Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Danguba
- Posts: 15923
- Joined: 01/12/2003 00:00
- Location: Tu negdje
#3401 Re: Pitamo Mehanicare ?
Samo ti pogledaj ponovo sve gume da slucajno nisi zamjenio smjer(u brzini), ostecenja, izbalansiraj jos jednom...ako je sa gumama sve u redu, onda je sigurno lezaj.
Lezaj je ostao zadnji zato sto taj zvuk nisi imao sa ljetnim gumama.
Lezaj je ostao zadnji zato sto taj zvuk nisi imao sa ljetnim gumama.
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8006
- Joined: 20/01/2011 11:10
#3402 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jes' skup taj ležaj za Astru, čuj dvije stoje!? 
- Em2r
- Posts: 1045
- Joined: 05/06/2015 09:53
#3403 Re: Pitamo Mehanicare ?
rijetko danas koje auto ima solo lezaj koji se izbija, sve su sa glavcinama uz koju mozda dodje i poneki senzor kablovi ovo ono ... skup sport kako god 
- Qler
- Posts: 25834
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#3404 Re: Pitamo Mehanicare ?
Za mondea je oko 200KM SKF-ov dodje lezaj, glavcina, senzor ABS-a...
- friskyoreo
- Posts: 1898
- Joined: 21/11/2011 16:55
- Location: Wysteria Lane
#3405 Re: Pitamo Mehanicare ?
Danas sam zamijenio taj lezaj na starom mondeu. Kosta 40 km, i 30 km uzeo majstor "za ruke". Cisto da se zna, ako jos neko bude imao potrebu da mijenja isti. Kao sto neko rece, za novija vozila je puno skuplje, bas mi majstor rece da je za golfa V oko 180 km. Skup sport, nema sta.
-
junior3
- Posts: 9131
- Joined: 20/02/2014 01:02
#3406 Re: Pitamo Mehanicare ?
Danas sam imao prvo iskustvo sa zapušenim iberlaufom.
Kad me šlog nije strefio.
Kad me šlog nije strefio.
-
Kataklinger
- Posts: 1564
- Joined: 23/12/2013 11:02
#3407 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dodam kontakt, pale se one standardne lampice na instrument tabli i kad se pogase ja okinem paljenje auta (dizel je). Međutim, samo jedna lampica ostane upaljena dok ne upalim auto, a potom se i ona ugasi. Nakon toga board izbaci "OIL OK". Da li je ovo ok ili?

Da napomenem, auto nema nikakvih anomalija u radu niti grešaka na dijagnostici.

Da napomenem, auto nema nikakvih anomalija u radu niti grešaka na dijagnostici.
-
junior3
- Posts: 9131
- Joined: 20/02/2014 01:02
#3408 Re: Pitamo Mehanicare ?
Check engine je to, al' ako ne svijetli non stop i nema ništa na dijagnostici valjda je ok.
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#3409 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ta lampica se gasi tek nakon paljenja motora. Tj. nakon što ECU provjeri sve parametre rada motora. Ako ostane upaljena, neki od parametara rada motora je van normalnih vrijednosti.
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#3410 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kod opela to znaci da grijaci nisu ok...
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#3411 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne bih rekao. MIL po zakonu mora da se upali u svakom slučaju greške u radu sistema za prečišćavanje ispušnih gasova. Grijač je samo jedan od mogućih uzroka paljenja MIL-a.Ned071 wrote:Kod opela to znaci da grijaci nisu ok...
- Warashii
- Posts: 4282
- Joined: 13/09/2011 12:55
#3412 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koliko i ja znam to je to, dakle sasvim normalno.direstraits0078 wrote:Ta lampica se gasi tek nakon paljenja motora. Tj. nakon što ECU provjeri sve parametre rada motora. Ako ostane upaljena, neki od parametara rada motora je van normalnih vrijednosti.
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#3413 Re: Pitamo Mehanicare ?
E pa kod opela ostane check minut upaljen nakon svih kad grijac ili grijaci ne rade. Ne tvrdim da je kod ostalih tako...direstraits0078 wrote:Ne bih rekao. MIL po zakonu mora da se upali u svakom slučaju greške u radu sistema za prečišćavanje ispušnih gasova. Grijač je samo jedan od mogućih uzroka paljenja MIL-a.Ned071 wrote:Kod opela to znaci da grijaci nisu ok...
- Warashii
- Posts: 4282
- Joined: 13/09/2011 12:55
#3414 Re: Pitamo Mehanicare ?
A zasto ostane i kod Opel benzincaNed071 wrote:E pa kod opela ostane check minut upaljen nakon svih kad grijac ili grijaci ne rade. Ne tvrdim da je kod ostalih tako...direstraits0078 wrote:Ne bih rekao. MIL po zakonu mora da se upali u svakom slučaju greške u radu sistema za prečišćavanje ispušnih gasova. Grijač je samo jedan od mogućih uzroka paljenja MIL-a.Ned071 wrote:Kod opela to znaci da grijaci nisu ok...
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#3415 Re: Pitamo Mehanicare ?
Rekoh ne tvrdim da je kod ostalih tako. Znam sto je meni gorjela...
-
NediM17
- Posts: 26450
- Joined: 05/11/2009 11:49
#3416 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zavisno od auta do auta. Neki pale i gase check engine vec na kontaktu, kod nekih ostane gorjeti dok se motor ne pokrene.
-
BJB
- Posts: 4599
- Joined: 16/10/2010 17:17
- Location: California
#3417 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sta se sve mijenja kad se mijenja mikro remen(je)?
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#3418 Re: Pitamo Mehanicare ?
tako je kod meneNediM17 wrote:Zavisno od auta do auta. Neki pale i gase check engine vec na kontaktu, kod nekih ostane gorjeti dok se motor ne pokrene.
-
junior3
- Posts: 9131
- Joined: 20/02/2014 01:02
#3419 Re: Pitamo Mehanicare ?
Samo se ti tješi Amare, to je kod tebe nešto sjebano.

-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#3420 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ovo je paradoksalno, da se lampica za pritisak ulja u motoru ugasi nakon gasenja lampice MIL-a. Jer se MIL upali i ako je pritisak ulja u motoru nizak. Doduse, ne na svim motorima. 
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#3421 Re: Pitamo Mehanicare ?
junior3 wrote:Samo se ti tješi Amare, to je kod tebe nešto sjebano.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#3422 Re: Pitamo Mehanicare ?
ovo ljeti malo duze ostane ova od ulja,sad kad je hladnije odma gasi,nikom nije jasno zastodirestraits0078 wrote:Ovo je paradoksalno, da se lampica za pritisak ulja u motoru ugasi nakon gasenja lampice MIL-a. Jer se MIL upali i ako je pritisak ulja u motoru nizak. Doduse, ne na svim motorima.
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#3423 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ovih par sekundi bez dovoljno ulja moze znaciti havariju samo. Zimi ulje gusce brze nabije pritisak, ljeti rjedje i odmah kasni.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#3424 Re: Pitamo Mehanicare ?
zvuk tj. rad motora je isti bez i sa lampicom,a ja dobro znam zvuk kad vrti na suho glava,hvala na pojasnjenjubasicm wrote:Ovih par sekundi bez dovoljno ulja moze znaciti havariju samo. Zimi ulje gusce brze nabije pritisak, ljeti rjedje i odmah kasni.
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#3425 Re: Pitamo Mehanicare ?
Malo se zezamo, ali znas i sam da sito na uljnoj pumpi tog motora zna belaj napraviti. Ja bih ovo ipak pogledao, moze biti zacepljeno 5-10%. Ili ako nista cesce ulje mijenjati, mozda i procisti.
