Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Locked
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#3401 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by piupiu »

hAZNADAR wrote::roll: opet ti. Pocinjem da shvatam zasto je ovaj forum postao utociste jugonostalgicara i elitne gradske raaaaje.
Lako je podebljavati iz konteksta,... i tumaciti negativno - kada se na nekoga nasiljis unaprijed.
Što "opet ja"? Pa, nisam ti replicirala ima sigurno 6 mjeseci i više. :lol: Ili se bar ne sjećam da jesam.

A replicirala sam ti zbog količine stereotipa koji se tebi čine OK, a potpuno su ideološki kalibrirani - "oni" (Bosanci, dakle, nisu "mi"), "vi" ("mi" i out grupa), "atavizmi prošlog sistema" (orjunašenje? :D), "jugonostalgičari" (je l' ovo neka pogrdna riječ :D), "islamofobi" (bosanski identitet se ne temelji na 'anti-religiji', već na lojalnosti političkoj ideji Bosne po gradjanskom - svaki čovjek je zrela, autonomna i odgovorna politička jedinka - principu, ni manje, ni više), "umišljena elita" (Sebija u Louis Vuittonu? :D), "samozvani Bosanci" (ovo me tako podsjeća na "takozvana Bosna i Hercegovina", tačno mogu zamisliti srpskog nacionalistu kako priča o "samozvanim Bošnjacima" :D)... Pa, ako šiljim, ubio me grom. :oops: :lol: :kiss:
Jedna stvar je ovdje jako uocljiva. Na jednoj strani imas deklarisane Bosnjake a na drugoj deklarisane Bosance i jugonostalgicare.
Niti su svi Bosanci jugonostalgičari, niti su svi Bošnjaci nejugonostalgičari. Dapače, mislim da se medju Bošnjacima nalazi najveći broj jugonostalgičara po glavi stanovnika u bivšoj našoj. Ali to nema veze sa unutarnjim trenjima i trvenjima. Ima veze samo ili najviše sa idejom socijalne pravde i socijalne države. Da pojednostavim, i nacionalizam i jugonostalgija su reakcija na promjenu sistema, ništa neobično i nezabilježeno u analima evropske povijesti. Nismo mi pretjerano specijalni u tom smislu, niti je ovo što se kod nas dešava neki historijski presedan.
Ali od Bosanaca i jugonostalgicara nisam nikada dozivio da jedni druge nalijepe, opomenu, ograde se od bilo kakve gadosti, uvijek zdruzeno i skoro sektaski zajedno. Impozantno u neku ruku,.. ali ne u diskusijama. Nije politicko bratstvo, nije ni kako kazes psihologija jer smo razlicite individue,.. - fenomen je dakle cisto socioloski. Klasne i kulturoloske razlike ili slicnosti je nesto jace od politickog stava ili individualnosti. U nasem drustvu je najjaca solidarnost po klasnoj osnovi. Gdje se neki ljudi ogradjuju od primitivizma, papaka, zaostalih,.. nize klase,.. po svaku cijenu pa i odsustva bilo kakvog samokriticizma, objektivnosti,.. kada napr podrzavas "svog" pa cak i kada vise od pola populacije naziva skartom. Koliko je nacionalizam istovremeno i primitivizam i borba protiv papaka - je diskutabilno.
Mislim da ti to gledaš previše dramatično, a i da malo generaliziraš. Slažem se da su klasne razlike jedan od mehanizama identifikacije. Zato danas postoji termin kozmokratija - kulturne ili finansijske ili profesionalne ili političke 'elite' koje se identificiraju jedne s drugima po horizontalnom i transnacionalnom principu. Svi se ljudi identificiraju i gravitiraju ljudima koji su im slični, imaju slična interesovanja i slična životna iskustva. A, grupe se obično homogeniziraju kad su pod napadom.

Kulturološki se - osim po religiji - (svi) Bosanci vrlo malo razlikuju (narcizam malih razlika). John iz Manchestera i Jovo iz Bijeljine nemaju puno zajedničkog - osim ako obojica nisu inžinjeri koji rade za Microsoft. E, onda počinju razvijati zajedničko, pa se sjete i da obojica vole fudbal, a možda otkriju i zajedničku ljubav prema indijskoj hrani. Ali, Jovo iz Bijeljine i Jusuf iz Zenice imaju puno toga zajedničkog i bez da rade za Microsoft. Tako da ne vidim odakle ta ideja o bosanstvu kao nekakvoj hijerarhijskoj, klasnoj identifikaciji - to je jednostavno horizontalna kulturološka identifikacija. Na kraju balade, što rek'o Rambo, kad plata predje 1,500 eura, počećemo pričati o ljetovanju, a ne o naciji. Mislim da je o tome besmisleno raspravljati.

I, kad već spomenu klasu - znaš (a, pretpostavljam da znaš) šta je bila nacija u 17. i 18. stoljeću? Klasa! Termin "nacija" se odnosio ekskluzivno na grupe zemljoposjednika i plemićkih porodica - "naroda" iz kojeg se "razvija" nacija nije bilo ni na mapi! Kao što ni prije toga savezi feudalnih posjeda nisu imali veze sa identitetom, nego sa oporezivanjem ljudi u bližoj i daljoj okolini i organizacijom resursa i ljudi za ratovanje. "Nacija" je nastala iz potrebe za kontrolom nad ljudima na tim udruženim posjedima, a ne kao neki spontani izraz kolektivnog narodnog identiteta. U 18. vijeku madjarski plemići nisu bili ni etnički Madjari, niti su govorili madjarskim jezikom. Tek kad su se posjedi ukrupnili u 'nacionalne saveze', nastali su prigodni mitovi o 'tisućljetnim stremljenima naroda'. Do tada je 'narod' znao samo za svoj rod, feudalca/plemića za kojeg ratuje, njegovu teritoriju, i religiju.

I, zato mi prosto dodje da se samostrmeknem kad čujem ove priče o 'narodu svjesnom svog identiteta' u 13. stoljeću i ove besmislene prepiske i skakanje oko logorske vatre oko toga je l' se narod tada zvao bošnjački ili bosanski, a sve to dok Bosnom u 21. stoljeću vladaju tri klasno povezana feudalca i njihovi klanovi dok običan svijet palamudi o imenima i procentima, umjesto da ganja šanse da se ostvari kao skup autonomnih ljudskih bića. Bakir, Dragan i Milorad/Mladen su jedna nacija, a narod/i druga. Jašta nego klasna podjela. :cry:

Vezano za temu - ovo slavlje i brojanje krvnih zrnaca je sranje. Kao i ovaj virtuelni rat sa Srbima preko statistike.
Popis je bitan samo zato sto pokazuje realnu sliku bosnjackog drustva. Vise nema dilema niti polemike oko imena i identiteta Bosnjaka. Svako normalan to prihvata.
Ne znam kakva se polemika vodi oko imena i identiteta Bošnjaka. Sve je tu prilično jasno. Nego, na ovoj se temi od juče vodi polemika o imenu i identitetu Bosanaca i to na jedan prilično 'hrvatsko-srpski način'. S jedne strane nebulozna priča o 'unutarnjem neprijatelju koji podriva' (a la Kolinda), a s druge potreba da se nekom objasni da on ne postoji (a la vratite se veri pradedovskoj). Nebitno. Gradjanska je država neminovnost, tako kaže neumoljiva teta (h)istorija. Usput, ne zaboravi da je na ovom prostoru prije samo generaciju postojala jedna potpuno drugačija država. A, prije toga - ni dvije generacije - treća država. A, prije toga, ni 5 godina - četvrta država. A, generaciju prije nje - peta. Jedno je 100% sigurno - kada društvo protraći čitavu generaciju ne radeći ništa - stvari dodju na naplatu.

A Bošnjaka neka ima, šućur Allahu i mashallah, da bude što više ... kao i ostalih gradjana BiH, jer, kad pogledaš u onaj popis, pa analiziraš trend radjanja u zadnjih 15 godina, vidjećeš da broj u zadnjih 15 godina rapidno opada, manje-više svake godine po hiljadu, pa se prije 17 godina radjalo 50.000 beba, a 2013. 30.000. I kad skontaš da je Bosna poluprazna sa povećanim trendom pražnjena, onda dolazimo do pravih pitanja. Sve i da se taj trend naprasno promijeni, trebalo bi dvije generacije da se vratimo na isti nivo populacije kao 1991. I sad, recimo, ti imaš kuću koju si pravio u Banjaluci od 100,000 maraka, kome ćeš je prodati i za koliko para, kad se zemlja prazni i u njoj ostaju samo starci? A, i da se vratiš da u njoj pod starost proživiš, ko će te i gdje liječiti? To su prava pitanja.
User avatar
relativno84
Posts: 15615
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#3402 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by relativno84 »

dust in the wind wrote:za ovog majmuna što meni četnike pominje...

kretenu glupi, ta sila o kojoj pričaš je ubijala moju porodicu i prije 60 godina i ganjala. izrode sdaovski,ljigavi, činovnički, jadni...
:(
Image
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#3403 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Fudo387 »

Posto su u citavu pricu ubacili i konvertibilne marke, moke opali ih gutom eura po celu, nek' se jos vise rasplacu. :D
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#3404 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by mO k3 »

@ vječiti , dust in....
Grdne rane moje :mrgreen:
Vas par ovdje na forumu ne možete činjenicu preboliti :mrgreen:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#3405 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by mO k3 »

Fudo387 wrote:Posto su u citavu pricu ubacili i konvertibilne marke, moke opali ih gutom eura po celu, nek' se jos vise rasplacu. :D
:lol: :lol: :thumbup:
51% u evrima , 25 % u zlatu , 24 % u dionicama :mrgreen:
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#3406 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by BHCluster »

VjecitiStudent wrote:Svega 137207 je popisano kao dijaspora ... :-)
BiH ima veći procent popisanog nerezidentnog stanovništva, 6,9 posto, u odnosu na Srbiju gdje je takvog stanovništva pet posto i Hrvatsku gdje je 3,8 posto. Ovo je danas saopštila pomoćnica direktora Federalnog zavoda za statistiku Hidajeta Čolović.

Kako je istakala 125.207 popisnica je isključeno na početku procesa prije izvođenja rezidentnog statusa, dok je 137.207 popisnica dobilo status da nisu rezidenti Bosne i Hercegovine.
http://www.slobodnaevropa.org/a/27832756.html
Znaci jos jedan dokaz da prich koja dolazi iz shumske o metodologiji obrade popisnog materijala je totalni bollocks.
Last edited by BHCluster on 01/07/2016 16:31, edited 1 time in total.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#3407 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by dezurni_ucenik »

Vidim i danas se obiljezava dan sv. Kmecoja :lol:
User avatar
Dozer
Posts: 32994
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#3408 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Dozer »

hAZNADAR wrote:
Dozer wrote:Fakat nevjerovanto...
Jezik je evoluirao, logicno, ali cini se da je nekima evoluirao samo do jedne tacke, a to je do onoga kada smo svi iz Bosnjana postali Bosnjaci.
Tu, izgleda, ta evolucija jezika naprasno prestaje.

Zasto je dalja evolucija tog istog jezika, gdje je Bosnjak preraslo u Bosanac, vama toliko mrska? A tvrdite da je svojevremeno upravo i to Bosnjanin i Bosnjak, zapravo znacilo - Bosanac.

Sta je sporno?

Ali, u svemu ovome je najporaznija jedna ocigledna stvar - svi se busate tim etnickim pripadnostima, nekakvim velicinama, brojevima, blabla, a niko ni sam sebi ne zna dati odgovor na pitanje - a zasto je to uopste bitno? :D
Sporna je cinjenica koju zaobilazite a to je puno ime drzave. Bosanac ti pada u Hercegovini i evolucijski i na drugi nacin. A znas kolike su sanse za promjenu naziva drzave. Bosnjak je uvijek bio sveobuhvatan naziv za sve stanovnike zemlje. Zasto izmisljati nesto drugo?
Ma o cemu ti ba...?
Sta pada u Hercegovini "evolucijski", ziv bio...? Hercegovina starija od Bosne?
I, Bosnjak nije uvijek bio naziv. Prije njega je bio Bosnjanin. A nakon njega Bosanac ;)
Evolucija jezika, zar ne?

I, btw, nisi ni pokusao ponuditi odgovor na pitanje... Zasto je bitno koliko je kojih?
Last edited by Dozer on 01/07/2016 16:31, edited 1 time in total.
User avatar
desni
Posts: 1626
Joined: 10/03/2012 01:21

#3409 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by desni »

dust in the wind wrote:za ovog majmuna što meni četnike pominje...

kretenu glupi, ta sila o kojoj pričaš je ubijala moju porodicu i prije 60 godina i ganjala. izrode sdaovski,ljigavi, činovnički, jadni...
Ti prijetiš da će neko kukumakati zato što slavi da je Bošnjaka preko 50 %.
    Majmun si sam čim ljudima prijetiš.
      Ne znam koga je JNA sila proganjala prije 60 godina možda četnike po šumama oko Višegrada i Foče.
        Tako da jadniče koji prijeti ljudima po forumu u skokovima :run:
        User avatar
        mO k3
        Posts: 34082
        Joined: 23/09/2009 14:16
        Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

        #3410 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

        Post by mO k3 »

        mO k3 wrote:
        Fudo387 wrote:Posto su u citavu pricu ubacili i konvertibilne marke, moke opali ih gutom eura po celu, nek' se jos vise rasplacu. :D
        :lol: :lol: :thumbup:
        51% u evrima , 25 % u zlatu , 24 % u dionicama :mrgreen:
        Ali mislim da cu portfolio da preuredio u 53% eura , 23% zlato i ostalo dionice :mrgreen:
        Zgoljo
        Posts: 1208
        Joined: 26/12/2015 22:22

        #3411 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

        Post by Zgoljo »

        titinho wrote:Zna li neko kada ce biti objava detaljnih rezultata popisa (po opstinama, gradovima, starosnoj strukturi obrazovanja itd)

        i dal se iko bavi fenomenom popisa 1961,1971,1991 gdje su Muslimani od 1961 gotovo bili manjina, i svaki popis su svoj broj udvostrucavali, primjer je 1971 i 1991 gdje su bosnjaci sa 1.4 miliona otisli na 1.9 miliona dok su srbi sa 1.4 miliona pali na 1.2 miliona ! Pa cak i broj hrvata koji stagnira vec 40 godina na 700.000 a sada poslije 95-e je pao na 500.000.

        Zar je moguce da po popisima u proteklih 50%, Bosnjaci svoj broj povecavaju velikom brzinom dok srbi i hrvati svoje brojke iz 1961. ne mogu dostici ni nakon 50 godina. Frapantno je da ako su popisi iz sfrj tacni ( a ja malo sumnjam, upravo zbog ovih situacija) da bosnjaci za 50 godina udvostuce svoj broj dok srbi i hrvati ga smanje za 200.000. Uzzmimo i obzir da je najveci broj dijaspore sa bosnjacke strane, gdje bi po nikad provjerenim podacima broj bosnjaka sada bio iznac 2.5 miliona (sto bi znacilo 60-70% bosanskog stanovnistva).


        Ovo govorim iz razloga ove medijske propagande i hajke iz rs i srbije po kojoj im je broj popisanih bosnjaka pretjeran, a nikako da objasne zasto je pretjeran ako u protejklih 50 godina imamo stalni ogromni rast broja bosnjaka u Bosni ? Zar je logika da od 1961, broj bosnjaka poraste za 1.3 puta dok se od 1991 do 2013 taj broj nije mogao bar odrzati na ovih 1.8 miliona ljudi. (uzimam u obzir bar 700.000 dijaspore sto ratne sto poslijeratne)
        Ni jedan popis do ovoga ja ne bih smio uzeti ni kao priblizno istinit,cak ni onaj iz 91.
        Sasvim je sigurno da se broj Bošnjaka znacajno smanjivao prevarama i inzinjeringom.

        Na zalost,nemamo relevantne podatke za usporedbu.Ostaje nam da vise ne dozvolimo laziranja rezultata popisa.
        User avatar
        dust in the wind
        Posts: 2114
        Joined: 26/08/2012 23:52
        Location: isključena

        #3412 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

        Post by dust in the wind »

        mO k3 wrote:@ vječiti , dust in....
        Grdne rane moje :mrgreen:
        Vas par ovdje na forumu ne možete činjenicu preboliti :mrgreen:
        valjda preboljeti se kaže... jesi ti u onih 20 posto sa osnovnom školom? :lol:
        User avatar
        dust in the wind
        Posts: 2114
        Joined: 26/08/2012 23:52
        Location: isključena

        #3413 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

        Post by dust in the wind »

        desni wrote:
        dust in the wind wrote:za ovog majmuna što meni četnike pominje...

        kretenu glupi, ta sila o kojoj pričaš je ubijala moju porodicu i prije 60 godina i ganjala. izrode sdaovski,ljigavi, činovnički, jadni...
        Ti prijetiš da će neko kukumakati zato što slavi da je Bošnjaka preko 50 %.
          Majmun si sam čim ljudima prijetiš.
            Ne znam koga je JNA sila proganjala prije 60 godina možda četnike po šumama oko Višegrada i Foče.
              Tako da jadniče koji prijeti ljudima po forumu u skokovima :run:
              :kiss:
              VjecitiStudent
              Posts: 18920
              Joined: 14/08/2008 13:42
              Location: Životinjska farma

              #3414 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

              Post by VjecitiStudent »

              Kolege demografi-amateri, na stranu više balkanska, nacionalna prepucavanja, koliko nas zaista živi u BiH, koliko nas ima u dijaspori?

              Zvanični popisni podaci su sljedeći:

              BiH: 3.531.159 stanovnika
              izvan BiH živi: 137.207 državljana BiH

              Šta kažu ostale baze podataka?
              User avatar
              mO k3
              Posts: 34082
              Joined: 23/09/2009 14:16
              Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

              #3415 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

              Post by mO k3 »

              dust in the wind wrote:
              mO k3 wrote:@ vječiti , dust in....
              Grdne rane moje :mrgreen:
              Vas par ovdje na forumu ne možete činjenicu preboliti :mrgreen:
              valjda preboljeti se kaže... jesi ti u onih 20 posto sa osnovnom školom? :lol:
              Ne ja sam u onih 3% nepismenih sto pitaš Profesore :mrgreen:
              Fudo387
              Posts: 21793
              Joined: 24/01/2015 19:44

              #3416 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

              Post by Fudo387 »

              Umjesto da se pripremaju za vremena koja dolaze, asimiliraju, sunete :D ...oni se kmeze i zanovijetaju.
              Pa sta's sutra kad Bosnja bude 80%, a prije ili kasnije hoce, ku's onda? :D
              User avatar
              dust in the wind
              Posts: 2114
              Joined: 26/08/2012 23:52
              Location: isključena

              #3417 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

              Post by dust in the wind »

              mO k3 wrote:
              dust in the wind wrote:
              mO k3 wrote:@ vječiti , dust in....
              Grdne rane moje :mrgreen:
              Vas par ovdje na forumu ne možete činjenicu preboliti :mrgreen:
              valjda preboljeti se kaže... jesi ti u onih 20 posto sa osnovnom školom? :lol:
              Ne ja sam u onih 3% nepismenih sto pitaš Profesore :mrgreen:
              pa vidim da ne znaš...ali dobro. tih 51 posto ti ne sporim. samo pitah za ovaj drugi podatak. :kiss:
              User avatar
              cyprus
              Posts: 39746
              Joined: 21/03/2007 22:00
              Location: Σαράγεβο / Saraybosna

              #3418 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

              Post by cyprus »

              mO k3 wrote:
              cyprus wrote:
              mO k3 wrote:Kmečanje volumen 2 :)
              Samo jedna mala digresija... Obzirom da se komplet bošnjačka nacionalna politika od 1992. godine do danas bazira na kmečanju, čudno je vidjeti kako svaki drugi post na ovoj temi sadrži upravo tu riječ :-)
              Moj labude :mrgreen:

              Brkane jesi ti to ?
              Fan sam Brkana isto kolik i tebe :mrgreen:
              hAZNADAR
              Posts: 11029
              Joined: 09/01/2012 08:12

              #3419 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

              Post by hAZNADAR »

              dust in the wind wrote:
              samo Bošnjaci mogu sada da prozivaju na forumu jer su većina...zar to nisi shatio. heheh... sada mogu i oni u agresiju da uđu jer su većina...ili si s njima ili odjebati možemo... mogu sve jer su većina. tako su I Švabe mislile 40-ih godina... a ima tu I logike. puno miševa je zafrkana stvar... štetu nanijeti mogu
              Eno ga sad smo jos i nacisti. Plus misevi. :lol:

              Vala mi i nije stalo do tih 1% ostalih. Bujrum, vrata sirom otvorena ko hoce. Ko nece, bez njega se moze i nema potrebe za prozivkama. Ali kada desetak jugonostalgicara krene ovdje vrijedjati na isti nacin kao i cetnici - uvijek se Ima cime odgovoriti. A od jucer i podsjetiti na cinjenicu da je narod rekao svoje. Neko to prihvati i respektuje a neko odbija.
              User avatar
              titinho
              Posts: 624
              Joined: 10/03/2012 19:05

              #3420 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

              Post by titinho »

              VjecitiStudent wrote:Kolege demografi-amateri, na stranu više balkanska, nacionalna prepucavanja, koliko nas zaista živi u BiH, koliko nas ima u dijaspori?

              Zvanični popisni podaci su sljedeći:

              BiH: 3.531.159 stanovnika
              izvan BiH živi: 137.207 državljana BiH

              Šta kažu ostale baze podataka?
              Ima li neko bilo kakve podatke , da li mozemo naci popis u svedskoj pa da vidimo dal ima na popisu bosanaca. Evo primjer wikipedije koja kaze u svedskoj 55.000 bosanaca, i onda se desi utakmica svedska-bosna i na stadionu bude 30.000 bosanaca. Dal je moguce da na utakmicu dodje 60% bosnaaca iz cijele Svedske ??? ne bas, njemacka sa 155.000 bosanaca na utakmicu dodje 35.000 u frankfurt ? znaci svaki 3 otisao na utakmicu ? ja znam 10 bosanaca iz njemacke i niti jedan nije isao.

              iako nemam nikakve podatke na osnovu kojih mogu vrsiti procjene, ove broje od 30 000 u svedskoj ili 155.000 u njemackoj su za mene smijesne.
              User avatar
              mO k3
              Posts: 34082
              Joined: 23/09/2009 14:16
              Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

              #3421 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

              Post by mO k3 »

              @ dust in the... Ako ti treba rame za plac tu sam


              I prestanite vise kmečati ide mi na živac vise :mrgreen:
              User avatar
              Connaisseur Karlin
              Posts: 20577
              Joined: 31/01/2016 16:16

              #3422 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

              Post by Connaisseur Karlin »

              ¤ jelena ¤ wrote:
              cyprus wrote: Ti ne čitaš :-D Ja sam prvo govorio o Bošnjacima generalno, a ti si ničim izazvan u priču uveo BH Bošnjake :-D

              Ne postoji osnovna definicija nacije... Postoje različiti konteksti u koje se ovaj pojam stavlja... A u kontekstu popisa stanovništva, nacija je manje-više isto što i etnička pripadnost... Nema smisla smatrat da se ta rubrika u popisnici odnosila na pripadnost državi :-) Uostalom, ako se ne varam, bilo je posebno pitanje o državljanstvu...

              Dakle, ako si odgovorio na pitanje "Nacionalna/etnička pripadnost" - ti si se etnički izjasnio... Ti smatraš da pripadaš bosanskohercegovačkoj etniji/naciji... Very simple...
              Upravo tako, a iz toga dalje slijedi razvrstavanje ovako: ako se u navedenom pitanju, koje je zajedničko za etniju i naciju, izjasniš samo nacionalno tj. upišeš u one kockice: bosanskohercegovačka, etnički te svrstaju, ili si sam sebe svrstao u ostale.... potpuno isto kao da si mađarske, češke ili neke desete manjinske nacionalnosti ili nekonstitutivne etničke pripadnosti. :-)

              A mi se smatrajmo slobodno... u sebi i naglas, teoretski... kako god hoćemo - niko nam ne brani. :D


              Eto, a ako griješim, ispravite me i napišite kako jest... fala.

              sad u BiH postoji ketegorija: ETNICKE NACIJE :D

              BiH je nedovrsena drzava!
              kolegione
              Posts: 1385
              Joined: 28/09/2013 02:29

              #3423 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

              Post by kolegione »

              Fudo387 wrote:Umjesto da se pripremaju za vremena koja dolaze, asimiliraju, sunete :D ...oni se kmeze i zanovijetaju.
              Pa sta's sutra kad Bosnja bude 80%, a prije ili kasnije hoce, ku's onda? :D
              Kakav mali fasista :)
              Jel postanes fasista, kad te maltretira raja u mahali ili kako ?
              User avatar
              mO k3
              Posts: 34082
              Joined: 23/09/2009 14:16
              Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

              #3425 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

              Post by mO k3 »

              cyprus wrote:
              mO k3 wrote:
              cyprus wrote:
              Samo jedna mala digresija... Obzirom da se komplet bošnjačka nacionalna politika od 1992. godine do danas bazira na kmečanju, čudno je vidjeti kako svaki drugi post na ovoj temi sadrži upravo tu riječ :-)
              Moj labude :mrgreen:

              Brkane jesi ti to ?
              Fan sam Brkana isto kolik i tebe :mrgreen:
              Huh sada cu da zaplačem , izvini zakmečim :mrgreen:
              Locked