
- Posts: 6486
- Joined: 09/04/2012 12:10
#34007 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ti si odrasla.u Sa? I nisi (po)jela srneca ledja iz Evrope?/
Nekad 80-tih..pored boema i samponjeze, bio obavezan kolac u kafe slasticarnama..
A cvijet tikve je (ko voli tikvu naravno
) je bas mljac
I tesko se moze "kupiti" cvijet. To moras il nekome ukrasti
ili da je tikva bas rodila.pa ne cinis stetu ako uberes koji..
Meni je u rangu pohovanih lisicarki.
Nekad 80-tih..pored boema i samponjeze, bio obavezan kolac u kafe slasticarnama..
A cvijet tikve je (ko voli tikvu naravno
I tesko se moze "kupiti" cvijet. To moras il nekome ukrasti
Meni je u rangu pohovanih lisicarki.
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#34008 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
..ne sjecam se -- jedino Havana torte-oh slatka je bila-i cesto sam kupovala one kolacice u Jadranci -- dobri su bili ...
.Bude tih cvjetova na pijaci, u odredjeno doba godine- ali, ne idem na pijacu,koja je samo subotom, a ja radim..
- Loo
- Posts: 6486
- Joined: 09/04/2012 12:10
#34009 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Daaa havana isto. I jest preslatka..a ona donja kora je bila uh
Pa da..samponjeze iz Jadranke
Jedno vuce drugo...sjecas li se karadjordjeve snicle?
Pa da..samponjeze iz Jadranke
Jedno vuce drugo...sjecas li se karadjordjeve snicle?
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#34010 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Zoya wrote:
Izvoli video. Prati ovu Sabi, ima žena odličnih recepata.
]
Utopi pitu u agdi
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#34011 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
o da. cudno .nikad je ne pravim ...Loo wrote:Daaa havana isto. I jest preslatka..a ona donja kora je bila uh![]()
Pa da..samponjeze iz Jadranke![]()
Jedno vuce drugo...sjecas li se karadjordjeve snicle?
I nedeljnih odlazaka na Kulu ...
Jadranka je petkom pravila -nesto kao 'poticu'- savijaca sa orasima-oh bila je jako dobra..
-
Zoya
- Posts: 23399
- Joined: 09/06/2008 14:54
#34012 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Moja je taman upilaBloo wrote:Zoya wrote:
Izvoli video. Prati ovu Sabi, ima žena odličnih recepata.
]![]()
Utopi pitu u agdi
-
Zoya
- Posts: 23399
- Joined: 09/06/2008 14:54
#34013 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
I od kuhinje?Dori wrote:
Godisnji, 2 mjesecaOdmarala od svega....
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#34014 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ja preferiram apfelstrudel fazon...toplo i fino (i u nekom idealnom svijetu kugla sladoleda od vanilije). Mada nije loše i kad se ohladi.Zoya wrote: Moja je taman upila

Ova njena pita od jabuka izgleda fino (malo je pretjerala sa mascenjem) i sve je bilo ok dok na nju nije salila hektolitar agde.
Agda jednostavno ubi sve...
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#34015 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Sta bi?shandrprcSA wrote:idemo za iste pare![]()
javimo se za nekih dva sata
Izgleda da si ti velika poguzija. Nije ti tesko vatru loziti radi toga.
Za koliko osoba je to?
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#34016 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Aber, nein, kakaf sladoled! Ide krem, Šošana...Bloo wrote:
Ja preferiram apfelstrudel fazon...toplo i fino (i u nekom idealnom svijetu kugla sladoleda od vanilije). Mada nije loše i kad se ohladi.
Ova njena pita od jabuka izgleda fino (malo je pretjerala sa mascenjem) i sve je bilo ok dok na nju nije salila hektolitar agde.
Agda jednostavno ubi sve...
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#34017 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Jesam ja poželio gljiva kakvih... Ustvari mliječnica, onog njihovog gorkastog šmeka... 
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#34018 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
eki srneča, stegosaurusovaLoo wrote:Eto zime..sa'ce hagras![]()
Ne(o)pravdano zapostavljen klasik
Srneca ledja![]()
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#34019 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Nein Drajfuse!arzuhal wrote: Aber, nein, kakaf sladoled! Ide krem, Šošana...

- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#34020 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Bloo wrote:Nein Drajfuse!arzuhal wrote: Aber, nein, kakaf sladoled! Ide krem, Šošana...

- zlo zlo
- Posts: 4485
- Joined: 28/10/2012 16:01
#34021 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
meni slaja a vama kolači 
-
BJB
- Posts: 4599
- Joined: 16/10/2010 17:17
- Location: California
#34022 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Meni ovdje samo fali cimet, i recept me podsjeca na ono sto se kod nas u Hercegovini zove bosanska pita..Zoya wrote:DoriDori wrote:Zoya, Loo![]()
![]()
Gdje si se izgubila?
Izvoli video. Prati ovu Sabi, ima žena odličnih recepata.Lily1234 wrote: Može li recepat?
-
BJB
- Posts: 4599
- Joined: 16/10/2010 17:17
- Location: California
#34023 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
U nedostatku sladoleda moze slag..Ali jabukovača i sladoled-
Sad znam sta cu sebi praviti za rodjendan. 
- zlo zlo
- Posts: 4485
- Joined: 28/10/2012 16:01
#34024 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
A meni?.. imaš sat vremenaBJB wrote:U nedostatku sladoleda moze slag..Ali jabukovača i sladoled-Sad znam sta cu sebi praviti za rodjendan.
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#34025 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
pekmezne urmašice su vr'.


