Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Djubre_
Posts: 3143
Joined: 01/06/2011 23:25
Location: Iron City

#3401 Re: Zeničani

Post by Djubre_ »

Ma struju sprovode i ostalo, gore za naplatne kucice.. da se mogu direktno spojiti sa centralom.. rasvjeta u radakovu ima :) nagadja se oko donjeg klopca da ce biti do perinog hana.. kabal su vec polozili od kucica do radakova.. isli kroz kanal izmedju auto puta i ove ceste

Sent from my SAMSUNG-SGH-I747 using Tapatalk 2
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#3402 Re: Zeničani

Post by phillie »

I jel iko isao kod Hopeta na pizu i dzabaluk kolac uz kafu, ili mozda kad je Sacir dolazio :D :D
fiko halimic
Posts: 78
Joined: 27/10/2012 23:03

#3403 Re: Zeničani

Post by fiko halimic »

phillie wrote:I jel iko isao kod Hopeta na pizu i dzabaluk kolac uz kafu, ili mozda kad je Sacir dolazio :D :D
:D :D :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3404 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Ja ba fakat je bio iko u tom Hopeu. Bile su lafo neke slike sa otvorenja na 072info, ali niđe nikog :D :D
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#3405 Re: Zeničani

Post by Eborg »

Kada morate stavljati imena mjesta npr. Zenica, Sarajevo, Breza, Tešanj, Vogošća itd. da li biste Nemilu i Tetovo svrstali pod Zenicu ili odvojeno? :-) Činjenica je da su unutar općine Zenica no haman meni jedinom odvajanje Zenice i tih mjesta malo bode oči. :-)
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#3406 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Eborg wrote:Kada morate stavljati imena mjesta npr. Zenica, Sarajevo, Breza, Tešanj, Vogošća itd. da li biste Nemilu i Tetovo svrstali pod Zenicu ili odvojeno? :-) Činjenica je da su unutar općine Zenica no haman meni jedinom odvajanje Zenice i tih mjesta malo bode oči. :-)


kakvo odvajanje?
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#3407 Re: Zeničani

Post by Eborg »

Pa imam spisak na kojem moram stavljati lokacije. I neka moja logika je da npr. svi ljudi iz Nemile ili Tetova pod lokacija trebaju da imaju "Zenica", a ne imena tih naselja/sela/mjesnih zajednica/šta su već.

Kao što recimo Vogošća ili Ilidža nisu de iure Sarajevo, oni to de facto jesu. Sa Nemilom i Tetovom je obratno, de iure su Zenica a de facto baš i ne, nisu baš dio grada.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#3408 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Eborg wrote:Pa imam spisak na kojem moram stavljati lokacije. I neka moja logika je da npr. svi ljudi iz Nemile ili Tetova pod lokacija trebaju da imaju "Zenica", a ne imena tih naselja/sela/mjesnih zajednica/šta su već.

Kao što recimo Vogošća ili Ilidža nisu de iure Sarajevo, oni to de facto jesu. Sa Nemilom i Tetovom je obratno, de iure su Zenica a de facto baš i ne, nisu baš dio grada.


nemila je daleko od grada zenice,tetovo baš i ne,ne znam kakav je spisak,jeste to malo čudno
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#3409 Re: Zeničani

Post by Not My Idea »

Pa jesil stavio Lasvu?
ako jesi, onda moras i Nemilu.
ako nisi, zasto bi onda Nemilu?

po meni, Tetovo spada u dio grada a Nemila ne spada


Nemila Zenici dodje kao Ilijas Sarajevu
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#3410 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Not My Idea wrote:Pa jesil stavio Lasvu?
ako jesi, onda moras i Nemilu.
ako nisi, zasto bi onda Nemilu?

po meni, Tetovo spada u dio grada a Nemila ne spada


Nemila Zenici dodje kao Ilijas Sarajevu


otprilike
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#3411 Re: Zeničani

Post by Eborg »

Nisam, stavio sam sve pod Zenica ali neki se kao bune jer to nije Zenica već treba da stoji Tetovo i Nemila. Sa Lašvom se nisam ni susreo tako da oni nisu sporni.

Mislim, kada im se piše pismo koliko znam ide na (jedan od nekoliko) poštanski broj Zenice.
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#3412 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Opet nema grijanja
User avatar
plagijator1975
Posts: 2596
Joined: 13/07/2011 23:13

#3413 Re: Odg: Zeničani

Post by plagijator1975 »

Bobi wrote:Opet nema grijanja
Kod mene ima

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#3414 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Eborg wrote:Nisam, stavio sam sve pod Zenica ali neki se kao bune jer to nije Zenica već treba da stoji Tetovo i Nemila. Sa Lašvom se nisam ni susreo tako da oni nisu sporni.

Mislim, kada im se piše pismo koliko znam ide na (jedan od nekoliko) poštanski broj Zenice.


ma seljačka posla
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#3415 Re: Zeničani

Post by Eborg »

Otprilike. :)
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#3416 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

E da mi je vidjet tog Tetovljanina koji se buni, on garant nije iz Tetova nego iz Željeznog polja, Žepe ili šta ti ja znam odakle već. Možda je i bugar, zbog takvih seljačina nas prave Tetovljane smatraju primitivcima koji su tek otkrili šta je vatra. :D

Ne znam zašto bi Tetovo bilo odvojeno od grada, tehnički gledano to je prigradsko naselje u Zenici, sad što odavno nije naselje nego selendra zbog već spomenutih žitelja to je već drugi par cipela, uostalom ja živim u Tetovu ,od pravoslavne crkve tačno 3.3 km sam udaljen tako da ne vidim koji debil bi na neki dokument ili nešto već pisao Tetovo, a ne Zenica.

S druge strane, Nemila je dosta udaljena i koga god pitaš iz Nemile odakle je reći će da je iz Nemile, tek ako neko nije čuo za to mjesto, onda kazu da je to kod Zenice. Njima se to ne bi ni trebalo zamjerat jer ipak dole ima dosta sela i Nemila tu dođe kao mala čaršijica, imaju svoju policijsku stanicu i štošta drugog, ali ipak su dio općine Zenica...
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#3417 Re: Zeničani

Post by Not My Idea »

Jimmy McNulty wrote:E da mi je vidjet tog Tetovljanina koji se buni, on garant nije iz Tetova nego iz Željeznog polja, Žepe ili šta ti ja znam odakle već.
ne bih rekla da se bune ljudi iz Tetova, nego ovi iz grada. :mrgreen:

ernadr wrote:
Bobi wrote:Opet nema grijanja
Kod mene ima
ima i kod mene.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#3418 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Not My Idea wrote: ne bih rekla da se bune ljudi iz Tetova, nego ovi iz grada. :mrgreen:
To je već moguće :D Jbg u gradu su nam svi urbani :D
Djubre_
Posts: 3143
Joined: 01/06/2011 23:25
Location: Iron City

#3419 Re: Zeničani

Post by Djubre_ »

Sta je nego zenica.. nije Vares jbte.. i nemila je KOD zenice, a ne U zenici.. tako je zabiljezena.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I747 using Tapatalk 2
dert
Posts: 6569
Joined: 28/09/2011 07:35
Location: dert

#3420 Re: Zeničani

Post by dert »

Ja cu uvijek govoriti da je moja hanuma iz sela Crkvice kod Zenice a vi pricajte sta hocete :D :-D :D :-D
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#3422 Re: Zeničani

Post by Not My Idea »

jestel imali struje maloprije? :mrgreen:

kod mene nije bilo.
nestalo i u trznom, kazu haos bio :mrgreen:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#3423 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Not My Idea wrote:jestel imali struje maloprije? :mrgreen:

kod mene nije bilo.
nestalo i u trznom, kazu haos bio :mrgreen:


nije ni u n. zenici ni blatuši bilo
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#3425 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Pored onolikih "pejsaža" ti gledaš račune ... :D
Post Reply