Zahiragić opet jaše

Post Reply
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10259
Joined: 12/10/2014 01:12

#3401 Re: Zahiragić opet jaše

Post by skupljac_zeljeza »

triconja wrote:
addy_sa wrote:Haris i Rijana naši budući zastupnici u Kantonu.
Btw. zašto Rijana nema svoju temu? Takav kapacitet i politička nada
Hu iz det?
Ona je bila predložena za kantonalnu listu iz OO Novo Sarajevo, ali izgleda da nije prošla.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/rijana- ... /180706097
User avatar
Control panel
Posts: 5964
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#3402 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Control panel »

triconja wrote:
addy_sa wrote:Haris i Rijana naši budući zastupnici u Kantonu.
Btw. zašto Rijana nema svoju temu? Takav kapacitet i politička nada
Hu iz det?
Zanosacica sda-ovih muda na krivinama. Izvini, ovu visoko kvalifikovanu finkciju, a nadasve odgovornu, znam samo na nasem napisati.
Last edited by Control panel on 12/07/2018 15:14, edited 1 time in total.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51144
Joined: 29/06/2011 23:39

#3403 Re: Zahiragić opet jaše

Post by dječak sa šibicama »

Ova Rijana je perverzna 100%, ovakve su najgore. Sta li je njen fetish, gorim od zelje da saznam.
foton
Posts: 887
Joined: 05/07/2004 11:02

#3404 Re: Zahiragić opet jaše

Post by foton »

Javna rasprava:

U skladu sa dostavljenim Nacrtom teksta kodeksa ponašanja i oblačenja na UNSA, obavještavamo Vas da će se Javna rasprava o pomenutom održati na Fakultetu političkih nauka u petak – 13.07.2018. godine s početkom u 12:00 u sali 18. Molimo Vas da u skladu s interesovanjem planirate svoje prisustvo, te pripremite eventualne prijedloge, sugestije i komentare (molimo vas da oni budu i u pismenoj formi).

Zanimljivo. U petak... pa u 12... Neko ne planira raspravljati dugo :-) :-)
addy_sa
Posts: 759
Joined: 06/09/2002 00:00

#3405 Re: Zahiragić opet jaše

Post by addy_sa »

skupljac_zeljeza wrote:
triconja wrote:
addy_sa wrote:Haris i Rijana naši budući zastupnici u Kantonu.
Btw. zašto Rijana nema svoju temu? Takav kapacitet i politička nada
Hu iz det?
Ona je bila predložena za kantonalnu listu iz OO Novo Sarajevo, ali izgleda da nije prošla.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/rijana- ... /180706097
Prosla je, Rijana i Haris su na listi za Kanton..ali, s obzirom na poredak na listi (15. i 16.pozicija) i nisu nesto preferirani od strane "starijih" kolega. Treba ih podrzati preferencijama :D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3406 Re: Zahiragić opet jaše

Post by triconja »

skupljac_zeljeza wrote:
triconja wrote:
addy_sa wrote:Haris i Rijana naši budući zastupnici u Kantonu.
Btw. zašto Rijana nema svoju temu? Takav kapacitet i politička nada
Hu iz det?
Ona je bila predložena za kantonalnu listu iz OO Novo Sarajevo, ali izgleda da nije prošla.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/rijana- ... /180706097
Image
Hakiz
Posts: 48385
Joined: 30/07/2015 20:01

#3407 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Hakiz »

"Svaki pokušaj dovođenja ovoga kodeksa u pogrešan kontekst shvatam vrlo vicioznim. S obzirom da je javna rasprava u toku, pozivam akademsku zajednicu da sve svoje prijedloge i sugestije, kao i eventulne kritike dostave formalnim putem, umjesto komentarisanja istih po društvenim mrežama", zaključuje Jusufbegović.
----------------------------------------

WTF?
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#3408 Re: Zahiragić opet jaše

Post by klosar pravi »

dječak sa šibicama wrote:Ova Rijana je perverzna 100%, ovakve su najgore. Sta li je njen fetish, gorim od zelje da saznam.

Svi smo mi perverzni :D
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#3409 Re: Zahiragić opet jaše

Post by klosar pravi »

Hakiz wrote:"Svaki pokušaj dovođenja ovoga kodeksa u pogrešan kontekst shvatam vrlo vicioznim. S obzirom da je javna rasprava u toku, pozivam akademsku zajednicu da sve svoje prijedloge i sugestije, kao i eventulne kritike dostave formalnim putem, umjesto komentarisanja istih po društvenim mrežama", zaključuje Jusufbegović.
----------------------------------------

WTF?

Vicious.
Hakiz
Posts: 48385
Joined: 30/07/2015 20:01

#3410 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Hakiz »

Zlonamjernim, vrag ga odnio.

Inače, ona zgrada ima moderan luk, a naročito je lijep garden ispred jer u njemu djeca mogu da kul provedu fri vrijeme.

Hajde što ću ja, neobrazovan, koristiti takve izraze. Ali neki "studentski fora i fazon"...

Ako ni zbog čega drugog, zbog ovoga treba odbaciti prijedlog. Zato što ga ovakvi likovi predlažu.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3411 Re: Zahiragić opet jaše

Post by triconja »

Hakiz wrote:Zlonamjernim, vrag ga odnio.

Inače, ona zgrada ima moderan luk, a naročito je lijep garden ispred jer u njemu djeca mogu da kul provedu fri vrijeme.

Hajde što ću ja, neobrazovan, koristiti takve izraze. Ali neki "studentski fora i fazon"...

Ako ni zbog čega drugog, zbog ovoga treba odbaciti prijedlog. Zato što ga ovakvi likovi predlažu.
Pa nije oto bosanski. Ne more se koristit strani izraz u svakodnevnom govoru da ga jebes, pa 90% raje te ne razumije.

Eee, al vid joj glave ba :D
Juliuscezar
Posts: 6717
Joined: 11/05/2014 23:47

#3412 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Juliuscezar »

ja ispit na krilu pišem oni meni o dužini haljine
Itsoktobealone
Posts: 2324
Joined: 25/08/2012 17:54

#3413 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Itsoktobealone »

Samo bih da pitam, šta konkretno fali prijedlogu kodeksa oblaćenja u visokoškolskim ustanovama na UNSA?
suncana_strana
Posts: 156
Joined: 03/01/2018 18:09

#3414 Re: Zahiragić opet jaše

Post by suncana_strana »

Itsoktobealone wrote:Samo bih da pitam, šta konkretno fali prijedlogu kodeksa oblaćenja u visokoškolskim ustanovama na UNSA?
Zapravo, ne fali nista pravilniku. Problem je u samoj osobi koja ga je kreirala. On se napadno i zestoko medijski eksponira i utvrdjuje cestu kojom se treba kretati do samog politickog "vrha".
I sve sto on radi mora ici automatizmom na osudu, bez obzira koliko dobro ili produktivno bilo., sto u ovom slucaju konkretno jeste.

Kad sve to kombiniras sa mentalitetom ljudi koji iz prikrajka promatraju njegove akcije, jasno je kakav rezultat mozes ocekivati.

Osudu, pljuvanje, sataniziranje, prozivanje, bljuvanje vatre i sl.. i to je uvijek tako

Nije im "covjek" po mjeri jer se aktivno bavi politikom, na kriv nacin svakako, ali u ovom pravilniku nema nista lose.
User avatar
nivla
Posts: 6570
Joined: 12/01/2008 23:44

#3415 Re: Zahiragić opet jaše

Post by nivla »

Itsoktobealone wrote:Samo bih da pitam, šta konkretno fali prijedlogu kodeksa oblaćenja u visokoškolskim ustanovama na UNSA?
fale zahiragic, rijana, sda
ovo su persone koje nikad dalje od sarajeva nisu izasle, da ne govorim o posjeti nekom eminentnom univerzitetu, pa bi vidjeli da ni prijedlog ne valja jer se kosi sa principima akademskih sloboda, ne kazem da nema svasta ali ovaj zahiragicu odijelu izgleda nekulturnije od nekog u kupacim gacama
User avatar
Control panel
Posts: 5964
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#3416 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Control panel »

Studenti rokni te se ako su vam zvijezde vodilje zahiragic, serdarevic i rijana.
KIseljak12
Posts: 1371
Joined: 11/12/2012 16:14

#3417 Re: Zahiragić opet jaše

Post by KIseljak12 »

Itsoktobealone wrote:Samo bih da pitam, šta konkretno fali prijedlogu kodeksa oblaćenja u visokoškolskim ustanovama na UNSA?
Fali to sto se u akademskoj zajednici takvi kodeksi smatraju napadom na slobode, i to one najobicnije.

Ako ti neko na fakultetu odredjuje koja je majica pristojna, a koja nije - to nije daleko od toga da ti neko sutra kaze koja vrsta razmisljanja je prihvatljiva a koja nije (to vec imamo, samo sto nije jos formalizovano i legalizirano do kraja).

Mnogi ce reci da to smeta pokvarenom zapadu i zapadnjackim naucnicima, te da vrhunski univerziteti u Turskoj imaju kodekse i nista im ne fali. Vjerovatno zato turski univerziteti u svijetu glase za vodece u poljima elektronike, kvantne fizike, poljoprivrede, medicine, itd.

Do dolaska Sultana, kemalisticka ostavstina je branila studenticama nosenje marame na glavi na javnim univerzitetima. Kasnije je to Sultan liberalizovao, ali nesto sumnjam da je to uradio jer je veliki ljubitelj liberalizma.
Bodkin
Posts: 22532
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#3418 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Bodkin »

KIseljak12 wrote:
Itsoktobealone wrote:Samo bih da pitam, šta konkretno fali prijedlogu kodeksa oblaćenja u visokoškolskim ustanovama na UNSA?
Fali to sto se u akademskoj zajednici takvi kodeksi smatraju napadom na slobode, i to one najobicnije.

Ako ti neko na fakultetu odredjuje koja je majica pristojna, a koja nije - to nije daleko od toga da ti neko sutra kaze koja vrsta razmisljanja je prihvatljiva a koja nije (to vec imamo, samo sto nije jos formalizovano i legalizirano do kraja).

Mnogi ce reci da to smeta pokvarenom zapadu i zapadnjackim naucnicima, te da vrhunski univerziteti u Turskoj imaju kodekse i nista im ne fali. Vjerovatno zato turski univerziteti u svijetu glase za vodece u poljima elektronike, kvantne fizike, poljoprivrede, medicine, itd.

Do dolaska Sultana, kemalisticka ostavstina je branila studenticama nosenje marame na glavi na javnim univerzitetima. Kasnije je to Sultan liberalizovao, ali nesto sumnjam da je to uradio jer je veliki ljubitelj liberalizma.
Zato sto je zabrana nosenja marame napad na slobode, ali zabrana nosenja sorca nije. Jebiga :D p
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3419 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Bloo »

User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3420 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Bloo »

suncana_strana wrote:
Itsoktobealone wrote:Samo bih da pitam, šta konkretno fali prijedlogu kodeksa oblaćenja u visokoškolskim ustanovama na UNSA?
Zapravo, ne fali nista pravilniku. Problem je u samoj osobi koja ga je kreirala. On se napadno i zestoko medijski eksponira i utvrdjuje cestu kojom se treba kretati do samog politickog "vrha".
I sve sto on radi mora ici automatizmom na osudu, bez obzira koliko dobro ili produktivno bilo., sto u ovom slucaju konkretno jeste.

Kad sve to kombiniras sa mentalitetom ljudi koji iz prikrajka promatraju njegove akcije, jasno je kakav rezultat mozes ocekivati.

Osudu, pljuvanje, sataniziranje, prozivanje, bljuvanje vatre i sl.. i to je uvijek tako

Nije im "covjek" po mjeri jer se aktivno bavi politikom, na kriv nacin svakako, ali u ovom pravilniku nema nista lose.
Mozes li obrazloziti receno, da Kodeksu ne fali nista?
Po tebi je kodeks ok, pa ako mozes da elaboriras zasto.
User avatar
Control panel
Posts: 5964
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#3421 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Control panel »

Doci ce vrijeme, ako ih pustimo, da ce nam zahiragici odredjivati sa kim cemo se druziti, izlaziti, zeniti...

Pogledajte Afganistan prije i poslije dolaska talibana na vlast. Od normalne zemlje dodjose do najvece zabiti svijeta gdje se bukvalno talibani za sve pitaju. Zene bez ikakvih prava, zamotane skroz...
Bivsa teritorija pod ISIL-om jos gore. Glava je letila za sitnicu. E to donose ti radikalni stavovi.
Treba li nama to da nam neko odredjuje hocu li nositi plave ili zelene pantslone, bijelu ili plavu kosulju, cipele na pertle ili bez, moram li ici u dzamiju ili mi je to na volju, jer ako ne bude po njihovom bices sancionisan, kaznjen.
Ko garantuje da za 5-10... godina nece biti u nekom kodeksu, zakonu da sve zene moraju biti pokrivene, htjele to one ili ne. Parlametarac zahiragic, serdarevic, rijana, dautovic izglasali zakon i moras se pokriti. Da muskarci obavezno idu u dzamiju i da moraju postiti.
Zvuci malo sokantno, vjerujte sa ovom SDA jugendom sve je moguce. Sjetite se tarika dautovica velikim bogom se kunemo... covkek otvoreno i bez ustezanja prijeti da ce promijeniti ulicu sa imenom koje mu se ne svidja. Sta bi jos promijenio a ne svidja mu se, s nije se izlanuo.
Ja vam kazem ako ih pustimo dobro smo najebali. Posebno ako se kojim slucajem BiH podijeli, pa mi budemo u njihovom kalifatu. Mozes samo zamisliti kako bi nam bilo.
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#3422 Re: Zahiragić opet jaše

Post by wewa »

User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#3423 Re: Zahiragić opet jaše

Post by JThomas »

Control panel wrote:Studenti rokni te se ako su vam zvijezde vodilje zahiragic, serdarevic i rijana.
kakvi smo da smo, naravno da pretežnoj većini nisu nikakve vodilje, nego su instalirani od politike. ovo ne dolazi od podrške studenata, nego od statusa u vladajućim strankama. oni su efektivno već vlast na jednom nivou...
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#3424 Re: Zahiragić opet jaše

Post by JThomas »

ovo ispade k'o da sam još student :lol: mislio sam kao društvo, jer studenti nisu ni bolji ni gori...
User avatar
nivla
Posts: 6570
Joined: 12/01/2008 23:44

#3425 Re: Zahiragić opet jaše

Post by nivla »

iz ugla zahiragica i co. ovaj clanak je direktni udar od strane ćetnika velickovica na tekovine unsa i bosnjake
Post Reply