Sarajevski taksisti- dno dna

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#3401 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by mirzet87sa »

vrbas1979 wrote:Izgleda da su sarajevo taksisti postali očajni i da posao baš ne cvjeta, čitaj ne mogu više otimati od mušterija kao ranije.

Došlo je dotle da čak i konkurenciju optužuju da skoro svi dilaju drogu i koriste drogu da bi mogli raditi. Ovo je nešto najjadnije što sam u životu pročitao. Dalje bez komentara... bolje je da šutim i da se nikada ne vozim sarajevotaksistima.
sema911s wrote:znam ja dobro ko je vlasnik zutog kuki i sl taxi firmi,., tip koji u svojim vozilima dila drogu, kriminalac teski,. al tako isto znam i znaju mnogi da mnogo mnogo vozila sa taxi radi isto,.

Nego, u koju grupu taksista ovog svrstavamo, zuti ne moze!!! Mislim da je ovo izdajnik, crveni ili paja. A sve fol fura cunirana auta, a ono taksista :lol:
bjezi, ne vrijedi raspravljat sa balavcima. bezveze nafuras jednog, zaleti se njih 5. nastavite hejtat i omalozavat sve oko sebe, ne samo taksiste.. zato ste tu i gdje jeste, na forumu :D
Last edited by mirzet87sa on 24/06/2013 15:57, edited 1 time in total.
Bimmer_
Posts: 362
Joined: 15/01/2012 23:47

#3402 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Bimmer_ »

vrbas1979 wrote:Izgleda da su sarajevo taksisti postali očajni i da posao baš ne cvjeta, čitaj ne mogu više otimati od mušterija kao ranije.

Došlo je dotle da čak i konkurenciju optužuju da skoro svi dilaju drogu i koriste drogu da bi mogli raditi. Ovo je nešto najjadnije što sam u životu pročitao. Dalje bez komentara... bolje je da šutim i da se nikada ne vozim sarajevotaksistima.
Ti da se nisi ogranicio kao lavor, procita bi moj post kako treba i vidio da sam napisao za nelegalne prevoznike, koji nemaju nikakvih papira a vecina ih vozi pod firmom Taxi, Sarajevo taxi i ostale vraijacije i oni ne mogu biti konkurencija kad pravno ne postoje...
Ja imam posla poprilicno dosta i nisam ni blizu ocaja, trenutno mi ne treba ni radio sistem jer dovoljno poziva imam na mobitel
vrbas1979
Posts: 1456
Joined: 27/06/2012 13:34

#3403 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by vrbas1979 »

Bimmer_ wrote:
vrbas1979 wrote:Izgleda da su sarajevo taksisti postali očajni i da posao baš ne cvjeta, čitaj ne mogu više otimati od mušterija kao ranije.

Došlo je dotle da čak i konkurenciju optužuju da skoro svi dilaju drogu i koriste drogu da bi mogli raditi. Ovo je nešto najjadnije što sam u životu pročitao. Dalje bez komentara... bolje je da šutim i da se nikada ne vozim sarajevotaksistima.
Ti da se nisi ogranicio kao lavor, procita bi moj post kako treba i vidio da sam napisao za nelegalne prevoznike, koji nemaju nikakvih papira a vecina ih vozi pod firmom Taxi, Sarajevo taxi i ostale vraijacije i oni ne mogu biti konkurencija kad pravno ne postoje...
Ja imam posla poprilicno dosta i nisam ni blizu ocaja, trenutno mi ne treba ni radio sistem jer dovoljno poziva imam na mobitel
Sustina moje price jeste da konkurenciju, pa i onu divlju (uslovno rečeno konkurenciju), nazivate narkomanima i dilerima. Toliko
Bimmer_
Posts: 362
Joined: 15/01/2012 23:47

#3404 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Bimmer_ »

mirzet87sa wrote: Ti si taksista jel? Ma djaba pricas, pojedini forumasi ne ganjaju zdrav razum, nego inat. Kanom ono ce nesta u silu radit, da nasteti drugome. Njemu smeta sto taksista nije usto desnom nego lijevom nogom pa je odlucio dozivotno bojkotovat i pljuvat ga. Kakvi kompleksi i zavist puca, to nije normalno. A sto je najgore, eto ti rece, znate se medjusobno, pijete kafe, pricate, ali na forumu kad covjek procita reko bi 92, bombe se bacaju cim se vidite. Ma znas sta je najgore, glavu smijem dat da se 50% njih i ne vozi taksijem, jednom eventualno 2 puta sjelo unutra i odma baci spiku kako on nije naviko na ovako nesta, treba mu luksuz. :D
Jesam. Ljudi su u Sarajevu navikli da pricaju neutemeljene price i to se nece nikad promijenit.
Ocigledan primjer je ovaj iznad ja napisem da to nije toliko izrazeno da mi znamo te ljude da se sa nekim i druzimo, a on napise da ih optuzujem, covjek procitao samo rijeci koje mu odgovaraju.
Ja stvarno ne znam koji luksuz je potreban ali u svakom slucaju se moze naci jer ima auta svih klasa.
Da ima zavidnih, ima :D
Bimmer_
Posts: 362
Joined: 15/01/2012 23:47

#3405 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Bimmer_ »

vrbas1979 wrote:
Sustina moje price jeste da konkurenciju, pa i onu divlju (uslovno rečeno konkurenciju), nazivate narkomanima i dilerima. Toliko
E tek sad si procitao post ;)
Ne moze biti konkuencija kad nema nikakvu dozvolu za rad... Ne nazivam ja njih narkomanima, dilerima, itd. jer sam protiv generalizacije neko sam rekao da za dosta njih pouzdano znam da su ti gore navedeni. U subotu navece je cak jedan i uhapsen, a prije desetak dana jedan pretucen ispred zgrade UNITIC-a od strane osoba kojima je trebao donijeti keš za robu
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#3406 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by mirzet87sa »

Bimmer_ wrote: Jesam. Ljudi su u Sarajevu navikli da pricaju neutemeljene price i to se nece nikad promijenit.
Ocigledan primjer je ovaj iznad ja napisem da to nije toliko izrazeno da mi znamo te ljude da se sa nekim i druzimo, a on napise da ih optuzujem, covjek procitao samo rijeci koje mu odgovaraju.
Ja stvarno ne znam koji luksuz je potreban ali u svakom slucaju se moze naci jer ima auta svih klasa.
Da ima zavidnih, ima :D
Ma djaba ikome ista objasnjavat, dobar si pa trpis ovo sve. Ja bi pobudalio do sad, bukvalno lik pred svima brani divljake i kriminalce, pa postavlja pitanja kakve veze divljak ima sa sarajevom i njegovo ne placanje drzavi :lol: ..
Sto je najgore, ti i nisi pis`o za ove sto "dilaju" vec nakav sema, ali nije bitno to sa-x forumasu, on ce to prebacit na tvoje, pa se ti vadi :lol:
Bezveze se raspravljat preko foruma sa nebitnim osobama, da im nastavis govorit zemlja je okruglo on ce u inat nije i Bog.
Nego, kakva je ono bijela zvijerka mercedes e 2012 bijela boja, stariji taksista voza :D
vrbas1979
Posts: 1456
Joined: 27/06/2012 13:34

#3407 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by vrbas1979 »

Vidim da su se bimer i mirzet počeli maziti.

Jednoga dana kada shvatite da ste vi tu radi nas, a ne obrnuto, mozda ce vas ljudi poceti i postovati.


To vrijedi i za mnoge druge firme, udruzenja, institucije...

Do tada trpite kritike...
Bimmer_
Posts: 362
Joined: 15/01/2012 23:47

#3408 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Bimmer_ »

mirzet87sa wrote:
Bimmer_ wrote: Jesam. Ljudi su u Sarajevu navikli da pricaju neutemeljene price i to se nece nikad promijenit.
Ocigledan primjer je ovaj iznad ja napisem da to nije toliko izrazeno da mi znamo te ljude da se sa nekim i druzimo, a on napise da ih optuzujem, covjek procitao samo rijeci koje mu odgovaraju.
Ja stvarno ne znam koji luksuz je potreban ali u svakom slucaju se moze naci jer ima auta svih klasa.
Da ima zavidnih, ima :D
Ma djaba ikome ista objasnjavat, dobar si pa trpis ovo sve. Ja bi pobudalio do sad, bukvalno lik pred svima brani divljake i kriminalce, pa postavlja pitanja kakve veze divljak ima sa sarajevom i njegovo ne placanje drzavi :lol: ..
Sto je najgore, ti i nisi pis`o za ove sto "dilaju" vec nakav sema, ali nije bitno to sa-x forumasu, on ce to prebacit na tvoje, pa se ti vadi :lol:
Bezveze se raspravljat preko foruma sa nebitnim osobama, da im nastavis govorit zemlja je okruglo on ce u inat nije i Bog.
Nego, kakva je ono bijela zvijerka mercedes e 2012 bijela boja, stariji taksista voza :D
Kupio kolega nedavno, masina je fkt.
I ja se pripremam za prinovu bio sam u AC Tomic prije par dana :D
Ma ne raspravljam odustao sam davno, samo nekad udjem i napisem nekim ljudima cinjenice ili dam informaciju ako nek stvarno trazi
Bimmer_
Posts: 362
Joined: 15/01/2012 23:47

#3409 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Bimmer_ »

vrbas1979 wrote:Vidim da su se bimer i mirzet počeli maziti.

Jednoga dana kada shvatite da ste vi tu radi nas, a ne obrnuto, mozda ce vas ljudi poceti i postovati.


To vrijedi i za mnoge druge firme, udruzenja, institucije...

Do tada trpite kritike...
Ja prihvatam kritike iako ih imam vrlo rijetko.
Ali neutemeljene kritike i kritike ljudi koji ne koriste moju uslugu, niti su koristili ostro odbijam. Samo ne volim se upustati u raspravu preko foruma jer poznato je da su svi jaki i pametni preko tastature a licem u lice :run:
Ko mi, ko ste vi? Koga ti grupises uopste? To sto si ti mozda mada nevjerujem imao lose iskustvo sa vozacem taxi-a ne mora znaciti da su svi isti. Kad vec tako grupises, sta bih ja sad trebao pisati kako su svi korisnici usluga ............(ne zelim koristiti pogrdne nazive) jer mi je zena slomila prekidac od podizaca stakla jer jbg navikla na kurblu ne zna da to treba polahko, druga omlatila vratima od stub kao da su od stale, jedna prdnula morao zracit auto pola sata, pa se lola usro jer je trpio cekajucu BUS koji kasni, a u subotu hairlija ispovracao na zadnje sjediste jer kao nikad nije znao mjeru koliko treba popit, jos ga Halid pogodio pjesmom....
Last edited by Bimmer_ on 24/06/2013 16:28, edited 1 time in total.
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#3410 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by mirzet87sa »

Bimmer_ wrote: Kupio kolega nedavno, masina je fkt.
I ja se pripremam za prinovu bio sam u AC Tomic prije par dana :D
Ma ne raspravljam odustao sam davno, samo nekad udjem i napisem nekim ljudima cinjenice ili dam informaciju ako nek stvarno trazi
zmaj auto, bas mi bi drago kad sam vidiom, a Boga mi i narod se opasno okrece za njim :lol: nek sa srecom bude to novo auto, puno predjenih kilometara i sto manje musterija sa klix foruma :D
a gledaj ovog vrbasa, lik uporno navaljuje da sam taksista, taman i da mu pokazem sad radno mjesto rece da lazem taksista sam :D
User avatar
Faruk
Posts: 889
Joined: 03/04/2004 15:57
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan kokuz drugi mu se ruga

#3411 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Faruk »

divni ljudi taksisti :D sve ih ista majka rodila

ne kontam zašto ja moram da ispaštam (blokada ulica) jer se oni bore za svoja prava?
neka to riješe sa nadležnima, a ne da opet svako kome se digne blokira grad

opet najebaše građani
vrbas1979
Posts: 1456
Joined: 27/06/2012 13:34

#3412 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by vrbas1979 »

Bimmer_ wrote:
vrbas1979 wrote:Vidim da su se bimer i mirzet počeli maziti.

Jednoga dana kada shvatite da ste vi tu radi nas, a ne obrnuto, mozda ce vas ljudi poceti i postovati.


To vrijedi i za mnoge druge firme, udruzenja, institucije...

Do tada trpite kritike...
Ja prihvatam kritike iako ih imam vrlo rijetko.
Ali neutemeljene kritike i kritike ljudi koji ne koriste moju uslugu, niti su koristili ostro odbijam. Samo ne volim se upustati u raspravu preko foruma jer poznato je da su svi jaki i pametni preko tastature a licem u lice :run:
Niko tebi ne prebacuje nego dobrom dijelu tvojih kolega. Ne pravi nas budalama, jer je preko 4000 postova napisano samo na ovoj temi i najvise su vezana sa sarajevo taksi i kritike istog. Izgleda da ste vi najpametniji i dzaba vam je ista govoriti.

U pamet
Bimmer_
Posts: 362
Joined: 15/01/2012 23:47

#3413 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Bimmer_ »

vrbas1979 wrote:
Bimmer_ wrote:
vrbas1979 wrote:Vidim da su se bimer i mirzet počeli maziti.

Jednoga dana kada shvatite da ste vi tu radi nas, a ne obrnuto, mozda ce vas ljudi poceti i postovati.


To vrijedi i za mnoge druge firme, udruzenja, institucije...

Do tada trpite kritike...
Ja prihvatam kritike iako ih imam vrlo rijetko.
Ali neutemeljene kritike i kritike ljudi koji ne koriste moju uslugu, niti su koristili ostro odbijam. Samo ne volim se upustati u raspravu preko foruma jer poznato je da su svi jaki i pametni preko tastature a licem u lice :run:
Niko tebi ne prebacuje nego dobrom dijelu tvojih kolega. Ne pravi nas budalama, jer je preko 4000 postova napisano samo na ovoj temi i najvise su vezana sa sarajevo taksi i kritike istog. Izgleda da ste vi najpametniji i dzaba vam je ista govoriti.

U pamet
Posteno, ti se vozi sa kim si navikaoja cu svoje mousterije i eto

LP
Bimmer_
Posts: 362
Joined: 15/01/2012 23:47

#3414 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Bimmer_ »

Faruk wrote:divni ljudi taksisti :D sve ih ista majka rodila

ne kontam zašto ja moram da ispaštam (blokada ulica) jer se oni bore za svoja prava?
neka to riješe sa nadležnima, a ne da opet svako kome se digne blokira grad

opet najebaše građani
Kad trazimo svoja prava najgori smo, a kada treba voziti besplatno, skupljati novac, dati podrsku svi nas zovu?
Gdje su bili ostali kad smo dolazili da pruzimo podrsku na posljednim protestima? kad sam usao na celu kolone kod parlamenta bila je skika ko da majka sina zeni. Ljudi nas ljubili slikali niko bolji od nas. Policija nas tjerala i pisala naloge zbog toga. A kad se trebamo boriti za svoja prava ne da nemamo podrsku nego nas jos popljuju pojedinci. (cast izuzetcima kojih ima mnogo na nasu radost)
drugi_profil
Posts: 1273
Joined: 06/03/2013 19:29

#3415 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by drugi_profil »

@bimmer
pocistite u svojim redovima. Vas predstavlja kriminalac i normalno da je takva slika onda o svima vama.
Imate gomilu razbojnika pod taksi tablama i necete da ih vidite.
Lakse je upirati u drugog prst.
Bimmer_
Posts: 362
Joined: 15/01/2012 23:47

#3417 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Bimmer_ »

drugi_profil wrote:@bimmer
pocistite u svojim redovima. Vas predstavlja kriminalac i normalno da je takva slika onda o svima vama.
Imate gomilu razbojnika pod taksi tablama i necete da ih vidite.
Lakse je upirati u drugog prst.
Mi trazimo da se uklone svi pocevsi od onih koji voze pod reklamom Sarajevo taxi pa dalje, niko ne treba da bude postedjen...
Od protesta se odustaje i stalo se prolongiraju samo sbog gradjana a u protivnom bi davno stupili u strajk
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#3418 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by seoBIH »

Bimmer_ wrote: Kad trazimo svoja prava najgori smo, a kada treba voziti besplatno, skupljati novac, dati podrsku svi nas zovu?
Gdje su bili ostali kad smo dolazili da pruzimo podrsku na posljednim protestima? kad sam usao na celu kolone kod parlamenta bila je skika ko da majka sina zeni.
Kao prvo, vi niste dosli tu radi protesta za JMBG vec radi svojih "protesta" :) Shvatam sta zelite, i ja sam za to da se nelgalci ukinu no prvo pometite ispred svoga praga! I da, tu ste bili kao pritisak na vladu da ubrza proces sklanjanja nelegalaca s ulica. I opet, niko vas nije pozvao da blokirate :)

I da, da vam je toliko stalo, niko ne bi onu bagru preveza u 4 ujutro kada ih je policija izvela. Nemojte pretjerivati i izigravati nevinasca.
Mi trazimo da se uklone svi pocevsi od onih koji voze pod reklamom Sarajevo taxi pa dalje, niko ne treba da bude postedjen...
Izvini, ali LAZES!! Da se to radi, prijavljivali bi "kolege" sa standova koji nisi legalni. VI TO NE RADITE!
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#3419 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by sema911s »

evo najblizi stand mi je na malti kod spid binga i tu vam sada stoje skoda octavia ima ta table,. reno laguna nema, golf 3 nema table, sivi golf 4 nema table, mercedes w210 crni nema table, passat bjela(il siva) ima table
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#3420 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by seoBIH »

sema911s wrote:evo najblizi stand mi je na malti kod spid binga i tu vam sada stoje skoda octavia ima ta table,. reno laguna nema, golf 3 nema table, sivi golf 4 nema table, mercedes w210 crni nema table, passat bjela(il siva) ima table
To je to :) Nemamo sta vise raspravljati o nelegalcima kada oni svojima dozvoljavaju da budu na standu :)
Bimmer_
Posts: 362
Joined: 15/01/2012 23:47

#3421 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Bimmer_ »

123456789 wrote:[

Izvini, ali LAZES!! Da se to radi, prijavljivali bi "kolege" sa standova koji nisi legalni. VI TO NE RADITE!
Pisao sam o tome vec jednom, znas li koliko mene zaboli k... jel on Sarajevo taxi, Pale taxi, Livada taxi ili bilo koji drugi? Ja ne dijelim pazar ni sa kim, tako da bilo ko, ko mi uzima posao nelegalno treba da se ukloni. Uopste me ne zanima da mi je brat, a ne neki lik koji je svojom krivicom izgubio licencu i sad sto je bio clan udruzenja kao ne treba da mi smeta.

Mi smo prijavljivali sve redom ne benda to niko...
Sto se tice tog "pometite ispred svojih vrata" i o tome sam pisao. Koga da pometem, jedino mu mozes reci pomakni se, on kaze necu i to je to. Svaki fizicki kontakt sa njim je meni kazna 500KM da sam ga napao. Sto meni ("meni" figurativno na mom standu nema takvih) treba da se onda kacim sa njim i da mi sutra namjerno nastima neki problem a od tog nikakve koristi nemam. Moj posao nije da ih ja sklanjam niti imam ingerencije da ga sklonim ali trazim da ljudi koji primaju dobru platu za to uklone sve njih...
Mislis da je tome sto je regularan drago stajat sa tim sto je nelegalan? Pa taj mu uzima voznju ispred njega iako nema pravo, a on je trebao voziti i vratiti se po drugu? Direktno mu uzima novaca nemoze mu nista. Ja placam doprinose redovno i izdvajam do 10-tog u mjesecu sve dazbine (u protivnom mi idu kamate) i ja bih volio potrositi taj novac na sebe ali ga platim. On se zaj... dok sam ja placao i sad treba da ga stitim, ma ko ga j...
Bimmer_
Posts: 362
Joined: 15/01/2012 23:47

#3422 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Bimmer_ »

123456789 wrote:
Kao prvo, vi niste dosli tu radi protesta za JMBG vec radi svojih "protesta" :) Shvatam sta zelite, i ja sam za to da se nelgalci ukinu no prvo pometite ispred svoga praga! I da, tu ste bili kao pritisak na vladu da ubrza proces sklanjanja nelegalaca s ulica. I opet, niko vas nije pozvao da blokirate :)

I da, da vam je toliko stalo, niko ne bi onu bagru preveza u 4 ujutro kada ih je policija izvela. Nemojte pretjerivati i izigravati nevinasca.
Ne mi smo imali svoje proteste zakazane za 25.6. od kojih smo danas odustali jer samo dobili obecanje da ce biti rijeseno i insistirali smo na tome da gradjani ne bi ispastali.
A onaj dan smo dosli iskljucivo radi podrske tim protestima.
Nama nisu trebali ti ljudi, nas ima dovoljan broj da trazimo svoja prava i ne bi se mjesali sa tim protestima. Dok smo mi pruzali podrsku ostali su radili!
U 4 ujutro su ljudi normalno radili i vozili ko ih je zaustavljao, kao i svi ostali, bas je on znao kad mu mahne je li onaj sto protestuje ili radnik u zgradi
drugi_profil
Posts: 1273
Joined: 06/03/2013 19:29

#3423 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by drugi_profil »

Ja vjerujem da @bimmer_ iskreno pise ovo sto pise.
Naravno da je sve ovo napisano i logicno.
Znamo i da budzetari najvise vole da se ne petljaju u svoj posao. Osobe sa zvanjima inspektora gledaju samo gdje mogu dobiti hediju. Zamjerati se ne zele, osim ako nisu 100% sigurni da ih nece glava zaboliti. I sve je to tako jer je drzava korumpirana od vrha do dna. Zakoni ne vaze za sve isto, sudovi su spori, parnice dobijaju samo bogati, a sirotinja sve placa....
domaci.ba
Posts: 232
Joined: 28/12/2010 17:12

#3424 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by domaci.ba »

ima jedan taxo sa bmw om na plami ljubazan pravo FGR decko.
User avatar
VenomousV
Posts: 13244
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#3425 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by VenomousV »

nisam 100% sigurna ali mislim da me maloprije vozio lik u alkoholiziranom stanju, 921
Post Reply