Pozari i poplave. Zastita prirode, suma i ekologije

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
Warsame
Posts: 34
Joined: 21/12/2012 17:55

#3401 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Warsame »

Last edited by Warsame on 16/05/2014 20:43, edited 1 time in total.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#3402 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by VjecitiStudent »

Dobri ljudi, ovo danas je bilo fantastično! Omanja brda hrane i odjeće, u Kriterionu, ali i na desetine mjesta u gradu. Udruženja, studenti, pojedinci, naš Plenum. Vlasti su nam nikakve, ali bar smo mi tu jedni za druge. Nadajmo se da će sve sakupljeno sretno stići na odredište, za početak - Maglaj. Hvala svima, vrijednim i velikodušnim, idemo dalje!
https://www.facebook.com/PlenumSa
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66031
Joined: 03/08/2010 19:04

#3403 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

Zovem se Zelena wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:je li u dnevniku ftv spomenuto stanje u varešu?
Ne.


e bože sačuvaj,fuj
m_l
Posts: 1804
Joined: 06/06/2012 21:19

#3404 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by m_l »

faketowsky wrote:Evo malo ohrabrenja za Lukavcane
Brana nema nikakvih oštećenja i 2013. godine je izvršena sanacija velikog dijela brane i urađeni su novi temelji svih vodova.

Izvršena su bočna ojačanja sa lijeve i desne strane i izgrađena su dva nova svoda.

Stanje je stabilno, brana nema ni najmanjih oštećenja. Izjavio je prije nekoliko trenutaka Enver Ćosićkić, direktor JP Spreča.
:thumbup:
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#3405 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by _mufljuz_ »

i klix je pis'o o marifetlucima ovih švercera iz zavidovica

http://www.klix.ba/vijesti/bih/inspekto ... /130221114


papson je zasticen SDA-om ko bjeli medjed
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#3406 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »



Sanski most
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4111
Joined: 28/01/2012 11:38

#3407 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by kamberovica polje »

Dajte ljud zna li neko kakvo je stanje u Varešu? Baš me neka panika hvata kad pomislim da smo svi zaboravili na taj grad.
User avatar
Anestezija
Posts: 22549
Joined: 29/01/2010 04:59
Location: Sjever

#3408 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Anestezija »

Image jeza
User avatar
pink floydd
Posts: 6044
Joined: 04/01/2012 14:06
Location: Vinograd

#3409 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by pink floydd »

User avatar
Herr Flick
Posts: 9093
Joined: 02/04/2012 13:00

#3410 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Herr Flick »

faketowsky wrote:Evo malo ohrabrenja za Lukavcane
Brana nema nikakvih oštećenja i 2013. godine je izvršena sanacija velikog dijela brane i urađeni su novi temelji svih vodova.

Izvršena su bočna ojačanja sa lijeve i desne strane i izgrađena su dva nova svoda.

Stanje je stabilno, brana nema ni najmanjih oštećenja. Izjavio je prije nekoliko trenutaka Enver Ćosićkić, direktor JP Spreča.
Stabilno? Zasto je onda civilna zastita moje opcine dobila naređenje iz Lukavca da obavijeste stanovnistvo koje zivi u blizini rijeke Spreče da budu u pripravnosti? :?
User avatar
Zovem se Zelena
Posts: 3461
Joined: 23/09/2010 13:17

#3411 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Zovem se Zelena »

Pinky, gdje je snimano?
User avatar
AhmetShabo
Posts: 3051
Joined: 03/03/2011 09:12

#3412 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by AhmetShabo »

i ja sam spakovo kofere, treba biti u pripravnosti, lako je raspakovat sve posle ako se nista ne desi...
Warsame
Posts: 34
Joined: 21/12/2012 17:55

#3413 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Warsame »

kamberovica polje wrote:Dajte ljud zna li neko kakvo je stanje u Varešu? Baš me neka panika hvata kad pomislim da smo svi zaboravili na taj grad.
Stanje je takvo da smo odsječeni i sa strane prema Brezi/Sarajevu, odron je na mjestu Kapija, a sa strane prema Olovu tunel je više neprohodan nego prohodan, a snijeg u Zvijezdi je oko 40 cm.

Navikli da budemo odsječeni i bez poplave...
User avatar
AhmetShabo
Posts: 3051
Joined: 03/03/2011 09:12

#3414 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by AhmetShabo »

Herr Flick wrote:
faketowsky wrote:Evo malo ohrabrenja za Lukavcane
Brana nema nikakvih oštećenja i 2013. godine je izvršena sanacija velikog dijela brane i urađeni su novi temelji svih vodova.

Izvršena su bočna ojačanja sa lijeve i desne strane i izgrađena su dva nova svoda.

Stanje je stabilno, brana nema ni najmanjih oštećenja. Izjavio je prije nekoliko trenutaka Enver Ćosićkić, direktor JP Spreča.
Stabilno? Zasto je onda civilna zastita moje opcine dobila naređenje iz Lukavca da obavijeste stanovnistvo koje zivi u blizini rijeke Spreče da budu u pripravnosti? :?
i ja sam spakovo kofere, treba biti u pripravnosti, lako je raspakovat sve posle ako se nista ne desi...
User avatar
Anestezija
Posts: 22549
Joined: 29/01/2010 04:59
Location: Sjever

#3415 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Anestezija »

Herr Flick wrote:
faketowsky wrote:Evo malo ohrabrenja za Lukavcane
Brana nema nikakvih oštećenja i 2013. godine je izvršena sanacija velikog dijela brane i urađeni su novi temelji svih vodova.

Izvršena su bočna ojačanja sa lijeve i desne strane i izgrađena su dva nova svoda.

Stanje je stabilno, brana nema ni najmanjih oštećenja. Izjavio je prije nekoliko trenutaka Enver Ćosićkić, direktor JP Spreča.
Stabilno? Zasto je onda civilna zastita moje opcine dobila naređenje iz Lukavca da obavijeste stanovnistvo koje zivi u blizini rijeke Spreče da budu u pripravnosti? :?
Danas je bio sastanak nacelnika Lukavca,Gracanice i Doboj Istoka i receno je da ljudi budu u pripravnosti..
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#3416 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by It_is_a_Leclerc »

U Beogradu nemaju autobusa za ljude koji hoće u Šabac da prave nasipe. Zasad su 15 napunili, a ljudi se guraju i utrčavaju.
Šteta samo što je Sava već počela plaviti preko nasipa tamo......

I nama u BiH treba ovako nešto. Ugasi fakultete i javne ustanove iduću sedmicu, i lopate u ruke. Idemo čistiti korita, čistiti mulj sa ulica, dijeliti pomoć.
User avatar
R9..
Posts: 1976
Joined: 03/06/2009 08:35
Location: Soda

#3417 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by R9.. »

faketowsky wrote:i ja sam spakovo kofere, treba biti u pripravnosti, lako je raspakovat sve posle ako se nista ne desi...
Gdje zivis jesil blizu lukavca ili u lukavcu
Ja nisam nista spakovo jos
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#3418 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by seoBIH »

pink floydd wrote:
Ovde se vidi indirektan uzrok ovolikih poplava!! SVO SMECE VRACAJU OPET U BOSNU!! Stoka je to mogla zapaliti!
User avatar
dinao
Posts: 997
Joined: 16/04/2010 19:16

#3419 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by dinao »

Zna li ko da li je moguce na neki nacin doci iz Gračanice u Sarajevo? Postoji li neki prohodan put? Kao sto znate, ljudi su tamo bez vode i struje, zivot je otezan, a htjeo bih primiti prijatelje s malom djecom i starim ljudima kod mene..


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#3420 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Not My Idea »

Image
Topcic polje
User avatar
pink floydd
Posts: 6044
Joined: 04/01/2012 14:06
Location: Vinograd

#3421 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by pink floydd »

Zovem se Zelena wrote:Pinky, gdje je snimano?
pa zavidovići, onaj most sto je zaustavio onaj drugi most koji je srušen jučer.
jahhjer
Posts: 243
Joined: 16/05/2014 01:56

#3422 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by jahhjer »

a smeca jebo te zivot...
liverpool-ynwa
Posts: 23
Joined: 08/03/2012 12:41

#3423 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by liverpool-ynwa »

Molio bih da mi neko napiše gdje je pomoć NAJPOTREBNIJA jer planiram sutra aBd krenuti iz SA prema Zenici ili negdje drugo sa kombijem punim stvari iskupljene i kupljene od raje.
Molim vas da neko navede gdje je najpotrebnije za ljude kojima je najpotrebnije i gdje se nalaze.
Hvala
User avatar
Janjicar
Posts: 5605
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#3424 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Janjicar »

dinao wrote:Zna li ko da li je moguce na neki nacin doci iz Gračanice u Sarajevo? Postoji li neki prohodan put? Kao sto znate, ljudi su tamo bez vode i struje, zivot je otezan, a htjeo bih primiti prijatelje s malom djecom i starim ljudima kod mene..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Gracanica koja se nalazi na magistrali Tuzla-Doboj ?
User avatar
Herr Flick
Posts: 9093
Joined: 02/04/2012 13:00

#3425 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Herr Flick »

faketowsky wrote:
Herr Flick wrote:
faketowsky wrote:Evo malo ohrabrenja za Lukavcane
Brana nema nikakvih oštećenja i 2013. godine je izvršena sanacija velikog dijela brane i urađeni su novi temelji svih vodova.

Izvršena su bočna ojačanja sa lijeve i desne strane i izgrađena su dva nova svoda.

Stanje je stabilno, brana nema ni najmanjih oštećenja. Izjavio je prije nekoliko trenutaka Enver Ćosićkić, direktor JP Spreča.
Stabilno? Zasto je onda civilna zastita moje opcine dobila naređenje iz Lukavca da obavijeste stanovnistvo koje zivi u blizini rijeke Spreče da budu u pripravnosti? :?
i ja sam spakovo kofere, treba biti u pripravnosti, lako je raspakovat sve posle ako se nista ne desi...
Malo mi je glupo to "stabilno",jer cini mi se taj isti lik je pricao u FTV-u dnevniku i rekao da stnaje nije ni stabilno a ni kriticno :-)
Post Reply