Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#33976 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

cini mi se da sam najvise puta zvao policiju zbog parkiranja ispred TC :mrgreen:
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#33977 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Neko na FB pageu Crna hronika BiH objavio video kako čeličana ispušta svoje dimove, a ljudi izvan Zenice pitaju šta se dešava, da nije požar, kaže onaj jedan gori li to fabrika :lol:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#33978 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Pa trči gasi :lol:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66018
Joined: 03/08/2010 19:04

#33979 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

kad bazeni pocinju raditi?
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#33980 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Trebalo 01.06. Ali prolongirano za 15.06.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83504
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33981 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Ko vodi sad bazene?
User avatar
Sanjarko
Posts: 28455
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#33982 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

Prate li ovi sto vode bazene vremensku prognozu. Javljaju kise opet oko sledeceg mjeseca.

Trebali su sad otvoriti i iskoristiti fino vrijeme.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66018
Joined: 03/08/2010 19:04

#33983 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Kralj Tvrtko I. wrote:Trebalo 01.06. Ali prolongirano za 15.06.
hvala
Mustang1
Posts: 29958
Joined: 29/12/2010 17:31

#33984 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

Neki dan zovem hitnu a oni nece da dodju kaze guzva im. Nisam mogao da vjerujem da uopste dovode u pitanje to da li dodju ili ne. Planuo sam u sekundi i samo dao adresu i rekao da imaju 10 minuta da dodju. Dosli su za 8 :D Kada smo dole dosli(jer je trebalo prebaciti pacijenta u hitnu) njih trojica su tamo kod telefona sjede i javljaju se. Trojica jos stoje ispred i pricaju. Tri pacijenta sjede cekaju.
Od svih mjesta na kojima se moze posvadjati fkt nikad nisam mislio da cu se svadjati sa nekim zbog ovoga. Nepojmljivo mi je da ne zele doci, pa de bar jednog covjeka posalji ne moraju tri osobe ici na intervenciju ako je guzva, a nije.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#33985 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Ljudi jednostavno zbog svakavih budala moraju fakat odlučivati da li da idu ili ne na intervenciju. Masa toga nije hitna, a njih zovu.
Jučer su za 4 minute došli ženi kojoj je pozlilo kod shopping centra.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#33986 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

To se drugačije rješava. Po džepu opališ one koji zloupotrebljavaju, a ne da neki bilmez preko telefona daje sebi za pravo da odlučuje šta je hitno i ko umire.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#33987 Re: Zeničani

Post by Casual's »

ExNihilo wrote:To se drugačije rješava. Po džepu opališ one koji zloupotrebljavaju, a ne da neki bilmez preko telefona daje sebi za pravo da odlučuje šta je hitno i ko umire.
Ekipa ode u Seoce zbog nekog koga su leđa zabolila, a ovamob se neko guši. Šta treba raditi, kazniti ovog iz Seoca što je za sebe pomislio da je hitan slučaj?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66018
Joined: 03/08/2010 19:04

#33988 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

i kako ga u ovakvoj drzavi kazniti?
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#33989 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

Casual's wrote:
ExNihilo wrote:To se drugačije rješava. Po džepu opališ one koji zloupotrebljavaju, a ne da neki bilmez preko telefona daje sebi za pravo da odlučuje šta je hitno i ko umire.
Ekipa ode u Seoce zbog nekog koga su leđa zabolila, a ovamob se neko guši. Šta treba raditi, kazniti ovog iz Seoca što je za sebe pomislio da je hitan slučaj?
Pa već naplaćuju ako se pojaviš, a nisi hitan slučaj. Neka naplaćuju i ovo. Dakle, odazvat ćemo ti se, ali kada doktor procijeni da si hipohondar, hipohondrija košta.

To je svakako daleko bolja opcija nego da se raspravljaš s bilmezom na telefon jesi li hitan slučaj ili nisi.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66018
Joined: 03/08/2010 19:04

#33990 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

ne znam imaju li i osnova,nacina da nekome naplate to što su bezveze došli na intervenciju7
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#33991 Re: Zeničani

Post by Casual's »

ExNihilo wrote: Pa već naplaćuju ako se pojaviš, a nisi hitan slučaj. Neka naplaćuju i ovo. Dakle, odazvat ćemo ti se, ali kada doktor procijeni da si hipohondar, hipohondrija košta.

To je svakako daleko bolja opcija nego da se raspravljaš s bilmezom na telefon jesi li hitan slučaj ili nisi.
Nije fazon u naplati. Fazon je što su tu dvije-tri ekipe. Ovi kada odu u Seoce ili šta ja znam, nema od njih ništa barem 30 minuta.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#33992 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Posao im je da idu a ne da odlucuju telefonski kome treba da idu a kome ne. Ako postoji zakonska osnova da se ljudi kaznjavaju za bezvezno zvanje onda se ta osnova treba upotrebiti, ako ne idi i suti, placen si da ides i radis.
moet-perignon
Posts: 611
Joined: 04/02/2015 13:32

#33993 Re: Zeničani

Post by moet-perignon »

Ljudi, da li zna iko kakvo je sada stanje preko vranduckog tunela i da li su nesto intervenisali tokom vikend? Ovo je video od petka:

https://www.facebook.com/072info/videos ... SEARCH_BOX


Da li se mogu ocekivati i dalje guzve i 2 sata cekanja u koloni?


Moram napisati kako mi je trebalo 4 sata lagane voznje od Zagreba do Zenice prosle subote. Dva sata cekanja pred tunelom je dosta obeshrabrujuce.

I do kada ce ovo trajati ovim tempom? Mozda ce nekome biti smijesno, ali prije dvije noci u snu mi je proslo da je tunel renovinran i da se kao vozimo
normalno. Ovo prerasta u traumu.


Ima li neko da je prolazio danas tom dionicom da kaze svoje utiske.


Hvala.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28455
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#33994 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

Danas je bilo cekanje 2 sata. Pustala policija samo one koji su dolazili iz pravca Zenice. Iz suprotnog pravca nisu ovoliko dugo pustali. 2 sata se cekalo. Ukinuli nesto, neku signalizaciju ako sam dobro razumio. A iz straha samo jedne pustali. Ovo je bilo oko 14 sati.
s@mson
Posts: 908
Joined: 23/03/2007 10:50

#33995 Re: Zeničani

Post by s@mson »

Throttle wrote:Ma znam da je jednosmjerna, pišu parkirane, te ne diraju. Još se uvaljuju tamo skoro na izlazu, ti ideš parkingom iz smjera atletskog i skrećeš desno prema lameli a ovi kroz zabranu ti dolaze slijeva i kontaju da imaju prednost :-)
Hajde malo ponovo dole pa vidi je li zabrana i procesljaj zakon da vidis ko ima prednost prolaza na parkingu....
moet-perignon
Posts: 611
Joined: 04/02/2015 13:32

#33996 Re: Zeničani

Post by moet-perignon »

Vizionar 1985 wrote:Danas je bilo cekanje 2 sata. Pustala policija samo one koji su dolazili iz pravca Zenice. Iz suprotnog pravca nisu ovoliko dugo pustali. 2 sata se cekalo. Ukinuli nesto, neku signalizaciju ako sam dobro razumio. A iz straha samo jedne pustali. Ovo je bilo oko 14 sati.
Hvala na odgovoru, Vizionar. Pod signalizacijom su mislili na semafore?
Ovo postaje bas napeto, i frustrirajuce.

Ima li jos neko informacije?
User avatar
Sanjarko
Posts: 28455
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#33997 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

Dosad kako sam shvatio bilo po pola sata cekanja i pustanje kolona u oba smjera. Sto li uvedose 2 sata, nemam pojma.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#33998 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Bilo je po 10 ili 15 minuta, donedavno. Mislim da to neko od ovih glavonja ebe narod sa nekom namjerom. Kojom, hajd znaj, ali kad znas kakvi degeni su na vaznim pozicijama i kako im jos veci degeni daju upute, nemoj da te ista cudi vise. Dok ne padne mrtva glava, nece se kaniti zajebavanja naroda.
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#33999 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Ja sam danas oko pola sata išao mic po mic, i onda stajao u mjestu sat vremena, iz pravca Doboja
User avatar
Sanjarko
Posts: 28455
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#34000 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

Navodno ujutro je normala sa signalizacijom. Sto li popodne ovo ne znam fakat.
Post Reply