Nove filtere po mogucnosti.
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Optimist
- Posts: 15530
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#33952 Re: Pitamo Mehanicare ?
U ovlastenom servisu za VW vozila zamjena kočionog ulja i kočiono ulje, ukupuno košta oko 35 KM do 40 KM. ( original ulje do 20 km sa pdv i usluga oko 20 km sa pdv ). To im je najjeftinija stavka u raduzigson wrote: ↑09/02/2021 23:04
Ma da.. hvala ti. Dzaba zamjenih glavni kocioni kad nije do njega. 3 puta odzracivali i opet ista kocnica i vidim da treba abs modul odzraciti preko output testa. Samo zanima me kad se to radi, da li se ove rupe za odracivanje na tockovima otvore ili prvo output test sa svim zatvorenim i onda klasicno odzracivanje - otvori, pritisni kocnicu do kraja, zatvori pumpaj ili kako. Nisam bas skontao po ovim linkovima sto sam citao. Dodje meni da kupim vag com dijagnostiku i da uradim to jbt. Ne mogu majstora normalnog naci.
E da ja nazvao quattro servis ili asu ne znam zaboravio sam uglavnom ovlasteni za vw i objasnio da treba da odzracim abs modul preko dijagnostike kaze mi lik to ti ne postoji, nije mi se dalo nabadati da sam ja to negdje procitao da ima i da se treba tako uraditi i haj reko dobro hvala prijatno. I kaze odvuci auto u ovlasteni![]()
Da odeš njima da ti odzrače kočioni sistem ?
Ima onaj pdf o kulturi, uvijek mi nabaci osmijeh ona tema o kulturi gdje piše, ma uđite slobodno forumaši, neće ništa vam se desiti....tako i za ovlašteni servis, ma otiđi slobodno neće ti ništa biti
haj-mo-malo-o-kulturi-ma-uuu-ite-slobodno-t138397.html
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#33953 Re: Pitamo Mehanicare ?
Račun dostavljaju na pladnju, sa čašom vode i Lexaurinom. Fino, gospodski.artur morgan wrote: ↑10/02/2021 09:26U ovlastenom servisu za VW vozila zamjena kočionog ulja i kočiono ulje, ukupuno košta oko 35 KM do 40 KM. ( original ulje do 20 km sa pdv i usluga oko 20 km sa pdv ). To im je najjeftinija stavka u raduzigson wrote: ↑09/02/2021 23:04
Ma da.. hvala ti. Dzaba zamjenih glavni kocioni kad nije do njega. 3 puta odzracivali i opet ista kocnica i vidim da treba abs modul odzraciti preko output testa. Samo zanima me kad se to radi, da li se ove rupe za odracivanje na tockovima otvore ili prvo output test sa svim zatvorenim i onda klasicno odzracivanje - otvori, pritisni kocnicu do kraja, zatvori pumpaj ili kako. Nisam bas skontao po ovim linkovima sto sam citao. Dodje meni da kupim vag com dijagnostiku i da uradim to jbt. Ne mogu majstora normalnog naci.
E da ja nazvao quattro servis ili asu ne znam zaboravio sam uglavnom ovlasteni za vw i objasnio da treba da odzracim abs modul preko dijagnostike kaze mi lik to ti ne postoji, nije mi se dalo nabadati da sam ja to negdje procitao da ima i da se treba tako uraditi i haj reko dobro hvala prijatno. I kaze odvuci auto u ovlasteni![]()
![]()
Da odeš njima da ti odzrače kočioni sistem ?
Ima onaj pdf o kulturi, uvijek mi nabaci osmijeh ona tema o kulturi gdje piše, ma uđite slobodno forumaši, neće ništa vam se desiti....tako i za ovlašteni servis, ma otiđi slobodno neće ti ništa biti
haj-mo-malo-o-kulturi-ma-uuu-ite-slobodno-t138397.html
- drug_profi
- Posts: 65437
- Joined: 16/07/2012 16:00
#33954 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa piše čovjek da je pitao u ovlaštenom.
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#33955 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pitao je vidio sam. Treba propisno odzračiti kočioni sistem, i tražiti od njih da to urade. Možda izbjegavaju da mu samo to urade...malo upornosti treba imati za te sitnice 
- rajv0sa
- Posts: 3160
- Joined: 19/10/2010 00:31
- Location: sektaland
#33956 Re: Pitamo Mehanicare ?
Neko budget poliranje u Sarajevu? Ništa spektakularno tipa kruno keramike i ti folovi
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
- saiks
- Posts: 1196
- Joined: 12/11/2013 13:06
#33958 Re: Pitamo Mehanicare ?
Tako meni majstor kaze ne mogu kocnice odzraciti. Kaze otislo nesto za abs. Narucimo i to i stavimo i opet nece,tj ne zna. Odem drugom majstoru kaze reci tom svom majstoru da kad se kocnice odzracivaju auto mora biti upaljeno. I ovaj mi napravi.
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#33959 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa mora abs pumpa radit, aktivirat ventile unutar iste kako bi mjehurici zraka izasli napolje.
-
zigson
- Posts: 4818
- Joined: 04/04/2015 22:17
#33960 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa zvao ih i objasnio tako i tako preko vag com da se odzraci abs modul, kaze mi lik ne postoji to uopste i ne moze se raditi, i sta cu bezvese ici da se natezem i bacam pare a nece nista rijesiti bez ovogaartur morgan wrote: ↑10/02/2021 09:26U ovlastenom servisu za VW vozila zamjena kočionog ulja i kočiono ulje, ukupuno košta oko 35 KM do 40 KM. ( original ulje do 20 km sa pdv i usluga oko 20 km sa pdv ). To im je najjeftinija stavka u raduzigson wrote: ↑09/02/2021 23:04
Ma da.. hvala ti. Dzaba zamjenih glavni kocioni kad nije do njega. 3 puta odzracivali i opet ista kocnica i vidim da treba abs modul odzraciti preko output testa. Samo zanima me kad se to radi, da li se ove rupe za odracivanje na tockovima otvore ili prvo output test sa svim zatvorenim i onda klasicno odzracivanje - otvori, pritisni kocnicu do kraja, zatvori pumpaj ili kako. Nisam bas skontao po ovim linkovima sto sam citao. Dodje meni da kupim vag com dijagnostiku i da uradim to jbt. Ne mogu majstora normalnog naci.
E da ja nazvao quattro servis ili asu ne znam zaboravio sam uglavnom ovlasteni za vw i objasnio da treba da odzracim abs modul preko dijagnostike kaze mi lik to ti ne postoji, nije mi se dalo nabadati da sam ja to negdje procitao da ima i da se treba tako uraditi i haj reko dobro hvala prijatno. I kaze odvuci auto u ovlasteni![]()
![]()
Da odeš njima da ti odzrače kočioni sistem ?
Ima onaj pdf o kulturi, uvijek mi nabaci osmijeh ona tema o kulturi gdje piše, ma uđite slobodno forumaši, neće ništa vam se desiti....tako i za ovlašteni servis, ma otiđi slobodno neće ti ništa biti
haj-mo-malo-o-kulturi-ma-uuu-ite-slobodno-t138397.html
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#33961 Re: Pitamo Mehanicare ?
Oni nemaju vagcom vec ODIS. Najbolje da si rekao da si zamijenio ABS pumpu i da trebas da ti ozrace sistem dijagnostickim putem dok je pumpa aktivna. I striktno samo da zelis da ti ozrace.
-
zigson
- Posts: 4818
- Joined: 04/04/2015 22:17
#33962 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma nisam ja ni spominjao vag com njima nego samo rekao zamjenio sam glavni kocioni cilindar i trebam da odzracim abs modul preko dijagnostike i dobio taj odgovor onda haha. Ma hajde snaci cu se, vec sam se navikao na ovakvu kocnicu
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#33963 Re: Pitamo Mehanicare ?
Takva kočnica je nesigurna, znam kakva je jer sam imao istu situaciju, jednostavno ne koči kako treba mekano koči, i nema tu navikavanja. To je deset-dvadeset minuta posla, da odzrače propisno sistem. Odeš lično do servisnog savjetnika u servis i kažeš dobar dan, želim da mi se odzrači kočioni sistem imam zrak u sistemu. Razumijem da je ovdje kod nas sve površno, mnogi bježe od posla, uvijek neka natezanja, nerazumijevanja ali budi uporan
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#33964 Re: Pitamo Mehanicare ?
Toliki servisi, toliki majstori za vau-vau jbt. drama oko odzracivanja kocionog sistema.
Pa sta bi trebali ovi sa "azijskim nakazama", voziti u Tokyo ili Seoul?
Pa sta bi trebali ovi sa "azijskim nakazama", voziti u Tokyo ili Seoul?
-
avijon
- Posts: 1840
- Joined: 20/08/2012 22:10
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#33966 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nabavi dizalicu, ulje i fizicki sta je potrebno aktivirat cu ti ja pumpu.
- seno_bh
- Posts: 190
- Joined: 25/05/2012 22:56
- Location: BiH
#33967 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nedavno na servisu
Gledam od nekih 10 dizalica, 9 popunjeno VW vozilima
tri passata 6, dva passata 5+, dva golfa 5, jedan golf 4 i jedan touran. S tim da su dva passata 5+ dovezeni na šlepi
Znam da se VW najviše vozi, ali šta je to sa njihovim dijelovima i kvalitetom
Za ibreta koliko kvarova i koja cijena odrzavanja
Među poznanicima imam ljude koji voze ford, pežo i druge modele, ali ne žale se toliko na kvarove i cijene odrzavanja
Šta vele iskusni mehaničari na to
Gledam od nekih 10 dizalica, 9 popunjeno VW vozilima
tri passata 6, dva passata 5+, dva golfa 5, jedan golf 4 i jedan touran. S tim da su dva passata 5+ dovezeni na šlepi
Znam da se VW najviše vozi, ali šta je to sa njihovim dijelovima i kvalitetom
Za ibreta koliko kvarova i koja cijena odrzavanja
Među poznanicima imam ljude koji voze ford, pežo i druge modele, ali ne žale se toliko na kvarove i cijene odrzavanja
Šta vele iskusni mehaničari na to
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#33968 Re: Pitamo Mehanicare ?
Po mom misljenju je to najvise papaka koji se kunu u VW i misle da mu nema smrti pa nit ga odrzava nit servisira do jednom kad bas dodje na granicu da se ne moze voziti.seno_bh wrote: ↑10/02/2021 20:37 Nedavno na servisu
Gledam od nekih 10 dizalica, 9 popunjeno VW vozilima
tri passata 6, dva passata 5+, dva golfa 5, jedan golf 4 i jedan touran. S tim da su dva passata 5+ dovezeni na šlepi
Znam da se VW najviše vozi, ali šta je to sa njihovim dijelovima i kvalitetom
Za ibreta koliko kvarova i koja cijena odrzavanja
Među poznanicima imam ljude koji voze ford, pežo i druge modele, ali ne žale se toliko na kvarove i cijene odrzavanja
Šta vele iskusni mehaničari na to
A auto ko auto ce se i kvariti i popravljati, neko vise neko manje, a pola ih nema para sutra kvar od 100 KM da popravi nego ce to razvlaciti mjesecima
-
vindfaker
- Posts: 415
- Joined: 13/01/2020 20:16
#33969 Re: Pitamo Mehanicare ?
baš to, imam poznanika vozi golfa 5 1.9tdi 77kw zadnjih 5 godina, evo zadnjih godinu sve neki kvarovi, nit popravlja ni nista, otisle dizne, hidropodizaci, plivajuci zamajac, mjenjac mu nesto koci, letva volana kriva, amortizeri kao da ih nema, alnaser pri kraju, lezajevi, krajnice i klapna gasa. znaci u auto ima ulozit ihihi, i on ga i dalje vozi petom brzinom 60 i jebe auto maksimalno.. i to sve kad rikne, kad ga ne upali vise onda bude vw ne valjaJavierBosnia wrote: ↑10/02/2021 20:46Po mom misljenju je to najvise papaka koji se kunu u VW i misle da mu nema smrti pa nit ga odrzava nit servisira do jednom kad bas dodje na granicu da se ne moze voziti.seno_bh wrote: ↑10/02/2021 20:37 Nedavno na servisu
Gledam od nekih 10 dizalica, 9 popunjeno VW vozilima
tri passata 6, dva passata 5+, dva golfa 5, jedan golf 4 i jedan touran. S tim da su dva passata 5+ dovezeni na šlepi
Znam da se VW najviše vozi, ali šta je to sa njihovim dijelovima i kvalitetom
Za ibreta koliko kvarova i koja cijena odrzavanja
Među poznanicima imam ljude koji voze ford, pežo i druge modele, ali ne žale se toliko na kvarove i cijene odrzavanja
Šta vele iskusni mehaničari na to
A auto ko auto ce se i kvariti i popravljati, neko vise neko manje, a pola ih nema para sutra kvar od 100 KM da popravi nego ce to razvlaciti mjesecima
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#33970 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa vidis da ne valja, sve mu u kvaru, jos samo teg na felgi da mu se pokvari. 
-
vindfaker
- Posts: 415
- Joined: 13/01/2020 20:16
#33971 Re: Pitamo Mehanicare ?
pa kad ga jebes, ne znas vozit i ne odrzavas nikad, ni mali servis ni nista normalno da nece valjati... koje auto bi to izdrzalo, da ne bi neka od azijskih nakaza mozda?
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#33972 Re: Pitamo Mehanicare ?
Je l' mu bar registrovan il' vozi neregistrovano k'o jaran mu u njega.
I da, jos nesto, "azijske nakaze" nisu laHko kvarljiva roba.
I da, jos nesto, "azijske nakaze" nisu laHko kvarljiva roba.
-
tabija
- Posts: 1156
- Joined: 11/12/2012 22:27
#33973 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pitam za druga, ali fakat, zna se da ja vozim azijsku nakazu a ne gospodara prstenova 
Treba nam glava motora za a3 sportback, 2.0 tdi 2009, facelift je tj euro 5, CR motor od 125kw.
Ova se ipak ne moze ravnati, pukla je dibidus.
Ako ko imade ili zna nekoga sa imade nek napise.
Treba nam glava motora za a3 sportback, 2.0 tdi 2009, facelift je tj euro 5, CR motor od 125kw.
Ova se ipak ne moze ravnati, pukla je dibidus.
Ako ko imade ili zna nekoga sa imade nek napise.
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#33974 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jesu li to one famozne glave sto ih ima citava abeceda, i to je jedna od sramota VAG-a. 
- seno_bh
- Posts: 190
- Joined: 25/05/2012 22:56
- Location: BiH
#33975 Re: Pitamo Mehanicare ?
Probajte kod "Ilma Jelah" dobro su opremljenitabija wrote: ↑10/02/2021 21:17 Pitam za druga, ali fakat, zna se da ja vozim azijsku nakazu a ne gospodara prstenova
Treba nam glava motora za a3 sportback, 2.0 tdi 2009, facelift je tj euro 5, CR motor od 125kw.
Ova se ipak ne moze ravnati, pukla je dibidus.
Ako ko imade ili zna nekoga sa imade nek napise.
Mozda malo skuplji, ali daju i garanciju za kupljeni dio
