Maraschino wrote:
...kao sto su Kinezi preko noci nestali.
....
kinezi su dosli sa pasosima, vizama, parama i kontejnerima robe ... iznajmili kuce po buca i boljakovom potoku, otvorili prodvnice, samozaposlili se
naucili nas jezik

za nepovjerovati brzo i dobro
od drzave su dobili samo papir na kojem pise da smiju raditi.
a nestali su kako je nestajala potraznja za njihovom robom
svjezi_ustipak wrote:Maraschino wrote:
Pametni, da znas da svaka osoba ima pravo zatraziti azil bilo gdje pa i kod nas. To da li ce mu biti odobren azilantski status do konacne odluke zavisi od stotinu faktora. Dobiti azilantski status ne znaci mnogo do konacne odluke o boravku.
Svaka osoba u EU ima pravo zatraziti azil ali samo jednom u nekoj EU zemlji i ako je podnosio u Hrvatskoj nema vise pravo bilo gdje podnositi. Gdje god ga otkriju na osnovu bilo cega da je negdje vec podnosio zahtjev ili dokaz da je boravio u nekoj zemlji, taj se vraca u tu zemlju.
Veci dio onih koji su aplicirali za azil su izgubili status azilanta jer su prekrsili uslove.
Drzava BiH nije duzna da pomaze ilegalne imigrante. I veci broj organizacija koji je to radio mimo sistema se polako povlaci. Para nema, ljudi nema, migranata je sve vise. Ovo je problem koji ce se nastaviti i dalje razvijati.
malo smuckano ... zbrkano kvotanje
azilant sa bosanskim azilom

je mozda 5% bolji status od marokanskog pasosa
cilj je uci u eu, ne u zemlju kojoj visi (ponovo) vizni rezim nad glavom i koja je kokuznija od njihovih zemalja i jos ima lokalni jezik neupotrebljiv na sirem planu
ovo za azil i eu nije skroz tacno, vazi za sve zemlje, ne samo za clanice eu, jer konkretno iz norveske su vratili desetine hiljada uglavnom afgansitanaca koji su imali azil i boravise u rusiji
vecina trazilaca azila nije dobila azil zato jer ne ispunjavaju uslove, plus oni koji su lagali pa otkriveni, i danas ih nalaze, nakon 10-15 godina zivota, zavrsenih skola, djece rodjene vani ... malkice slag'o ...samo 100 km, ali s druge strane granice eritreje ... drugi pasos, izgubljen
